Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Jesi li ti pri svesti?

Sta predstavlja obavezno drzanje distance? Sta znaci kada ti naloze da 50 puta dnevno peres ruke, jer se virus prenosi rukama? Pa jel to znaci da smes da se rukujes?


Hoces da ti pokazem gde ste to napisali?

Izvini, pa jesi li ti sav svoj, kad moram tako da ti kazem?

Ne mora da postoji direktna "zabrana" da bi potvrdili da ste vi ljude ucili da se ne rukuju!
_______________________________________

Evo gde ste to pisali (tako je u svim medijima):

Kako da izbegnete rukovanje i ljubljenje, a da ne budete nepristojni?


Psiholozi i ljudi koji daju savete u vezi sa ponašanjem ljudi u društvu ovih dana imaju mnogo više posla, a novo pitanje na koje pokušavaju da daju odgovor inicirano je širenjem koronavirusa – “kako da ne dodirujem ljude, a da ne budem nepristojan/a?”

•••

Korona virus i društveni život u Srbiji: „Nema rukovanja i ljubakanja po ulici“

...
Inženjer Stefan Stanić se trudi da izbegava kontakt s ljudima.
„Dakle, nema rukovanja i ljubakanja po ulici. Na posao idem normalno, ali smo primili mejl da oni koji koriste javni prevoz ostanu kod kuće", kaže Stanić za BBC.

•••


Mnogo toga može da se prenese rukovanjem, poljupcem ili zagrljajem. Kroz istoriju ovaj tip pozdravljanja signalizirao je prijateljstvo, finalizovanje poslovnih dogovora ili je indicirao religioznu posvećenost. Međutim, kao što već znamo, dodirivanje stranaca može da prenese i one manje povoljne stvari, kao što je na primer virus.
...
Francuska je upozorila svoje građane da pauziraju svoj poznati pozdrav poljupcima u obraz. Širom poslovnog sveta dogovori se, umesto rukovanjem, zaključuju dodirivanjem laktova.



Poštovani studenti,

Imajući u vidu aktuelnu epidemiološku situaciju u vezi sa pojavom i širenjem koronavirusa (COVID-19) u svetu, u našem neposrednom okruženju i na području Republike Srbije, rukovodstvo Fakulteta za pravne i poslovne studije dr Lazar Vrkatić želi da dâ odgovarajuće sugestije i instrukcije u vezi sa aktivnostima u narednom periodu.
...
  • Poboljšati preventivne aktivnosti na planu higijenske i zdravstvene samozaštite (lične i kolektivne) i, u tom smislu, izgrađivati odgovarajući nivo bezbednosne kulture, kako lične, tako i u svom okruženju;
  • Izbegavati mesta masovnih okupljanja građana (sportske manifestacije, diskoteke, restorani i druga javna mesta). Izbegavati neposredne fizičke kontakte (rukovanje, grljenje…), posebno voditi računa u javnom gradskom prevozu, sanitarnim prostorijama u restoranima i drugim javnim objektima, liftovima, ulazima u zgrade i drugo;
Distanca mora postojati kada je situacija kritična. Naravno da ti od rukovanja neće zavisiti život, ali distanca je drugo.

Ali to važi za slučajeve mogućeg prenosa virusa. Vakcinisani pak ne prenose virus zbog vakcine. Svašta.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Hah, Isabel. Spaja korona i na neki način sad pokazujemo ozbiljnost, ne vezano za veru i bilo šta drugo.

Na velikim ispitu smo zrelosti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Distanca mora postojati kada je situacija kritična. Naravno da ti od rukovanja neće zavisiti život, ali distanca je drugo.

Ali to važi za slučajeve mogućeg prenosa virusa. Vakcinisani pak ne prenose virus zbog vakcine. Svašta.

Ti si rekao da niste zabranjivali rukovanje, vidimo iz medija da jeste! Naravno niste to zabranili zakonski jer je nemoguce, ali ste nametali kao opravdano drustveno ponasanje!

Sto se tice vakcinisanih, postoje indicije da mogu uzrokovati probleme kod zdravih osoba, zato se u nekim zemljama ne dozvoljava transfuzija krvi od osoba koje su vakcinisane!

Spajk protein moze uzrokovati probleme kod zdravih nevakcinisanih osoba! Ako krvna plazma predstavlja rizik, ko zna sta sve moze da se desi zdravoj osobi u kontaktu sa vama..

Ali rukovanje ne preporucujem najpre zbog diskriminacije koju vi sprovodite prema nama, zato vas i treba diskriminasati, da vidite kako to izgleda!

Jovane, jel' se to oni distanciraju od nas? :rolleyes:
Haha, što sve Covid radi? Razdvaja i spaja, vidiš...ja sam sad na tvojoj strani. :beee:

Nije to nista licno, vec da im pokazemo kako diskriminacija izgleda! Ja sam za kontra mere.

Pitas lepo coveka jel vakcinisan, ako kaze da jeste, odgurnes ga i kazes "vi ste zarazni, s vama se ne rukujem.."

Pa neka vidi kako to izgleda..

Ovo se odnosi jedino na one koji podrzavaju diskriminatorske mere! Ti si drugacija, ja bi se s tobom rukovao :)

Na velikim ispitu smo zrelosti.

Nisi ti zreo, bas zato i kazem! Ti podrzavas sve sto mediji lupetaju! Ako nas vasi mediji diskriminisu, ne dozvoljavaju da boravimo s vama u istoj prostoriji, da ucestvujemo na drustvenim okupljanjima, koncertima i manifestacijama, stampaju neke propusnice i prave nas zaraznima a vi to podrzavate, mi cemo lepo vas da optuzimo za zarazu!

Inace ima jedan kafic, gde stoji napisano - "Zabranjen ulaz vakcinisanima, ko udje sa maskom s mesta ce biti izbacen napolje!"

Tako i treba, jer vakcinisani ove mere protiv nas podrzavaju! Ispran im je mozak (cast izuzecima koji to ne rade, i koji su razumni, oni su u manjini).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Nisi ti zreo, bas zato i kazem! Ti podrzavas sve sto mediji lupetaju! Ako nas vasi mediji diskriminisu, ne dozvoljavaju da boravimo s vama u istoj prostoriji, da ucestvujemo na drustvenim okupljanjima, koncertima i manifestacijama, stampaju neke propusnice i prave nas zaraznima a vi to podrzavate, mi cemo lepo vas da optuzimo za zarazu!

Mire, jednostavno je dokazati ko je upravu. Evo danas u Batajnici procenat nevakcinisanih u odnosu na vakcinisane je 90-10%. Ima oko 700 ljudui koji leže. I ti i dalje tvrdiš da su vakcinisani problem a ne nevakcinisani?

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zena ih razbila, pogledajte video:


_____________________________________

Inace kada kliknete na link, izadje vam ovo: FALSE INFORMATION CHECKED BY INDEPENDENT FACT-CHECKERS (lazne informacije proverene od strane NEZAVISNIH ČEKERA) --->

Screenshot_20210909_143935.jpg

Screenshot_20210909_094538.jpg

MOLIM VAS, NEKA MI NEKO OBJASNI, KAKO CEKERI MOGU BITI NEZAVISNI? ZAR NE SARADJUJU S DOKTORIMA???

ZNACI, NEKA TAMO BABA PROVERAVALA I ZAKLJUCILA DA JE VIDEO LAZAN? A ONI SLUSAJU BABU PA SKLANJAJU VIDEO I CENZURISU?

JESTE LI VI BRE NORMALNI???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, jednostavno je dokazati ko je upravu. Evo danas u Batajnici procenat nevakcinisanih u odnosu na vakcinisane je 90-10%. Ima oko 700 ljudui koji leže. I ti i dalje tvrdiš da su vakcinisani problem a ne nevakcinisani?


VI STE PROBLEM, UPRAVO TAKVI KAO TI SU NAJVECI PROBLEM OVOG DRUSTVA I STANJA U KOJEM SE MI TRENUTNO NALAZIMO!

BOLEST NIJE PROBLEM, VEC ZAGLUPLJENI LJUDI!


PODACI KOJE TI IZNOSIS SU NETACNI!

ZASTO NISTE UZELI PODATKE NA NIVOU CITAVOG BEOGRADA NEGO SAMO IZ ZEMUNA - OPSTINE BATAJNICA??? I TO VUCICEVOG NASELJA? JASNA JE PREVARA! GURNETE SVE NEVAKCINISANE U JEDNU JEDINU BOLNICU U BEOGRADU I TVRDITE "KAKO VAKCNISANI NE OBOLJEVAJU" - NEMOJ BRE DA LAZETE! U TU BOLNICU SE TRANSPORTUJU PACIJENTI IZ CITAVE SRBIJE, TESKI SLUCAJEVI! I UOPSTE NE UZIMATE PROCENAT VAKCINISANIH U BEOGRADU NA PRIMER, DA UPOREDITE SA BROJEM OBOLELIH U BOLNICI, NITI PRAVITE PRESEK STANJA U SVIM BEOGRADSKIM BOLNICAMA, NITI BILO STA SLICNO, VEC GENERALIZUJETE! A TO RADITE NAMERNO DA PREVARITE GRADJANE! STATISTIKA VAM JE KRS!

PRESTANITE DA LAZETE NAROD!


I PRESTANITE DA IZIGRAVATE NEKAKVE "AGENTE" - "FEJK CEKERE" U SLUZBI VLASTI, DA IM SE DODVORAVATE! SADA STE I DECU NAGOVORILI DA SPIJUNIRAJU RODITELJE I KUCU! ZNACI ZLOUPOTREBLJAVATE I MALOLETNE GRADJANE!


U STRANIM DRZAVAMA SE VEC UVODE ZAKONI DA DECA IMAJU PRAVA DA SPIJUNIRAJU RODITELJE ZA VLAST, A BICE ZAKONSKI ZASTICENA AKO PODELE ZNACAJNE INFORMACIJE SA VLASTIMA O TOME STA NJIHOVI RODITELJI RADE! I AKO SU RODITELJI NEVAKCINISANI ILI SU PROTIVNICI VLASTI, DECA CE IM VEROVATNO BITI I ODUZETA!

ZGROZEN SAM!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
VI STE PROBLEM, UPRAVO TAKVI KAO TI SU NAJVECI PROBLEM OVOG DRUSTVA I STANJA U KOJEM SE MI TRENUTNO NALAZIMO!

BOLEST NIJE PROBLEM, VEC ZAGLUPLJENI LJUDI!


PODACI KOJE TI IZNOSIS SU NETACNI!

ZASTO NISTE UZELI PODATKE NA NIVOU CITAVOG BEOGRADA NEGO SAMO IZ ZEMUNA - OPSTINE BATAJNICA??? I TO VUCICEVOG NASELJA? JASNA JE PREVARA! GURNETE SVE NEVAKCINISANE U JEDNU JEDINU BOLNICU U BEOGRADU I TVRDITE "KAKO VAKCNISANI NE OBOLJEVAJU" - NEMOJ BRE DA LAZETE! U TU BOLNICU SE TRANSPORTUJU PACIJENTI IZ CITAVE SRBIJE, TESKI SLUCAJEVI! I UOPSTE NE UZIMATE PROCENAT VAKCINISANIH U BEOGRADU NA PRIMER, DA UPOREDITE SA BROJEM OBOLELIH U BOLNICI, NITI PRAVITE PRESEK STANJA U SVIM BEOGRADSKIM BOLNICAMA, NITI BILO STA SLICNO, VEC GENERALIZUJETE! A TO RADITE NAMERNO DA PREVARITE GRADJANE! STATISTIKA VAM JE KRS!

PRESTANITE DA LAZETE NAROD!


I PRESTANITE DA IZIGRAVATE NEKAKVE "AGENTE" - "FEJK CEKERE" U SLUZBI VLASTI, DA IM SE DODVORAVATE! SADA STE I DECU NAGOVORILI DA SPIJUNIRAJU RODITELJE I KUCU! ZNACI ZLOUPOTREBLJAVATE I MALOLETNE GRADJANE!


U STRANIM DRZAVAMA SE VEC UVODE ZAKONI DA DECA IMAJU PRAVA DA SPIJUNIRAJU RODITELJE ZA VLAST, A BICE ZAKONSKI ZASTICENA AKO PODELE ZNACAJNE INFORMACIJE SA VLASTIMA O TOME STA NJIHOVI RODITELJI RADE! I AKO SU RODITELJI NEVAKCINISANI ILI SU PROTIVNICI VLASTI, DECA CE IM VEROVATNO BITI I ODUZETA!

ZGROZEN SAM!

Nemoj se zfražati brate... čedo neo marskista i liberal kapitalista, rođeno u kolevci "revivalističkih" kultova i ne može biti drugačije...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
PODACI KOJE TI IZNOSIS SU NETACNI!
ZASTO NISTE UZELI PODATKE NA NIVOU CITAVOG BEOGRADA NEGO SAMO IZ ZEMUNA - OPSTINE BATAJNICA???

Hahaha...smešan si.

Ne radi se o naselju nego o covid bolnici..tu dolaze iz svih delova grada pa i Srbijie. To je jedna od najopremljenijih bolnica za ovakve slučajeve.

Što izokrećeš podatke? Ko priča o opštini..ne leče se tu samo sa opštine Batajnica. Mire pobogu, svašta ću čuti od tebe.

Takvi su podaci u manje više u svim bolnicama kako kod nas tako i u svetu. Svugde. CDC takođe govori na području SAD-a da je ovakav broj i srazmera.


Vala ja još više.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top