Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, on je sam sebe pobedio. Samo toliko ću reći.
Jovane, nije on izgubio nista, nego ti gubis ovde kad branis tog zlocinca. Taj Bill zagovara "kontrolu radjanja"! Dok Hristos ljude hrani hlebom i ribama! A taj Gates im brani da se radjaju! Zamisli da im je Hristos rekao "prestanite da se mnozite toliko"! To moze samo djavo da kaze!

A to sto ces ti da obrces Slapove reci kad je rekao da je Bill Gates "ubica", to niko nije tvrdio doslovno, vec se misli posredno! A ti si se za to uhvatio!

Dakle nisi pobedio!

Šta god tvrdili, adventisti jesu. Bili su to i ostali.
Oni tvrde da su adventisti, ali nisu. Ucenje suprotno crkvi se ne tolerise kada je suvise udaljeno od zvanicne dogme!

Jedino Marko se moze nazvati adventistom, nijedan drugi!

A moze se reci da su im svima razmisljanje oblikovala sekta, i to je pokazatelj koliko je to ucenje pogubno!

Kult je uzrok, ne ljudi. Kult
Jeste, uzrok njihovog pogunog razmisljanja je sekta, to sam rekao.

Da li ima poštenih i bogobojažljivih ljudi u tom kultu?

Naravno da ima, ali to ne znači da je kult ispravan i da sada treba biti "Politički korektan" i ublažavati istinu.
Naravno da ima bogobojazljivih ljudi medju njima, a vera im nije ispravna..

Ispovedaju li, propovedaju čak "objave" Ellen Gould Harmon White?

DA


Dakle, i te kako se mogu nazivati adventistima.
Nije dovoljno Darth, nije dovoljno verovati u objave EGW izvrtati ih, pa da te prihvate kao adventistu. Znaci ako imas suprotno ucenje nego ucenje sekte, makar u jednoj stvari, kao sto je Trojstvo, ti ne mozes biti smatran clanom crkve!

Na primer postoji "reformni pokret adventista sedmog dana", i nema nikakve razlike kod njih, osim sto reformisti "ne sluze vojsku" i striktno su "vegeterijanci"!

Dakle, ne mozes ti biti adventista, pa makar i sto puta prihvatao EGW, ako ti je ucenje suprotno ucenju sekte!

To sto oni ovde na forumu tvrde da su svi adventisti, i sto jedni druge ne kritikuju, to je samo maska! Ne zele da se kompromituju pred nama..

Ujedno, niko ne sudi kultu po ponašanju ovdašnjih nasrtljivaca, nego po onome za šta se kult zalaže, kakva su mu učenja.
Ucenja su im lazna, na zalost..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, nije on izgubio nista, nego ti gubis ovde kad branis tog zlocinca.


Mire, jesi li svestan koliko se laže na tog čoveka? A ne zaboravi...zapovest Božija kaže "ne svedoči lažno"...
A to sto ces ti da obrces Slapove reci kad je rekao da je Bill Gates "ubica"

Au..Mire..rekao je to na sto načina..samo nisi ga čitao. Ali iznosi lažne optužbe na čoveka..i to ne preispituje. Citira sa desničarskih sajtova koji prekrajaju reči...i sastavljaju ih da bi kontekst izmenili. Jesi li čitao moje odgovre Mir? Ako si čitao znaš da je on izgubio...ne nisam ja pobedio..Gospod je pobedio..on je izgubio a ja sam samo sredstvo skromno u tom poslu
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Što se adventista tiče, imam dojam, (ne sudim, ali mi se čini) da je Laodikeja pobožniji, ali je skroz uvrnut što se tiče proroštava i opsjednut ( ostraščen) kad je riječ o Katoličkoj crkvi, a Jovan je racionalniji, (ne bavi se proroštvima), ali čini mi se da mu je puna glava nepomirljivih ideja. Neki od njegovih postova meni zvuče kao da ih je pisao svjetovni čovjek, a ne vjernik.
Opazanje ti je ispravno, Laodikeja jeste pobozniji, samo je opsednut prorostvima i ta njegova sagledavanja prorostva su suprotna ucenju njegove crkve. Dok je Jovan racionalniji, uljudan je kad se s njim razgovara, ne izaziva nikog, trudi se da to ne radi. S njim se moze lepo razgovarati. Na zalost on je jos dalje otisao u pogledu neslaganja sa svojom crkvom. On vise ne veruje ni u bogocovecansku prirodu Hristovu i smatra da pored subote treba drzati i ostale jevrejske praznike, sto adventisti ne uce! Ima tu i sitnijih neslaganja, ali ovo je glavno..

Ja onda ne znam, kako ih iko moze smatrati adventistima? Nisu ni po stavu crkve adventisti, i takvi se iskljucuju, u slucaju da to dospe pred staresine..

Oni su adventisti samo po obrazovanju..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isabeleta, to ti pisem.

Uglavnom SVI Adventisti veruju isto po svim tackama vere, ali postoje oni koji veruju da Isus nije Bog.

Ne znam kakav odnos crkve prema njima.

Ja znam da crkva uci da je on Bog.

To znaci da su sve drugo privatni stavovi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, jesi li svestan koliko se laže na tog čoveka? A ne zaboravi...zapovest Božija kaže "ne svedoči lažno"...
Zapovest Bozja kaze "radjajte se, mnozite se i napunite zemlju", a buduci da on sprovodi "kontorlu radjanja" on je satanista i ubica! A ti ne mozes ovo poreci!

Sta je vaznije po tebi, reci istinu i nazvati ga pravim imenom, ili braniti sto su mu izvrnute neke reci?

Au..Mire..rekao je to na sto načina..samo nisi ga čitao. Ali iznosi lažne optužbe na čoveka..i to ne preispituje. Citira sa desničarskih sajtova koji prekrajaju reči...i sastavljaju ih da bi kontekst izmenili. Jesi li čitao moje odgovre Mir? Ako si čitao znaš da je on izgubio...ne nisam ja pobedio..Gospod je pobedio..on je
Nisi ga ti pobedio, ne mozes nazvati Gatesa drugacije! Svako ko se zalaze za "kontrolu radjanja" je posredni ubica roda ljudskoga! A evo i ja cu to potvrditi, jer je zlocin braniti ljudima da imaju decu! Iz bilo kog razloga, a pogotovo ovakvog izmisljenog, i to sa ciljem smanjenja broja, jer satanisti zele da smanje broj ljudi na zemlji da Hristos ne bi dosao (da bi zaustavili vreme), to im religija zapoveda! A ti ne znas ni sta satanisti uce!

Evo ga Gates sa knjigom "kako lagati uz pomoc statistike". Ako je bilo sta falsifikat, onda ova knjiga na njegovom stolu nije, niti ova fotografija:

summer-books_2015_1200px_v1.ashx


Uzivaj!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne znam kakav odnos crkve prema njima.
Odnos vase crkve prema vama je isti kao i prema "reformanom pokretu adventista sedmog dana". Oni nemaju nikakve bitnije razlike od ASD, osim sto su striktni vegeterijanci i ne sluze vojsku, pa ih ne prihvataju!

Dakle, ni ti, ni Jovan, ni Kainos, niti bilo ko sa mnogo bitnijim razlikama, ne mozete biti clanovi, bez obzira na vasu zelju!

To znaci da su sve drugo privatni stavovi.
Ne, to nisu "privatni stavovi adventista", to su stavovi "neadventista"!

A vi ste svi postali neadventisti onog trenutka kada ste poceli da se suprotstavljate njenoj nauci, po bilo kojoj tacki vere..

I nemoj pricati da tvoja teologija i datumarenje nije suprotno adventistickoj doktrini! Jeste!

Mozes ti sebe nazivati adventistom, ali to nista ne znaci!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Zapovest Bozja kaze "radjajte se, mnozite se i napunite zemlju", a buduci da on sprovodi "kontorlu radjanja" on je satanista i ubica! A ti ne mozes ovo poreci!


Evo maločas kažeš nije rečeno da je on ubica a sada ga ti nazivaš ubicom?!

Mire, prvo on govori o tome da ako se to ostvari..on se nada ali ne govori da to mora. Drugo, ne možemo zanemariti kontekst...ne možemo. Zar ne shvataš da svako ko ima i malo uvida u današnje stanje stvari u ekologiji jasno je da ovako neće moći još dugo...? Zar to ne vidiš Mire?

Znači, ne možeš izuzeti žalosno stanje naše današnje planete..jer nikome od njih nije palo napamet da pričaju o tome, o toj potrebi, koja jeste bolna ali je tačna, da nam pri ovakvom stanju planete zaista nije dobrodošao dosadašnji rast populacije na duže staze. Znaš li da je progresija rasta stanovništva eksponencijalno a ne postepeno uzlazno...znači za narednih par godina pri ovakvom rastu ide rast koji je pre išao za 50 godina a posle opet sve više i više... Ne znam kako to ne možeš videti? Zato oni govore o tome, a ne da im je palo na pamet tek tako...eto nemaju šta pametnije pa to govore. Govore bolnu istinu. Ništa više.

Ako si video video-snimak u TED2010 Bili govori da je to sa smanjenjem nekontolisanog rađanaja, ako se ostvari(ne na silu..ali prema predviđanju) zapravo 10-15% smanjena ugljendioskida. On zatim govori i o drugim stvarima koje treba sprovesti..tipa boljom izolacijom izduvnih gasova...i mnogim drugim stvarima na šta treba da se najviše smanji emisija ugljen-dioksida..znači ne na populaciji samo..već i u drugim segmetima na koje treba da se smanji emisija za onaj ostatak dakle ostalih 85-90% smanjenja treba da obezbedi drugačija tehnologija i inovacije u tehnologiji.

Tako je Mire, kada gledaš izolovano, van konteksta..onda sve može da se izvrne..svačije reči, misao, i ciljevi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo maločas kažeš nije rečeno da je on ubica a sada ga ti nazivaš ubicom?!
Tako je! On je covek koji ljudima brani da se radjaju i imaju decu! A to samo ubica moze da radi!

Ti mozes do mile volje ovde racionalizovati, pravdavati ga, ali tvrditi kako to ne znaci ubijanje! Ali znaci!

Zar ne shvataš da svako ko ima i malo uvida u današnje stanje stvari u ekologiji jasno je da ovako neće moći još dugo...? Zar to ne vidiš Mire?
Jel ti verujes Bogu ili ljudima?

Sta, kao pomrecemo ako se nastavimo mnoziti? Pa zar nece Bog reagovati, pa treba Bill Gates umesto njega?

Pa ovo je zaista nesto sto bi izjavio ateista a ne vernik!

Zato oni govore o tome a ne da im je palo na pamet tek tako...eto nemaju šta pametnije pa to govbore.
Palo je njima na pamet zato sto su satanisti! Globalno zagrevanje ne postoji, samo namerno zagrevanje atmosfere.. A to rade sa ciljem da zaustave radjanje, jer tako kupuju sebi vreme..

Ako si video videosnimak u TED2010 Bili govori da je to sa smanjenjem nekontolisanog rađanaja, ako se ostvari(ne na silu..ali prema predviđanju) zapravo 10-15% smanjena ugljendioskida.
Boze sacuvaj! Smanjenjem ljudi da se smanji koncenteacija ugljendioksida?

Pa zasto nisu stvorili alternativni izvor energije, zasto nisu sadili drvece, nesto pametnije da urade nego brane ljudima da se razmnozavaju! I to brane u africi, gde nema ni automobila ni industirje! Zali Boze one koji veruju u njihovu dobru nameru! Tu dobre namere nema!

On zatim govori i o drugim stvarima koje treba sprovesti..tipa boljom izolacijom izduvnih gasova...i mnogim drugim stvarima na šta treba da se najviše smanji emisija ugljen-dioksida..znači ne na populaciji samo.
A zasto onda uopste spominju "smanjenje popupulacije' kada zagadjenje moze da se resi i drugim nacinom, boljom izolacijom izduvnih gasova i drugim tehnikama?

Jel vidis koliko su kontradiktorni! Sta ce im onda smanjenje populacije, i sta im onda smeta covek? Jel sto izdise ugljen dioksid? Jel to?

A tek prica da prelaskom na led sijalice sprecavamo efekat staklene baste! Pa to je takvo majmunisanje, da ro nije normalno!

za onaj ostatak dakle ostalih 85-90% smanjenja treba da obezbedi drugačija tehnologija i inovacije u tehnologiji.
Znaci da "kontrola radjanja" smanjuje egfekat staklene baste i vrednost ugljen dioksida za samo 10%, a ostatalih 90% moze da se resi tehnologijom?

Pa dobro si rekao!

Evo sada vidimo da su ubice, jer sta je 10% u odnosu na 90% koje mogu da rese tehnikom!

Znaci, onemogucavaju radjanje zbog samo 10% .

Tako je Mire, kada gledaš izolovano, van konteksta..onda sve može da se izvrne..svačije reči, misao, i ciljevi.
Evo ja nista nisam izvrnuo, ti si izjavio da "kontrola radjanja" sprecava efekat staklene baste za samo 10%, a ostalih 90% moze da se resi TEHNOLOGIJOM!


To znaci, da oni onemogucavaju ljudima razmnozavanje zbog pisljivih 10%, a ceo problem je resiv izmenom u tehnologiji!

Zaista, samo zlotvor moze ovo da radi!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
el ti verujes Bogu ili ljudima?

Sta, kao pomrecemo ako se nastavimo mnoziti? Pa zar nece Bog reagovati, pa treba Bill Gates umesto njega?

Pa ovo je zaista nesto sto bi izjavio ateista a ne vernik!


Eh..tako možemo u nedlogeld jer što bi god ja rekao ti ćeš negirati na ovaj ili onaj način. Ili znaš i vidiš ili ne zneš i ne vidiš..nema trećeg..

Globalno zagrevanje ne postoji, samo namerno zagrevanje atmosfere

E moj Mire, tako isto priča moj drug zagriženi teoretičar zavere...narano nema globalnog zagrevanja a vidimo da nemamo više zime...ali dobro..

Boze sacuvaj! Smanjenjem ljudi da se smanji koncenteacija ugljendioksida?

Pa zasto nisu stvorili alternativni izvor energije, zasto nisu sadili drvece, nesto pametnije da urade nego brane ljudima da se razmnozavaju!


Ne brani se razmnožavanje već se preporučuje umereniji pristup..posebno se to odnosi na ove zemlje u razvoju koje imaju visoku i nekontorlisanu stopu rađanja..ne brini mi u Srbiji i ovako imamo deficit svake godine tako da mi to odavno poštujemo...

A zasto onda uopste spominju "smanjenje popupulacije' kada zagadjenje moze da se resi i drugim nacinom, boljom izolacijom izduvnih gasova i drugim tehnikama?

Svaki procenat je važan..ali..rekoh ti stopa rasta broja stanovnika ide eksponenciajlno progresivno..ono može predstavlajti u budućnosti i glavni problem...ono neće biti glavni problem ako se poradi na edukaciji kod stanovnika trećeg sveta.

I nije samo ugljen-dioksid...problem..da je samo on..već i posledice zagađenja i drastično smanjenje resursa na zemlji....nema više resursa...vrlo malo je ostalo...

Znaci da "kontrola radjanja" smanjuje egfekat staklene baste i vrednost ugljen dioksida za samo 10%, a ostatalih 90% moze da se resi tehnologijom?

Pa dobro si rekao!

Pa to je ono što je rekao Bil Gejts..koga besomučno napadaju..rekao je da je primena edukacije te smanjenje ovakvog dosadašnjeg rađanja u tim zemljama 10-15% smanjenje ugljen-dioksida...ostalo treba tehnologojom..ali ona nije još u upotrebi..tek treba da se proizvede...nije to odmah sada dostupno...


Zaista, samo zlotvor moze ovo da radi!

Opet propaganda..znaš li da ćemo uništiti planetu uskoro? Možeš li nazvati zlotvorom čoveka koji samo ukazuje na određene stvari koje moramo menjati..zemlje u razvoju moraju da kontrolišu rađanje jer ćemo tako prenaseliti planetu do 2050..a već oko 2035 nesteće foslinog goriva...i hrane..onda ćemo se smanjiti ne na 250 miliona već na mnogo manje..ne znam da li si svestan?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabeleta, to ti pisem.
Uglavnom SVI Adventisti veruju isto po svim tackama vere, ali postoje oni koji veruju da Isus nije Bog.
Ne znam kakav odnos crkve prema njima.
Ja znam da crkva uci da je on Bog.
To znaci da su sve drugo privatni stavovi.

Laodikeja, drago mi je što si mi ovo napisao. Hvala.

Meni je to najvažnije: vjerovati svim srcem da je Isus moj Gospodin i Bog, Spasitelj koji je došao u tijelu da nas spasi od grijeha, On nas izbavi iz vlasti tame da nas prenese u kraljevstvo Sina, ljubavi svoje. (Citiram napamet, ali ti ćeš znati...)
Dakle, ako i ti tako vjeruješ, onda ti od srca mogu reći: brate u Kristu! Radujmo se, jer smo ljubljeni i spašeni.

Sve drugo, tvoje adventističko vjerovanje i moje katoličko, u kojima ima toliko razlike, pada u drugi plan. Po mom mišljenju.
Možemo se ovdje "glodati", kako kaže sv. Pavao, ne slagati i razilaziti, ali vjera u Isusa Sina Božjega koji je vječni Bog, to je ključ svega. Jer, Rekoše mu: »Što nam je činiti da bismo radili djela Božja?«
Odgovori im Isus: »Djelo je Božje da vjerujete u onoga kojega je on poslao.« Amen!

Mogu još samo dodati da nisam znala da svi adventisti ne vjeruju u Isusovo božanstvo. Što da kažem, to mi je žao i vjeruj mi da ne govorim iz zle namjere, ali mislim da je to jako loš znak za budućnost adventizma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top