Covid 19 i Bog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
Obdukcija se radi ili na zahtev porodice,policijske istrage ili zdravstvene inspekcije i zbog tvoje naredbe.
Citao sam izvestaje uradjenih obdukcija,van Srbije ,da je smrt nastala zbog zgrusavanje krvi ili tromboze,a to je naucni,doktorski dokaz da je pacijent umro od covida19,uz dodatne promene na plucima i drugim organima.
Dakle covid19 nije grip,i on nema veze sa gripom,jer napada i pluca i bubrege itd,i u krajnjim stadijumima izaziva trombozu i smrt,
Naravno smrtnost je oko 5 %,i oko 80% populacije biva bez simptoma bolesti.
Da bi se zastitilo 20 % populacije preporuka je nosenje zastitnih maski.
Virus jos nije podivljao,jer je smrtnost oko 5%,ali postoji razlog za uzbunu zbog mogucih mutacija i povecanja % smrtnosti .Takodje zbog ogromne preopterecenosti zdravstvenog sistema,bolnice se pune,i neki pacijenti se uskoro mogu naci pod satorima,a za dalje cemo videti. To najbolje znaju zdravstveni radnici koji najvise apeluju na nosenje zastitnih maski,i nosenje istih jeste najlaksi nacin da se solidarisemo sa njima i da im pomognemo.
Sve suprotno je zlobno i neodgovorno,slucaj za inspekciju i policiju koja je izuzetno blaga i mlaka prema takvim osobama koje sire dezinformacije bilo svesne bilo nesvesne.
A на основу чега ти тврдиш да је Митрополит умро од ковида? На основу чега?!
Дај линк, где се могу наћи ти извештаји о урађеним обдукцијама.
За све остало, што наводиш, твоје право је да верујеш у шта год хоћеш али не и да шириш лудило.
Многе земље нису поступиле према упутству WHO и, гле чуда, тамо људи умиру мање од ковида него у земљама које се лудачки држе препорука? Ево, конкретно Белорусија, у којој сам био пре месец дана. Људи сасвим нормално живе, без карантина, маски и лудила званог пандемија!
Интересантно, Доналд Трамп је изјавио, ако победи пандемије више неће бити као и да САД иступа из WHO? Зашто ли је иступила из WHO када они толико брину о нама?
Шта он то зна а ти не знаш? Хм, мора да му нико није рекао за овај форум и твоје постове?
Која штета....

P.S. За оне који верују више свом разуму а не пропаганди, довољно је рећи, подсетити се догађаја (притисака) о обавезном вакцинисању вакцинама за које држава не жели да објави састав исте?!
У чему је проблем па је састав вакцине, која треба да буде обавезна, таква тајна? Сад то упоредите са овом ситуацијом, у којој наш вожд изјављује да Србија купује вакцине које ће се тек произвести а не оне које су већ доступне???? У чему је цака, којим подацима или чије препоруке (наређења) он испуњава? Јел то у контексту изјаве Била Гејтса (свођења броја људи на златну милијарду), па стога руска вакцина није делотворна (на страну што он то изјављује а да исту нису лабораторијски испитали у САД) и да ће се тек произвести вакцина против ковида? На све то, када се надовеже и тихо спровођење чиповања људи, треба бити са IQ реда дневне температуре па то не капирати.
На страну што тему отвара тобожњи познавалац Библије а није прочитао, чуо за "жиг звери" (ради се о пророчкој најави из Откривења 13:11-18)?
Главни циљ пандемије и стављања људи (економије ) у карантин је припрема да људи приме „жиг звери“. Наравно такав циљ се не може отворено прокламовати, макар не још док не сазри време, већ ће се путем наводне борбе против пандемије, екстремизма, тероризма, говора мржње, хомофобије и сличним методама свет довести у такво стање да се без размишљања убилачки окрене против носилаца истине.
Покретач теме је ортодоксни пример жртве тог система. До те мере су му затровали свест да ће међу првима заврнути рукав да прими жиг звери, коме се већ приклонио!

Aequam memento rebus in arduis servare mentam
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
За оне који укључују здрав разум а не ТВ:


Рајнер Фуелмих је угледни правник и доктор права и професор права на Универзитету у Гетингену и Хановеру, члан калифорнијске и немачке адвокатске коморе. Његова специјализација је представљање потрошача и мањих корпорација у правним биткама против криминалних корпорација, у чему је стекао велико искуство током последњих 26 година. Члан је крунске истражне комисије која је од јула до октобра прикупљала доказе и сведочења бројних лекара и научника из целог света.
У најновијем интервјуу под насловом „Злочини против човечности, лажни ПЦР тестови изведени пред суд - Интервју са адвокатом Рајнером Фуелмихом“, објављеном 11. новембра 2020. на холандском подкасту: https://potkaars.nl/blog/2020/11/10/crimes-against-humanity-reiner-fuellmich
Адвокат Фуелмих у почетку даје кратак извештај о досадашњем раду истражне комисије (што је заправо садржај његовог првог видео снимка) који је започео са 3 кључна питања:
1-колико је коронски вирус опасан,
2-која је стварна штета коју су епидемиолошке мере нанеле целокупној светској популацији у здравственом и економском смислу и
3-колико су поуздани ПЦР тестови.

Одговор на прво питање био би једноставан ако би мејнстрим медији истински извештавали о ономе што не раде. Међутим, један од најчешће цитираних стручњака у научним круговима је светски познати научник, професор на Универзитету Станфорд, др Џохн Јоанидис, тврди да је стопа смртности од коронавирусне болести 0,14 процента, што је отприлике иста стопа као и са сезонским грипом. Из овога је јасно да вирус короне није ништа опаснији од вируса грипа.

Одговор на друго питање је такође јасан. Адвокат Фуелмих указује на огромну штету у свим земљама света насталу прекомерним и непримереним епидемиолошким мерама заснованим на лажној науци: самоубиство, немогућност добијања здравствене заштите за многе друге болести и све већи број предузећа и заната у стечају (посебно у угоститељству) немају шансе за опоравак. Упоредио је то са размерама штете из Другог светског рата, само што таквог рата тренутно нема.

Осврћући се на исцрпни аргумент научника Мајка Џедона, Фуелмих је потврдио ионако ноторну чињеницу о непоузданости ПЦР тестова, који никада нису били намењени откривању болести и који због методологије обраде често дају позитиван резултат код иначе здравих људи. Чак и преко 94 посто тестираних лажно је позитивно !! Др. Мајк Џедон тврди да је једина сврха ПЦР тестова стварање панике у свим земљама света како би људи под притиском панике прихватили све што им се каже без пуно питања.


Прилози, које сам поставио представљају само пар детаља великке слике у стилу Puzzle. Значи, ко жели стварну информацију, треба да склопи слику од пуно детаља а не да формира мишљење које му се сервира путем мејнстрим медија!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
За оне који укључују здрав разум а не ТВ:


Рајнер Фуелмих је угледни правник и доктор права и професор права на Универзитету у Гетингену и Хановеру, члан калифорнијске и немачке адвокатске коморе. Његова специјализација је представљање потрошача и мањих корпорација у правним биткама против криминалних корпорација, у чему је стекао велико искуство током последњих 26 година. Члан је крунске истражне комисије која је од јула до октобра прикупљала доказе и сведочења бројних лекара и научника из целог света.
У најновијем интервјуу под насловом „Злочини против човечности, лажни ПЦР тестови изведени пред суд - Интервју са адвокатом Рајнером Фуелмихом“, објављеном 11. новембра 2020. на холандском подкасту: https://potkaars.nl/blog/2020/11/10/crimes-against-humanity-reiner-fuellmich
Адвокат Фуелмих у почетку даје кратак извештај о досадашњем раду истражне комисије (што је заправо садржај његовог првог видео снимка) који је започео са 3 кључна питања:
1-колико је коронски вирус опасан,
2-која је стварна штета коју су епидемиолошке мере нанеле целокупној светској популацији у здравственом и економском смислу и
3-колико су поуздани ПЦР тестови.

Одговор на прво питање био би једноставан ако би мејнстрим медији истински извештавали о ономе што не раде. Међутим, један од најчешће цитираних стручњака у научним круговима је светски познати научник, професор на Универзитету Станфорд, др Џохн Јоанидис, тврди да је стопа смртности од коронавирусне болести 0,14 процента, што је отприлике иста стопа као и са сезонским грипом. Из овога је јасно да вирус короне није ништа опаснији од вируса грипа.

Одговор на друго питање је такође јасан. Адвокат Фуелмих указује на огромну штету у свим земљама света насталу прекомерним и непримереним епидемиолошким мерама заснованим на лажној науци: самоубиство, немогућност добијања здравствене заштите за многе друге болести и све већи број предузећа и заната у стечају (посебно у угоститељству) немају шансе за опоравак. Упоредио је то са размерама штете из Другог светског рата, само што таквог рата тренутно нема.

Осврћући се на исцрпни аргумент научника Мајка Џедона, Фуелмих је потврдио ионако ноторну чињеницу о непоузданости ПЦР тестова, који никада нису били намењени откривању болести и који због методологије обраде често дају позитиван резултат код иначе здравих људи. Чак и преко 94 посто тестираних лажно је позитивно !! Др. Мајк Џедон тврди да је једина сврха ПЦР тестова стварање панике у свим земљама света како би људи под притиском панике прихватили све што им се каже без пуно питања.


Прилози, које сам поставио представљају само пар детаља великке слике у стилу Puzzle. Значи, ко жели стварну информацију, треба да склопи слику од пуно детаља а не да формира мишљење које му се сервира путем мејнстрим медија!

Ti kao da ne citas ono sto sam ti napisao?
Ovo je religijski osvrt na kovid19.
Hriscani su duzni da postuju naredbe vladajuce strukture sve dok se ne protivrece Bozjim naredbama.
U ovom slucaju,ne samo da vladajuce strukture i Srbije i celog sveta apeluju na nosenje zdravstvenih maski vec i zdravstveni radnici.
Zbog preopterecenosti kapaciteta bolnica ,zdravstveni radnici nas mole,preklinju nas da nosimo zastitne maske.
Pa kako da ih ne poslusamo,pa makar nam te maske i ne funkcionisale...???

Nadalje,pogledaj Kinu od 1.3 milijarde stanovnika,
Oni su se spasili gvozdenom disciplinom i zastitnim maskama.,njima vakcina i ne treba.
Kod njih nema epidemije jer oni to u startu rezu,a pomrlo ih je samo 5000.
Tako da to sto siris ne pije vodu....
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
Ti kao da ne citas ono sto sam ti napisao?
Ovo je religijski osvrt na kovid19.
Hriscani su duzni da postuju naredbe vladajuce strukture sve dok se ne protivrece Bozjim naredbama.
U ovom slucaju,ne samo da vladajuce strukture i Srbije i celog sveta apeluju na nosenje zdravstvenih maski vec i zdravstveni radnici.
Zbog preopterecenosti kapaciteta bolnica ,zdravstveni radnici nas mole,preklinju nas da nosimo zastitne maske.
Pa kako da ih ne poslusamo,pa makar nam te maske i ne funkcionisale...???

Nadalje,pogledaj Kinu od 1.3 milijarde stanovnika,
Oni su se spasili gvozdenom disciplinom i zastitnim maskama.,njima vakcina i ne treba.
Kod njih nema epidemije jer oni to u startu rezu,a pomrlo ih je samo 5000.
Tako da to sto siris ne pije vodu....
Поклонио сам ти бубњеве!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
Пре него изађем на улицу, дај линк, да и ја будем информисан о извештају обдукције.
Пошто си толико обавештен, одговори ми, како то да у Белорусији људи не умиру као муве, пошто не спроводе мере по саветима WHO? Такође, многе земље у Африци такође не спроводе било какве мере и ни тамо не умиру ко муве.
Када смо код стопе смртности, она је на нивоу претходних година. Како то објаснити?
Што се тиче зобнице (маске), и треба да је носиш. Зна се коме се каче зобнице!
А то што покрећеш тему о лажној пандемију у подфоруму о религији, нисам схватио шта си хтео тиме рећи. У ствари, шта у опште, сем слепог веровању кутији која се зове ТВ, ти желиш да објасниш?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Пре него изађем на улицу, дај линк, да и ја будем информисан о извештају обдукције.
Пошто си толико обавештен, одговори ми, како то да у Белорусији људи не умиру као муве, пошто не спроводе мере по саветима WHO? Такође, многе земље у Африци такође не спроводе било какве мере и ни тамо не умиру ко муве.
Када смо код стопе смртности, она је на нивоу претходних година. Како то објаснити?
Што се тиче зобнице (маске), и треба да је носиш. Зна се коме се каче зобнице!
А то што покрећеш тему о лажној пандемију у подфоруму о религији, нисам схватио шта си хтео тиме рећи. У ствари, шта у опште, сем слепог веровању кутији која се зове ТВ, ти желиш да објасниш?

A kako objasniti to sto u Kini vise nema kovida19???
Kako su se Kinezi izborili sa kovidom 19???
pazi ,njih ima 1.3 milijarde i veoma su disciplinovani.
Pa lepo. Gvozdena disciplina,zastitna maska i distanca.
A kod nas ?,pa slusaj RTS1,zvanicni informativni drzavni kanal,oni ubedljivo najmanje lazu od ostalih TV kanala i medija.i to kad slazu to je u 99% slucajeva greskom,nenamerno.
Eto jos malo pa su kreveti u bolnicama puni,neki su prebaceni u druge bolnice,a ako se ovako nastavi bice i pod satorima...
A takvi kao sto si ti ce da se smeju od srece...
Covek kad ima upalu pluca boluje par nedelja i prima inekcije,ozdravi ,ali se namuci,a ovde ima i onih koji umru.
Smrtnost je za sada mala,oko 5 %,a da li bi ti zeleo smrtnost od 55%???
Covek se plasi da se razboli,pa da bude vezan za krevet ,da ne moze da ide na posao,da se poslovi izvrsavaju,a tebi je to smesno???
A kamoli tek ako umre....
A sto se tice ove teme na forumu,vec sam ti napisao zasto sam je stavio,ali ponovicu ti.
Stavio sam je da ljudi znaju kako da se ponasaju prema naredbama drzavnih vlasati .
Dakle da slusaju naredbe vlasti i zdravstvenog kriznog staba o nosenju zastitnih maski,drzanju distance i ne slusaju one koji pozivaju na anarhiju,lupanje u serpe i lonce na ulici i krse sve naredbe vlasti o preventivnim zastitnim merama.
Nepostovanjem ovih mera ,vrsi se SABOTAZA i namerno sirenje bolesti,a sta ce drzava da uradi povodom toga to je njen problem.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
A kako objasniti to sto u Kini vise nema kovida19???
Kako su se Kinezi izborili sa kovidom 19???
pazi ,njih ima 1.3 milijarde i veoma su disciplinovani.
Pa lepo. Gvozdena disciplina,zastitna maska i distanca.
A kod nas ?,pa slusaj RTS1,zvanicni informativni drzavni kanal,oni ubedljivo najmanje lazu od ostalih TV kanala i medija.i to kad slazu to je u 99% slucajeva greskom,nenamerno.
Eto jos malo pa su kreveti u bolnicama puni,neki su prebaceni u druge bolnice,a ako se ovako nastavi bice i pod satorima...
A takvi kao sto si ti ce da se smeju od srece...
Covek kad ima upalu pluca boluje par nedelja i prima inekcije,ozdravi ,ali se namuci,a ovde ima i onih koji umru.
Smrtnost je za sada mala,oko 5 %,a da li bi ti zeleo smrtnost od 55%???
Covek se plasi da se razboli,pa da bude vezan za krevet ,da ne moze da ide na posao,da se poslovi izvrsavaju,a tebi je to smesno???
A kamoli tek ako umre....
A sto se tice ove teme na forumu,vec sam ti napisao zasto sam je stavio,ali ponovicu ti.
Stavio sam je da ljudi znaju kako da se ponasaju prema naredbama drzavnih vlasati .
Dakle da slusaju naredbe vlasti i zdravstvenog kriznog staba o nosenju zastitnih maski,drzanju distance i ne slusaju one koji pozivaju na anarhiju,lupanje u serpe i lonce na ulici i krse sve naredbe vlasti o preventivnim zastitnim merama.
Nepostovanjem ovih mera ,vrsi se SABOTAZA i namerno sirenje bolesti,a sta ce drzava da uradi povodom toga to je njen problem.
У Кини нема Ковида јер га и није било а постигли су и циљ. Снабдевају наивне зобницама, респираторима и они имају растућу економију а не у распаду, попут земаља које су прихватле савете WHO!
Сада ти мени објасни како нема ковида у Белорусији? Ти у Кини ниси био а ја у Белорусији јесам и видео сам својим очима да нису спровели ни једну меру коју је препоручила WHO и нема никакве епидемије. Људу нормално живе и раде и боре се са покушајима запада да им наметне своја правила а она су проста, морате да будете послушни, да слушате оно што ми кажемо!
По питању објективности РТС-а, једино ти могу рећи да у њену објективност верују људи са IQ величине максимално броја ципела и тешки ботови и СНС сендвичари!
Такође, за све што си досад написао, ниси приложио ни један извор, доказ, не рачунајући позивање на РТС!

Пошто је та СНС банда, са великим вођом, усвојила закон који дозвољава:
У Србији ће се убудуће плаћати казне за непоштовање мера заштите од корона вируса, а министар здравља добија овлашћење да пропише обавезну или препоручену имунизацију одређених људи.
а ти си допринео истом, и прихваташ зобницу као обавезан детаљ, молим те да се међу првима и пелцујеш а онда прихватиш следећи корак а он је смештај у неку шталу или тор, пошто си то прихватио. Ај што си прихватио него подржаваш да се на силу то ради и другима кршећи се Устав републике Србије, ако знаш шта је то?

Неповредивост физичког и психичког интегритета
Члан 25.
Физички и психички интегритет је неповредив.
Нико не може бити изложен мучењу, нечовечном или понижавајућем поступању или кажњавању, нити подвргнут медицинским или научним огледима без свог слободно датог пристанка.


И сад ћеш ти са зобницом да ми овде балавиш да су свима који не прате РТС и великог вођу ускраћена права загарантована Уставом? Пошто су нам ускраћена устасвна права, одлуке ће доносити министар (Лончар који је опште познат по дружењу са земунским кланом). Значи, хебеш устав, члан мафије ће одлучивати шта је за мене добро а добро је да ме на силу вакцинишу вакцином коју ће Кон одабрати и за коју није дозвољено објављивати њен састав. У преводу, крши се директно још један члан Устава:
Право на обавештеност
Члан 51.
Свако има право да истинито, потпуно и благовремено буде обавештаван о питањима од јавног значаја
и средства јавног обавештавања су дужна да то право поштују.
Свако има право на приступ подацима који су у поседу државних органа и организација којима су поверена јавна овлашћења, у складу са законом.


Горе наведени члан се односи и на право да знамо тачан узрок смрти а не да он буде манипулације по систему, кеве ми!
Могу се позвати још на неколико чланова Устава али довољна су и ова два за сваког ко користи сопствени мозак а не тв!
Пошто ти не спадаш у ту групу, бесмислено ми је да ти даље било шта пишем. Једино могу да ти поновим, после прихватања зобнице, под хитно да идеш на пелцовање и да ти на уво ставе чип!
То је за твоје добро, рећи ће ти то и РТС!

Устав Републике Србије
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
У Кини нема Ковида јер га и није било а постигли су и циљ. Снабдевају наивне зобницама, респираторима и они имају растућу економију а не у распаду, попут земаља које су прихватле савете WHO!
Сада ти мени објасни како нема ковида у Белорусији? Ти у Кини ниси био а ја у Белорусији јесам и видео сам својим очима да нису спровели ни једну меру коју је препоручила WHO и нема никакве епидемије. Људу нормално живе и раде и боре се са покушајима запада да им наметне своја правила а она су проста, морате да будете послушни, да слушате оно што ми кажемо!
По питању објективности РТС-а, једино ти могу рећи да у њену објективност верују људи са IQ величине максимално броја ципела и тешки ботови и СНС сендвичари!
Такође, за све што си досад написао, ниси приложио ни један извор, доказ, не рачунајући позивање на РТС!

Пошто је та СНС банда, са великим вођом, усвојила закон који дозвољава:
У Србији ће се убудуће плаћати казне за непоштовање мера заштите од корона вируса, а министар здравља добија овлашћење да пропише обавезну или препоручену имунизацију одређених људи.
а ти си допринео истом, и прихваташ зобницу као обавезан детаљ, молим те да се међу првима и пелцујеш а онда прихватиш следећи корак а он је смештај у неку шталу или тор, пошто си то прихватио. Ај што си прихватио него подржаваш да се на силу то ради и другима кршећи се Устав републике Србије, ако знаш шта је то?

Неповредивост физичког и психичког интегритета
Члан 25.
Физички и психички интегритет је неповредив.
Нико не може бити изложен мучењу, нечовечном или понижавајућем поступању или кажњавању, нити подвргнут медицинским или научним огледима без свог слободно датог пристанка.


И сад ћеш ти са зобницом да ми овде балавиш да су свима који не прате РТС и великог вођу ускраћена права загарантована Уставом? Пошто су нам ускраћена устасвна права, одлуке ће доносити министар (Лончар који је опште познат по дружењу са земунским кланом). Значи, хебеш устав, члан мафије ће одлучивати шта је за мене добро а добро је да ме на силу вакцинишу вакцином коју ће Кон одабрати и за коју није дозвољено објављивати њен састав. У преводу, крши се директно још један члан Устава:
Право на обавештеност
Члан 51.
Свако има право да истинито, потпуно и благовремено буде обавештаван о питањима од јавног значаја
и средства јавног обавештавања су дужна да то право поштују.
Свако има право на приступ подацима који су у поседу државних органа и организација којима су поверена јавна овлашћења, у складу са законом.


Горе наведени члан се односи и на право да знамо тачан узрок смрти а не да он буде манипулације по систему, кеве ми!
Могу се позвати још на неколико чланова Устава али довољна су и ова два за сваког ко користи сопствени мозак а не тв!
Пошто ти не спадаш у ту групу, бесмислено ми је да ти даље било шта пишем. Једино могу да ти поновим, после прихватања зобнице, под хитно да идеш на пелцовање и да ти на уво ставе чип!
То је за твоје добро, рећи ће ти то и РТС!

Устав Републике Србије
Hajde ...u Kini nikada nije ni bilo kovida19???,a umrlo 5000 ljudi???
A sta cemo za Australiju?
Evo u stampi pise da imaju samo nekih 50 slucajeva kovida19 pod kontrolom i da slave jer su obuzdali epidemiju sa maskama i distancom??? Jel to i oni lazu???
Jel su u Australiji zaustavili kovid 19 sa nosenjem maski i distancom,ili bez nosenja maski???

Tesko je to vama sebicnima objasnite,jer vi sebicni mislite samo na sebe.,dok ne pocnete jednog dana i vi da oboljevate...
Ne zaboravi da naucnici priznaju da ovaj virus jos uvek ispituju i da treba biti oprezan sa njime...Trenutno po njihovoj statistici smrtnost je negde oko 1.5%,ali u slucaju "porasta njegove agresivnosti" taj % moze da se poveca.
Njima nije jasno kako ogroman broj ljudi moze da ga ima a da nema nikakav simptom bolesti.Ipak kao takvi najpodesniji su za sirenje virusa do najugrozenijih .
Evo kod mene u komsiluku se opet nekih njih 5 zarazilo ,jednom krupnom i jakim ko bik od 30 godina preslo na pluca,samoizolacija kuci sa terapijom.3 nedelje minimum,pa gledaj.A i on je jedan od onih kao ti,protivnik zastitnih maski...
Evo i slike koja govori sve sama za sebe.
Majmunska reakcija na kovi19b.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
SRECNO VAM PRIMANJE ZIGA, PARDON - 'VAKCINE'!


ŠOKANTNO! KOVID PASOŠI BIĆE NEOPHODNI: Ko ne primi vakcinu, ne može na posao! Neće moći nigde da putuje
AUTOR: Bojana PAUNOVIĆ
sreda, 25. 11. 2020.| 05:53
Nema putovanja, letovanja, zimovanja, ulaska u avion, prelaska granice, ali ni rada iz firme za one koji nisu vakcinisani protiv virusa KOVID-19. Ono što je doskora delovalo kao vizija iz nekog SF filma o dalekoj budućnosti već za pola godine ili godinu dana moglo bi postati naša svakodnevica.

I to ne tvrde teoretičari zavere, već vlasnici avio-kompanija, velikih hotela i odmarališta, najvećih globalnih kompanija... Nešto slično najavljuju i svetski državnici, poput britanskog premijera Borisa Džonsona i kineskog lidera Si Đinpinga.

Direktor australijske avio-kompanije "Kvantas" Alan Džojs izjavio je da ta kompanija planira da uslov za ukrcavanje na međunarodne letove bude obavezna vakcinacija putnika, a obelodanio je i da će slična politika biti usvojena širom sveta.

- Taj uslov možda neće biti potreban za domaća avio-putovanja, ali za međunarodne letove svakako hoće. Tu nema nikakve dileme. Obavezna vakcinacija postaće nova stvarnost za međunarodne putnike svuda na planeti - dodao je Džojs.

SVI SE SLOŽILI
Na osnovu razgovora s mojim kolegama iz drugih avio-kompanija širom sveta zaključio sam da će to biti uobičajena praksa od koje neće biti izuzetaka, objasnio je prvi čovek "Kvantasa" i istakao da se avionska putovanja neće vratiti na nivo pre pandemije dok vakcina protiv koronavirusa ne bude široko dostupna.

Ako šefu avio-kompanije neko i ne veruje, onda u najavu kineskog predsednika Si Đinpinga o stvaranju KOVID pasoša svakako ne treba sumnjati. Govoreći na samitu G20 prošle sedmice, on je predložio uvođenje globalno priznatih zdravstvenih QR kodova, rekavši da će to pomoći da se obnove međunarodna trgovina i putovanja.

O specijalnim KOVID pasošima govorio je i Boris Džonson, predstavivši njihovo uvođenje kao već razrađen plan britanske vlade. On to nije povezao samo s vakcinacijom, nego i s masovnim testiranjem građana. Oni koji su negativni dobili bi neku vrstu posebnih dozvola da mogu da idu na posao, izlaze gde hoće i nastave sa koliko-toliko normalnim životom. Svi drugi bi morali u izolaciju.

30.000-300.000 DINARA KAZNA ZA ONE KOJI ODBIJU DA SE VAKCINIŠU

U međuvremenu, vlasnici i uprave nekoliko kompanija koje globalno posluju založili su se da samo vakcinisani mogu da rade u kancelarijama, dok bi ostali radili od kuće (pretpostavljamo uz manju platu, za šta postoje inicijative u mnogim zemljama, a u Nemačkoj je takva odredba već stupila na snagu). Iako ovako rigidan stav još nije zvanično zaživeo, ne treba sumnjati da će do toga doći čim vakcina bude masovno dostupna.

IZMENE ZAKONA
U Srbiji se trenutno, suočeni s dramatičnim povećanjem broja zaraženih i umrlih, još ne bavimo previše ovim temama, ali to nas, bez ikakve sumnje, čeka, pa čeka. O tome za koga će važiti obaveza vakcinacije protiv virusa, ipak, uveliko se govori. Mirsad Đerlek, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja, potvrdio je da će, kao što je i navedeno u izmenjenom Zakonu o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, koji je stupio na snagu pre nekoliko dana, vakcinacija za određene kategorije biti obavezna. Takođe, i da će oni koji je budu odbijali biti sankcionisani.

- Najpre će biti vakcinisani zdravstveni radnici, potom vojska i policija, a onda redom ostali - poručio je Đerlek i istakao da je zakon isti za sve, te da će i državni službenici, koji su izabrana lica na određeni period, biti kažnjeni ako se tome budu protivili.

Vakcina će, kako saznajemo, biti obavezna i za posebno ugroženu decu, onu s teškim hroničnim bolestima. Svim roditeljima te dece koji odbiju da ih vakcinišu prete kazne.

(Izvor: republika. rs)

...
Dragi moj Mire,
koliko ti imas godina ,ako nije tajna?
To evo sada idi reci porodici Amfilohija i ostalih koji su umrli od kovida 19,da je to cista prevara...



Kad pises o necemu potrudi se da to detaljnije dokumentujes,naprimer ime i prezime doticnog nobelovca Mengelea.
Ti kao malo dete verujes svakome,ili pak nekoj odredjenoj grupi koji siri takve vesti?
Mnogi prevaranti danas uzmu tudje ime i prezime i pod laznim identitetom daju lazne informacije i dezinformacije.
Batali tu grupu sa kojom se druzis i ne veruj im ni jednu rec .
Razmisli malo i sam ,svojom glavom.
Dosadasnjim metodama stvaranja kloniranih ili vestackih virusa ,svi oni imaju "genetski oziljak" koji se sa modernim mikroskopom moze uociti.Dakle ko zna kolko sve svakojakih virusa ima po raznim laboratorijama,i to mnogo gorih od ovog kovida 19.
Dakle bio on prirodan ili vestacki sasvim je nebitno,bitno je da on postoji i da sa njime moze da se izbori.
Dokaz toga je Kina koja ga je merama prevencije gotovo iskorenila da nema uvoznih iz inostranstva.
Rad,RED i Disciplina su veoma bitni za iskorenjavanje ove pandemije.
Ako moze jedna Kina sa 1.3 milijardi stanovnika da iskoreni ili kontrolise virus ,ko smo mi Srbi,ili pak ostatak sveta da ne mozemo to isto???,a nas Srba ima svega 6-7 miliona u Srbiji.
Jel ti tesko da stavis masku na usta i nos u zatvorenom? u cemu je problem cak i da je prevara.,a nije prevara.




Lose ti je i razmisljanje i misljenje.,odnosno slusanje lazi sa lazljivih izvora ciji je cilj da se stave na mesto Boga i da naprave haos prvo medju svojim najblizima ,a potom i po celime svetu.


Ja licno poznajem vise osoba koje su prelezale koronu ,jedan mi je rodjak,a drugi mi je komsija. Taj komsija jak ko bik 40 godina uvek zdrav,jedva se izvukao od kovida sa upalom pluca,bio je na kiseoniku na Bezaniji,a rodjak je pio lekove kuci,
Tacno je da nekih 50% pozitivnih nemaju nikakve simptome covida19,ali kao takvi oni sire bolest drugima .Samo lecenje je kod nas besplatno,ali ti lekovi nisu badava,kao ni smestaj i rad zdravstvenog osoblja.
Stavi masku ,to je preventiva.
Kako medecinsko osoblje ,svo zdravo,stavlja maske i rukavice kad operise pacijenta. Jel to rade zbog sebe ili zbog pacijenta?



Lose si obavesten.Pogledaj broj zarazenih i pogledaj broj umrlih kako se krece.
Pa na osnovu tih podataka i matematicke formule izracunaj smrtnost.
Ili su ti podaci losi,ili ne znas matematicku formulu,ili nemas digitron???



Iskren da budem ,ja takve informacije blokiram kao spam.
Jesi li ti DOKTOR???
Cije informacije siris?
Da li znas da se mnogi anarhisti pretvaraju da su doktori i sire te dezinformacije o kovidu 19.
Da ne ides mozda na sajt "Academedia",sto bi moj drugar rekao pogledaj Akademci ,naucnici sta kazu iz Srpske akademije nauka.



Maske imaju nemerljiv i ogroman efekat.
Hoces li da kazes da medecinsko osoblje kad ima neku operaciju ne treba da nosi maske i rukavice?
Naucno je dokazano da maske imaju ogroman pozitivan efekat u cuvanju zdravlja.



Opet si pogresno informisan,
Postoje razne vrste zastitnih maski,pa i one koje stite od virusa codvid19
Citaj informacije na pravom proverenom mestu,a ne sa anarhistickih kao sto je Academedia i slicno.
Sto se tice skafandera ni oni ne mogu da sprece zarazu 100%.
Zdravstvene sluzbe su nalozile kao preventivnu meru nosenje zastitnih maski i javno su rekli kako i koliko te maske stite od virusa.
Zarazna osoba kad nosi tu zastitnu masku ima mogucnost od 30% da zarazi drugu osobu ako joj je na razdaljini od 1.5 metara a ne nosi nikakvu masku,a ako je nosi ima sansu od 70% da se ne zarazi.
I naravno bitno je i smanjenje kolicine virusa koji bi prodrli kroz takvu masku i izazvali blazu reakciju.
Sve je to veoma bitno.

Da li bi se ljutio i na samoga Boga koji je jos 15 vekova pre nase ere,naredio Izraelcima higijenske i preventivne mere kao i karantine u slicnim situacijama kao sto smo mi danas.
Ali recimo da je tvoja i tvojih izvora informacija tacna,kazi nam svima sta je onda cilj doktora i politicara da lazu narod da je kovid19 prevara i da ljudi ne umiru od njega???
Zasto bi politicari i doktori celoga sveta tako lagali narod???
Hajde daj nam razloge.
Sve ovo sto si napisao je smesno da smesnije ne moze biti! Ne vredi da komentarisem.

Ja za sve sto iznosim imam dokaze. Medicinske dokaze, a ne moja ili tvoja misljenja!

Mutirana korona, ne postoji! Ali onima koji prate predstavu RTS-a i slicnih medija - namenjenih ovcama, ne vredi pricati!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top