Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Onaj ko ne može da ospori ove navode koji su dati od EGV.

Zašto bi netko osporavao "proročicu koja je govorila u drskosti", kad je ona "jadnica" osporila samu sebe. Vidi:

1. “Hristos nije prestao da bude BOG kada je postao čovek.” (Čežnja vekova str. 664)

2. Čovek Isus Hristos nije bio Svemogući Bog, (EGW, BC Vol 5. p. 1129,7)
---------------------------------
Pogledajte!?!?!?!? Ovo može napisati samo netko tko je "zamlaćen mokrom krpom po glavi".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledajte!?!?!?!? Ovo može napisati samo netko tko je "zamlaćen mokrom krpom po glavi".

Da Slape, samo netko takav bi takvo što napisao, ali, njeni će klanjaoci reći da je njezina objava o Isusu, u kojoj ona navodno potvrđuje Njegovo božanstvo, kasnija, te da joj je "Duh" to kasnije razotkrio. Pazite, "Duh" govori jedno, pa posle sasvim drugo.

Da li, pitam svakoga od Hrišćana, Duh Sveti tako deluje? Posebno ako se u obzir uzme da je činjenica da je Isus Bog objavljena daleko pre rođenja Ellen Gould Harmon White.

Dakle, ako uzmemo u obzir upravo to da je Crkva, ona prava Kristova Crkva u vreme rođenja i života Ellen Gould Harmon White postojala već skoro 2 milenijuma, da je ista Crkva rođena na Pedesetnicu (pedeset dana nakon Uskrsa) silaskom Duha Svetoga na Apostole, da je njeno učenje bilo i ostalo u skladu sa potpunom objavom Duha Svetoga, jedinog pravog utešitelja (Paraklitosa), onda se sa sigurnošću može ustvrditi sledeće:

1. Ellen Gould Harmon White je tokom celog svog života, javnog delovanja, propovedanja Hulila na Duha Svetoga.

2. Kult, jer sekta bi bila preblag termin, koji je stvorila, i koji se na njenom učenju održava već skoro dva veka nema nikakve veze sa Hrišćanstvom, nego je ruganje istom, doslovno Hula nad Hulama.


Naravno, treba znati i sledeće, zamerke koje se upućuju Ellen Gould Harmon White, nemaju nikakve veze sa njenim psihičkim problemima, ili neverovanjem. Bog nas posmatra kao pojedince, takvima nas je i stvorio, i svako od nas odgovara za svoje postupke, ali samo i isključivo samo dok svoje probleme, neverovanje, blasfemije, ne namećemo drugome kao objavu od Boga. A ona je to upravo činila, njeni sledbenici to upravo čine.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
ali, njeni će klanjaoci reći da je njezina objava o Isusu, u kojoj ona navodno potvrđuje Njegovo božanstvo, kasnija, te da joj je "Duh" to kasnije razotkrio. Pazite, "Duh" govori jedno, pa posle sasvim drugo.

Ne. Ni ta "umolomija" im neće pomoći. :) Naime, sama im je proročica stvari zacementirala. Proročica im je rekla da su "adventističke istine
i temelji adventističke vjere
postavljeni 50-tih godina 19. stoljeća" Evo čitaj:

Neka nitko ne pokušava ukloniti temelje naše vjere - temelje koji su uz proučavanje riječi i objave postavljeni na početku našega rada. Na tim temeljima mi smo gradili u posljednjih pedeset godina. Mogu neki pretpostaviti da su pronašli novi smjer i da mogu položiti čvršći temelj nego što je postavljen. Međutim, to je velika prijevara. Drugi temelj nitko ne može postaviti osim onoga koji je postavljen. (Ellen White, Testimonies For The Church, 1904. god.)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne. Ni ta "umolomija" im neće pomoći. :) Naime, sama im je proročica stvari zacementirala. Proročica im je rekla da su "adventističke istine
i temelji adventističke vjere
postavljeni 50-tih godina 19. stoljeća" Evo čitaj:

Neka nitko ne pokušava ukloniti temelje naše vjere - temelje koji su uz proučavanje riječi i objave postavljeni na početku našega rada. Na tim temeljima mi smo gradili u posljednjih pedeset godina. Mogu neki pretpostaviti da su pronašli novi smjer i da mogu položiti čvršći temelj nego što je postavljen. Međutim, to je velika prijevara. Drugi temelj nitko ne može postaviti osim onoga koji je postavljen. (Ellen White, Testimonies For The Church, 1904. god.)

Naravno da im neće pomoći. Ponoviću, kult koji je zasnovala je Hula nad Hulama.

Ps. To što je pisala u trećem licu, još više potvrđuje činjenicu da su Hula nad Hulama. Jadni oni koji padnu u ruke takvom kultu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1. Ellen Gould Harmon White je tokom celog svog života, javnog delovanja, propovedanja Hulila na Duha Svetoga.

LAZ,
LAZ, LAZ!

Odgovor:
“Postoje Tri Licnosti nebeskog Trojstva i u ime te Tri velike Sile - Oca, Sina i Svetog Duha - krstavaju se oni koji primaju Hrista zivom verom; a te Sile ce sa poslusnim podanicima Neba saradjivati u novim naporima da zive novim zivotom u Hristu.
” (Evangelizam str. 616. orig)

“Vecni nebeski ‘Dostojanstvenici’, Bog, Hristos i Sveti Duh.” (Manuscript 145, 1901)

“Potrebno je da shvatimo da Sveti Duh, koji je licnost kao i Bog sto je licnost. hoda po ovome tlu.” (Manuscript 66, 1899)

“Knez sile zla moze da bude obuzdan jedino Bozjom silom, KOJA JE U TRECEM LICU BOZANSTVA, SVETOME DUHU. (Special Testimoniss, Seria A, No. 10. p. 32. 1897)

“Postoji jedan Bog; Otac Sin i Sveti Duh, zajednica Tri lica iste vecnosti.” (Adventisticki hriscani veruju, str. 27)


2. Kult, jer sekta bi bila preblag termin, koji je stvorila, i koji se na njenom učenju održava već skoro dva veka nema nikakve veze sa Hrišćanstvom, nego je ruganje istom, doslovno Hula nad Hulama. [/QUOTE]

DARTH, PA TI SI TAJ KOJI SE NEPRESTANO RUGAS UPOTREBOM HRISTOVOG IMENA I HULIS NA SVETOG DUHA, JER NJEGOVO DELO PRIPISUSJE SOTONI.

Vidimo da te mnogo uznemirava cinjenica sto mi nismo kult, nego CRKVA PRIZNATA U CELOM SVETU.


Hvala Bogu na Njegovim blagoslovima i sto neprijatelji ne mogu nam oteti ono sto je dar od Boga!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Evo jednog prorocanstva duha prorostva koji ce zadesiti Ameriku,kad bude setimo se na ovaj post:
Prošlog petka ujutro, pre nego što sam se probudila, prikazan mi je veoma upečatljiv prizor. Bilo je kao da se budim od sna, ali ne u svojoj kući. S prozora sam posmatrala zastrašujući požar. Velike vatrene lopte padale su na kuće a ognjene strele iz lopti letele u svim pravcima. Bilo je nemoguće zaustaviti požare koji su izbijali. Čitava naselja su bila uništena. Ljude je obuzimao neopisiv strah. Posle izvesnog vremena probudila sam se i uvidela da se nalazim kod kuće.
DOGAĐAJI POSLEDNJIH DANA – 2. ZNACI HRISTOVOG SKOROG DOLASKA
(Evangelizam, str. 27 - 1906)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Evo jednog prorocanstva duha prorostva koji ce zadesiti Ameriku,kad bude setimo se na ovaj post:
Prošlog petka ujutro, pre nego što sam se probudila, prikazan mi je veoma upečatljiv prizor. Bilo je kao da se budim od sna, ali ne u svojoj kući. S prozora sam posmatrala zastrašujući požar. Velike vatrene lopte padale su na kuće a ognjene strele iz lopti letele u svim pravcima. Bilo je nemoguće zaustaviti požare koji su izbijali. Čitava naselja su bila uništena. Ljude je obuzimao neopisiv strah. Posle izvesnog vremena probudila sam se i uvidela da se nalazim kod kuće.
DOGAĐAJI POSLEDNJIH DANA – 2. ZNACI HRISTOVOG SKOROG DOLASKA
(Evangelizam, str. 27 - 1906)

Karakteristični košmari i noćne more bolesnih ljudi.
 
Natrag
Top