Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kontradikcije u odnosu na Bibliju I dio

Iako je očigledno da Elen G. Vajt svojim stavom i spisima svestrano podupire cjelokupnu biblijsku nauku, postoje i primjedbe da se njeno učenje ne slaže sa raznim biblijskim izjavama i učenjima. Na početku je korisno da se napomene da ako neko ima za cilj da traži prividne kontradikcije, vrlo će ih lako pronaći i kod biblijskih pisaca. Tipičan primjer su apostol Pavle i apostol Jakov. Dok apostol Pavle krajnje izričito naglašava da se čovjek opravdava samo “vjerom bez djela zakona,”[14] apostol Jakov kao da želi da istakne nešto sasvim suprotno: “Vidite li dakle da se djelima pravda čovjek a ne samom vjerom?”[15] Uzimajući ove tekstove kao argument, neki nevjernik ili skeptik bi u svojim očima neoborivo dokazao da biblijski pisci nisu učili istu nauku i da među njima postoje očigledne kontradikcije.
Pri tome se u ovom slučaju radi o različitom uglu posmatranja koji su imala ova dva apostola, pri čemu su mislili na jedno te isto. Naime, apostol Pavle ističe objektivnu istinu da se čovjek spasava samo vjerom. A apostol Jakov ukazuje na činjenicu da prava vjera uvijek kao svoj produkt ima dobra djela. Pa ipak, kada se pogledaju samo izjave koje su dali ova dva apostola, čini se da su njihovi stavovi po ovom pitanju bili sasvim različiti.
Na isti način je moguće da se određene izjave Elen G. Vajt izvade iz njihovog literarnog konteksta, i iz konteksta ukupnog literarnog ostvarenja Elen G. Vajt, što onda može da proizvede potpuno pogrešan utisak kod onoga ko te citate čita.
Dosta je različitih kontradikcija koje navodno postoje između spisa Elen Vajt i Biblije. Ovde će biti analizirana dva primjera kritike koja se nalazi na internetu, a koji se tiču suproćenja izjava Elen Vajt i Biblije.

Isto
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je algoritam koji laž pretvara u istinu. Funkcionira vrlo jednostavno, vidjet ćemo na jednom primjeru.

3 + 5 = 10

Kako 10, zar nije 8?

Eee, bilo bi 10, da je bilo još 2.

Nabavite što prije algoritam A-LUI (algoritam laž u istinu). Posebno će biti dragocjen onima čiji "proroci govore u drskosti".

Slape, kako reče Darth Vader u Star Wars EP Iv, Leave that to me. Njihov algoritam ide ovako: Za 3+5 =10, napisati izraz (3+5)+x=10, promenlčjiva x ovde ima vrednost dva. Ali, ako se ne radi o jednačini sa jednom nepoznatom, onda čitav algoritam u kome su 3+5 =10. Dva je imaginarno, nepostojeće, lažno. Pridružujem se preporuci za navku tog algoritma, Mada bih lično da mi tako radi Operativni Sistem, isti srušio, a računar koji bi bio zasnovan na takvom algoritmu bacio.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Slape, kako reče Darth Vader u Star Wars EP Iv, Leave that to me. Njihov algoritam ide ovako: Za 3+5 =10, napisati izraz (3+5)+x=10, promenlčjiva x ovde ima vrednost dva. Ali, ako se ne radi o jednačini sa jednom nepoznatom, onda čitav algoritam u kome su 3+5 =10. Dva je imaginarno, nepostojeće, lažno. Pridružujem se preporuci za navku tog algoritma, Mada bih lično da mi tako radi Operativni Sistem, isti srušio, a računar koji bi bio zasnovan na takvom algoritmu bacio.

Ovo je dokaz prihološke potrebe umirivanja savjesti i idolatrije.

Usmjerenost kao popljuvavanju, idolima, ceremonijama, predmetima, hramovima itd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A što tek o Bogu onda misliš? Bog čak određuje da se pogubi proroka koji govori u drskosti, a ne da ga se popljuje.

Arg. su vam takvi da ću ja da ih kopiram i širim, čak da ih držim u arhivi pa da ih povremeno dam uz naravno svoje koment.

Ja to radim i sa vašim knjigama i tekstovima na netu, pa to meni dođe za dodatno učvršćivanje onoga što vjerujem.

Onda možeš misliti kakvi su vam arg. kada ih ja širim.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kad im ništa drugo ne možeš. :) Pišate li po njima kad se okupite na FB?

Nego šta, i isimevaju ih. Mi smo predmet sprdnje onih koiji su razum zamenili tumačenjima EGW. Intelektualna elita. Zemlja im je 6000 godina stara, Enoh se šećka čas po Saturnu, čas po Jupiteru, Isus je vojnički ćata, a pavednost je u suboti, životu nalik na goveda i čekanju Midnight Cry, koji samo što nije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kad im ništa drugo ne možeš.

Samim tim što ih širim onda možeš misliti kakvi su i kako im ne mogu ništa.

Pišate li po njima kad se okupite na FB?

Tvoje izražavanje je dokaz da nemaš arg.

Nego šta, i isimevaju ih.

Bili bi takvi da nisu žalosni, to su jadni arg.

Zemlja im je 6000 godina stara,

Znam ja da vi vjerujete u evoluciju i staru Zemlju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Samim tim što ih širim onda možeš misliti kakvi su i kako im ne mogu ništa.

To što ih ti šeraš (i pišaš) ne govori ništa o mojim argomuntima, ali govori o tebi puno.

Tvoje izražavanje je dokaz da nemaš arg.

Tvoje pišanje po argumentima je dokaz da nemaš kontraargumente.

Znam ja da vi vjerujete u evoluciju i staru Zemlju.

Pa nije "stara zemlja" antikrist.
 
Natrag
Top