Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Misliš na ovu izjavu, ali publicirali su je...

O onima koji se hvale svojim svjetlom, a ipak ne hodaju u njemu, Krist kaže: “Ali, kažem vam, bit će Tiru i Sidonu lakše na dan suda nego vama. A ti, Kafarnaume [adventisti sedmoga dana, koji ste imali veliko svjetlo], koji si uzdignut do neba [u točki privilegije], bit ćeš spušten u pakao: jer da su se učinila silna djela koja su u tebi učinjena u Sodomi, ostao bi sve do danas.”—Review and Herald, 1. kolovoza 1893. [Komentari u zagradama su Ellen White.] LDE 48.2

Of those who boast of their light and yet fail to walk in it Christ says, “But I say unto you, It shall be more tolerable for Tyre and Sidon at the day of judgment than for you. And thou, Capernaum [Seventh-day Adventists, who have had great light], which art exalted unto heaven [in point of privilege], shalt be brought down to hell: for if the mighty works which have been done in thee had been done in Sodom, it would have remained until this day.”—The Review and Herald, August 1, 1893. [The bracketed comments are by Ellen White.] LDE 48.2

Ipak sjeti se Jone.
Isto tako vjerske zajednice i grupe vođene farizejskim duhom koje diraju druge ne hodaju isto svjetlosti, barem ne po Bibliji

Kad su Isusovi učenici željeni da se osvete ljudima koji nisu išli za njima , Isus se okrenuo i prekorio ih te rekao ne znate kojim ste duhom vođeni. To znači da su bili u tom trenutku vođeni zloduhom, željeli su se svetiti...
nije sve tako crno-bijelo

Nije taj citat, ima citat gde padaju u pakao, u ponor, to je izmenjeno da nevernici padaju a ne adventisti..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja ću po 'milijuniti put' ponoviti. Adventizam sedmog dana nastao je na mržnji prema Kristovoj Katoličkoj crkvi. A kako drugačije mogu završiti svi oni koji se u ovome rode ili koji se ovome priključe??? Četvorica adventista ovdje, Kainos, tripo, Jovan i Laodikeja, svi smo svjedoci ovdje, završiše odbacivanjem Spasitelja i Boga Isusa Krista. Treba li ovome još što dodati?

Protestantizam je generalno na tome nastao.. A oni su veci protestanti od protestanata..
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Nije taj citat, ima citat gde padaju u pakao, u ponor, to je izmenjeno da nevernici padaju a ne adventisti..
primijetila sam da se ljudi vole samozavaravati, Bog jedino poznaje nečije srce... neka im je sa srećom
meni je iskreno žao što ih uče da neka organizacija spašava ili neka vjerska grupa, a neki od njih onda optužuju katolike da to rade, znači optužuješ nekog što misliš i sam, bolje bi im bilo da ništa ne govore. Ne samo oni, već i njihovi izdanci tj. razne ostaci ostatka i Filadelfije (tako samoprozvane, naravno, jer ne odlučuje Bog kao što je pisano već čovjek, njihov vođa, učitelj -- buđenje može biti fatalno)
Ja ću po 'milijuniti put' ponoviti.
Repetitio mater studiorum est...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Oni stariji po iskustvu od mene nastojali su me zadržati i ohladiti žar moje vjere; ali s Isusovim osmijesima koji su uljepšavali moj život, i Božjom ljubavlju u mom srcu, nastavila sam svojim putem radosna duha. {1T 30.3, 1855}
:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
meni je iskreno žao što ih uče da neka organizacija spašava ili neka vjerska grupa

Samo Isus spasava, a on je u svim crkvama, jer dogme koje mi smatramo bitnim, njemu nisu vazne. Ono sto je Hristu vazno jeste POBEDA NAD GREHOM I PROMENJEN ZIVOT. To je jedina poruka evandjelja. Sve ostalo je skretanje..
 
Natrag
Top