Cistiliste

Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Čitam i pratim 3-4 teme u meri koliko obaveze mi dopuštaju.
Objašnjenja i odgovori, moji tvoji ili bilo čiji nisu dovoljni onome ko veruje drugačije.
I o tome se ovde radi.
Ono što je tebi dovoljno,očigledno, ubedljivo i razumno meni nije i obrnuto.
Svi su ovde već jasno definisani uglavnom uobličeni, ako mogu tako da kažem, i prihvatiće samo ono što ne prevazilazi
ili ne odstupa od već formiranog razumskog okvira i granica dogmi i kanona Crkvi kojima pripadaju umom i duhom.
Ali to ne znači da ne treba da diskutujemo i polemišemo, iznosimo svoje stavove i kritike ali smireno i pristojno jer korist je , bar po meni, očigledna i dvostruka - produbljujemo svoju veru i upoznajemo tudju.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slazem se da su u pitanju predrasude koje vode razlicitim gledistima.

Onda preostaje samo jedno, da se trazi od Boga direktno otkrivenje sta je istina.

Ovako, nikako necemo doci do rezultata.

Ja to iskustvo imam, ko ga nema meni je zao.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Slazem se da su u pitanju predrasude koje vode razlicitim gledistima.

Onda preostaje samo jedno, da se trazi od Boga direktno otkrivenje sta je istina.
I tebiga Bog dade ?????????????????????

Ovako, nikako necemo doci do rezultata.
I tebi Bog dade točan rezultat ???????????????????
Ja to iskustvo imam, ko ga nema meni je zao.
Kakvo to iskustvo , ono štosi sam izmislijo 1573152808264.png
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kakvo to iskustvo , ono štosi sam izmislijo

Da, pod dejstvom ovoga:

"Kako pametni ljudi mogu pasti na manje varijacije iste laži iz generacije u generaciju?
Pametni ljudi najbolje su mete za ispiranje mozga. Kultovi regrutiraju bistre studente na sveučilišnim kampusima, ciljaju na slavoljubive rukovoditelje koji bi obučili vodstvo i nezadovoljne stručnjake u potrazi za smislom. Kultove rijetko sačinjavaju glupi ljudi. Oni se sastoje od pametnih, ranjivih ljudi.
Gotovo svatko može biti prisiljen reći bilo što ako se nalazi pod dovoljnim stresom. Mnogi mogu biti prisiljeni povjerovati u to. Test kiselosti ispiranja mozga je hoće li oni zadržati to uvjerenje i nakon prolaska moda borbe-ili-bijega. Kultovi, nasilne veze i totalitarni pokreti održavaju “totalnu krizu”, onemogućavajući više rezoniranje, stvarajući stanje trajnog stresa izazivanjem nepredvidivih reakcija borbe-ili-bijega. To dovodi do Stockholmskog sindroma, gdje zarobljenik pokušava kontrolirati svoju sudbinu potpunom emocionalnom identifikacijom sa svojim otmičarom, grupnim ponašanjem, gubitkom identiteta i volje te konačno samoubojstvom ili smrću.
Totalna kriza dovodi do izgaranja, emocionalne iscrpljenosti, otuđenosti od prijatelja i obitelji te nasilja."
- izvor:

Kod:
http://konzerva.hr/2019/05/07/greenfield-ispiranje-mozga-nacije/?fbclid=IwAR1B5wtrXR3OAghsysQHxlyANVVr9rxU5QXRngiPk6SMKgrlbto-8CBLfGA



 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I tebiga Bog dade ?????????????????????

I tebi Bog dade točan rezultat ???????????????????

Kakvo to iskustvo , ono štosi sam izmislijo Pogledajte prilog 117359

Da, davao je iskustva i meni i mojoj majci kojoj je glasom rekao da je Adventisticka crkva Bozja, i da bi trebalo da ide tamo kao i ja.

Meni je dao slicno, kao i mnostvo drugih iskustava, medju kojima i isceljenje od bolesti, moje licno kao i mojih bliznjih.
Gospod Isus mi se ukazivao u vizijama i govorio mi..itd..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Da, davao je iskustva i meni i mojoj majci kojoj je glasom rekao da je Adventisticka crkva Bozja, i da bi trebalo da ide tamo kao i ja.
Znači mati ti neode , pa kud ti zaluta čoveče , znala je tvoja mati dasu to demoni

Meni je dao slicno, kao i mnostvo drugih iskustava, medju kojima i isceljenje od bolesti, moje licno kao i mojih bliznjih.
Gospod Isus mi se ukazivao u vizijama i govorio mi..itd..
Ni mati ti nepovjerova , pa kako će drugi , znači demoni
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znači mati ti neode , pa kud ti zaluta čoveče , znala je tvoja mati dasu to demoni

Isto tako se i nalglasniji "borac" za "fundamentalni" EGWizam, Walther Veith, "obratio" sa verovanja u Boga, u verovanje u Ellen Gould Harmon White. Bio bolestan, imao vizije, i puf, od Katolika, postade klanjaoc veganskog subotarenja i Istražnog postupka.


EGWistički kvartet ovdje sve rastjeruje, od kojeg je duha svatko će razumijeti.

Svako, ali ne i oni sami. Njima će to i dalje biti od "boga". Doduše, taj bi duh i najviše voleo da ga bogom priznaju, ta zbog toga je i pao, povevši sa sobom trećinu anđela.

Uzgred, od kada to Isus pljuje po svojoj Crkvi, i reči koje je Sam izrekao opovrgava? Od kada to Bog, koji je isti, nepromenljivi, menja mišljenje i govori čas jedno, čas drugo? Zar ovi ne vide da Boga prikazuju kao budalu? Jeli to taj "karakter" koji toliko ponavljaju da ljudima postane muka i da čuju, pročitaju tu reč?

Dakle, tvorac univerzuma je po njima budala, koja menja mišljenje, pljuje po sopstvenom delu, po samom sebi, i javlja se Mileru, Ellen Gould Harmon White, i njihovim sledbenicima, i pravda se što nije došao kada su ga oni sa poklonima očekivali???????!!!!

To dakle nameću kao istinu?! To? Pa to je gore od negiranja koje ateisti rade.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
" Kultovi, nasilne veze i totalitarni pokreti održavaju “totalnu krizu”, onemogućavajući više rezoniranje, stvarajući stanje trajnog stresa izazivanjem nepredvidivih reakcija borbe-ili-bijega. To dovodi do Stockholmskog sindroma, gdje zarobljenik pokušava kontrolirati svoju sudbinu potpunom emocionalnom identifikacijom sa svojim otmičarom, grupnim ponašanjem, gubitkom identiteta i volje te konačno samoubojstvom ili smrću.
Totalna kriza dovodi do izgaranja, emocionalne iscrpljenosti, otuđenosti od prijatelja i obitelji te nasilja."
- izvor:

Darth, jesli li ti to sve doziveo kad tako detaljo to znas?
Pa onda to i jeste strazno, izgleda da to dovodi do dusevnog poremecaja. Je li tako?
 
Natrag
Top