ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Osim ribe, i druge vrste životinjskog mesa se mogu jesti, čak i po Starom zavetu. Zašto onda govorite da meso nije za hranu? Čini se kao da u ovom slučaju smatrate da nauka ima veći autoritet od Jahve Gospoda? No, dobro, konzumiranje ovoga ili onoga u ishrani, nema značaja za spasenje, jer smisao spasenja ne leži u očuvanju sopstvene guzice, „Jer ko život svoj želi sačuvati, izgubiće ga…“

pozdrav
Riba spada pogodnu hranu za ishranu, osim nekih riba koje nemaju krljusti za koje je Bog rekao da se ne jedu, a za koje je otkriveno da imaju otrove koji stete organizmu.
Tako i zvanicna medicina i nauka potvrdjuju istinitost biblijskih navoda.
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Isus rece Ja sam hleb zivota!a nikad nije kazao sta da jedemo,i sam je jeo s Pijanicama,seti se samo Matveja,Petra ko su bil? a u pustinji posle MANE Bog je jevrejima davao mesa,a Isus je ukrepio NZ-et stim sto je rekao:jedite ovj Hleb jer je telo moje?pijte ovu casu jer je krv moja?pa sta smo mi onda ljudozderi?ni vi ne razumete kao ni (Faruseji)ni jedno se telo nece spasiti zakonom a hlebom Bozjim odnosno pricescem.

Pozdrav od Gere.


Da, Isus je kruh simbolički. I što je tu neobično. Ako jedemo materijali kruh i pijeno vino (sok od grožđa) ne znači da jedemo i pijemo Gospoda. Kakva ti je to logika!?

Bog je dao Židovima mesine. A zaboravljaš kako se bilo. Pročitaj još jednom.

Kako su vikali: Daj nam mesa da jedemo!

Narod je ustao te je toga cijeloga dana, svu noć i cio sutrašnji dan skupljao prepelice. Onaj tko ih je skupio najmanje imao je deset homera. (33) Zatim ih razastriješe oko tabora. Meso još bijaše među njihovim zubima - još ga nisu prožvakali - kadli planu Jahvin gnjev protiv naroda: Jahve udari narod strašnim pomorom. (34) Ono se mjesto prozva Kibrot Hataava, jer su ondje pokopali one koji se bijahu polakomili.
Knjiga Brojeva

______________


Naravno, židovi i muslimani ne priznaju Isusa, ali barem se drže onoga što su od pokoljena činili

Ето колико познајеш хришћанство, не спашава храна него признање Сина Божијег. То си могао да видиш из претходног примера арапског ушкопљеника, разбојника на крсту итд. По теби су фарисеји који су хтели и на крају убили Исуса нешто добро, само зато што нису јели свињу. Очиледно је ко не зна шта јеванђеље представља, ко погрешно говори. А Тибет и остале приче ме не интересују, овде су људи исто живели преко сто година једући месо, јаја, млеко... сад ви вегани ту просипате некакве мудрости.

То што је Исус одржао заповести Оца и живео по Мојсијевом закону, не значи да ми морамо. Јер ми сада имамо закон Христосов, не Мојсијев.

10. Ако заповести моје уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповести Оца свог и остајем у љубави Његовој. (Јован 10)

19. Јер премда сам слободан од свих, свима себе учиних робом, да их више придобијем.
20. Јеврејима сам био као Јеврејин да Јевреје придобијем; онима који су под законом био сам као под законом, да придобијем оне који су под законом;
21. Онима који су без закона био сам као без закона, премда нисам Богу без закона него сам у закону Христовом, да придобијем оне који су без закона. (1.Коринћанима 9)


Дела апостолска, глава 15
5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев.
6. А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.

7. И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују.
8. И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
9. И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.
10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?

11. Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они. (као и ми, бивши незнабошци)
19. Зато ја велим да се не дира у незнабошце који се обраћају к Богу;

20. Него да им се заповеди да се чувају од прилога идолских и од курварства и од удављеног и од крви, и што њима није мило другима да не чине.
21. Јер Мојсије има од старих времена у свим градовима који га проповедају, и по зборницама чита се сваке суботе.

24. Будући да ми чусмо да неки од нас изишавши сметоше вас речима, и раслабише душе ваше говорећи вам да се обрезујете и да држите закон, којима ми не заповедисмо;



1. Коринћанима, глава 10
25. Све што се продаје на месарници, једите, и ништа не испитујте савести ради;
26. Јер је Господња земља и шта је на њој.
27. Ако ли вас ко од неверника позове, и хоћете ићи, једите све што се пред вас донесе, и не премишљајте ништа савести ради.



По Библији сте ви слабићи јер једете само зеље. Нису Јевреји јели месо само када су приносили жртве, о чему ти причаш? Свашта.



Džaba ti odgovaranje, jer si mi namjerno odrezao rečenicu. Ja sam napisao: Naravno, židovi i muslimani ne priznaju Isusa, ali barem se drže onoga što su od pokoljena činili, što se tiče prehrane. Ne svi.

A ti si mi ovo boldano odrezao!!!! Što je tebi?


По Библији сте ви слабићи јер једете само зеље. Нису Јевреји јели месо само када су приносили жртве, о чему ти причаш? Свашта.

Što hoćeš s time reči? Da su Adam i Eva, bili slabići jer su jeli voće. Kasnije i zelje odnosno povrće. Je su ljudi bili istjerani iz raja iz blagoslova i bogatstva u prokletstvo i bijedu. A bili su praktički kao bogovi. I sad mi ti hoćeš reči da je Adam bio slabić.

____________________

A pitaj ga Adriane sta je Avraam spremio na razanj(Zejle ili meso) Gospodu kad je Gospod sisao da objavi sari da ce roditi Isaka? 1 Mojsijeva 18glava.Sta je sam Isus davao ljudima da jedu?Ribu zar ne?Sta je petar Lovio s Isusom?zelje ili ribu?Apostoli su jeli meso sam pavle je napao Petra da je licimer!Jer je jeo stvari koje su bile zabranjene jevreima a jeo je s neznaboscima,Pravoslavci,katolici najvise slede Pavla dok sektasi Mojsija zato i imamo konflikt u Hrisanstvu.

Pozdrav od Gere.

Isus je davao ljudima, ono što su i samo imali ribe i ječmeni kruh. Narod je živio uz obale mora ili jezera, bavili su se ribarstvom. Hrane u ono doba nije bilo u izobilju kao je to slučaj danas.
Pravoslavci i rimokatolici su već odavna trebali biti svi od reda vegani. Inače, u čemu ste napredovali od povijesti do danas. Ja zaista ne vidim razlike u usporedbi s srednjim vijekom i danas. Nažalost...

____________________

Objasnjenje je prosto,ko jede zelje neka jede jer je slab!ko jede meso neka jede jer je silan,ali ko pije krv,jede krv on je proklet jer je krv dusa.
A Isus kaze jedite ovo je moja plot?pijte ovo je moja krv svako ko tako cini imace zivot vecni,a sta cemo sad?

Jedno je kad pijes krv i jedes meso ,a drugo je kad to radis simbolicno hlebom i vinom.

Pozdravc od Gere.


Krv jedu mnogo ljudi na našem području-iz papske sekte u obliku kobasica,zapravo krvavica. ???

_____________

Laodikeja u bibliji pise i ovo sve sto si ti proignorisao,a mi takodje jedemo voce i povrce!a uz meso jako je ukusno.
Nemoj misliti da te soblaznjavam ti jedi to sto mislis da treba a nas ostavi da mi jedemo sto mi mislimo da treba da jedemo i gotovo.

Pozdrav od Gere.


Voće i povrće se mogu jesti sirove. bez ikakvih dodataka i začina. Kako je Bog napravio takvo se jede. Savršena hrana iz Božanske "kuhinje"! ;) baš bih volio vidjeti kako pojesti to meso bez termičKe obrade i začina. I onda netko govori kako je to prava i ukusna hrava za čovjeka. Oprosti, ali nije.
Ljudska hrana je slatka. Čovjek po prirodi teži k slatkome. Od rođenja kroz slatko majčino mlijeko (jedino slatko od svih mjeka u sisavaca) pa kasnije do voća. Ne zaboravi da je i mana bila slatka, jel to slučajno?


________________


Jel si ti citao barem nekad prvih 7 zapovedi noja?ili ti zivis u prepotonom vremenu? sta su prinosili adamovi sinovi Bogu na zrtvu? a zrtva se oduvek jela posle obreda,jedan je prinosio Jagnje??????? a drugi koji je bio ubica sta?????pa je iz zavidnosti ubio brata!!!jer je jeo zelje.

Iz kojih koza je Bog napravio odecu Adamu i Evi???????

Da jeli su zelje dok su bili u RAJU,kad su izbaceni vec onda se sve izmenilo i jeli su i meso i zelje.

Pozdrav od Gere.

Te životinjske žrtve koje su prinosili Bogu su samo slika Žrtve koja će se dati za palog čovjeka-Janjanjag - Sin Božji

Ljudi u raju su imali savršenu odjeću od svjetla. Svijelo je obasjavalo oko tijela čovjeka. Jeli si primjetio da au Adam i Eva, oboje bili "goli" ali ne osjećaj stida. Zašto? Jer su bili obučeni. A padom u grijeh dobili su krpe od krzna. Pa eto, kad nisu htjeli biti kao bogovi neka onda jedu zelje i nose krpe od životinje.

------------
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Osim ribe, i druge vrste životinjskog mesa se mogu jesti, čak i po Starom zavetu. Zašto onda govorite da meso nije za hranu? Čini se kao da u ovom slučaju smatrate da nauka ima veći autoritet od Jahve Gospoda? No, dobro, konzumiranje ovoga ili onoga u ishrani, nema značaja za spasenje, jer smisao spasenja ne leži u očuvanju sopstvene guzice, „Jer ko život svoj želi sačuvati, izgubiće ga…“

pozdrav


Bog nije stvorio zivotinje za covekovu ishranu, i pre pada u greh prvi ljudi nisu ubijali zivotinje da bi ih jeli.
Tek padom u greh Bog je pridodao i meso covecijoj ishrani.

Da covek ne bi jeo nesto nezdravo, Bog je razvrstao zivotinje koje su pogodne za hranu, i one koje to nisu.
Svinjetina je stavljena u red nezdravih zivotinja za covekovu ishranu.

Bog zeli da covek napreduje u Duhovnom iskustvu, tako da ce Bog coveka koji se potpuno predao njemu i dopustio Duhu Svetome da ga menja, tako izgraditi da ce ce coveku postati mrsko konzumiranje mesa, jer Bog zeli da izgradi covekov ukus onakav kakav su imali prvi ljudi pre pada u greh.

Ishrana je vrlo bitna, i ona i te kako moze uticati kako na nase fizicko, tako i duhovno zdravlje, jer sta covek pojede u to se pretvara.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Bog nije stvorio zivotinje za covekovu ishranu, i pre pada u greh prvi ljudi nisu ubijali zivotinje da bi ih jeli.
Tek padom u greh Bog je pridodao i meso covecijoj ishrani.

Da covek ne bi jeo nesto nezdravo, Bog je razvrstao zivotinje koje su pogodne za hranu, i one koje to nisu.
Svinjetina je stavljena u red nezdravih zivotinja za covekovu ishranu.

Bog zeli da covek napreduje u Duhovnom iskustvu, tako da ce Bog coveka koji se potpuno predao njemu i dopustio Duhu Svetome da ga menja, tako izgraditi da ce ce coveku postati mrsko konzumiranje mesa, jer Bog zeli da izgradi covekov ukus onakav kakav su imali prvi ljudi pre pada u greh.

Ishrana je vrlo bitna, i ona i te kako moze uticati kako na nase fizicko, tako i duhovno zdravlje, jer sta covek pojede u to se pretvara.

Sve je to lepo izloženo, i mogu se složiti da ovo industrijsko meso nije zdravo za jelo. Ali jedno je reći „nije zdravo“ a drugo „nije čisto“ Verujem da se lako možemo složiti u pogledu toga šta „nije zdravo“ Interesantno je tvoje razumevanje jelovnika pre i posle pada iz raja. Da, može se zaključiti da je čovek jeo biljnu hranu pre pada. Desio se greh, ljudi su živeli neko vreme u grehu do objave Zakona na Horebu. Sad, po razumevanju dela vernika, Zakon je objavljen Jevrejima kako bi živeli pravedno, da se obnovi stanje pre pada. Zakon je put kojim se ide do raja. Tako bar misle neki od vas. Ako je tako, Zakon mora imati striktnu odredbu po kojoj se meso bilo koje vrte isključuje iz jelovnika. Međutim Zakon, umesto da zabrani meso, samo sortira na čisto i nečisto. Dakle, Mojsijev Zakon niti ustanovljuje niti obnavlja vegetarijanstvo. Znači, budući da dozvoljava konzumiranje mesa, Zakon je nedostatan u pogledu postizanja stanja bezgrešnosti. Na šta ćeš se pozvati, ako pokušaš da objasniš sledbenicima Zakona da ne treba da je du meso? Na Zakon? Zakon kaže da mogu. Ako im kažeš da je Adam pre pada jeo biljke, oni te mogu pitati: čemu onda Zakon?

pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ishrana je vrlo bitna, i ona i te kako moze uticati kako na nase fizicko, tako i duhovno zdravlje, jer sta covek pojede u to se pretvara.

Čemu tolike priče o zdravoj prehrani? A što je s postom? Jer, Isus je govorio o postu i pokori, a ne o prehrani. Sve mi to djeluje jako isforsirano, čak inekako ganski, bez Duha i pameti. Hranimo se normalno, bez ikakvog pretjerivanja.

jer sta covek pojede u to se pretvara.

Vidiš, nesvjesno si rekao jednu veliku istinu. Mi koji blagujemo Isusovo Tijelo u Sv. Pričesti doista postajemo Njemu sličniji, a vas produhovljuje zrnje?
:???:

Bože dragi, kako je to naopako!


 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zakon ne zabranjuje upotrebu mesa, to je tacno, ali Bog je ovim zakonom o cistim i necistim zivotinjama zeleo da spreci coveka da posegne za necim sto je necisto odnosno nezdravo.
Kada biblija kaze NECISTO, ona misli NEZDRAVO, jer Bog koji je stvorio zivotinje zna koja od njih nije dobra za covekovu ishranu koja bi mu donela bolesti, a koja je dobra.

U sustini meso nije hrana, ali posto je covek usled greha posezao i za nezdravom hranom, odnosno mesom zivotinja, Bog je uspostavio zakon o cistim i necistim zivotinjama, da ako vec jede meso da jede ono koje je pogodno za ishranu.
Dakle, jedenje mesa cistih zivotinja je u sustinji manje zlo od veceg ( od jedenja mesa necistih zivotinja ).

Mi nemamo u bibliji direktnu zapovest da neko treba da predje sa mesne na vegetarijansku ishranu, ali Bozja pisana rec je samo jedno od sretstava putem kojih Bog govori, postoji nesto sto je dato coveku u novozavetnom periodu, a to je Sveti Duh koji je nazvan Duh istine.
Bog prema tome nije stavio tacku sa poslednjom knjigom biblije - otkrivenjem, on i danas govori ljudima, kroz savest, ali i licno coveku koji je spreman da poslusa svaku Bozju zapovest.

"A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jovan 14. 26 )
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
taman
sto se tice vere hriscani proveravaju reci svojih ucitelja,dal su u skladu sa Biblijom.
Tako radi svaki Jehovin svedok.i pravi izbor.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
taman
sto se tice vere hriscani proveravaju reci svojih ucitelja,dal su u skladu sa Biblijom.
Tako radi svaki Jehovin svedok.i pravi izbor.

Tako je!
Ne samo da proveravate reči svojih učitelja, nego čak i učite svoje učitelje, a onda bibliju usklađujete s tim.
Tako radi svaki jehovac. To je vaš izbor.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
A sta mislis, ako tvoj ucitelj kaze tebi da ides u rat da ubijas?
ti neces proveriti dal to pise u Bibliji?
Hoces li da ubijes hriscanina druge nacionalnosti?
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
A sta mislis, ako tvoj ucitelj kaze tebi da ides u rat da ubijas?
ti neces proveriti dal to pise u Bibliji?
Hoces li da ubijes hriscanina druge nacionalnosti?

Ne, nego ako moj učitelj kaže da si ti normalan, onda ću da ubijem i to najpre sebe pa onda njega.
 
Natrag
Top