Chelsea F.C. ~ The Blues

Član
Učlanjen(a)
30.06.2009
Poruka
5
со мало каснење,честито заслужената титула !

сега абрамовик да повлече конците и да ги доведе ди марија од бенфика,модрик од тотенхем и форлан од атлетико мадрид,тек тогаш челзи ке биде страв и трепет во англија.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Da...posteno su osvojili, sledece sezone ocekujem i Ligu Sampiona.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Carlo Ancelotti
"Sljedeće sezone idemo na trostruku krunu"

Talijanski strateg na klupi Chelseaja Carlo Ancelotti je odbranjeni penal češkog golmana Petra Čecha u 56. minuti označio kao ključni trenutak finalne utakmice FA Cupa na Wembleyju, u kojoj je njegova kipa pobijedila Portsmouth s 1-0.
100515065.jpg
Foto: AP

"Čech je odradio veliki posao odbranom penala. Da je Portsmouth tada poveo s 1-0, bilo bi nam jako teško. No, ostalo je 0-0, tri minute kasnije smo mi zabili i nakon toga je sve bilo puno lakše", izjavio je Ancelotti, koji se osvrnuo i na prvo poluvrijeme, u kojem je njegova ekipa pet puta pogodila okvir gola, ali nije poentirala!

" Nevjerojatno, to mi ne nikada nije dogodilo u mojoj karijeri. Nismo imali baš sreće, ali, eto, dogodi se i takva situacija u nogometu", kaže bivši trener AC Milana, koji je u svojoj prvoj sezoni na klupi Chelseaja klubu sa Stamford Bridgeu donio prvu dvostruku krunu u istoriji.

Chelsea je prošlog vikenda osvojio naslov prvaka u prvenstvu, prekinuvši trogodišnju dominaciju Manchester Uniteda.

"Jasno da je ovome klubu jako važno osvojiti prvu dvostruku krunu u istoriji, ali i meni lično je to prva dvostruka kruna! Sjajna sezona, sjajan je bio i ovaj finale FA Cupa. Atmosfera je bila izvanredna. Snaga ovog kluba je i u ekipi i u sjajnoj klupskoj organizaciji", lamentirao je Ancelotti.

Sve je ove sezone bilo odlično za Chelsea osim – nastupa u Ligi prvaka. Ispali su u osmini finala od Intera, a Ligu prvaka Chelsea još nikada nije osvojio. To je trofej koji ruski tajkun i gazda kluba Roman Abravomič ipak najviše želi...

"Sljedeće sezone pokušat ćemo osvojiti trostruku krunu! Naravno da smo i ove sezone željeli otići do kraja u Ligi prvaka, ali sretni smo, jako smo sretni i s ova dva trofeja", zaključio je Ancelotti.

Chelsea se dokopao svog šestog naslova u FA Cupu, a trećeg u zadnje četiri godine. Prije tri godine su ''plavi'' slavili protiv Manchester Uniteda 1-0, a prošle godine 2-1 protiv Evertona. U obje utakmice, kao i u ovoj protiv Portsmoutha, Didier Drogba je bio strijelac. Ovoga puta u 59. minuti, iz slobodnog udarca.

" Vidio sam malu rupu u živom zidu, bio sam u jako dobroj poziciji i dobro sam pucao. Lopta je opet udarila u okvir gola, ali je ovoga puta, napokon, i ušla u gol. Nakon što smo u prvom poluvremenu pet puta pogodili u okvir, a nismo postigli gol, počeli smo strahovati da nećemo zabiti do kraja utakmice. Nakon što smo prošle sedmice osvojili prvenstvo, nije nam bilo lako zadržati koncentraciju na ovu utakmicu, ali smo u tome uspjeli. Ostvarili smo veliki uspjeh s ovom dvostrukom krunom, a Portsmouth se pokazao kao vrlo teški suparnik", rekao je Drogba.


(Totalsport)
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
5
одустали смо од торреса, сад смо се запалили за балотелија, по мени болје би било да доведемо агуера, који је изјавио да зели да додје у цхелсеа. али видецемо

Dodato posle 22 Sati 37 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Chelsea Plan £25m Bid For Santos Striker Neymar

95162_news.jpg


i jos ako bi mogli aguera da dovucu, imali bi buducnost u napadu.. :)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top