Chelsea F.C. ~ The Blues

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čelsiju priznanje za evropsku ekipu godine, Jovanoviću i APOEL-u za

Čelsiju priznanje za evropsku ekipu godine, Jovanoviću i APOEL-u za napredak

Tanjug |



Ugledna Evropska asocijacija klubova proglasila je londonski Čelsi za ekipu godine na Starom kontinentu.

245097_mdf71806_f.jpg


"Plavci" su prošle sezone osvojili Ligu šampiona i najstarije takmičenje na svetu, engleski FA kup.

Ovu nagradu ECA dodeljuje od pre dve godine.

Priznanje za klub koji je ostvario najveći napredak dobio je kiparski Apoel koji je pod vođstvom srpskog trenera Ivana Jovanovića prošle sezone došao do četvrtfinala Lige šampiona.


Nagradu za klub koji ima najbolje odnose sa navijačima dobila je italijanska Sampdorija, dok je ukrajinski Šahtjor proglašen za klub sa najvećom društvenom odgovornošću u 2012. godini.


Pored najvećih evropskih klubova, članice ECA su i srpski timovi Partizan, Crvena zvezda i Vojvodina.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
"Teri zaslužuje još jednu šansu"

"Teri zaslužuje još jednu šansu"

IZVOR. B92 | NS


Menadžer Čelsija Roberto di Mateo smatra da Džon Teri zaslužuje još jednu šansu nakon što je proglašen krivim za “upotrebu uvredljivih i rasističkih reči”.



2192076835066af7473355350850551_orig.jpg


Teri je dobio četiri meča suspenzije i kažnjen sa dodatnih 220.000 funti zbog incidenta koji je nastao zbog vređanja Antona Ferdinanda na “Loftus roudu” prošlog oktobra.
Di Mateo je odbio da direktno komentariše ishod suđenja, ali smatra da Teri zaslužuje još jednu priliku.

“Da, smatram da zaslužuje još jednu šansu. Siguran sam da su svi grešili u svom životu. I ja sam”.

Kapiten Čelsija i doskorašnji reprezentativac Engleske imaće 14 dana da uloži žalbu na presudu od trenutka kada mu zvanično bude počela da važi suspenzija, a u međuvremenu Teri će biti na raspolaganju za veliki londonski derbi protiv Arsenala.

“Mi moramo da postavimo nove standarde u klubu. Svakako moramo, ali sam svestan i toga da nas protivnički navijači mrze. Zato i ne smemo da trošimo snagu previše zbog njihovog razmišljanja jer znamo kakva je situacija”, rekao je Roberto di Mateo.

Menadžer Čelsija je dodao i da je londonski klub prvak Evrope, i da je bez obzira na sva događanja to činjenica.

“Znam koliko smo snage i truda uložili da osvojimo sve što smo osvojili prethodne sezone, i to moraju da cene druge, bez obzira da li nas vole ili ne”, zaključio je Di Mateo.

Čelsi je dobro započeo novu sezonu i posle pet odigranih kola je prvi na tabeli sa 13 osvojenih bodova.
 
Natrag
Top