Chelsea F.C. ~ The Blues

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Tores se otvorio: Nisam dobio obećanu ulogu u Čelsiju, ne znam da l

Tores se otvorio: Nisam dobio obećanu ulogu u Čelsiju, ne znam da li ostajem


Beta |




Španski fudbaler i igrač Čelsija Fernando Tores rekao je da je nezadovoljan što je malo igrao u finalu Lige šampiona, u kojem je njegov klub osvojio titulu prvaka Evrope.

245209_610x_f.jpg


Čelsi je u Minhenu savlado Bajern, posle boljeg izvođenja penala.


"Kada se završi sezona mi ćemo razgovarati o mojoj budućnosti, jer nisam imao odgovarajuću ulogu u ekipi. To nije ono što sam očekivao kada sam dolazio u Čelsi", rekao je Tores.

Španski reprezentativac počeo je meč finale Lige šampiona na klupi za rezerne igrače, a ušao je na teren u 84. minutu.

Tores (28) je istakao da to što nije bio u startnoj postavi u finalu Lige šampiona jedno od najvećih razočarenja u njegovoj karijeri.

On je postigao 12 golova za jednu i po sezonu u Čelsiju, od kada je došao iz Liverpula za 79.000.000 dolara.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Fudbaleri Čelsija: Di Mateo mora da ostane!

Fudbaleri Čelsija: Di Mateo mora da ostane!


Tanjug |




Fudbaleri Čelsija, ovogodišnji šampioni Lige šampiona, zatražili su od vlasnika kluba ruskog milionera Romana Abramoviča da zadrži trenera Roberta di Matea.

245126_610xcat8hacu_f.jpg


Uprkos trijumfu, Di Mateo se nalazi u nezavidnoj poziciji, pošto je Abramovič najavio da će za narednu sezonu na Sramford Bridž dovesti "zvučnije" trenersko ime.

"Di Mateo je bio fantastičan od kada je došao. Pogledajte trofej, to je ono što smo čekali, zbog čega je vlasnik Abramovič zaplakao na kraju. Uložio je mnogo novca u klub. Velike zasluge za uspeh zaslužuje i Robi, igrači se nadaju da će dobiti stalan posao", rekao je Džon Teri.


Teri je finalni meč propustio zbog crvenog kartona u duelu sa Barselonom, ali Evropska fudbalska unija (UEFA) dozvolila mu je da na kraju podigne šampionski pehar.


"Lep gest UEFA. Mnogo mi je značilo. Sticajem nesrećinh okolnosti nisam mogao da igram, ali sam morao na neki način da učestvujem. Momci su bili sjajni. Mnogi su nas prerano otpisali u Ligi šampiona, ali bilo je suđeno da to ove godine bude Čelsi", dodao je Teri.


Podršku italijanskom treneru dao je i golman Petr Čeh, koji je uz Didije Drogbu, bio ključna figura meča.


"Di Mateo zaslužuje da ostane, ali sada su na redu čelnici kluba da odluče. Šta god da se dogodi, osvojio je dva trofeja ove sezone i to sasvim zasluženo", rekao je Čeh.


Čeh je u produžetku odbranio penal Arjenu Robenu, kasnije i udarac Olića, dok je Švajnštajger pogodio stativu.


"Možda nam nije bilo ni suđeno pre četiri godine u Moskvi kada smo izgubili na penale od Mančester Junajteda, ali kao igrač uvek se nadate novoj prilici. Svih šest penala sam išao u pravu stranu, četiri puta sam dotakao loptu i tri odbranio. Ne mogu da opišem trenutni osećaj", rekao je Čeh.


Trener koji je na početku karijere odveo fudbalere Čelsija do evropske titule nije želeo da komentariše njegovu sudbinu u timu "plavaca".


"Želim da uživam u ovom trenutku. Bajern je odigrao odličnu utakmicu, ali penali su lutrija. Danas smo imali više sreće. Ovo je za nas istorijski uspeh. Prvi put smo postali prvaci Lige šampiona", rekao je Di Mateo.


Čelsi je pobedom u finalu Lige šampiona pokvario planove Totenhema, pa će tim sa Stamford Bridža i naredne sezone igrati u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kapelo: Ne idem u Čelsi

Kapelo: Ne idem u Čelsi


Beta |




Bivši selektor fudbalske reprezentacije Engleske Fabio Kapelo rekao je da neće preuzimati londonski Čelsi u međusezoni.

226112_kapelo01-ap-fonetap_f.jpg


Mediji u Evropi povezivali su Kapela sa prelaskom u Čelsi, koji trenutno vodi privremeni trener Roberto Di Mateo.


"Svestan sam svih izveštaja, ali neću ići u Čelsi", rekao je 65-godišnji trener.

Di Mateov posao nije siguran, čak i pošto je sa Čelsijem osvojio finale Lige šampiona.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Dejli mejl: Drogba napušta Čelsi!

Dejli mejl: Drogba napušta Čelsi!


Blic



Didije Drogba se uvrstio u društvo legendi kada je Čelsiju doneo trofej Lige šampiona, a to je dovoljan razlog da označi i kraj saradnje između fenomenalnog napadača i kluba sa Stamford bridža, tvrdi "Dejli mejl".

236535_mdf12111_f.jpg


Očekuje se da Šangaj Šenhua ovih dana potvrdi dolazak Drogbe bez obeštećenja. On će se u Kini pridružiti Nikolasu Anelki, uz nedeljnu platu od 250.000 funti.

Direktor kluba Brus Bak otkrio je da će se izvršni direktor Ron Gurlej sastati sa Drogbinim agentom.

"Mi volimo Didijea, on je veliki igrač, ali moramo da razmislimo šta je najbolje za klub i njega u isto vreme. On je oduvek bio igrač za velika dela", rekao je Bak.

"Plavci" će moći da sebi priušti odlazak Drogbe pošto je vlasnik Roman Abramovič najavio da je "ovo samo početak za Čelsi". Bogati Rus je spremio novi fond za pojačanja, i ove nedelje će se sastati sa trenerom Robertom di Mateom, kako bi razgovarali o nastavku saradnje.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Eden Azar izabrao Čelsi

[h=1]Eden Azar izabrao Čelsi
[/h] Izvor. B92 | AK


Belgijski fudbaler Edan Azar odlučio je da iz Lila pređe u redove novog šampiona Evrope, londonski Čelsi.

15132945154fb2068d84d27748387342_orig.jpg
Na osnovu spekulacija transfer 21-godišnjeg krilnog napadača trebalo bi da iznosi 30-40 miliona evra, a da prelazi na "Stamford Bridž" Azar je potvrdio na "tviteru" napisavši: "Potpisujem za osvajača Lige šampiona".
Očekivalo se da Azar, koji je bio najbolji igrač francuske Lige 1 u prethodne dve sezone, pređe u redove jednog od mančesterskih rivala, pošto je izjavio da će birati između Junajteda i šampiona Sitija.
Azar je nastupio 27 puta za reprezentaciju Belgije, a za Lil je postigao 22 gola protekle sezone, uključujući i het-trik na oproštaju u poslednjem kolu. Prošlosezonski šampion Lil je ove godine završio kao treći i igraće u četvrtoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona.

Spekuliše se da je Čelsi blizu dogovora i sa Portom oko transfera Hulka, a zajedno sa Azarovim, ovi transferi mogli bi da vrede oko čak 70 miliona evra.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
UEFA suspendovala Terija tri meča

UEFA suspendovala Terija tri meča

Izvor. B92


Disciplinska komisija Evropske fudbalske unije (UEFA) kaznila je kapitena Čelsija Džona Terija sa tri utakmice neigranja u evropskim kupovima.

18259048134fc7ca6ce8ecb670884341_orig.jpg


Teri je kažnjen zbog isključenja na meču protiv Barselone u polufinalu Lige šampiona, zbog čega je propustio finalni meč u kojem je Čelsi prvi put postao šampion Evrope.

Engleski reprezentativac proglašen je krivim za nasilničko ponašanje, jer je s leđa kolenom udario napadača Barselone Aleksisa Sančesa.

Teri je već "odradio" jednu utakmicu suspenzije pošto nije igrao u finalu Lige šampiona protiv Bajerna 19. maja u Minhenu.

Preostale dve koje propušta defanzivac londonskog kluba su meč evropskog Superkupa protiv Atletika iz Madrida u avgustu i prva utakmica Čelsija u grupnoj fazi Lige šampiona u septembru.

Teri i Čelsi imaju pravo žalbe na kaznu UEFA.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Borozan: Bane ostaje u Čelsiju

[h=1]Borozan: Bane ostaje u Čelsiju
[/h] Izvor. B92, Tanjug



Fudbaler Čelsija i novi kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Branislav Ivanović ostaće u redovima ovogodišnjeg osvajača Lige šampiona.

17872879294fc20fabc1171765771978_orig.jpg


Ivanovićev menadžer Vlado Borozan demantovao je navode pojedinih medija da će njegov agent napustiti Stamford Bridž.
"Ivanović je produžio ugovor do 2016. godine i ispoštovaće uslove tog dogovora. Čelsi želi da ga zadrži i on neće napustiti tim", rekao je Borozan za italijanske medije.
Na vest da je Napoli zainteresovan za srpskog reprezentativca, Borozan je rekao:

"Nisam siguran da je njegova plata u ekonomskim dometima Napolitanaca", dodao je Borozan.

Najveće interesovanje za dovodjenje Ivanovića ovog leta pokazao je madridski Real, čiji je trener Žoze Murinjo bio spreman da Čelsiju uplati 20 miliona evra.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Di Mateo još dve godine u Čelsiju

[h=1]Di Mateo još dve godine u Čelsiju
[/h] Izvor. B92 | MN


Dosadašnji menadžer Čelsija Roberto di Mateo potpisao je dvogodišnji ugovor sa londonskim klubom.

1158757704fd8d1cad3242429380886_orig.jpg


Beta

Nakon osvajanja Lige šampiona, čelnici ’plavaca’ odlučili su da produže saradnju sa Di Mateom, koji je na mesto prvog trnera došao nakon što je Portugalac Andre Viljas-Boaš u martu dobio otkaz.
Ekipa Čelsija se nakon toga preporodila, osvojili su FA kup, kao i najelitnije evropsko klupsko takmičenje prvi put u istoriji kluba.
Spekulisalo se ko bi naredne sezone mogao da sedne na klupu Čelsija, između ostalih pominjali su se Pep Gvardiola i Žoze Murinjo, ali je ipak odlučeno da se poverenje ukaže Italijanu, koji je bio i pomoćni trener u londonskom klubu.

"Počastvovan sam što ću i dalje biti prvi trener Čelsija. Napravili smo neverovatan uspeh prethodne sezone. Naš cilj je da budemo još bolji i već planiram kako će izgledati tim naredne sezone“, rekao je Di Mateo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Benajun: Dajem sve od sebe da me primeti Di Mateo

Benajun: Dajem sve od sebe da me primeti Di Mateo


Tanjug |




Fudbaler šampiona Evrope Čelsija Josi Benajun izjavio je da je zabrinut za svoju sudbinu u klubu sa Stamford Bridža.

259016_610x_f.jpg


Benajun je pre dve godine došao u Čelsi, ali je zbog loših igara prošlu sezonu proveo na pozajmici u Arsenalu.


"Vratio sam se u Čelsi, u toku su pripreme, najteži deo u sezoni. Dajem sve od sebe kako bi skrenuo pažnju menadžeru Robertu di Mateu. Videćemo, dosta toga se izdešavalo, dok nisam bio tu", rekao je Benajun.


Izraelski fudbaler je istakao da se radovao uspesima saigrača, koji su u finalu Lige šampiona pobedili Bajern, nakon boljeg izvođenja penala.

"Nažalost, nije sve funkcionisalo najbolje sa Andreom Viljašem Boašem, izostali su rezultati, ali novi menadžer je preuzeo tim i osvojio FA kup i Ligu šampiona. Bilo je lepo videti da Čelsi osvaja trofeje. Naravno da sam bio srećan zbog kluba, igrača i vlasnika. Nadam se da će 'plavci' i ove sezone osvojiti nekoliko", dodao je Benajun.


Benajun je prošle sezone odigrao 19 utakmica i postigao četiri gola za tim Arsena Vengera.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Čelsi doveo Mozesa za devet miliona funti

Čelsi doveo Mozesa za devet miliona funti


Tanjug |




Uprava engleskog fudbaskog premijerligaša Čelsija potvrdila je da je angažovala 21. godišnjeg veznog igrača Vigana Viktora Mozesa.

268747_610x_f.jpg


Mediji na Ostrvu navode da je visina transfera oko devet miliona funti.


On je šesto pojačanje Čelsija ovog leta, nakon što su prethodno na Stamford Bridž stigli Eden Azar, Oskar, Marko Marin, Torgan Azar i Cesar Aspilikueta.


Čelsi je na startu nove sezone u Premijer ligi zabeležio dve pobede (Vigan 2:0 i Reding 4:2), a od 18.30 u trećem kolu dočekuje Njukasl.


 
Natrag
Top