Četvrta božija zapovest

Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Baumeseter:

Kroz dekalog se niko nije opravdao.Po milosti dolazi radosna vest a ne po polčama koje su date na smrt.

Slazem se sa tobom. Zakon nas ne moze opravdati, ali moze nas osuditi za greh ako ga cinimo.
Tacno je da nas Bog po milosti svojoj opravdava, a nikako po nasim zaslugama.

Samo mi nisi odgovorio na pitanje da li ce gresniko koji je opravdan Bozjom miloscu ostati u bezaknju i grehu ili ce ziveti u poslusnosti prema Bogu i Njegovom zakonu?
-------------------

Kornelije jeste slušao od Jevreja o Bogu ali nije bio pod zakonom već je u srcu imao zakon o dobrim delima jer da je držao ovo ili ono onda nebi to bila milost već zasluga zbog činjenja.


Ohooo! Stani malo. Sade si pobrkao skor sve.
Tacno je da Kornilije nije bio pod zakonom jer je cinio pravedna dela, a pod zakonom su prestupmici istoga.
Slazem se da nije dovoljno nositi ploce zakona na ledjima, nego prava sluzba Bogu je kada je zakon napisan u srcu Duhom Svetim. Ali zapamti, da opravdani gresnik ni u kom slucaju ne zivi dalje u bezaknju i grehu, jer ako zivi u grehu to je dokaz da mu zakon nije upisan u arcu id ajos nije primio Bozju milost..

Upravo tako, Kornelije je "dobrim delima" ispunjavao Bozji zakon.

Gresis sto razdvajas poslusnost Bogu i milost. Milost Bozja nas spasava, ali u znak zahvalnosti za primljenu milost, opravdani gresnik zivi po volji Bozjoj koja je izrazena u Dekalogu. Ako tako ne zivi, nego zivi u besakonju i prestupima, to je dokaz da nije primio milost i da nije spasen. Dakle, ne drzimo zakon da bismo se svojim delima otkupili ili opravdali i dobili spasenje, nego zivimo po Bozjoj volji zato sto smo miloscu spaseni.
-------------------

Izostavio si rimskog čuvara koji se takođe spasi da li on ima subotu i obrezanje?

Zasto stalno nameces svoje sujeverje? Ko je rekao da je nekome potrebno obrzanje. Mi to ne tvrdimo, ali ti tvrdis.
Neznam o kom strazaru ti govoris.
----------

Molim te u buduće nemoj nuditi istrgnute citate koji ne govore o onome što tražim.

Molim te dobro je da ovo razumes, niko od nas nije obavezan da prepise cela poglavlja u jednom odgovoru.

U knjizevnosti sasvim je normalno i dozvoljeno ako neku upotrebi jednu reci, deo recenice ili celu recenicu ili vise kao dokaz, samo ako to stavi pod znak navoda i navede odakle je uzeo. A ti ako mislis da je pogresno upotrebljen prilozeni tekst, citaj ako imas vremena celu Bibliju ili dokaze da je pogresno upotrebljen.

Mozes da istrazujes koliko ti je volja, ali prilozeni tekst je pravilno upotrebljen.

Pozdrav.

Moj brat kaže: ,,Gresis sto razdvajas poslusnost Bogu i milost.,,

Evo odgovor:

Teško je to stanje kad čovek misli da se svojim delima spašava.MILOST nije od naše zasluzge već je DAR BESPLATAN DAR.
Deset gubavaca osetiše MILOST koju NISU ZASLUŽILI ali je primiše i PRIMIVŠI BESPLATNO samo jedan dođe da ZAHVALI a to se zove uzvraćanje ljubavi.
U SZ Bog non-stop govori da je Jevrejski narod TVRDOVRAT i UPORAN i NE POSLUŠAN a onda kaže...šta kaže brate??
DA će se SMILOVATI i zbog svog IMENA će im učiniti dobro!!! Gde je tu POSLUŠNOST bato??


Moj bratić kaže:

,,Ohooo! Stani malo. Sade si pobrkao skor sve.
Tacno je da Kornilije nije bio pod zakonom jer je cinio pravedna dela, a pod zakonom su prestupmici istoga
.,,

Moj odgovor: Sve sam razumeo, hvala na pouci baš fin zaključak...

Bratac kaže:
,,Mozes da istrazujes koliko ti je volja, ali prilozeni tekst je pravilno upotrebljen.,,

Odgovor:Ne, nije brate. To se zove VAN KONTEKSTA kod nas.

Bratac kaže:

,,Neznam o kom strazaru ti govoris,,

Odgovor bratiću:
Ma ja to iz Kurana nešto o Pavlu u zatvoru i rimskom stražaru...ne brini nije iz Pisma.
Brate moj hajde malo u klupu pa Pismo u ruke i čujemo se posle jer me prošli put nisi poslušao i vidiš da ipak treba čitati pre pisanja, to ti za tvoje dobro savetujem.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Baumaester, hvala ti na lepom komentaru.

Nadam se da si razumeo moje shvatanje. Potpuno seslazem se sa tobom da se niko svojim delima ne moze spasti,
Spasdenje je dar Bozje milosti a mi ga pripamo ili odbacujemo zavisno od naseg izbora.

Ipak cini mi se da se nas dva razlikujemo u ovome: Ti mislis da posto se spasavamo milopscu da nam dobra dela nisu ni potrebna, a ja u tako nesta ne mogu da veruje,

Iako se spasavamo Miloscu Bozjom, a ne svoji zaslugama, kroz celo Sveto pismo, od vernika se uvek ocekivalo da zivi dobnrim, primernim i postenim zivotom. Ako je tako, onda on nece raditi suprotno nijednoj Bozjoj zapovesti, ne da drzanjem zasluzi spasenje, nego iz zahvlnosti sto je Bozjom miloscu spasen. Isus je lepo rekao: "Po rodovima poznacete ih", a ne samo po pricama.

Drugo savetovao si mi da proucavam Bibliju, hvala na savetu, to je zaista obar savet. Samo nije na domet da znas da ja skoro nista drugo i ne radim osim proucavanja i diskutovanja sa ljudima i to nije samo sada nego tako je decenijama.

Ipak mi je pravo zadovoljstvo diskutovati sa tobom.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Baumaester, hvala ti na lepom komentaru.

Nadam se da si razumeo moje shvatanje. Potpuno seslazem se sa tobom da se niko svojim delima ne moze spasti,
Spasdenje je dar Bozje milosti a mi ga pripamo ili odbacujemo zavisno od naseg izbora.

Ipak cini mi se da se nas dva razlikujemo u ovome: Ti mislis da posto se spasavamo milopscu da nam dobra dela nisu ni potrebna, a ja u tako nesta ne mogu da veruje,

Iako se spasavamo Miloscu Bozjom, a ne svoji zaslugama, kroz celo Sveto pismo, od vernika se uvek ocekivalo da zivi dobnrim, primernim i postenim zivotom. Ako je tako, onda on nece raditi suprotno nijednoj Bozjoj zapovesti, ne da drzanjem zasluzi spasenje, nego iz zahvlnosti sto je Bozjom miloscu spasen. Isus je lepo rekao: "Po rodovima poznacete ih", a ne samo po pricama.

Drugo savetovao si mi da proucavam Bibliju, hvala na savetu, to je zaista obar savet. Samo nije na domet da znas da ja skoro nista drugo i ne radim osim proucavanja i diskutovanja sa ljudima i to nije samo sada nego tako je decenijama.

Ipak mi je pravo zadovoljstvo diskutovati sa tobom.

Sve najbolje
Drago mi je čuti da decenijama izučavaš Pismo ali žalost mi je što neke osnovne stvari nisu na svom mestu.
To što kažeš da su dela merilo to niko ne spori pa ni ja.
To što kažeš da čovek koji ima Duha Svetoga treba da čini dobro i samim tim ne krši zakon pa na to ga upućuje Duh u njemu da čini dobro po Duhu a ne po slovu koje UBIJA. II Korinćanima 3 glava.

Nije loše se setiti opisa iz SZ gde se kae da će oni koji nisu tražili Boga ga NAĆI kroz čega ? Da li kroz dekalog...ili prinošenjem teleta ili jarca...? Da li ga možda VEROM nađoše a kad ga nađoše On ih SPASI.
Jevreji imaše kamen i slova na njemu i ne spasiše se kako to? Oni što Prihvatiše Hrista uđoše u spasenje kao i rimski stražar i Kornelije i mnogi pagani bez držanja praznika niti šabata jer ko razlikuje DANE ne praznike već doslovno DANE čitaj ( Jezekilja).

Ja brate nemam staž da bi se hvalio njim već nađoh milost i ona mene i dobih ono što dajem zahvaljujući Bogu.

Mir ti i blagoslov želim.

Razbojnik nije održao šabat niti dekalog i zato se ne može spasiti zar ne?
Etiopljanin nije držao šabat niti dekalog jer nije služio Jedejima da bi imao priliku za to i on se krstio, i da li je to bilo uzalud?
Rimski stražar nije mogao kao vojnik odbiti rimskoj vlasti subotom da pešači i kopa rov ide u rat ....a spasi se i on i porodica njegova bez svega drugog jer je mislio da u Hristu ima život a ne u slovu, da li je dobro mislio?

Ko razlikuje DANE Bogu razlikuje a ko ne, ne.
Ko razlikuje praznike ili drži praznike Bogu razlikuje a ko ne, ne.
UVEK se IZRIČITO naglašava DAN, PRAZNIK, MLADINA. Da čovek nebi rekao da je to sve isto...ne, nije isto jer imaju drugačiji naziv svaki i drugačiju ulogu.
Šabat je Bog dao kao kušanje Izrailju izvodeći ih iz ropstva i zato i piše onako u oba slučaja gde se navodi tekst sa ploča.
Da se sete pagani kako ih je Bog izveo iz Egipta pa zato da drže subotu jer je znak između Italijana i Boga Subota i to ne važi za Jevreje ili ide drugačije...?

Pavle ukorava Galaćane jer htedoše se obrezati i držati šabat po nagovoru Jevreja ali im Paja objašnjava da oni imaju Duha koji ih je oslobodio ropstva onome što PRESTAJE kao slovo već ih Duhom vodi da čine dobro.
Istu stvar je učinio Isus rekavši da NIJE ČOVEK SUBOTE RADI već je ona radi čoveka da se odmori i SETI Boga i ropstva jer sa Jevrejima učini savez a ne sa Italijanima. Bar mi se čini.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Drago mi je čuti da decenijama izučavaš Pismo ali žalost mi je što neke osnovne stvari nisu na svom mestu.
To što kažeš da su dela merilo to niko ne spori pa ni ja.
To što kažeš da čovek koji ima Duha Svetoga treba da čini dobro i samim tim ne krši zakon pa na to ga upućuje Duh u njemu da čini dobro po Duhu a ne po slovu koje UBIJA.

Dobro Baumestr, ako ja kradem, ubijam, lazem i slicno. da li zivim po Duhu ili ne?
Kako ti obajsnavas izgleda da suprotstavljas zakon sa Duhom. Nema tu suprotnosti niti je sme biti.
Bozji Duh nikoga nece uputiti na prestue zakona bilo koje vrste.
Onaj koji je opravdan Miloscu Bojzom, ne ostaje vise u grehu, a greh je bezakonj, nego nastoji da zivi u skladu sa Bozjom voljo, a Bozja volja izrazena je u Njeovom zakonu. Poslusnost i vera se ne razdvajaju nego idu zajedno.
-----------------

Nije loše se setiti opisa iz SZ gde se kae da će oni koji nisu tražili Boga ga NAĆI kroz čega ? Da li kroz dekalog...ili prinošenjem teleta ili jarca...? Da li ga možda VEROM nađoše a kad ga nađoše On ih SPASI.

Nisi ti daleko, ali nedostaje ti jeda nijansa. Pa sta mislis da li su se oni koji su prinasali zrtve, spasavali kroz zrtve ili kroz veru?
Oni su verom kroz zrtve gledali Otkupitelja koji ce doci. Dakle, i oni su imali vberu.
"Verom prinese Avelj Bogu vecu zrtvu nego Kajin... Verom poslusa Avram... Verom privede Avram Isaka... Verom MOjsije kad bi velik... Jerejim 11. poglavlje.

Vidis brate, iako su svi oni prinasali zrtve,ali nisu se spsavali kroz zrtve neo kroz veru.
Isto i mi danas, svakako da necemo ziveti u bezakonju i ciniti nepravedna dela, ali to nas ne spsava, nego nas spasava Bozja blagodat, a dobra dela su plod Duha koji radi i prebiva u nma. Ako nema plodova dobrih dela to je dokaz da Duh Bozji ne zivi u nama i da jos nismo spaseni.
-------------

Jevreji imaše kamen i slova na njemu i ne spasiše se kako to? Oni što Prihvatiše Hrista uđoše u spasenje kao i rimski stražar i Kornelije i mnogi pagani bez držanja praznika niti šabata jer ko razlikuje DANE ne praznike već doslovno DANE čitaj ( Jezekilja).

Jevreji se nikad nisu spasili zato sto su imali kemene ploce, ali kad su ziveli suprotno principima Bozje volje koja se nalazila na plocama, Bog ih je odbacio. Isto tako oni koji su prihvatili Hrista a i dalje ostaju u bezakonju i umesto Bozje cine svoju volju, to je dokaz da jos nisdta nisu primili, jer da jesu zivot bi to pokazao u dobrim delima.
--------------


Ja brate nemam staž da bi se hvalio njim već nađoh milost i ona mene i dobih ono što dajem zahvaljujući Bogu.

Brate moj, ja mislim da je to najvaznije da si nasao milost Bozju, samo nemoj slucajno da se pouzdas u milost a da zivis u bezakonju, jer bezakonje je greh, a zna se da nas greh odvaja od Boga i od milosti i od spasenja.
----------------

Razbojnik nije održao šabat niti dekalog i zato se ne može spasiti zar ne?

Ovo ti je odlican primer. Nismo sigurni da nije drzao subotu, jer ako je bio Jevrejin svakako da ju je drzao.
Zbog prestupa Dekaloga stigao je na raspece, ali ga je Hristos svojom miloscu i zaslugma otkupio i obecao mu pasenje.
E sad, sta misls, da je osao ziv, da li bi se i dalje bavio kriminalom zbog koga je bio osudjen na smr?
Ako je primio Hrista, sigurno da bi i zivot promenio, a ne samo firmu (ime ili naziv). Jeste bio prestupnik. Za prestupe je pomilovan,
ali od onoga koje jednom pomilovan svakako ocerkuje se da vise ne bude prestupnik. Da li je tako?
Hristos ga nije otkupio d aostane u grehu i prestupim, nego ga je oslobodio od osude za prosle prestupe, a oslobodio ga je i od greha i prestupa. Stajer Isus rekao prestupniku: "Ni ja te ne osudjujem, idi i ne gresi vise." To je poruka sa Golgote.
-----------------

Etiopljanin nije držao šabat niti dekalog jer nije služio Jedejima da bi imao priliku za to i on se krstio, i da li je to bilo uzalud?

Etiopljanin nista njie drzao, ali je zeleo da upozna prvi put i kad ga je upoznao odmah je bio gotov da ucini zavet sa Bogu putem krstenja i svakako je od tada vodio bolji zivot nego pre.
---------

Rimski stražar nije mogao kao vojnik odbiti rimskoj vlasti subotom da pešači i kopa rov ide u rat ....a spasi se i on i porodica njegova bez svega drugog jer je mislio da u Hristu ima život a ne u slovu, da li je dobro mislio?

Ma niikad niko i nije mislio da ga slovo spasava, nego istina, milost i vera. Eto gore sam ti naveo primera starozvetnih vernika koji su verom spaseni, a ne bilo kakvim slovom. Samo, onaj koji je primio Bozju milost i opravdan verom u Hrsta, nekad se nece suprotiti Bozjim principima koji su osnova Njegovog carstva, nego ce nastojati da zivi u skladu sa njima, ziveci isprvinim zivotom prema Bogu i ljudima.
------------

Ko razlikuje DANE Bogu razlikuje a ko ne, ne.
Ko razlikuje praznike ili drži praznike Bogu razlikuje a ko ne, ne.
UVEK se IZRIČITO naglašava DAN, PRAZNIK, MLADINA. Da čovek nebi rekao da je to sve isto...ne, nije isto jer imaju drugačiji naziv svaki i drugačiju ulogu.

Brate dragi, a da li si primeti kad se govori o praznicim i jelima, da je rec o starozavetnim obredima koji su bili slika Isusa Hrista?
Tu svakako ne mozemo uvrstati Dekalog, jer njega je savrseni Bog napisao svojim prstom i on je vecan kao sam Zakonodavac.
-----------------

Šabat je Bog dao kao kušanje Izrailju izvodeći ih iz ropstva i zato i piše onako u oba slučaja gde se navodi tekst sa ploča.

Vidis brate dragi, ova tvoja izjava suproti se mnogim izjavma u Svetom pismu.

Prvo, subota ne potice odJjevreja ni od izlaska, nego je uspostavljena 25 vekova pre izlaska.
Subot je uspomena na stvaranje, tako je izjavio savrseni Bog Tvoac svega pa i Dekaloga. 2. Mojsijeva 2o 8-11.

Drugo, Isus nije rekao da je subota naciunjena za Jevreje, neo: "Subota je nacinjena za coveka". Ona je data svim ljudima, pa i Jevrejima, koji su je cesto prestupali.
-----------

Pavle ukorava Galaćane jer htedoše se obrezati i držati šabat po nagovoru Jevreja ali im Paja objašnjava da oni imaju Duha koji ih je oslobodio ropstva onome što PRESTAJE kao slovo već ih Duhom vodi da čine dobro.

Paja nikad nikome nije rekao da prestua Subotu.
Apostolski sabor 50. godine u Jeruslaimu nasao je za dobro da se od hriscana koji dolaze iz mnogobostva ne trazi da drze starozavetne obrede, ali nije recenoda mogu odbacti i Subotu.
U Novom zavetu ne postoji zapovest o praznovanju nedelje.
Oni koji po Duhu zive nikad se nece suprotiti Bozjoj volj,i a ona je izrazene u Dekalogu. Ako se suprote, to je dokaz da ne zive po Duhu.
--------
Istu stvar je učinio Isus rekavši da NIJE ČOVEK SUBOTE RADI već je ona radi čoveka .

Pa to je ono sto sam gore rekao. Covek ima i druge obaveze a ne samo da praznuje Subotu, ali Subota je za coveka stvorena a nije za Jevrejina ili bilo koju naciju. Tako je rekao Gospod Isus Hristos.

Brate, Baumaester, sa tobom je zaista milina diskutovati.
Nisi ti daleko, samo kako ja vidim, potrebno je da jos shvatis neke nijanse koje su potrebne.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Drago mi je čuti da decenijama izučavaš Pismo ali žalost mi je što neke osnovne stvari nisu na svom mestu.
To što kažeš da su dela merilo to niko ne spori pa ni ja.
To što kažeš da čovek koji ima Duha Svetoga treba da čini dobro i samim tim ne krši zakon pa na to ga upućuje Duh u njemu da čini dobro po Duhu a ne po slovu koje UBIJA.

Dobro Baumestr, ako ja kradem, ubijam, lazem i slicno. da li zivim po Duhu ili ne?
Kako ti obajsnavas izgleda da suprotstavljas zakon sa Duhom. Nema tu suprotnosti niti je sme biti.
Bozji Duh nikoga nece uputiti na prestue zakona bilo koje vrste.
Onaj koji je opravdan Miloscu Bojzom, ne ostaje vise u grehu, a greh je bezakonj, nego nastoji da zivi u skladu sa Bozjom voljo, a Bozja volja izrazena je u Njeovom zakonu. Poslusnost i vera se ne razdvajaju nego idu zajedno.
-----------------

Nije loše se setiti opisa iz SZ gde se kae da će oni koji nisu tražili Boga ga NAĆI kroz čega ? Da li kroz dekalog...ili prinošenjem teleta ili jarca...? Da li ga možda VEROM nađoše a kad ga nađoše On ih SPASI.

Nisi ti daleko, ali nedostaje ti jeda nijansa. Pa sta mislis da li su se oni koji su prinasali zrtve, spasavali kroz zrtve ili kroz veru?
Oni su verom kroz zrtve gledali Otkupitelja koji ce doci. Dakle, i oni su imali vberu.
"Verom prinese Avelj Bogu vecu zrtvu nego Kajin... Verom poslusa Avram... Verom privede Avram Isaka... Verom MOjsije kad bi velik... Jerejim 11. poglavlje.

Vidis brate, iako su svi oni prinasali zrtve,ali nisu se spsavali kroz zrtve neo kroz veru.
Isto i mi danas, svakako da necemo ziveti u bezakonju i ciniti nepravedna dela, ali to nas ne spsava, nego nas spasava Bozja blagodat, a dobra dela su plod Duha koji radi i prebiva u nma. Ako nema plodova dobrih dela to je dokaz da Duh Bozji ne zivi u nama i da jos nismo spaseni.
-------------

Jevreji imaše kamen i slova na njemu i ne spasiše se kako to? Oni što Prihvatiše Hrista uđoše u spasenje kao i rimski stražar i Kornelije i mnogi pagani bez držanja praznika niti šabata jer ko razlikuje DANE ne praznike već doslovno DANE čitaj ( Jezekilja).

Jevreji se nikad nisu spasili zato sto su imali kemene ploce, ali kad su ziveli suprotno principima Bozje volje koja se nalazila na plocama, Bog ih je odbacio. Isto tako oni koji su prihvatili Hrista a i dalje ostaju u bezakonju i umesto Bozje cine svoju volju, to je dokaz da jos nisdta nisu primili, jer da jesu zivot bi to pokazao u dobrim delima.
--------------


Ja brate nemam staž da bi se hvalio njim već nađoh milost i ona mene i dobih ono što dajem zahvaljujući Bogu.

Brate moj, ja mislim da je to najvaznije da si nasao milost Bozju, samo nemoj slucajno da se pouzdas u milost a da zivis u bezakonju, jer bezakonje je greh, a zna se da nas greh odvaja od Boga i od milosti i od spasenja.
----------------

Razbojnik nije održao šabat niti dekalog i zato se ne može spasiti zar ne?

Ovo ti je odlican primer. Nismo sigurni da nije drzao subotu, jer ako je bio Jevrejin svakako da ju je drzao.
Zbog prestupa Dekaloga stigao je na raspece, ali ga je Hristos svojom miloscu i zaslugma otkupio i obecao mu pasenje.
E sad, sta misls, da je osao ziv, da li bi se i dalje bavio kriminalom zbog koga je bio osudjen na smr?
Ako je primio Hrista, sigurno da bi i zivot promenio, a ne samo firmu (ime ili naziv). Jeste bio prestupnik. Za prestupe je pomilovan,
ali od onoga koje jednom pomilovan svakako ocerkuje se da vise ne bude prestupnik. Da li je tako?
Hristos ga nije otkupio d aostane u grehu i prestupim, nego ga je oslobodio od osude za prosle prestupe, a oslobodio ga je i od greha i prestupa. Stajer Isus rekao prestupniku: "Ni ja te ne osudjujem, idi i ne gresi vise." To je poruka sa Golgote.
-----------------

Etiopljanin nije držao šabat niti dekalog jer nije služio Jedejima da bi imao priliku za to i on se krstio, i da li je to bilo uzalud?

Etiopljanin nista njie drzao, ali je zeleo da upozna prvi put i kad ga je upoznao odmah je bio gotov da ucini zavet sa Bogu putem krstenja i svakako je od tada vodio bolji zivot nego pre.
---------

Rimski stražar nije mogao kao vojnik odbiti rimskoj vlasti subotom da pešači i kopa rov ide u rat ....a spasi se i on i porodica njegova bez svega drugog jer je mislio da u Hristu ima život a ne u slovu, da li je dobro mislio?

Ma niikad niko i nije mislio da ga slovo spasava, nego istina, milost i vera. Eto gore sam ti naveo primera starozvetnih vernika koji su verom spaseni, a ne bilo kakvim slovom. Samo, onaj koji je primio Bozju milost i opravdan verom u Hrsta, nekad se nece suprotiti Bozjim principima koji su osnova Njegovog carstva, nego ce nastojati da zivi u skladu sa njima, ziveci isprvinim zivotom prema Bogu i ljudima.
------------

Ko razlikuje DANE Bogu razlikuje a ko ne, ne.
Ko razlikuje praznike ili drži praznike Bogu razlikuje a ko ne, ne.
UVEK se IZRIČITO naglašava DAN, PRAZNIK, MLADINA. Da čovek nebi rekao da je to sve isto...ne, nije isto jer imaju drugačiji naziv svaki i drugačiju ulogu.

Brate dragi, a da li si primeti kad se govori o praznicim i jelima, da je rec o starozavetnim obredima koji su bili slika Isusa Hrista?
Tu svakako ne mozemo uvrstati Dekalog, jer njega je savrseni Bog napisao svojim prstom i on je vecan kao sam Zakonodavac.
-----------------

Šabat je Bog dao kao kušanje Izrailju izvodeći ih iz ropstva i zato i piše onako u oba slučaja gde se navodi tekst sa ploča.

Vidis brate dragi, ova tvoja izjava suproti se mnogim izjavma u Svetom pismu.

Prvo, subota ne potice odJjevreja ni od izlaska, nego je uspostavljena 25 vekova pre izlaska.
Subot je uspomena na stvaranje, tako je izjavio savrseni Bog Tvoac svega pa i Dekaloga. 2. Mojsijeva 2o 8-11.

Drugo, Isus nije rekao da je subota naciunjena za Jevreje, neo: "Subota je nacinjena za coveka". Ona je data svim ljudima, pa i Jevrejima, koji su je cesto prestupali.
-----------

Pavle ukorava Galaćane jer htedoše se obrezati i držati šabat po nagovoru Jevreja ali im Paja objašnjava da oni imaju Duha koji ih je oslobodio ropstva onome što PRESTAJE kao slovo već ih Duhom vodi da čine dobro.

Paja nikad nikome nije rekao da prestua Subotu.
Apostolski sabor 50. godine u Jeruslaimu nasao je za dobro da se od hriscana koji dolaze iz mnogobostva ne trazi da drze starozavetne obrede, ali nije recenoda mogu odbacti i Subotu.
U Novom zavetu ne postoji zapovest o praznovanju nedelje.
Oni koji po Duhu zive nikad se nece suprotiti Bozjoj volj,i a ona je izrazene u Dekalogu. Ako se suprote, to je dokaz da ne zive po Duhu.
--------
Istu stvar je učinio Isus rekavši da NIJE ČOVEK SUBOTE RADI već je ona radi čoveka .

Pa to je ono sto sam gore rekao. Covek ima i druge obaveze a ne samo da praznuje Subotu, ali Subota je za coveka stvorena a nije za Jevrejina ili bilo koju naciju. Tako je rekao Gospod Isus Hristos.

Brate, Baumaester, sa tobom je zaista milina diskutovati.
Nisi ti daleko, samo kako ja vidim, potrebno je da jos shvatis neke nijanse koje su potrebne.

Sve najbolje
Mika 32 vidim da i poznaješ Vjeru a po napisanom pretpostavljam da živiš po tajnoj promisli Duha koji i tebe vodi ka putu saznanja i ispunjenja. Ja se mnogo, u poslednje vrijeme, bavim i drugim proročanstvima osim onih u Bibliji i Kuranu. Što se mene tiče Biblija kao prva Božija Rječ ima dublje i dalekosežnije, te misterijom obavijene Objave, nego što je to u Kuranu. Po onome što sam čitao na ovome forumu, Kuran je napisan, kao pojednostavljena i prijemčivija verzija božije rječi, tako da bi i oni koji ne mogu da budu dio onih povlaštenih koji razumiju Trojstvo, mogli ipak ući u Vjeru, te biti pomilovani od Svemogućega. Na svu našu nesreću raskol u ova dva učenja, postao je vjekovni kamen spoticanja, i to je i danas. Za mene više nema dilema. Vjerujte da uskoro ide dan, kada će doći do ravnoteže među Prirodnim, Društvenim i Duhovnim zakonima. Iako sada izgleda da su stvari zamršenije nego ikada, ipak će nam sa Zapada zasijati Sunce Novog Doba. Mi smo se za to molili i na to čekali generacijama, a naš Gospodar nije ignorantan u onom smisliu kako su to naši podjarmljeni Vladari. Dakle ima Nada. Želim samo sa tobom da podjelim ovu radosnu vijest.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje The One Dollar,

U mnogo cemu se slazem sa tobom.

U svim narodima i reldiijama ima dobrih ljudi koji sluze Bogu prema svetlosti koju su primili.
Niko nije kriv sto nije primio i ono sto mu nikad nije bilo ponudjeno.

Kad si rekao da ce nam doci pomoc sa Zapada, predpostavljam da mislis na globalizaicu.
Ne mislim da je to resenje nasih probglema. Sabiranje svih ljudi u jedan tor pod jedan kljuc,
nece doneti blagostanje nego ce uzdici malu grupu ljudi koji ce preuzeti kontrolu na ljudima.

Za srecu covecanstva trebalo bi promeniti ljudsku prirodu, to bi donelo srecu i blagosanje.
Medjutim to moze da ucini samo Bozja sila koje se savremeni svet po Hristovim recima sve vise
odrice i prepusta se sebicnom svetovnom zivotu koji u sustii naginje tiraniji.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Dobro Baumestr, ako ja kradem, ubijam, lazem i slicno. da li zivim po Duhu ili ne?
Kako ti obajsnavas izgleda da suprotstavljas zakon sa Duhom. Nema tu suprotnosti niti je sme biti.
Bozji Duh nikoga nece uputiti na prestue zakona bilo koje vrste.
Onaj koji je opravdan Miloscu Bojzom, ne ostaje vise u grehu, a greh je bezakonj, nego nastoji da zivi u skladu sa Bozjom voljo, a Bozja volja izrazena je u Njeovom zakonu. Poslusnost i vera se ne razdvajaju nego idu zajedno
.,,

Eh, brate moj kao da govorimo različitim jezicima...
Zar Duh Božji može navoditi čoveka da ide za grehom i telom??? Otkud ta ideja....
Ako smo NOVO STVORENJE onda nismo staro, zar ne?
Duh je stepenica više od onog što ti zastupaš. Evo da pojasnim jer vidim da me ne razumeš a ja po Pismu govorim:do Hrista je bilo oko za oko i udarac za udarac a Hrist diže stepenicu višlje moralnu vrednost odnosno ljubav. E sad to uporedi sa dekalogom i Duhom Svetim jer stvari isto stoje.

I ponovo da kažem da nemam ništa protiv dekaloga jer je svet i dobar ali vidim nešto veće i to je IZNAD slova jer ko drži ceo dekalog opet nije opravdan niti veći od onih što hodaju sa Duhom Svetim jer je u Duhu ispunjenje svega kao što je u okreni drugi obraz ispunjenje većeg i BOLJEG puta.
Ako je Božija volja u kamenu izrezana kako kažeš čemu onda Duh kad imamo kamen? Kamen imali dugo i opet se smrti donosio plod zar ne brate? A ko Duhom živi taj nema ploda za smrt već za život razumeš li sad?
Pavle piše da to PRESTAJE što ti veličaš a on veliča DUHA i ŽRTVU POMIRNICU a ne slovo koje ubija i vodi u smrt kroz svesnost o grehu i to NIJE Božija volja već JEVANĐELJE je Božija volja jer kaže: ,,zašto da mrete...,,,


,,Razbojnik nije održao šabat niti dekalog i zato se ne može spasiti zar ne?

Ovo ti je odlican primer. Nismo sigurni da nije drzao subotu, jer ako je bio Jevrejin svakako da ju je drzao.
Zbog prestupa Dekaloga stigao je na raspece, ali ga je Hristos svojom miloscu i zaslugma otkupio i obecao mu pasenje.
E sad, sta misls, da je osao ziv, da li bi se i dalje bavio kriminalom zbog koga je bio osudjen na smr?
Ako je primio Hrista, sigurno da bi i zivot promenio, a ne samo firmu (ime ili naziv). Jeste bio prestupnik. Za prestupe je pomilovan,
ali od onoga koje jednom pomilovan svakako ocerkuje se da vise ne bude prestupnik. Da li je tako?
Hristos ga nije otkupio d aostane u grehu i prestupim, nego ga je oslobodio od osude za prosle prestupe, a oslobodio ga je i od greha i prestupa. Stajer Isus rekao prestupniku: "Ni ja te ne osudjujem, idi i ne gresi vise." To je poruka sa Golgote.
,,

Kako držao šabat a bio razbojnik? Malo dobar malo loš....? Otkud znaš da je išta držao kad je živeo u bezakonju i pljačkao i ubijao...?
Lepo kažeš da zbog PRESTUPA zakona stiže ga smrt i onda ZANIMLJIVO iako nije imao PEČAT SUBOTU on se spasava...KAKO?
Da li i danas oni što ne drže šabat mogu kroz Isusovu žrtvu ući u život kao razbojnik ili za njih to ne važi?
Nije sa golgote ta poruka već pre nje.


,,Etiopljanin nista njie drzao, ali je zeleo da upozna prvi put i kad ga je upoznao odmah je bio gotov da ucini zavet sa Bogu putem krstenja i svakako je od tada vodio bolji zivot nego pre.,,

Vidi brate moj, ne možemo se igrati verom. Kao prvo tema je o PEČATU ili 4-oj zapovesti zar ne?
Etiopljanin nije bio Judejin i neije mogao držati šabat u svom položaju a onda NEMA PEČAT...i gde ide bez pečata....džaba boljha dela jer se delima ne spašava ...piše li tako bracika?
Gde završi takva osoba bez subote? Gde završi razbojnik bez subote? Kako mogu bez PEČATA gore?
Ili možda pečat jedno vreme važi pa onda ne da bi posle ponovo bio ,rehabilitovan, pa postao pravosnažan ponovo...?


,,Rimski stražar nije mogao kao vojnik odbiti rimskoj vlasti subotom da pešači i kopa rov ide u rat ....a spasi se i on i porodica njegova bez svega drugog jer je mislio da u Hristu ima život a ne u slovu, da li je dobro mislio?

Ma niikad niko i nije mislio da ga slovo spasava, nego istina, milost i vera. Eto gore sam ti naveo primera starozvetnih vernika koji su verom spaseni, a ne bilo kakvim slovom. Samo, onaj koji je primio Bozju milost i opravdan verom u Hrsta, nekad se nece suprotiti Bozjim principima koji su osnova Njegovog carstva, nego ce nastojati da zivi u skladu sa njima, ziveci isprvinim zivotom prema Bogu i ljudima,,


Šta sad...rimski stražar nema subotu a nije se suprotstavljao zakonu??? Brate moj izvini ali mislim da si počeo da se šegačiš samnom...neznam šta drugo da kažem posle takve izjave...prvo bez subote nema spasenja ona je PEČAT a onda ipak su oni spašeni bez subote...??? O čemu mi ovde pričamo...
Šta je ispravan život? Da li držanje pečata podrazumeva ,ispravan život, ? ako da onda ga gore navedeni NISU IMALI a gde koji završi kaže PISMO...da li si ozbiljan brate moj?


,,Ko razlikuje DANE Bogu razlikuje a ko ne, ne.
Ko razlikuje praznike ili drži praznike Bogu razlikuje a ko ne, ne.
UVEK se IZRIČITO naglašava DAN, PRAZNIK, MLADINA. Da čovek nebi rekao da je to sve isto...ne, nije isto jer imaju drugačiji naziv svaki i drugačiju ulogu.

Brate dragi, a da li si primeti kad se govori o praznicim i jelima, da je rec o starozavetnim obredima koji su bili slika Isusa Hrista?
Tu svakako ne mozemo uvrstati Dekalog, jer njega je savrseni Bog napisao svojim prstom i on je vecan kao sam Zakonodavac.,,


Nisu ovde problem jela i praznici jer gore naglasih već obični DANI.
Poznato ti je da pagani nisu slavili sedam Jevrejskih praznika pa zašto bi im Paja onda govoruio uopšte o njima ....ALI JESU GOVORILI O ŠABATU i obrezanju.
Brate izvini ali moram reći da nisi u pravu kad izdvajaš dekalog od ostaih zapovesti jer su SVE od BOGA date.
Kako važi ŽRTVA tako važi i PRAZNIK i DEKALOG jer iz istih usta iziđiše. I sad imamo ŽRTVU koja nas čisti i NIJE nestala, i sad imamo poznanje dobra i zla i nije nestalo.
Isusova žrtva je VEČNA i poznanje dobra i zla (dekalog) je večna spoznaja koja nas ne može otkupiti od smrti ali moe jevanđelje.


,,
Šabat je Bog dao kao kušanje Izrailju izvodeći ih iz ropstva i zato i piše onako u oba slučaja gde se navodi tekst sa ploča.

Vidis brate dragi, ova tvoja izjava suproti se mnogim izjavma u Svetom pismu.

Prvo, subota ne potice odJjevreja ni od izlaska, nego je uspostavljena 25 vekova pre izlaska.
Subot je uspomena na stvaranje, tako je izjavio savrseni Bog Tvoac svega pa i Dekaloga. 2. Mojsijeva 2o 8-11.

Drugo, Isus nije rekao da je subota naciunjena za Jevreje, neo: "Subota je nacinjena za coveka". Ona je data svim ljudima, pa i Jevrejima, koji su je cesto prestupali.
,,

Da nebi bilo nagađanja jer nisam pristalica toga molim te daj mi citat gde se vidi da je Bog dao subotu bilo kome pre Mojsija da je drži a ja ću tebi dati citat da je nije nikome dao pre Mojsija za obavezu čisto da nebi bilo: ,,suprotnih izjava,,.
,,Pavle ukorava Galaćane jer htedoše se obrezati i držati šabat po nagovoru Jevreja ali im Paja objašnjava da oni imaju Duha koji ih je oslobodio ropstva onome što PRESTAJE kao slovo već ih Duhom vodi da čine dobro.

Paja nikad nikome nije rekao da prestua Subotu.
Apostolski sabor 50. godine u Jeruslaimu nasao je za dobro da se od hriscana koji dolaze iz mnogobostva ne trazi da drze starozavetne obrede, ali nije recenoda mogu odbacti i Subotu.
U Novom zavetu ne postoji zapovest o praznovanju nedelje.
Oni koji po Duhu zive nikad se nece suprotiti Bozjoj volj,i a ona je izrazene u Dekalogu. Ako se suprote, to je dokaz da ne zive po Duhu.,,


Tačno, Paja nikad nikome nije rekao da ubije nekoga niti da kradu ..itd. Eto vidiš da Paja nije protiv dekaloga ni obrezanja ni nazirejstva ni praznika jer i sam je u svemu učestvovao ALI je Jevrejima rekao a ne paganima jer oni nisu ni mogli u Jevrejske domove niti u zbornice da drže šta jedno i drugo da ne ostavljaju. Pagani nisu učinili SZ niti su pod njim već su u NOVOM...kad bi samo to doprelo...
Dakle Kornelije je morao držati subotu da bi primio Duha po tvom gornjem i rimski stražar je isto morao i Etiopljanin i razbojnik a oni BRATE NE DRŽAŠE šabat i opet se spasiše i Duh na tvoje iznenađenje i Petrovo siđe na te pagane koji nemaju SZ a kako da zabraniš Duhu pitaj se...? Nemoj vući jaram dogme već budi u Duhu ljubavi koji je IZNAD slova koje plod SMRTI donosi pa donesi plod na ŽIVOT po Duhu.

,,Brate, Baumaester, sa tobom je zaista milina diskutovati.
Nisi ti daleko, samo kako ja vidim, potrebno je da jos shvatis neke nijanse koje su potrebne.
,,

Moram te razočarati,daleko su ovo reči od milih a ko je blizu ili daleko Bog zna.

Neka te Bog blagoslovi i pomogne da Duhom Svetim razumeš ljubav i milost a ne osudu i sud jer ko je pod osudom nije pod milošću jer milost je ljubav a sud je pravda zato će se milost HVALITI na sudu.

Dodato posle 12 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pavle je najiscrpnije sve opisao zato kaže kako je grešan kroz poznanje DEKALOGA i pita KO ĆE GA IZBAVCITI OD SMRTI zašto kad ima dekalog i tamo u njemu pečat...a on kuka da ide u smrt kroz saznanje iz dekaloga...i Paja hvali žrtvu koja ga ČISTI od smrti u koju bi po dekalogu stigao. Dakle gde nam je mir? U Isusu.
Gde nam je život? U Isusu...ili možda dekalogu...?
Vrata u život je: Isus ili dekalog...? Ako je Isus put istina i život pa zašto nam je to potrebno kad postoji osuda odavno kroz dekalog?
Zato da nas otkupi od smrti a ko nie u smrti u životu je i Duh je Isusov u nama i svedoči da smo deca Božija jer VEROM uđosmo a ne delima zakona BRATE!!!

Znam mnogo osoba koji ne drže subotu niti se obrezuju a imaju Duha Svetog:,,Da li ti je to sablazan BRATE?,, Ako jeste čitaj ponovo o rimskom stražaru i Korneliju i Etiopljaninu i razbojniku pa se čujemo. Ti ljudi menjaju svoj život znajući da imaju zastupnika i ne misle da ih zakon spašava već telo Hristovo kroz ljubav veliku koju Bog pokaza jer ko veliča osudu taj uskraćuje ljubav i gasi radosnu vest.
Isus nije rekao da nose osudu već radost a Duh Sveti će osvedočiti savakog da sazna da je grešan i da mu je potreban Isus kao put u život a ne zapovest jer u njoj nije život već osuda.



Mir ti brate moj, razumem te u potpunosti verovao ili ne ali ti mene ne možeš još razumeti jer nosiš teret bez potrebe i bojim se drugo jevanđelje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
Postovanje The One Dollar,

U mnogo cemu se slazem sa tobom.

U svim narodima i reldiijama ima dobrih ljudi koji sluze Bogu prema svetlosti koju su primili.
Niko nije kriv sto nije primio i ono sto mu nikad nije bilo ponudjeno.

Kad si rekao da ce nam doci pomoc sa Zapada, predpostavljam da mislis na globalizaicu.
Ne mislim da je to resenje nasih probglema. Sabiranje svih ljudi u jedan tor pod jedan kljuc,
nece doneti blagostanje nego ce uzdici malu grupu ljudi koji ce preuzeti kontrolu na ljudima.

Za srecu covecanstva trebalo bi promeniti ljudsku prirodu, to bi donelo srecu i blagosanje.
Medjutim to moze da ucini samo Bozja sila koje se savremeni svet po Hristovim recima sve vise
odrice i prepusta se sebicnom svetovnom zivotu koji u sustii naginje tiraniji.
poštovani Mika 32, kada sam rekao sa Zapada, nisam mislio na globalizaciju, koja će jedino poslužiti da dođe do balansa među valutama, mislim ne odmah nego nakon dužeg perioda usklađivanja razvijenih i nerazvijenih ekonomija, zapravo mislio sam na Isusove riječi o njegovom dolasku - ˝i sijevnut će ova Munja od Istoka prema Zapadu˝ zatim će sa zapada od vodeće svjetske sile doći do prodorne promjene na svim planovima, sam čovjek će se naći u novim okolnostima kada će se njegova skučena priroda osloboditi, srećem tolike ljude koji jesu zaslužili da žive u humanom, uređenom i usklađenom društvu, tako da pouzdano znam da će nam Gospod Bog učiniti ovu milost, znate kako je rekao Isus, ˝Kad vidite kako smokva lista, znate da je ljeto blizu, tako i vi kada vidite da se sve ovo zbiva znajte da Vrijeme ...˝, nikad svijet nije bio sposobniji za promjenu, nažalost to se pred našim očima osvija u negativnom konteksu, evo pogledajte u Libiji nakon toliko izgubljenih života uvodi se nazadni šerijatski zakon, to se može porediti sa onim što se zbilo na našim prostorima, umjesto jedne relativno progresivne komunističke partije(mi stariji iskusili smo pozitivne aspekte ove bivše vladavine), dobili smo hiljadu i jednu(na razne načine obojenu) stranku, šta se dešava zapravo? u Sjeni zaklonjene Eminencije koje preko Monetarnog Fonda i Svjetske Banke kreditiraju ova društva osuđena na propast(upravo od strane ovih istih eminencija), u trenutku kada dođe do prezaduženja, tražit će u zamjenu za otplatu kredita, dugoročnu i neograničenu koncesiju na prirodne resurse, ovo je zapravo drugi stupanj, prvi je već u velikoj mjeri obavljen, a zapravo radilo se o zlatu, znate da je u posljednjoj deceniji cijena zlata bila niska, to je isto bio trik, tj. Eminencije su došle u posjed većine svjetske zalihe zlata, sada cijena zlata(kao monetarne podloge) raste i i dalje će rasti, to će dovesti do sloma i zavisnosti svih svjetskih valuta kojima je podloga zlato, oni usput jako podržavaju Kinu i njen niski jen koji je još jedna poluga da bi se Evropska i Američka ekonomija dovela u veoma podređen položaj, kada se obori vrijednost svjetskih valuta, te dođe do prava na koncesije u tranzitnim zemljama, e tada će ove Eminencije izaći na otvorenu scenu kao izbavitelji od tiranije kapitala(koji u sve većoj mjeri izrabljuje radnu snagu, u cilju samoodržanja i gladi za sve većom moći), falsifikovane i korumpirane demokratije, gladi, ratova(koje su oni naravno vješto i podsticali i usmjeravali preko svojih agenta, u najvećoj mjeri to su anglosaksonci), itd ..., to će biti praktično ucjena(pošto je zlato već u njihvim rukama, a novac je samo papir koji se štampa), ili uzmi, ili umri ..., kada kažem Sunce Novog Doba, mislim na to, da uprkos što se eminencije koriste životinjskim i slijepim nagonima čovjeka da bi izmanipulisali i usmjerili društva u kojima on živi, cilj im je upravo suprotan, konačni i potpuni red na zemlji, te blagostanje za sve, nakon uvođenja ovog reda(naravno i tu će biti mnogo žrtava),
 
Natrag
Top