Četvrta božija zapovest

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Ok. jedno lepo pitanje za sve učesnike foruma Religija...
Bog i njegov Sin rekoše da treba slaviti i Bogu posvetiti poslednji dan u sedmici, pa me zanima... onako, zašto vi u stvari praznujete prvi dan u sedmici?
Mislim, sa jedne strane imamo direktno naredjenje Oca i Sina a sa druge strane direktno naredjenje Rimokatoličke Crkve... koga vi to zapravo slušate i samim tim više poštujete?
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Na ovo pitanje stvarno ne znam odgovor :dntknw:....nekima je poslednji dan subota a nekima nedelja
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Tacno tako,ali mi ovde imamo zapovest Bozju i zapovest ljudsku.Zasto se vecina hriscanskih zajednica suproti Bogu a daje sebi za slobodu da se zove hriscanska,a da pri tome ne sledi Bozji zakon?
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Da stvar nije globalna, moglo bi se reći 'srpska posla' !!!swoon2
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ok. jedno lepo pitanje za sve učesnike foruma Religija...
Bog i njegov Sin rekoše da treba slaviti i Bogu posvetiti poslednji dan u sedmici, pa me zanima... onako, zašto vi u stvari praznujete prvi dan u sedmici?
Mislim, sa jedne strane imamo direktno naredjenje Oca i Sina a sa druge strane direktno naredjenje Rimokatoličke Crkve... koga vi to zapravo slušate i samim tim više poštujete?

Pa, i Bog i njegov Sin postupili su na način naših današnjih zakonodavaca - koji napišu mnoge odredbe na takav način da ih niko ne može razumjeti, nego ih svako tumači na svoj način.
Zar nije bilo probitačnije da su imenovali dan koji treba njima posvetiti, onda ne bi bilo nikakvih problema? Ovo tim prije, što Bog zna kakva je stvorenja napravio i da će ta stvoranja svaku njegovu nepreciziranu zapovijest tumačiti na različite načine.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
epa vidis u tome je tvoj problem, sto se nikada nisi pozabavio biblijskim textovima,jer Biblija sama sebe objasnjava.Ono sto kaze na jednom mestu na drugom objasnjava.U jevrejskom jeziku,znaci u originalu sedmi dan stoji shabat iliti subota,tako da je ona potpuno jasno definisana za verujuce ljude,jer postoji teologija nauka o Bogu i njene discpiline kojima se izucava Biblija i tako se stvari razjasnjavaju
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
epa vidis u tome je tvoj problem, sto se nikada nisi pozabavio biblijskim textovima,jer Biblija sama sebe objasnjava.Ono sto kaze na jednom mestu na drugom objasnjava.U jevrejskom jeziku,znaci u originalu sedmi dan stoji shabat iliti subota,tako da je ona potpuno jasno definisana za verujuce ljude,jer postoji teologija nauka o Bogu i njene discpiline kojima se izucava Biblija i tako se stvari razjasnjavaju

Ko može razumjeti takav koncept? Da li je Biblija knjiga zagonetki, koje se postavljaju na jednom mjestu, da bi se na drugom odgonetale? Zašto je to piscima Biblije trebalo? Ako je ona napisana prema Božijem nadahnuću, kao Njegova objava i uputsvo o vjeri i njenom upražnjavanju, zar nije trebala biti napisana što jasnije i nedvosmislenije, da bi je široki puk što bolje razumio?
Kažeš da je na izvornom jevrejskom jeziku sedmi dan imenovan kao subota. Zašto je onda u hrišćanstvu taj dan nedelja? Odgovor se sam nameće. Upravo radi biblijeskih dvosmislenosti i različitog tumačenja.
 
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
17
Protestanti subotari, ne rade Subotom, a mi Nedeljom, kao što i ime kaže - ne delamo. Rusi ovaj dan zovu Vaskrsenje - Воскресенье
Inače SUNday je dan posvećen bogu Sunca u arijevskim narodima i tu nikako nije moglo doći do promene zato što je tamo neki semitski bog propisao drugačije.
Subota - SATurday je posvećena bogu mrtvih i bogu vremena Saturnu (Kronosu) i zašto to ne reći - Satani wacko2
Kod Srba su zadušnice na taj dan i kult mrtvih oduvek.

Izgleda da su se tu sukobile velike tradicije...
 
Natrag
Top