Čestitke za verske i druge praznike

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Poznata oda, ali vrlo lepa i prigodna za ovu priliku:)


POBEDNIK SMRTI

Taj grob je pust i hladan svud raste kamen siv,
Golgotom svet ga zove a ko je za to kriv.
Na njemu nema sjaja al ipak zna ga svet,
jer tu je Gospod Isus na krstu razapet.

Ja gledam Bozjeg sina a ne taj kamen siv,
jer on je na Golgoti za mene raspet ziv.
Od groba da me spasi on nosi trnjev splet,
i svesno na krst podje u grob za celi svet.

I nema lepseg meni od pustog mesta tog,
gde radi mog spasenja svog sina dade Bog.
Golgotom svet ga zove jer tu je raspet spas,
na njemu ja sad vidim koliko ljubi nas.

S Golgote grob taj vidim i strazu oko njeg,
al ko je onaj strazar u belom kao sneg..?
Gavrilo s neba dodje odbaci kamen siv,
i Hrist iz groba usta da bude vecno ziv.

I danas Isus zivi i moze spasti nas,
o dodji, danas dodji, u Hristu primi spas.
Otpocni zivot novi a grehu nek je kraj,
sa Hristom sada podji u vecne slave sjaj
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sretan VASKRS, pravoslavnoj braći u Kristu, a napose Miretu.
Mir i radost Uskrslog Gospdina neka ispuni tvoju dušu i iskustvo Njegove ljubavi neka te snaži. :give_r:
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Božić – Bog silazi među ljude da bi spasio čovjeka!​

Evo stigao je čudesni događaj naše povijesti, naše najveće tajne kršćanstva – Božić. Bog se rodio u liku i obliku djeteta, u tijelu čovjeka; naš Bog i naš brat. Ma kako neshvatljivo – božansko djetešce to čudo nad čudesima nama je pred očima – Bogočovjek među nama. Priznajmo, stojimo pred tajnom: ma koliko se mučili, nećemo ni shvatiti ni razjasniti veliku istinu: Bog je postao čovjek, beskrajno veliki postao je maleno dijete, Sin Božji – sin Marijin.

Svaki čovjek, pa tako i mi, po Isusu je odabran prije stvaranja svijeta da bude svet i bez mane pred Bogom, a u ljubavi nas predodredi da postanemo njegovi sinovi po Isusu Kristu (Ef. 1, 4-5). Ali danas, mnogi kršćani na žalost , ignoriraju tu izvanrednu činjenicu, a neki čak niti ne vjeruju u Isusovo božanstvo. Čak i među kršćanima, ima i onih koji tvrde da je Krist samo čovjek. Naime, čovjek, iako je najmudriji na ovome svijetu, ne može spasiti čovjeka od grijeha, niti dati mu vječni život.

Samo nas Isus može spasiti, jer je samo On Bog.

Od srca vam čestitamo Božić i donosimo riječi pokojnog fra Zvjezdana Linića:

“Božić je blagdan radi kojeg ću se truditi da učinim sve što će ti pomoći da budeš sretniji; radi kojeg ću se truditi da ne učinim ništa čime bih te mogao rastužiti.

Kad bližnjima, prijateljima kažeš „Sretan Božić“ trudi se pritom misliti i reći:

Budi sretan jer je Božić! Budi sretan jer je ovo blagdan velikog događaja koji vrijedi za sav svijet. Budi sretan jer je to blagdan koji se i tebe tiče!

Isus Krist, rođeni od Djevice za spas svijeta rodio se i za tebe. Došao je da ti budeš sretniji, da tvoj život bude ispunjen smislom i radošću. Budi sretan jer od časa Isusova dolaska na ovoj zemlji ima prostora za ljubav i poštovanje. Budi sretan jer je Isus postao čovjekom da bi svima bio bratom; jer je Isus postao čovjekom da bi svi ljudi bili autentični i istiniti u svojoj stvorenosti i poslanju. U Isusu i po Isusu svi smo sada međusobno braća i sestre s neizrecivim razlogom za međusobnu ljubav.

Zato budi sretan: jer smiješ osjetiti vlastito dostojanstvo i hrabrost da ljubiš svoje bližnje; a jednako tako smiješ osjetiti i toplinu onih koji te okružuju.

Božić je blagdan radi kojeg ću se truditi da učinim sve što će ti pomoći da budeš sretniji; radi kojeg ću se truditi da ne učinim ništa čime bih te mogao rastužiti.

Sretan ti bio ovaj blagdan koji najavljuje sreću!”

U sjećanje: Fra Zvjezdan Linić
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja zelim da svi ljudi prestanu da praznuju bilo kakve Hriscanske, ali i bilo kakve druge praznike ( jer ih ni Hristos ni apostoli nisu praznovali, niti su uveli i jedan praznik, pa ni vaskrsenje Hristovo), i da se obrate Bogu, i da svojim primerom, recju, delom, i licnim posvecenjem - pocnu da objavljuju jevandjelje - po primeru Hrista i apostola.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja zelim da svi ljudi prestanu da praznuju bilo kakve Hriscanske, ali i bilo kakve druge praznike ( jer ih ni Hristos ni apostoli nisu praznovali, niti su uveli i jedan praznik, pa ni vaskrsenje Hristovo), i da se obrate Bogu, i da svojim primerom, recju, delom, i licnim posvecenjem - pocnu da objavljuju jevandjelje - po primeru Hrista i apostola.

Slavljenje Uskrsa je najveličanstvenije obraćanje Bogu. Jer tako slavimo i zahvaljujemo našemu Spasitelju i Bogu Isusu Kristu za Njegovu žrtvu kojom je čovjek vratio vječni život. Dakle, slavimo Uskrs jer smo sretni zbog vječnog života, i zahvaljujemo Kristu jer nam je to darovao.

Tvoj poziv da ne slavimo Uskrs može doći jedino od sotone, onoga koji ljut i na Krista i na Kristovu žrtvu.
 
Natrag
Top