Čestitke za verske i druge praznike

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Možda sam se šalio, možda ne.

U svakom slučju - ne postoji nikakav praznik uskrsa koji su uspostavili Hristos i apostoli.

Postoji vaskrsenje Hristovo kao istorijski događaj zapisan u bibliji, koji ima duboku duhovnu poruku i smisao.

Svaki oblik forme tu nema mesta.

Ono što ja želim - to je da mi vaskrsnemo duhovno u novom životu zajednice sa Bogom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Predragi Isuse! Uskoro dolaziš na Zemlju​


Danas na Badnjak, dok milijuni roditelji diljem svijeta hrle po dućanima pokušavajući uslišiti božićne želje svoje djece kupujući razne poklone, lijepo je podsjetiti se pisma Djetetu Isusu koje su napisali braća Georg i Joseph Ratzinger i njihova sestra Maria 1934. godine, u kojem su zamolili darove za Božić. (Bilo bi lijepo kada bi i današnji kršćani bili osjetljiviji prema riječima koje koriste- ‘donosi’ li djeci darove Mali Isus, Djed Božićnjak ili Djed Mraz?).

“Predragi Isuse! Uskoro dolaziš na Zemlju. Ja bih za poklon želio misal, zelenu misnicu i Isusovo srce. Uvijek ću biti dobro dijete. Pozdrav! Joseph Ratzinger“ – napisao je papa Benedikt XVI. u dobi od sedam godina, a pismo je pronađeno u njegovoj kući Pentlingu, u Njemačkoj, tijekom preuređenja.

Georg, koji je tada imao deset godina, zaželio je glazbenu partituru i bijelu misnicu, dok je Maria, koja je imala trinaest godina, zaželjela slikovnicu. Joseph je, sa svojih sedam godina, zamolio Isusa misal, zelenu misnicu i srce Isusovo. Budući da je u to vrijeme papir bio skup, a obitelj Ratzinger skromno živjela, djeca su napisala želje u zajedničkom pismu.

Same želje odgovaraju tom vremenu u Njemačkoj jer je i misa bila dio dječje igre, pa je tako bilo i u obitelji Ratzinger. „Mi bismo zajedno napravili jaslice, a među igrama je bila i „igra oca“ u kojoj smo se igrali Joseph i ja, dok sestra ne bi sudjelovala u toj igri. Nas dvojica skupa bismo slavili misu i čak smo imali misnice koje je bila napravila krojačica naše majke“, prisjetio se mons. Georg Ratzinger u intervjuu Michaelu Hesemannu koji je objavio u knjizi “Moj brat, Papa”.
—————————————

Svima želim čestit i blagoslovljen Božić.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Sretan Božić svima koji slave

Neka suvam Srca ispunjeno toplinom, lica ozareno vedrinom, mir i dobro doma tvoga i sve najbolje za Božić želim vam iz srca svoga!

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sretan i Blagoslovljen Uskrs svima!

Kraći izvadak iz uskrsne propovijedi nadbiskupa Fultona Sheena (prije više desetljeća)

Nedjeljno jutro je došlo, i bilo je jedno od onih mirnih, kao san nevinog, a čist i blag zrak se činio kao da je pomiješan anđeoskim krilima. Marija je išla u vrt i netko blizu nje je rekao riječ, izgovorio ju čeznutljivo i sjetno, dirljivim i nezaboravnim glasom koji ju je zvao toliko puta: „Marijo.“ I na tu jednu jedinu riječ ona je odgovorila jednom jedinom riječju: „Učitelju.“ I kako je pala na svježu travu, pod Njegova koljena, i primila se rukama za njegove bose noge, vidjela je dva ožiljka, dva crvena traga čavala – jer Krist je sada hodao u slavi svojeg novog Uskršnjeg jutra.

To je bio prvi Uskrs. Stoljeća su minula od tada i za ovaj nadolazeći Uskrs, kako se okrećem iz vrta prema oltaru, nad tabernakulom, na ovaj dan Uskrsnuća, zadržim sliku, ne uskrslog Spasitelja, nego sliku umirućeg, kako bi me podučio da Krist iznova živi u Svojoj Crkvi, i da Crkva, kao i Krist, ne samo živi, ne samo umire, nego se uvijek diže iz mrtvih. Ona je zaljubljena u smrt kao uvjet rođenja; i s njome, kao i s Kristom, ako nema krune od trnja nikada neće biti ni aureole svjetla; i ako nema križa neće biti ni prazne grobnice.

Drugim riječima, svako malo Crkva mora biti raspeta nevjerom i pokopana kao mrtva, samo da bi uskrsnula. Ona ništa drugo ne radi osim što umire, i zbog tog čudnog razloga uvijek samo živi. Svako malo se čini da je život istisnut iz nje; blijeda je od smrti; čini se kao da je krv isisana iz nje; njezini neprijatelji su zapečatili grobnicu, zakotrljali kamen ispred njenog groba, i kažu: „Crkva nikad više neće ustati!“ Ali nekako ona ipak ustane.
 
Natrag
Top