BORBA ZA IKONE U HRIŠĆANSTVU

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidiš brate Toma, moraš poštivati isključivo ono što Bog kaže. A tripo je jedini ovlašten govoriti u ime Boga.
Dakle, nemaš ti što razmišljati, hoćeš li Bogu ugoditi nema ti druge nego tripu pitati što Bogu godi.

A ako već pomenuti nije dostupan, ili ga smatra nedostojnim odgovora, onda bratu Tomi ostaje da pročita Veliku Kontroverzu, Žudnju Vekova i tako te priručnike koje je za "spas" ostavlia "pismima ravna" "sestra Ellen Gould White" i tako sazna šta Bogu godi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija, nisi shvatila kontekst i razlog mog odgovora Miretu.

On je tvrdio da Bog kaznjava one koji ne postuju ikone.

Ja sam dao kompletan odgovor i demant na ovu tvrdnju, tako da su tvoje reci besmislene.

Evo tog odgovora:

Bog cini cuda i izliva svoje sudove kroz biblijske elemente, a to je neverovanje u njegovu rec i borba protiv istine.

Sotona sa druge strane cini cuda i kaznjava kroz ono sto je on stvorio, i ne prihvatanjem njegovih principa.

Ako ste recimo Pravoslavni a sagresite u necemu, da recimo radite na crbveno slovo ili ne postujete ikone, sotona ce vam namestiti neko zlo, i vi ce te biti uvereni da jeto kazna od Boga.

Onima koji veruju u istinu i pripadaju njegovoj pravoj crkvi nikakva zla se ne desavaju i ako ne postuju ikone, ne drze dane i praznike sa crvenim slovom..itd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovde se govori o tome da su ljudi obozavali druge osobe kao bogove i da su cak i zivotinje obozavali i prikazivali ih kao da su one stvoritelj. A to je huljenje i uvreda. Dok je savim drugo predstava Boga predocena vizijama i slikama, kao sto je Bog Mojsiju rekao - "gledaj da nacinis sve prema slici koja ti je pokazana" pa je on nacinio "likove" tj. andjele i zmiju koja je bila simbol Hrista!

A da li proždrljivci misle da je trbuh bukvalno Bog?

A sto se pred kovcegom sluzilo (ispred slike) tako se i pred ikonom sluzi!

A u kovčeg se nije ni smjelo gledati, čak ni dirati. A vi ne samo da gledate nego i ljubite ikone.

Ovde ti lepo kaze da ako predmetu odajemo postovanje koje pripada jedino Bogu da smo prestupili zapovest!

Pa vi to pokazujete svojim klanjanjem, ljubljenjem, uzdizanjem tih predmeta.

Znaci, ako "vise sluzimo predmetu (tvari) nego Bogu" onda prestupamo zapovest!

Pa to i radite.

Dakle - greh je jedino obozavanje predmeta, a ne i njihovo posedovanje i koriscenje u Bogosluzbene svrhe!

A da nije se moglo klanjati živom apostolu, čak ni anđelu, a može ikoni. Ikoni koja predstavlja apostola ili anđela se može klanjati, a živim nikako.

Dakle, imati ikone i sluziti ispred njih, nije greh!

A jeste bilo Korneliju i Jovanu (za apost. Petra i anđela).

I ovo kopiram. Uskoro dajem u javnost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A da li proždrljivci misle da je trbuh bukvalno Bog?
Milion puta sam odgovorio ali se ti pravis blesav i ponavljas nesto sto nije argumenat. Prevazisao si sam sebe, gori si od Piramide44, u tebe je usao djavo, ponavljas neprestano kao i on!

Kad bi se 2. zapovest odnosila na "spoljasnji cin" onda "trubuh uopste ne bi mogao biti bog" jer se ti "trbuhu ne klanjas"!

Znaci zapovest se ne odnosi na "spoljasnji cin" vec na "srce" !

Ne mozes ti nekog osuditi zato sto se on "klanja" ako to ne cini "svojim srcem"! On misli nesto sasvim drugo od onoga sto mu ti pripisujes!

Dakle, ako se neko pokloni a pritom ne smatra ikonu bogom on nije prekrsio zapovest!

Ali naravno ti osudjujes "po spoljasnjosti" dok Bog gleda "srce"!

A u kovčeg se nije ni smjelo gledati, čak ni dirati. A vi ne samo da gledate nego i ljubite ikone.

Svestenik je dodirivao kovceg odnosno skropio krvlju po njemu! Vrsio je svetu sluzbu ispred njega kao i mi. Postoje predmeti i kod nas koje ljudi ne smeju dirati. Nikakav argumenat!

A da nije se moglo klanjati živom apostolu, čak ni anđelu, a može ikoni

Jesi li ti stvarno nerazuman ili si bezobrazan? Ajde kazi sta si da te ja ne kvalfikujem?

Odgovorio sam, u Starom Zavetu imas hiljade primera kako se ljudi klanjaju bilo andjelu bilo coveku, pa ih ovi ne ukoravaju!

A zasto sad jednom ukorava a drugi put ne?

Zato sto to zavisi od srca, kad bi im se klanjali "kao bogovima" ukoravali su ih a kad su im iskazivali postovanje kao nizim bicima nisu!


Evo da svi vide kako si bezobrazan..

Klanjanje andjelima:

A on odgovori: »Ne, ja sam vođa vojske Jahvine i upravo sam došao...« Tada Jošua pade ničice, pokloni mu se i reče: »Što zapovijedaš, Gospodaru, sluzi svome?« (Isus Navin 5:14)

Jahvin je anđeo stajao kraj gumna Jebusejca Ornana. David, podigavši oči, vidje Jahvina anđela kako stoji između zemlje i neba držeći u ruci isukan mač koji je podigao na Jeruzalem, i on pade ničice sa starješinama obučenim u kostrijet. (1. Letopisa 21:15)


Klanjanje ljudima:

Nato se Abraham diže pa se mještanima, sinovima Hetovim, duboko pokloni (Pos. 23:7)

Ona tada pade ničice, pokloni se do zemlje i reče: »Čime sam stekla toliku milost u očima tvojim da mi posvećuješ pažnju kad sam tuđinka?«
11Boaz joj odgovori: »Čuo sam što si sve učinila za svoju svekrvu poslije smrti svoga muža; (Ruta 2:10)


Nato Jonatan preda oružje momku i reče mu: »Idi i odnesi to u grad!« 41Kad je momak otišao, David iziđe iza humka, pade ničice na zemlju i pokloni se tri puta. Potom se izljubiše i plakahu zajedno dok se nisu isplakali. (1. Sam 20:41)

Zatim ustade David, iziđe iz pećine i vikne za Šaulom: »Gospodaru kralju!« A kad se Šaul obazre, David se baci ničice na zemlju i pokloni mu se. (1. Sam 24:9)

Kad je Abigajila ugledala Davida, brzo sjaha s magarca i pade pred Davida ničice, poklonivši se do zemlje. (1. Sam 25:3)

Žena iz Tekoe ode kralju, pade ničice na zemlju i pokloni se, zatim reče: »Pomozi, kralju!«5Kralj je upita: »Što ti je?« (2. Sam 14:4)

Joab ode kralju i javi mu te riječi. Zatim kralj pozva Abšaloma. Dođe on pred kralja, pokloni mu se i pade ničice pred kralja. I kralj poljubi Abšaloma. (2. Sam 14:33)

Zatim Joab zapovjedi Etiopljaninu: »Idi javi kralju što si vidio!« Etiopljanin se pokloni Joabu i otrča. (2. Sam 18:21)

Kad Arauna pogleda, opazi kralja i njegove dvorane gdje idu prema njemu. Arauna iziđe i pokloni se kralju licem do zemlje. (2. Sam 24:20)

Nato se nakloni Bat-Šeba licem do zemlje, pokloni se pred kraljem i reče: »Neka vječno živi gospodar moj kralj David!« (1. Kralj 1:31)

Nato kralj Nabukodonozor pade ničice i pokloni se pred Danielom. Naredi da mu prinesu dar i kâd. (Dan 2:46)

Sam prođe naprijed, nakloni se do zemlje sedam puta dok se ne primače svome bratu (Pos 33:3)

Josip je bio namjesnik u zemlji; on je dijelio žito svemu svijetu. Dođu tako i Josipova braća i poklone mu se licem do zemlje (Pos 42:6)

Abraham se duboko nakloni mještanima (Pos 23:12)


Ovo je samo jedan deo. Mogu da citiram citavu bibliju!!!

I ovo kopiram. Uskoro dajem u javnost.

Stvarno si "jadan"! Evo sad mozes kokodakati da sam ti rekao da si jadan!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Onima koji veruju u istinu i pripadaju njegovoj pravoj crkvi nikakva zla se ne desavaju i ako ne postuju ikone, ne drze dane i praznike sa crvenim slovom..itd

Oskrnavi ikonu i stavi ovde sliku kako si to uradio. Ako ti posle toga nista ne bude, dokazao si da je vas Bog pravi a nas lazan. Da vidimo da li smes!

Izvoli..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Onima koji veruju u istinu i pripadaju njegovoj pravoj crkvi nikakva zla se ne desavaju

Upravo obrnuto. Isus svojima baš progonstva (zla) navješćuje, i to zbog pristajanja uz Njega. Vas Adventiste niti tko progoni niti će vas progoniti, jer ste sluge gospodarima ovoga svijeta. Eno Tripo se u svakom svom postu hvali kako ste za to i bogato nagrađeni od gospodara ovog svijeta. Materijalno, naravno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Eno Tripo se u svakom svom postu hvali kako ste za to i bogato nagrađeni od gospodara ovog svijeta. Materijalno, naravno.
Pravdao covek amerikance (protestante) sto su pobili indijance, kaze "zasluzili su" bili su "pagani"! Tako i bombe kojima nas njegovi protestanti zasipaju proglasava za "Bozje sudove"!

Zaboravlja sta je Hristos rekao svojim ucenicima kada su od njega trazili da "hulnike spali vatrom", on im je odgovorio: "Ne znate kakvog ste duha, Sin Covecji nije dosao da pogubi duse nego da spasi.."

Ali po Tripi, Bog kaznjava umesto da spasava i navescuje evandjelje!

Zaista da se covek zapita verujemo li mi u istog Boga???
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Upravo obrnuto. Isus svojima baš progonstva (zla) navješćuje, i to zbog pristajanja uz Njega. Vas Adventiste niti tko progoni niti će vas progoniti, jer ste sluge gospodarima ovoga svijeta. Eno Tripo se u svakom svom postu hvali kako ste za to i bogato nagrađeni od gospodara ovog svijeta. Materijalno, naravno.

Tačno tako. Zbog imena Njegovog, zbog Njega smo progonjeni. Najprogonjenija vera na planeti je Hrišćanstvo. Adventiste niko ne dira jer jesu sluge "gospoda ovoga sveta". Novcem, jer su korporacija kupuju sve, advokate, sve, a u svetu kojim vlada "sin pogibli, pali seraf, ljubavnik kurvi i kraljica" novcem možeš imati sve, meriti sve.

Zašto bi neko dirao one koji pružaju uslugu legalnog (po zemaljskim zakonima) ubistva prvog stepena? Zašto bi neko dirao nekoga ko u islamu ne vidi neprijatelja? Zašto bi neko dirao nekoga kome je moral u New Age filozofiji veganizma? Zašt bi neko dirao korporaciju?

Meta progona, meta mržnje je isključivo Crkva. Hrišćanstvo je meta, a ne kultovi koji za sobom imaju gomile advokata i koji se klanjaju "bogu ovoga sveta".
 
Natrag
Top