Bogu je ime Isus Krist

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sve je povezano, vidi: Krist je Bog - Krist nas je spasio = Krist je naš Bog i Spasitelj.
(Tit 2,13: iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista.)



Koje svetogrđe!? Posrednik u spasenju nije Spasitelj, a Isus Krist jest i Spasitelj i Bog.

Prema tebi i tvojoj "nauci" i Pilat je naš Spasitelj. Osudivši Isusa na smrt "posredno nas je spasio".



Ali Spasitelj jest Bog Svemoćni, Isus Krist jest Spasitelj, dakle - Isus Krist jest Bog Svemoćni. :)

Problem je što ti ove stihove koje su naveo pokušavaš da prevede na Hristovo Božanstvo. Počeo si sa imenom Božijom, pa povezao da Hristos da bi to na kraju povezao sa Božanstvom. Zato kažem nekonzistentno je to što povezuješ.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Problem je što ti ove stihove koje su naveo pokušavaš da prevede na Hristovo Božanstvo. Počeo si sa imenom Božijom, pa povezao da Hristos da bi to na kraju povezao sa Božanstvom. Zato kažem nekonzistentno je to što povezuješ.

Nije ništa nekonzinstentno u onome što sam ja deklarirao, dapače, toliko je konzistentno i jasno da ne može biti konzistentnije i jasnije. Dakle, tvoj problem nije u nekonzistentnosti onoga što sam ja iznio, nego u tome što to tebi naprosto ne paše. Tako jasno pokazano da Isus Krist jest Bog Svemogući, tebe naprosto izluđuje. "Lijekove" ćeš ipak morati tražiti na neki drugi način, a ne u insinuiranju i etiketiranju onoga što sam ja napisao.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Grešiš. Ako već hoćeš da dokažeš Hristovo Božanstvo ovo je pogrešan metod. Tj.pogrešene stihove koristiš.

Ali ako već tako veruješ ok.

Za skidanje greha sa nas i prebacivanje na nekog drugog nije potrebno da taj bude Bog. To je poenta, da odmah stvari dovedemo na mesto. Dakle, za to nije potrebno Božanstvo.

Ali da li nas je Gospod spasao samo od greha? To je već nešto drugo.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Mogli su onda jarca razapeti na križ!? :) Jarac je "dušu dao" za nošenje i odnošenje grijeha.


To je sve predstavljalo Hrista. Zato postoji slika. Ali vidiš taj jarac koji se prinosio nije bio "Božanske" prirode. Tako i ovde..Čovek Isus Hristos. Jarac ili ovan su predstavljali Hrista..ali ne Božanstvo već Čoveka.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Takođe, ako pogledamo na "sveštenike" koji takođe predstavljau Hrista i koji prinose žrtvu pa i prvosveštenika, niko nije Božanske prirode. Ni žrtva ni sveštenici koji ukazju na Hrista nisu Božanske prirode pa ni Onaj na koga ukazuju ne može biti prema tome Božanstvo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mogli su onda jarca razapeti na križ!? :) Jarac je "dušu dao" za nošenje i odnošenje grijeha. ;)

Mileriti to i tvrde, Isus im je samo predujam - kapara, grehe će im nositi "jarac" - sotona... (za dalje informacije pogledati video klipove koje sam postavljao ranije ili pročitati detalje o "istražnom postupku" subotarskog "ostatka"....

Ponoviću, oni, ma šta tvrdili Hrišćani nisu, nego "cionistički" fundamentalisti, kult nastao anglosaksonskim posednućem "hebrejstvom" koji akoliti tog kulta budalastim amerikancima, ali i ostalima prodaju kao nekakvo "Hrišćanstvo". Dovoljno je da žrtva ili nema pojma o Hrišćanstvu, ili da je iz bilo kog razloga "razočarana" u Crkvu (kako Istoka, tako i Zapada) pa da im ovi mlatitelji "Pismima" prodaju svoje sotonsko smeće...

Ps. Više stvarno nemam nameru da u rukavicama iznosim istinu, tako da ako se nekom ovaj moj način čini preoštrim, žao mi je, ali istina ume da bude bolna.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To je sve predstavljalo Hrista. Zato postoji slika. Ali vidiš taj jarac koji se prinosio nije bio "Božanske" prirode. Tako i ovde..Čovek Isus Hristos. Jarac ili ovan su predstavljali Hrista..ali ne Božanstvo već Čoveka.

Krasna ti je teologija. "Židovski jarac" nije bio božanske prirode, pa ni Isus Krist ne može biti Bog. ;)

Ali, i "Pomirilište" (poklopac Kovčega Saveza sa dva kerubina) je predstavljalo Boga Jahvu, a kako materijal od kojeg je napravljeno (zlato) nije božanske prirode, onda ti ni Bog Jahve nije Božanstvo. :);)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ali, i "Pomirilište" (poklopac Kovčega Saveza sa dva kerubina) je predstavljalo Boga Jahvu,

Ne zaboga...kako predmet predstavlja Boga? Daleko bilo od istine.

kako materijal od kojeg je napravljeno (zlato) nije božanske prirode, onda ti ni Bog Jahve nije Božanstvo. :)


Daleko bilo od istine, otkuda predmet da bude Božanske prirode? Pa ti dobro znaš da je to panteizam.


Ja te pitam ono što predstavlja Hrista..a to u žrtva i sveštenstvo. Je li upućuju ili ne?
 
Natrag
Top