Bogu je ime Isus Krist

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne zaboga...kako predmet predstavlja Boga? Daleko bilo od istine.

Lijepo. Dakle, ne ljuti se i ne nasrći na mene. Upravo ti gore, analogijom između jarca i Isusa dokaza da ti ni Jahve nije Bog. Ti nećeš slušati, a jasno te je sveti Ivan upozorio: Tko niječe Sina nema ni Oca.

Daleko bilo od istine, otkuda predmet da bude Božanske prirode? Pa ti dbbro znaš da je to panteizam.

Pa nije ni jarac ljudske prirode, pa ti Isusa izjednači s jarcem. Nećeš valjda još tvrditi da je Isus plod mješanja jarca i Marije, o kakvom ti je naučavala bogohulnica Ellen White.

Ja te pitam ono što predstavlja Hrista..a to us žrtva i sveštenstvo. Je li upućuju ili ne?

I ja tebe pitam. Pomirilište u Svetinji nad svetinjama predstavlja Boga Jahvu, a nije iz "božanskog materijala, znači li to da ni Bog Jahve uopće nije Bog???
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
I ja tebe pitam. Pomirilište u Svetinji nad svetinjama predstavlja Boga Jahvu

Ne. Ono predstavlja nebesku realnost..mesto gde Hristos prinosi zasluge svoje krvi.

a nije iz "božanskog materijala, znači li to da ni Bog Jahve uopće nije Bog???


Moramo da znamo šta predstavlja šta. Odakle ti da ovo predstavlja Boga? Otkuda na Boga da se krv prinosi? Bog se javljao u Svetinji..dakle Svetinja nije Bog...odakle ti ova konstrukcija, ne znam.

A pitam te da šta predstavlja Hrista? Zar ne samo sveštenici i žrtva?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Čitaj lijenčino, čitaj. ;) Nauči nešto.


Ovo dete se samo igra. :)..čitaj da...ja sam isčitao.

Vidi, sveštenici su ljudi a ne Božanstvo, žrtva predstavlja Hrista opet nije Božanstvo. Dakle, Hristova ljudska priroda je ono na šta upućuje. Već rekosmo da se Božanstvo ne može ukaljati grehom...jasno kao dan.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Hoću :):)

Koje će to ime Božje biti, o kojem je pisao Izaija, na koje ćemo se moći prizvati? To saznajemo tek u potpunoj (novozavjetnoj) Božjoj Objavi. Najprije saznajemo od Isusa da je On ljudima objavio Božje ime (Iv 17,6). Potom od svetog Petra saznajemo da je to ime, ime Isus Krist (Dj 4,10-12). I na koncu, da je to jedino ime na čije prizivanje možemo biti spašeni upravo ime Isusa Krista, svojim autoritetom potvrđuje ponovo apostol Petar kao i Apostol Pavao, ovako:

Dj 2,14 .. 21: A Petar zajedno s jedanaestoricom ustade, podiže glas i prozbori: ...... I tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen.

Rim 10,12-14: Nema uistinu razlike između Židova i Grka jer jedan je Gospodin sviju, bogat prema svima koji ga prizivlju. Jer: Tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen. Ali kako da prizovu onoga u koga ne povjerovaše?

Dakle, Božje ime koje je Isus Krist objavio ljudima upravo je Njegovo ime - Isus Krist.
Sve je to lepo,
samo sto je tu Pavle citirao proroka Joela,
pogledaj sta pise
CRO Joel 3:5 Svi što prizivaju ime Jahvino spašeni će biti, jer će na brdu Sionu i u Jeruzalemu biti spasenje, kao što Jahve reče,a među preživjelima oni koje Jahve pozove. (Joel 3:5 CRO)
Nadalje Jehovu mogu da zovu samo preko njegovog sina,a naseg otkupitelja i Gospoda Isusa Hrista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo dete se samo igra. :)..čitaj da...ja sam isčitao.

Vidi, sveštenici su ljudi a ne Božanstvo, žrtva predstavlja Hrista opet nije Božanstvo. Dakle, Hristova ljudska priroda je ono na šta upućuje. Već rekosmo da se Božanstvo ne može ukaljati grehom...jasno kao dan.

Neda se lijenčini čitati. "Šaptač" najviše voli i najviše unajmljuje lijenčine, kakav si i ti.

Zato ću ti ponoviti, Pomirilište u Svetinji nad svetinjama predstavlja Boga Jahvu, a nije iz "božanskog materijala, znači li to da ni Bog Jahve uopće nije Bog???

Zatim, Jakov se rvao s nekim čovjekom (Post 32,25) za kojega reče da je Bog Jahve. Kako čovjek ne može biti Bog, onda ni Bog Jahve nije Bog.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Neda se lijenčini čitati. "Šaptač" najviše voli i najviše unajmljuje lijenčine, kakav si i ti.

Vidi, sveštenici su ljudi a ne Božanstvo, žrtva predstavlja Hrista opet nije Božanstvo. Dakle, Hristova ljudska priroda je ono na šta upućuje. Već rekosmo da se Božanstvo ne može ukaljati grehom...jasno kao dan.


Ovo je dovljno. Ovo ostalo nije vezano za Hrista. Razmisli.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve je to lepo,
samo sto je tu Pavle citirao proroka Joela,
pogledaj sta pise
CRO Joel 3:5 Svi što prizivaju ime Jahvino spašeni će biti, jer će na brdu Sionu i u Jeruzalemu biti spasenje, kao što Jahve reče,a među preživjelima oni koje Jahve pozove. (Joel 3:5 CRO)
Nadalje Jehovu mogu da zovu samo preko njegovog sina,a naseg otkupitelja i Gospoda Isusa Hrista.

Krasno, sada si dokazao da je Isus Krist Bog Jahve. :) Pokupi sada svoga brata jehovca Jovana, i odite se "oblokati" od jada.

Ovo je dovljno. Ovo ostalo nije vezano za Hrista. Razmisli.

https://serbianforum.org/threads/bogu-je-ime-isus-krist.979301/post-3187806
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Krasna ti je teologija. "Židovski jarac" nije bio božanske prirode, pa ni Isus Krist ne može biti Bog. ;)

To što on "propoveda" se teologijom ne može nazvati.


Ali, i "Pomirilište" (poklopac Kovčega Saveza sa dva kerubina) je predstavljalo Boga Jahvu, a kako materijal od kojeg je napravljeno (zlato) nije božanske prirode, onda ti ni Bog Jahve nije Božanstvo. :);)

Pa i nije. Znam da će ova moja izjava biti shvaćena naopako, ali ako se malo dublje prouči šta "cionisti" bez kapi hebrejske krvi (Izraelci ih trpe samo zato što su im SAD potrebne kao saveznik, inače o njima imaju veoma loše mišljenje) može se videti sva nakaradnost "teologije" koju propagiraju.

Zatim, Jakov se rvao s nekim čovjekom (Post 32,25) za kojega reče da je Bog Jahve. Kako čovjek ne može biti Bog, onda ni Bog Jahve nije Bog.

Najstariji sačuvani zapis Genesisa 32,25, Hebrejski, pominje da se Yaakob bar Isaac rvao sa nekim nalik Sinu Čovečijem... Da ne pominjem Ezekiela, koji YHWH opisuje kao Sina Čovečijeg....

Krasno, sada si dokazao da je Isus Krist Bog Jahve. :) Pokupi sada svoga brata jehovca Jovana, i odite se "oblokati" od jada.

Hahahahaha... Pa Isus i jeste YHWH, ko tvrdi drugačije je sotona.

Ps. Čime li će se od jada ova dvojica "oblokati" kada im njihova "vera" (nakarada od vere) zabranjuje da piju alkohol? Čajem od Nane možda? :cool::rolleyes:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Krasno, sada si dokazao da je Isus Krist Bog Jahve. :) Pokupi sada svoga brata jehovca Jovana, i odite se "oblokati" od jada.



https://serbianforum.org/threads/bogu-je-ime-isus-krist.979301/post-3187806
Hahahahaha,
Poslovice 30:
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?
Zar ne vidis da se radi o dve potpuno odvojene osobe?
Nije li se Isus molio jevrejskom Bogu?,ili se molio samome sebi???
 
Natrag
Top