Bogat siromah ili siromašan bogataš??

Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
4
Kao sto su ljudi vec i rekli, pitanje je povuceno previse strogim granicama.. Postoje itekako ljudi koji su srecni, ali pored toga su veoma imucni, kao i siromasi koji su nesrecni... Materijalno stanje pojedinca nikako nije jedan i jedini faktor koji utice na njegovu srecu, a svakako ne bi trebao, po mom misljenju, da bude prioritet... Sve se svodi na to sta uzmemo kao prioritet.. Verujem da postoje ljudi koji ce srecu naci u tome sto ce ispuniti dzakuzi cokoladom i okupati se u tome...
Po meni, ideala je neka prosecnost u kojoj ima mesta i za neki sitniji luksuz.. Tek toliko da covek moze uzeti sebi lep instrument ako to zazeli, kupiti knjigu, videti malo sveta... A opet, svi ti luksuzi se mogu obezbediti i na mnogo lakse i jeftinije nacine...
Imam prijatelja koji je proveo 2 meseca na moru sa 200 dinara i vratio se kuci sa 200 eura
Zivot punim plucima je nekima nemoguc bez para, dok drugi opet uspevaju da ga vode
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
608
Voleo bih da zivim kao siromasan covek,ali da imam mnogo novca.
Pablo Pikaso
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruka
3
Ja se ne bih bunila kad bih bila bogata na oba načina.
Ali opet fale pare.
No, imamo koliko nam je potrebno pa se neću žaliti jer sam srećna.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Bogat siromah ili siromasan bogatas?

Na zalost niko nema izbora kod ovog pitanja. Bicete ni manje ni vise ... ono...sto jeste.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
17
,,Nemati novac je trenutno stanje, biti siromasan je stanje duha"!
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
,,Nemati novac je trenutno stanje, biti siromasan je stanje duha"!

Odakle to? Nemati novac je trenutno stanje samo kad si zaboravio da ga poneses sa sobom. Biti siromasan nije samo stanje duha kao sto i sama tema kaze. Neces cuti nigde u svetu da se ljudi koji rade za svoju platu deklarisu kao bogati u materijalnom smislu, cak i kad imaju kola, kucu, vilu... Siromasnih ljudi ima najvise na svetu i siromastvo je za ogromnu vecinu njih trajno stanje, a neki od njih cak i danas umiru od gladi.
 
Natrag
Top