Bogat siromah ili siromašan bogataš??

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Bogat siromah ili siromašan bogataš

Kineska mudrost o novcu:

* novcem se može kupiti kuća, ali ne udobnost

*novcem se može kupiti krevet, ali ne i san

*novcem se može kupiti sat, ali ne i vreme

*novcem se može kupiti knjiga, ali ne i znanje

*novcem se može kupiti položaj, ali ne i respekt

*novcem se može kupiti doktor, ali ne i zdravlje

*novcem se može kupiti duša, ali ne i život

*novcem se može kupiti sex, ali ne i ljubav




Dakle pitanje sledi ovako...dali biste radije živeli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpuno srećom...zadovoljni malim stvarima....živeli život punim plućima...

Ili bi radije bili bogataš, kupovali sve što možete(ili bar pokušavali da kupite što se kupiti da), a bili u principu nesrećni (ili možda ima nekog ko bi bio srećan i u takvoj poziciji)??
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Dakle pitanje sledi ovako...dali biste radije živeli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpuno srećom...zadovoljni malim stvarima....živeli život punim plućima...


Ovako živim i zadovoljna sam svojim životom,naravno uvek težim više ali se ne opterećujem oko toga što ne mogu postići :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Badava čovjeku ne znam kakvo bogatstvo, ako mu je duša siromašna. U takvom slučaju, bogatstvo je samo teret i velika briga i stalni strah hoće li se ono izgubiti.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Bogat siromah svakako, to sam oduvek i to ću uvek biti. Na unutrašnjem bogatstvu radim stalno, i neću prestati dok god dišem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
38
Mislim da je najvaznija samospoznaja.
Bilo da je covek bogat ili siromasa,ako je u njemu cak i zrno pohlepe ili trunka zavisti on nikad nece biti srecan.Cak i kad ima novca on ce stalno traziti vise,bice vecito nezadovoljan jer u materijalnim stvarima ne lezi sreca.
S druge strane,sem monaha ne poznajem siromahe koji su srecni.U danasnjem vremenu,prevare,zlobe,nepoverenja tesko se moze biti srecan.Takvi ljudi sigurno pripadaju nekom drugom "svetu". Ovom,ne.

Biti slobodnog duha i cistog srca - znaci biti srecan covek.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Bolje ceo život biti bogat nego jedan dan siromašan!!! -Grunf (Alan Ford) :lol::lol::lol:
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Kineska mudrost o novcu:

* novcem se može kupiti kuća, ali ne udobnost

*novcem se može kupiti krevet, ali ne i san

*novcem se može kupiti sat, ali ne i vreme

*novcem se može kupiti knjiga, ali ne i znanje

*novcem se može kupiti položaj, ali ne i respekt

*novcem se može kupiti doktor, ali ne i zdravlje

*novcem se može kupiti duša, ali ne i život

*novcem se može kupiti sex, ali ne i ljubav

Zadivljen samsmile3...
Pitanje je dobro, ali tesko da bih znao odgovoriti dok nebi oba iskusio...:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Evo nadjoh nešto:
Kad bismo mogli celokupno svetsko covecanstvo svesti na selo sa stotinu stanovnika, a postujuci proporcije svih postojecih naroda sveta, selo bi bilo ovako sastavljeno:

57 Azijata
21 Evropljanin
14 Amerikanaca (severnih i juznih)
8 Afrikanaca

52 bi bile zene
48 muskaraca

70 ne-belaca
30 belaca


70 ne-hriscana
30 hriscana


89 heteroseksualaca
11 homoseksualaca


6 osoba bi posedovalo 59% sveukupnog svetskog bogatstva i svih 6 bi bili iz Sjedinjenih Drzava

80 bi zivelo u kucama bez osnovnih uslova stanovanja


70 bi bilo nepismenih

50 bi bilo neishranjeno


1 bi umirao 1 bi se radjao

1 bi imao kompjuter


1 (da, samo 1) bi posedovao univerzitetsku diplomu


Ako se posmatra svet u svetlu ovih podataka, potreba prihvatanja, razumevanja, saosecanja i edukacije postaje ocevidna.
Razmislite i o ovome:
Ako ste se jutros probudili zdraviji no bolesniji, srecniji ste od milion ljudi koji nece docekati iducu nedelju.
Ako nikad niste osetili opasnost bitke, usamljenost zatocenistva, agoniju mucenja, ugrize gladi, srecniji ste od 500 miliona stanovnika ovog sveta.
Ako mozete otici u crkvu bez straha da vam prete, da vas hapse, muce ili ubiju, srecniji ste od 3 MILIJARDE ljudi ovoga sveta.
Ako u vasem frizideru ima hrane, na vama odece, a nad glavom imate krov i krevet u koji cete leci, bogatiji ste od 75% stanovnika ovog sveta.
Ako imate racun u banci, novac u novcaniku i nesto sitnisa uokolo u nekoj kutijici, cinijici, spadate medju 8% najbolje stojecih ljudi na svijetu.
Ako su vam roditelji jos zivi a usto jos uvek u braku, spadate medju uistinu retke osobe.
Ako mozete procitati ovu poruku, upravo ste dvostruko blagoslovljeni:
jer je neko mislio na vas i jer ne spadate medju 2 milijarde onih koji ne znaju da citaju.

Neko je jednom kazao:
Radi kao da ti novac nije potreban.
Voli kao da ti niko nikad nije naneo bol.
Igraj kao da te niko ne gleda.
Pevaj kao da te niko ne cuje.
Zivi kao da je Raj na Zemlji.


DAKLE MATERIJALNO SMO PO OVOME BOGATI, JOŠ DA PORADIMO NA DUHOVNOM PLANU I BOG ĆE NAS POGLEDATI....
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Kineska mudrost o novcu:

* novcem se može kupiti kuća, ali ne udobnost

*novcem se može kupiti krevet, ali ne i san

*novcem se može kupiti sat, ali ne i vreme

*novcem se može kupiti knjiga, ali ne i znanje

*novcem se može kupiti položaj, ali ne i respekt

*novcem se može kupiti doktor, ali ne i zdravlje

*novcem se može kupiti duša, ali ne i život

*novcem se može kupiti sex, ali ne i ljubav




Malo se nebi slozio sa ovim nekim poslovicama ,ali u sustini su istinite.Ajd da navedem sa kojim se ne slazem iz vlastitog iskustva.

* novcem se može kupiti kuća, ali ne udobnost

Ko nije bio postanar i nije imo za kiriju ,dzaba od malog i jeftinog stana kad na iglama spavas i brines za porodicu od 1 do 1,

*novcem se može kupiti krevet, ali ne i san

Gledam svaki dan na televiziji one anatomske krevete i svakakve jastuke.Moj je jos perjan i ofucan ,svako jutro me boli kicma i glava ,posto nemam para za nove.

*novcem se može kupiti knjiga, ali ne i znanje

Dami je znati coveka koji zna sve a da nijeprocito iz knjege ili na netu.Ili da nije naucio od nekoga ko vec ima knjigu.

*novcem se može kupiti doktor, ali ne i zdravlje

Jest da nemozes kupiti zdravlje .Ali dzaba kad dodjes u bolnicy i nemozes dobiti lijekove ,tretman i ostalo bez novca.Doslo je tako vrijeme da mozes da umires na pragu bolnice a da te doktor obidje ili preskoci.Licno od 2004 do sada sam 3 puta lezo u bolnici i proveo se ko bos po trnju.

*novcem se može kupiti sex, ali ne i ljubav

Ja ga nemam ali sam pun ljubavi i imam zenu koja me voli i kad imam 1000 KM u dzepu ,i onda kad moram otici posuditi za hljeb.



Nemam para , nisam nesto dobrog zdravlja ,Ali sam srecan u zivotu.:dance2::D

Tako da su Kinezi pametni narod.:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
56
siromasxan cxowek koji je srecan je ustw. bogat.pre bix bila bogata u srcu nego u parama...:)
 
Natrag
Top