Bio sam subotar – moje oslobođenje iz adventizma

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ako do toga dođe barem ću znati na čijoj je strani uprava ovog foruma. Tačnije potvrdiće se moja sumnja da uprava namerno dozvoljava EGWistima da spamuju i troluju ovaj deo foruma
Uprava nije ni na čijoj strani niti namjerno dozvoljava spam na temama. "Nevolja" je u tome što svako ima pravo da piše na bilo kojoj temi, pod uslovom da se pridržava teme i elementarnih pravila Foruma. Sve dok je tako, nikome se ne može zabraniti ili ograničiti pisanje na bilo kojoj temi. Spam nije dozvoljen kao ni uvredljivi sadržaji i to će se sankcionisati, bez obzira sa koje strane dolozilo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uprava nije ni na čijoj strani niti namjerno dozvoljava spam na temama. "Nevolja" je u tome što svako ima pravo da piše na bilo kojoj temi, pod uslovom da se pridržava teme i elementarnih pravila Foruma. Sve dok je tako, nikome se ne može zabraniti ili ograničiti pisanje na bilo kojoj temi. Spam nije dozvoljen kao ni uvredljivi sadržaji i to će se sankcionisati, bez obzira sa koje strane dolozilo.

Veoma l;iberalno, ali nedovoljno. Post na mojoj temi, koji sam prijavio kao uvredljiv nije izbrisan, spamovi se i dalje pojavljuju, Sa druge strane moj odgovor na uvredljivo pisanje korisnika koga ne samo ja ovde optužujemo za troiovanje nije obrisan. No o tome na drugoj temi.

Ovde se rasprava vodio tekstu osobe koja nije član ovog foruma, a koji je član foruma postavio.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Eto i ja sam bio pravoslavac, za razliku od ovih novopečenih ja sam išao u PC kada niko nije.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth sad si poceo da vodis borbu i protiv uprave foruma. Uprava foruma je na mestu, ona pravilno obavlja svoju ulogu, nego tebi smeta to sto nemas cim da pobijes nase argumente. Znamo mi sta bi ti zeleo, da uprava zabrani Adventistima da ucestvuju na forumu, jer ocito nisi u stanju da pobijes iznete argumente. Pa po sto to ne mozes da ostavaris, smeta ti i uprava foruma.

Uzmimo da je vaša brojka od 18,479.257 vernika tačna, i da svaki od njih pojedinačno ima godišnje prihode od recimo 50.000 dolara/eura. Deset procenata od toga je 5.000 dolara po glavi.[/QUOTE]

Darth, mora da te ispravim i da ti pomognem da svoj proracun o Adventistima dopunis, jer ovaj prvi nije ispravan.

Evo sta sam ja prilozio:
2012. godine Crkva je imala 17,479.890 vernika. Te godine Crkva je porasla za 1,139,000 vernjika.

Ovo je statistika vernika crkve po godinama. 2015. Crkva je imala 18,479.257 vernika. Te godine broj vernika porastao je za 1,091.222 vernika.

Godine 2016. Crkva je imala 20,008,779 vernika.

Godine 2017. broj vernika porastao je na 20,727, 347. vernika.
Primljeno je 1,352,931. novih vernika.


Pa sami zakljucite da li je Crkva u opadanju ili u porsatu broja vernika.

Dakle, ja sam prilozio statistiku vernika Crkve za 2012, 2015.2016. i 2017. godinu.

KAO STO VIDITE GODINE 2017. BILO JE 20,727, 347. vernika.

Godine 2018. Crkva je dostigla
21,072,239 vernika.
Eto statistika pokazuje kako Adventisticka Crkva iz godine u godinu stalno raste.


Hriscanska Adventisticka Crkva po broju vernika je na petom mestu na listi hriscanskih crkava u svetu.
Premaa tome, kad Darth i Slape tvrde da je Adventisticka Crkva sekta ili kult, slobodno moze te im reci da: ili ne poznaju istinu, ili istinu pretvaraju u laz.

Darth, sad vidis da nisam se ja prevario kad sam rekao da si ti odlican nas saradnik.
Mnogo hvala.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ja nisam u niti jednoj COZ

Danas ne postoji niti jedna poznata COZ
koja je u 100% istini.

SVE skrenuše!

Čak i one COZ koje imaju 99% istine
i 1% LAŽI spadaju pod ono:
1% OTROVA u 99% zdrave hrane je OTROV!
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Servus Dei je bio nekada na mom forumu. Njegovi postovi se mogu naci jos tamo. Ali u razgovoru sa nekim ljudima, izgleda da taj nije vise nigdje. Zaboravih sto bi sa njim, a neko mi je pricao o njemu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Premaa tome, kad Darth i Slape tvrde da je Adventisticka Crkva sekta ili kult, slobodno moze te im reci da: ili ne poznaju istinu, ili istinu pretvaraju u laz.

Naravno da ste sekta. Bivši subotar je to najbolje pokazao u svom opisu oslobađanja iz Adventizma. Pogledajmo:

Ako pokušate pričati sa adventistima kao i sa svim drugim sektašima naići ćete na nevjerojatan zid samobmane i odbijanja argumenata. I ja sam bio takav. Kada čovjek uđe u neku sektu, na početku se javlja opijenost ,,novom” istinom koju je u sekti doznao i ima potrebu da svih sa njom upozna. Ubrzo okolini postane dosadan, dolazi do sukoba sa prijateljima, rođacima, a bijeg i spas se nalazi u ,,sigurnom okrilju” sekte, gdje se samo sa sličnima druži jer je jaz između njega i okoline postao prevelik. Kada čovjek uđe u jedan takav sustav onda mu i svi odgovori koje taj sustav daje izgledaju logični. Na kraju krajeva, članovi si, iako uz njihovu pomoć, sami ,,isperu mozak”. Zato je svaku sektu, pa i adventiste, teško napustiti, a još teže optužiti za maltretiranje članova.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno da ste sekta. Bivši subotar je to najbolje pokazao u svom opisu oslobađanja iz Adventizma. Pogledajmo:

Ako pokušate pričati sa adventistima kao i sa svim drugim sektašima naići ćete na nevjerojatan zid samobmane i odbijanja argumenata. I ja sam bio takav. Kada čovjek uđe u neku sektu, na početku se javlja opijenost ,,novom” istinom koju je u sekti doznao i ima potrebu da svih sa njom upozna. Ubrzo okolini postane dosadan, dolazi do sukoba sa prijateljima, rođacima, a bijeg i spas se nalazi u ,,sigurnom okrilju” sekte, gdje se samo sa sličnima druži jer je jaz između njega i okoline postao prevelik. Kada čovjek uđe u jedan takav sustav onda mu i svi odgovori koje taj sustav daje izgledaju logični. Na kraju krajeva, članovi si, iako uz njihovu pomoć, sami ,,isperu mozak”. Zato je svaku sektu, pa i adventiste, teško napustiti, a još teže optužiti za maltretiranje članova.

Ćuti Slape, da te ne optuži da kukaš i pišeš neprimerene postove, i onda kopira ovo tvoje i šeruje po fejsbuku. (ironičan sam)

Jesu sekta, i to od onih opasnijih, kvazi hriišanskih. Samo ih je uvođenje Trojstva u verovanje spasilo da ne padnu pod definiciju kulta i izgube status priznate vere po američkom ustavu. Inače ih pojedini autori i dalje takvima drže u svojim radovima. Zadovoljavaju sve uslove da se nazovu kultom. Sve. Odanost osnivaču, ispiranje mozga, primoravanje članova na samokritiku... ima toga još ali nije tema.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pogledajte tog naseg postovanog sagoviornika Slapa.

Sad, mozda je on u pravu, mozda mu je devojka ostala u drugom stanju, a to bi svakako bila sramota za jednog svetenika, pa zato raspituje se gde su abortusi najjeftiniji. Nemojte mu zameriti, u velikoj je nevolji!

I sve si mi ovo izgovorio zbog toga što sam citirao "tvog adventistu", koji otkriva da u svojim bolnicama Adventiti sedmog dana "ubijaju nerođenu djecu"!?!? Čovječe, zašto se ovako ponižavaš? Zar sramotu adventističkih abortusa misliš sakriti nasrtanjem na one koji o tome govore?

Jesu sekta, i to od onih opasnijih, kvazi hriišanskih.

Da, vrlo opasna.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da, vrlo opasna.

Ne znam da li se šališ, ili si ironičan, oni zaista jesu opasna sekta. Ne preterujem u tome.

To se da videti i iz toga da su u odbranu njihove doktrine ovde došli maltene svi adventisti sa foruma.

Kao što si napisao, napali su te zbog navođenja stvari koje o njima govori njihov član. Adventista stavlja taj klip na youtube. Ne ti.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top