Bio sam subotar – moje oslobođenje iz adventizma

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jesu sekta, i to od onih opasnijih, kvazi hriišanskih. Samo ih je uvođenje Trojstva u verovanje spasilo da ne padnu pod definiciju kulta i izgube status priznate vere po američkom ustavu. Inače ih pojedini autori i dalje takvima drže u svojim radovima. Zadovoljavaju sve uslove da se nazovu kultom. Sve. Odanost osnivaču, ispiranje mozga, primoravanje članova na samokritiku... ima toga još ali nije tema.
A ti se Darth izgleda nikad neces opametiti!
Znamo mi da bi ti bio presrecan kad bi mogao ubediti publiku da smo kult ili sekta, a tvoji jezuiti bi ti sigurno dali titulo doktora teiologije kao sto ju je imao i Alberto Rivera, tvoj bnrat, katolik! Medjutim, ceo svet zna da to sto pricas nije istina. Pa kad je tako zasto se jednom i ti ne pomiris sa istinom?

Znam da te ove cifre dovode do ludila, jer i jesu provokativne, ali pokusaj jednom da budes realan. Moras prihvatiti cinjenice onakve kakve jesu, a ne onakve kakve bi ti zeleo da cujes.


Obrati paznju na ovo:
Godine 2018. Crkva je dostigla 21,072,239 vernika.
Eto statistika pokazuje kako Adventisticka Crkva iz godine u godinu stalno raste.

Darth, da ti pomognem da razumes istinu.

Kada sam ja postao Adventista, 1947. godine, tada smo imali u svetu samo 750,000 vernika.
A 2018. 21,072,239. Zar ti to ne otkriva sustinu istine?

Posto volis da vrsis proracune, pokusaj da proracunas: Za koliko PUTA su Adventisti udvostrucili broj svojih vernika? Vidis Darth, to pokazuje vrednos ucenja Hriscanske adventisticke CRKVE.
Ljudi koji traze istinu, zude za biblijskim ucenjem i verovanjem, u toj CRKVI vide vrednost i istinu koja spasava.

Hriscanska Adventisticka Crkva po broju vernika je na petom mestu na listi hriscanskih crkava u svetu.
Darth, radujes li se i ti tom velikom napretku Crkve?


Darth:
Ne znam da li se šališ, ili si ironičan, oni zaista jesu opasna sekta. Ne preterujem u tome.

Bravo Darth. Ljudi, sami vidite koliko je strah obuzero Dartha od nas i naseg pisanja. Cak nas je nazvao i OPASNIMA!

Nemoj te se iznenaditi, ako jednog dana i on ne dozivi plemenitu promenu kao i Sv apostol Pavao na putu u Damask!
Da znate da Darth nije toliko daleko koliko se nekima to cini.


Posto nas brat i saradnik Darth veom mnogo voli i ceni statistiku Hriscanaske Adventisticke Crkve, zbog toga sam resio da vam iznesem statistiku Vaspitanja

Osnovnih skola 5,943, 55,331 ucitelja, 1,183,337 djaka.
Srednjih skola 2,429, 36,592. nastavnika i 595,848 djaka.
Koledza i Univerziteta 115, 14,212 profesora i 148,373 studenta.

UKUPNO skola 8,539, 106,976 nastavnika - profesora i 1,934,810 studenata.
Darth, nadam se da sada shvatas koliko si promasio sa onim tvoji proracuno o prihodima Hriscanske Adventisticke Crkve.
Ovih 1,934,810 studenata samo trose sredstva, a jos nista ne zaradjuju. Tome treba dodati i domacice koje cuvaju decu i odrzavaju kucu, kao i one koji su bez posla.













 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Eto i ja sam bio pravoslavac, za razliku od ovih novopečenih ja sam išao u PC kada niko nije.
Kud jadniče zaluta , kako veli POP Šojiću , ništa normalno kotebe nije bilo od samog početka

Darth, nadam se da sada shvatas koliko si promasio sa onim tvoji proracuno o prihodima Hriscanske Adventisticke Crkve.
Navodno govoriti da Adventisti daju desetak , za crkvu ,a Katolici , i Pravoslavci ne , ja mislim daje to besmislica .
Ja smatram da nitko nema pravo provocirati nekoga koliko ko daje u crkvu , jer to sve vjerske zajednice čine , uzimaju novac od vjernika , a toje normalno , kako bi inače opstali bez novca .

Evo jedna šala na moju crkvu
113559
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Navodno govoriti da Adventisti daju desetak , za crkvu ,a Katolici , i Pravoslavci ne , ja mislim daje to besmislica .
Ja smatram da nitko nema pravo provocirati nekoga koliko ko daje u crkvu , jer to sve vjerske zajednice čine , uzimaju novac od vjernika , a toje normalno , kako bi inače opstali bez novca .

Antonija, jedno je kada ti daješ prilog, koliki god da je, a sasvim drugo kada neka "zajednica" uslovljava spasenje time. To su dve različite stvari. Vidi, nama se zameraju indulgenicje, a to je kako znaš i bilo "navodni" povod deFormacije Lutherove. Dok se recimo isti koji to ponavljaju kao papagaji, ponašaju gore. Oni naime uslovljavaju spasenje davanjem desetka. Ukoliko bi Crkva tako radila, ne bi smo mogli da živimo od arlaukanja istih tih koji desetkom uslovljavaju spasenje. Shvataš li sada?

Adventisti sve rade za novac, davanje desetka je uslov. Desetka svih prihoda osobe, ne porodice. I ozbiljno se zamera ne davanje istog. Zamisli da tebi župnik sa amvona zameri što umesto nekoliko kuna, dinara, dolara, eura, čega god nisi dala desetinu tvojih prihoda i kaže da ti se to računa u greh pred "istražnim sudom". Zamisli da ti je svaka propoved o tome, zamisli to. A da istovremeno ist tvoj župnik proziva recimo pravoslavce ili Luterane kako su eto bogati i naplaćuju sve i kako ne slede "Bibliju".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kud jadniče zaluta , kako veli POP Šojiću , ništa normalno kotebe nije bilo od samog početka

:roll::roll::mig::beee::roll:Pa baš sam ja išao u PC u komunizmu, a Šojić je tip većine pravoslavaca koji su tu istu crkvu napadali, pa krenuli u nju nakon pada bivše Juge.

E kada neko hoće da ispadne pametan pa ispadne znamo kakav.

Šojić je tip crkvenog pomodarstva, a kod mene baš suprotno od njega ja sam išao kada je malo ko išao u crkvu.

:roll::beee::mig::beee::beee::mig::roll::beee::mig::roll:

Što znači da ne možeš meni Šojića da podmetneš, nego je baš suprotno. Ovim novopečenim pravoslavcima to možeš.

Šojićev otac (naravno po seriji) je jahao popa i napadao crkvu u periodu ateizma.

:roll::mig::beee::roll::mig::beee::roll::mig::beee::roll::mig::beee:

Upravo ste vi svi tip Šojića sa onim izjavama o masonima.


 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
pitanje za Adventiste
_


Zašto ne poštuješ Subotu – 4.BZ?
----------------------------------------------------------------------

Zašto Subotu posvećuješ Božjem Sinu G Yehošui,

a NE kako kaže ZAKON:

Izlazak 20,10
A sedmoga je dana subota, počinak posvećen JAHVI, BOGU tvojemu.

POSVEĆENA BOGU OCU JHVH

???????????????????????????
=========================

Zašto naučavaš da je Božji Sin G Yehošua = Stvoritelj,
a NE kako kaže ZAKON:

Izlazak 20,11
Ta i JAHVE je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,

JHVH BOG OTAC JE STVORITELJ

?????????????????????????????
===========================
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
:roll::roll::mig::beee::roll:Pa baš sam ja išao u PC u komunizmu, a Šojić je tip većine pravoslavaca koji su tu istu crkvu napadali, pa krenuli u nju nakon pada bivše Juge.

E kada neko hoće da ispadne pametan pa ispadne znamo kakav.

Šojić je tip crkvenog pomodarstva, a kod mene baš suprotno od njega ja sam išao kada je malo ko išao u crkvu.
Tisi ko policajac , nisam mislila na Šojića nego natebe

E kada neko hoće da ispadne pametan pa ispadne znamo kakav.

Šojić je tip crkvenog pomodarstva, a kod mene baš suprotno od njega ja sam išao kada je malo ko išao u crkvu.

:roll::beee::mig::beee::beee::mig::roll::beee::mig::roll:

Što znači da ne možeš meni Šojića da podmetneš, nego je baš suprotno. Ovim novopečenim pravoslavcima to možeš.

Šojićev otac (naravno po seriji) je jahao popa i napadao crkvu u periodu ateizma.

:roll::mig::beee::roll::mig::beee::roll::mig::beee::roll::mig::beee:

Upravo ste vi svi tip Šojića sa onim izjavama o masonima.

Kae prijatelu kaj si se vužgal , evo jena popevka za tebe , da ne buš tak srdit

pitanje za Adventiste
_


Zašto ne poštuješ Subotu – 4.BZ?
Štosi stim htijo reć , ako itko poštuje Subotu tosu Adventisti
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ta nasa Antonija uvek kaze nesta pametno!

Antonija, jedno je kada ti daješ prilog, koliki god da je, a sasvim drugo kada neka "zajednica" uslovljava spasenje time.

Odgovor: Jedno je kad neko posteno pita i posteno odgovara na neciji komentar, a sasvim je drugo, kada neko ima iskvarenu mastu pa umesto istine neprestano siri lazi, kao sto je slucaj sa Darthom.
Darth, ko je tebe izlagao da neka crkva uci da spasenje zavisi od davanja priloga? Zasto prosipas lazi? Zatu sto si u dusi pokvaren! Zar je takvo ponasanje odlika jednog svestenika?


Oni naime uslovljavaju spasenje davanjem desetka.[/QUOTE]
To je samo Dartova LAZ!

Ovaj nasa Darth, lupi neku svoju glupost koja nema veze sa istinom i na njoj zida svoje pretpostavke. Potpuno neposteno!

Kad si toliko pameta, ajde kazi nam
zasto ste napravili arandzman za drzavom u vasoj Hrvatskoj, da vernici moraju da placaju porez crkvi?
Zbog cega svestenici naplacuju usluge vernicima: krstenje, vencanje, sahrane, parastose, pa cak i molitve za vreme mise za pokojnike?


Kao mladic, otisao sam jedne nedelje u Katolicku crkvu. Biskup je propovedao kako je Marija majka Bozja uznesena na nebo. Zeleo sam da ga pitam gde je on nasao te informacije, zato sam cekao da otpusti sve druge. Jedna starica ga je upitala: Koja misa za pokojnike je najbolja? Biskup je odgovorio: Ona od 5,000 dinara. Moja mesecna plata bila je tada 7,000 dinara.


Adventisti vernicima ne naplacuju nikakve usluge, sve je besplatno?

A sto rece Antonija, svaka zajednica moze opstati ucescem svojih vernika i ona je u pravu.

Vi ste usvojli trgovacki princim. Ako platis imaces. Zbog toga je Vatikan prodavao i oprosnice greha, koje su pokrenule revolt reformatora. Posledica toga do danas imamo reformaciju.


Mi Adventisti, usvojili smo BIBLIJSKI pricip. Svako je svoj gospodar i on odlucuje sta i koliko i kada ce dati. Odrastao sam i ostareo u Adventistickoj crkvi, i nikad nisam cuo da spasenje zavisi od toga koliko cemo novaca dati Crkvi. Zato s pravom kazem da je to Darthova laz.
A Na osnovu cega ste vi odredili da se usluge vernicima naplacuju u novcu?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Štosi stim htijo reć , ako itko poštuje Subotu tosu Adventisti
nije istina da poštuju 4.BZ kako piše u Bibliji
__
jasno sam napisao njihove PREPRAVKE - KRIVO VJERJA
____


Zašto ne poštuješ Subotu – 4.BZ?
----------------------------------------------------------------------

Zašto Subotu posvećuješ Božjem Sinu G Yehošui,

a NE kako kaže ZAKON:

Izlazak 20,10

A sedmoga je dana subota, počinak posvećen JAHVI, BOGU tvojemu.

POSVEĆENA BOGU OCU JHVH

???????????????????????????
=========================

Zašto naučavaš da je Božji Sin G Yehošua = Stvoritelj,
a NE kako kaže ZAKON:

Izlazak 20,11

Ta i JAHVE je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,

JHVH BOG OTAC JE STVORITELJ

?????????????????????????????
===========================
 
Natrag
Top