Bio sam subotar – moje oslobođenje iz adventizma

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Marko, zašto spamaš temu. Da te podsjetim, tema je: Bio sam subotar - moje oslobođenje iz adventizma

Ne znam šta je napisao, niti bih da to čitam, pa tako ne mogu znati na koji način i čime je spamovao temu. Inače dva su razloga zašto to evenutalno radi. Prvi je sleđenje adventizma, koji je poznat po tome da mora u svakoj čorbi da bude mirođija i da se nametne, a drugi, najverovatniji je da je poslušao "ravnoapostolnog" uču i njegov primer, tačnije naredbu.

No da se vratimo na temu, da ne bi i ovo postalo spam i offtopik.

Pitanje svih pitanja je zašto ljudi napuštaju adventizam, kada je isti, po tvrdnjama njegovih akolita, "istina". Dodaj tu i podpitanje ; koji to adventizam, jer ih ima više, kao što ima više i "crkava" koje posmatraju shabat.

Autor teksta je izneo niz veoma kredibilnih razloga, koje akoliti adventizma Ellen Gould White i ne pokušavaju da opovrgnu, jer iste argumente protiv njihove doktrine koriste i protestanti.

Na sve ove argumente, sledbenici Ellen Gould White iznose samo optužbe i ništa više, ako izuzmemo "cherry picking" citiranje Biblije kojim "potvrđuju" svoje doktrine. I tako u krug.

Ps. čini se da se ovim samo potvrđuje da je Luterovim zakucavanjem teza, moralni i svaki drugi relativizam, po kome je moguće da dve kontradiktorne stvari budu "istina" jer aposolutnoj istini je oduzeto pravo na postojanje, dobio zamah. To je dakle jedno od "djela" na koje se "ravno apostolni" učo, u slobodno vreme statističar poziva.

No, Hvala dragom Bogu, ima nas koji nismo naseli na zavodljivost relativizma, jedan od primera je i autor teksta o kome se na ovoj temi vodi rasprava.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pitanje svih pitanja je zašto ljudi napuštaju adventizam, kada je isti, po tvrdnjama njegovih akolita, "istina". Dodaj tu i podpitanje ; koji to adventizam, jer ih ima više, kao što ima više i "crkava" koje posmatraju shabat.

Nikakav arg. što ima više adv. crkava, očigledno je da ne možeš da osporiš nauku HAC.

Na sve ove argumente, sledbenici Ellen Gould White iznose samo optužbe i ništa više, ako izuzmemo "cherry picking" citiranje Biblije kojim "potvrđuju" svoje doktrine. I tako u krug.

Konstatacija na nivou svađe djeteta. Ja tako mislim i tačka. Bez objašnjenja a i da si ga dao ono ne bi imalo nikakvog smisla.

To je dakle jedno od "djela" na koje se "ravno apostolni" učo, u slobodno vreme statističar poziva.

Statistika je pokazala vaša djela koja dokazuju da vjeru imate samo na ustima u globalu.

No, Hvala dragom Bogu, ima nas koji nismo naseli na zavodljivost relativizma, jedan od primera je i autor teksta o kome se na ovoj temi vodi rasprava.

Kod vas je pojam moralnosti relativizam.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
stvarnoslap je napisao(la):
Marko, zašto spamaš temu. Da te podsjetim, tema je: Bio sam subotar - moje oslobođenje iz adventizma
Postocvanje slape,
Izvini, ali ja uopste ne spamujem rtemu. Vi ste optvorili temu "Bio sam...", a ja samo dodao samo: katolik..."
Svi moji postovi su u skladu sa temom. Sve primere koja sem naveo su upravo takvi. To su oni koji su bili katolici pa su postali nesta drugo.

Slape, mozes li nam objasniti, koju vrstu teologije vi studirate u vasoj skoli?

Sta ti kazes za katolickog svestenika koji je posumnjao u katolicku teologiju, pa postao Jehovin svedok?
Objasni nam molim te, ako znas, sta ima zajednickoga katolicko ucenje sa Jehovinim svedocima???


Darth:
Pitanje svih pitanja je zašto ljudi napuštaju adventizam, kada je isti?[/QUOTE]

Darth, da li ti to sanjas ili si se izgubio u magli?
Sta kazes ti na izjavu vaseg, katolickog profesora teologuije koji je ovo izjaviio: "Vecina katolickih svecenika su homoseksualci i zbog toga su odlucili da budu svestenici da ih niko ne pita zasto se ne zene." Da li prihatas njegovu izjavu kao istinu ili ne?

Zar se ti toliko okupiras oko jednog bivseg katolika koji je postao adventista pa se predomislimo, a nemas ni jednu rec odbrane da odgovoris na sledece:

1. Katolicki svestenik postao Jehovin svedoka.
2. Katolicki svesteni posumnjao u verovanje katolicke crkve pa presao u mislimane.


Zar bas nemas nista da kazes o ovoj izjavi: Ispovijest bivšeg svećenika: Zašto sam napustio katoličanstvo i prešao na islam.

Znas li ista da kazes na ovu tvrdnju: Vjernici masovno napuštaju Katoličku crkvu.


Sta kazes na izjavu
: Ivica Raguž za Bitno.net: O homoseksualnim svećenicima i biskupima u Crkvi ?

Vidis Darth, ti i Slape jednako napadate nas Adventiste, ali jos vas nismo culi da ste ista rekli doboga ili zloga o svom katolicizmu.

Posto si postirao temi "Bio sam adventista..." koju si namenio da ismejes adventiste, pa umesto nas, izmejao si sam sebe, a to ti je seme koje je vec donelo bogatu zetvu izjavama bivsih katolickih svestenika.
Da ti prvi nisi potegao to pitanje, ja nikad ne bih nista lose rekao za vasu crkvu. Pa ni sada nista lose nisam rekao ja, ve su ispricali vasi bivsi katolici i svestenici. Pa neka vam je sa srecom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uzgred, niko da pomene, a čini se i da su sami "čekaoci sedmog dana" zaboravili na još jednu gospođu. Možda čak i važniju u nametanju shabata. Rachel (Harris) Oakes Preston. Čudno je kako ona nije "nezabludiva" a Ellen Gould Harmon White jeste...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Postocvanje slape,

Znas li ista da kazes na ovu tvrdnju: Vjernici masovno napuštaju Katoličku crkvu.

Tvoju adventističku sektu napuštaju desetorostruko masovnije. :) Vidi:

113483
Prijevod:

Godine 2005. Crkva ASD izvijestila je o alarmantnim gubicima članstva. Unatoč pristupanju 5 milijuna novih vjernika tijekom petogodišnjeg razdoblja od 2000. do 2004. godine, više od 1,4 milijuna članova napustilo je crkvu u tom istom razdoblju.

Ministar SDA Vance Ferrell opisuje problem u njihovom časopisu (dakle, po vlastitim adventističkim podacima):

"To je vrlo velik gubitak. Prema službenom izvješću, na svakih 100 novih članova, više od 35 starih odlučuje napustiti crkvu. To je značajan porast u odnosu na 24 na 100 koji su napustili crkvu u prethodnom petogodišnjem razdoblju (1995-1999).

"Na listiću koji se dijeli na štandovima kaže se da "70 posto mladih ljudi u zemljama u razvoju napušta crkvu".

A koje razloge navode oni koji napuštaju sektu? Ove:

113484
Razlozi su, dakle:

  • Ellen White je bila lažni prorok
  • Doktrina o Svetištu nema utemeljenja u Bibliji
  • Doktrina o Istražnom sudu nema utemeljenja u Bibliji
  • Neprestano traže sve više novca
  • Vegetarijanska ishrana nije podržana Biblijom
  • Adventistička proročanstva i učenje o "Nedjeljnom zakonu" su apsurdni.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
  • Ellen White je bila lažni prorok
  • Doktrina o Svetištu nema utemeljenja u Bibliji
  • Doktrina o Istražnom sudu nema utemeljenja u Bibliji
  • Neprestano traže sve više novca
  • Vegetarijanska ishrana nije podržana Biblijom
  • Adventistička proročanstva i učenje o "Nedjeljnom zakonu" su apsurdni.

Dodaj na to malo dubljeg istraživanja o tome šta su i kako "pioneers" verovali, koga je Ellen Gould White nazivala bratom Isusovim,, kakav je odnos prema Trojstvu... lista razloga čini se ide u nedogled. Na veliku žalost "ravnopapstolnog", njegovog sledbenika , i naravno inkarnacije Eliyahua ovde na forumu....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dodaj na to malo dubljeg istraživanja o tome šta su i kako "pioneers" verovali, koga je Ellen Gould White nazivala bratom Isusovim,, kakav je odnos prema Trojstvu... lista razloga čini se ide u nedogled. Na veliku žalost "ravnopapstolnog", njegovog sledbenika , i naravno inkarnacije Eliyahua ovde na forumu....

Dirk Anderson, autor članka iz kojeg sam preuzeo gore kopirane dijelove, u tom članku vrlo jasno detektira zašto takvo masovno napuštanje crkve ASD posljednjih godina. Evo njegova obrazloženja:

Postoji mnoštvo razloga zašto ljudi napuštaju crkvu Adventista sedmog dana, ali se posljednjih godina jedan od razloga počeo izdvajati iznad svih drugih: Znanje. Uz jednostavan pristup internetu, adventistima je na dohvat ruke došlo pravo bogatstvo činjenica o učenjima adventističke crkve. Zahvaljujući bivšim pastorima SDA kao što su starješina Dale Ratzlaff, starješina Sydney Cleveland, starješina Walter Rea, dr. Desmond Ford i mnogi drugi, ogromno znanje o zabludama Adventizma sedmog dana sada je dostupno svakome tko je spreman odvojiti vrijeme i napora za proučavanje njihove religije.

Adventisti su često uvlačeni u crkvu kroz mudro prikrivene i reklamirane evangelizacijske kampanje održane na javnim mjestima bez spominjanja da su sastanke organizirali Adventisti sedmog dana. Multimedijske prezentacije osmišljene su kako bi privukle osjetila i emocije. Proročanstva posljednjeg vremena prikazana su na takav način da kod ljudi potaknu nemir i strah. Sudionici su bombardirani tekstovima koji jednostrano argumentiraju nužnost da se pridruže Božjoj “jednoj i jedinoj istinitoj crkvi ostatka”: Adventizmu sedmog dana.

Kasnije, nakon prolaska uzbuđenja, ovi novi adventisti počinju postavljati pitanja. I umjesto da dobiju odgovore, otkrivaju da se njihova pitanja izbjegavaju. Uskoro otkrivaju da postoji veliki dio Adventista koji ne vjeruju u Ellen White ili poglede crkve ASD na određena biblijska proročanstva. Vrlo brzo otkrivaju da u crkvi SDA postoje različite frakcije, svaka sa svojom idejom "istine". Kad počnu pažljivije proučavati doktrinu crkve ASD, uskoro otkrivaju da postoji velika razlika između istine Biblije i istine crkve ASD. Sve više i više Adventista razmišljaja o napuštanju Adventizma.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Eto sad smo ponovo svedoci sta Darth pokusava.
Otvorio je temu o bivsim vernicima. Temelj te teme je prica o nekakvom adventisti koji je napustio Crkvu.
A kad sam ja nasao iste primere,
njegove brace katrolickih svestenika, koji su pobegli iz svoje crkve i postali protestanti, pravoslavci, Jehovini svedoci, pa cak i muslimani, Darth je zanemio.

Daret, ostavi ti decije price, vrati se na temu.
Imasli ti odgovor na ova pitanja ili nemas?

Sta kazes ti na izjavu vaseg, katolickog profesora teologuije koji je ovo izjaviio: "Vecina katolickih svecenika su homoseksualci i zbog toga su odlucili da budu svestenici da ih niko ne pita zasto se ne zene."
Da li prihatas njegovu izjavu kao istinu ili ne?

Zar se ti toliko okupiras oko jednog bivseg katolika koji je postao adventista pa se predomislimo, a nemas ni jednu rec odbrane da odgovoris na sledece:

1. Katolicki svestenik postao Jehovin svedoka.
2. Katolicki svesteni posumnjao u verovanje katolicke crkve pa presao u mislimane.


Zar bas nemas nista da kazes o ovoj izjavi:
Ispovijest bivšeg svećenika: Zašto sam napustio katoličanstvo i prešao na islam.

Znas li ista da kazes na ovu tvrdnju: Vjernici masovno napuštaju Katoličku crkvu.

Sta kazes na izjavu : Ivica Raguž za Bitno.net: O homoseksualnim svećenicima i biskupima u Crkvi ?

Vidis Darth, ti i Slape jednako napadate nas Adventiste, ali jos vas nismo culi da ste ista rekli doboga ili zloga o svem katolicizmu.

Otvorio si temu
"Bio sam adventista..." koju si namenio da ismejes adventiste, pa umesto nas, izmejao si sam sebe, a to ti je seme koje je vec donelo bogatu zetvu izjavama bivsih katolickih svestenika.
Da ti prvi nisi potegao to pitanje, ja nikad ne bih nista lose rekao za vasu crkvu. Pa ni sada nista lose nisam rekao ja, vec su ispricali vasi bivsi katolici i svestenici.
To ti je plod tvojih ideja i smernica. Pa ako zelisi nastavi tako i dalje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Eto sad smo ponovo svedoci sta Darth pokusava.
Otvorio je temu o bivsim vernicima. Temelj te teme je prica o nekakvom adventisti koji je napustio Crkvu.

Nije ovu temu Darth otvorio.

Znas li ista da kazes na ovu tvrdnju: Vjernici masovno napuštaju Katoličku crkvu.

Tvoju zajednicu adventisti napuštaju desetorostruko masovnije - "Na listiću koji se dijeli na štandovima kaže se da "70 posto mladih ljudi u zemljama u razvoju napušta crkvu ASD".
 
Natrag
Top