Biblija negira božansku prirodu Isusa

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Gospodin Isus nije nikada reko - Ja sam Bog.
Isus nije ništa stvorio.
Isus ne sjedi na Božjem prijestolju.
Isus nije Bog.
 
Učlanjen(a)
06.07.2013
Poruka
9.091
Istina je da će istina doći na svjetlo dana. Isus je rekao da će i kamenje progovoriti. Isus kao čovjek je s poštovanjem i sa velikim obzirom sljepim vođama Farizejima pokušao objasniti koja je njegova misija. Ali farizejima kako i danas vjerskim vođama je bilo u interesu da bi zadržali svoje privilegije svoje podanike držati u tami.Ako bi im slučajno otkrili istinu koju je Isus propovjedao bojali su se da če izgubiti svoje privilegije koje su im njihhovi sljedbenici omogučavali pošto su bili u tami.
Nebi se čudio da može Isus doči na zemlju danas da vjerske vođe koji se kunu da drže njegove zapovjedi bi ga prvi razapela kao i Farizeji. Mislim da svećenici nisu gladni ne moraju kopat po bajama za potragom za suhi kruh. Pošto vjernici koje oni drže u tami sa svojim pogaskim običajima nisu spremni se odreči tog položaja i krenuti istiski krenuti za isusom,a kada neko želi zadržati svoj položaj on napravi sve da stado bude zbunjeno.
 
Učlanjen(a)
06.07.2013
Poruka
9.091
oli bi u
Isus Krist je pravi Bog i pravi čovjek,Sin Božji i Sin čovječji...
Logos koja u početku bijaše Bog,a po Duhu Svetom začet u Djevici Mariji i rođen kao čovjek...


Da li bi mogli malo bolje objasniti ako nije problem vašu rečenicu Logos koja u početku bijaše Bog. Ako sam vas dobro razumio ispada da je Bog Isus,koji je došao na zemlju ko čovjek. Onda ispada da ima dva Boga?
Koliko se ja sječam u Bibliji piše da neki ljudi se nazivaju Bogovi.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Isus Krist je pravi Bog i pravi čovjek,Sin Božji i Sin čovječji...
Logos koja u početku bijaše Bog,a po Duhu Svetom začet u Djevici Mariji i rođen kao čovjek...

Da li svoju tvrdnju - Isus Krist je pravi Bog
možeš i jasnim Biblijski stihovima poduprijeti?

Koji su to stihovi - Isus je Pravi Bog! - ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
oli bi u



Da li bi mogli malo bolje objasniti ako nije problem vašu rečenicu Logos koja u početku bijaše Bog. Ako sam vas dobro razumio ispada da je Bog Isus,koji je došao na zemlju ko čovjek. Onda ispada da ima dva Boga?
Koliko se ja sječam u Bibliji piše da neki ljudi se nazivaju Bogovi.

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga
i Riječ bijaše Bog.
Ona bijaše u početku u Boga.
Sve postade po njoj
i bez nje ne postade ništa.
Svemu što postade.
I Riječ tijelom postade
i nastani se među nama
i vidjesmo slavu njegovu
– slavu koju ima kao Jedinorođenac
od Oca – pun milosti i istine.

Ivan svjedoči za njega. Viče:
»To je onaj o kojem rekoh:
koji za mnom dolazi, preda mnom je
jer bijaše prije mene!«

Ovaj dio Ivanova evanđelja govori o Isusu Kristu koji je Riječ.
Bog je jedan,ali ne jedna osoba,već je Bog ime moći koju posjeduju tri osobe...Otac i Sin i Duh Sveti.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga
i Riječ bijaše Bog.
Ona bijaše u početku u Boga.
Sve postade po njoj
i bez nje ne postade ništa.
Svemu što postade.
I Riječ tijelom postade
i nastani se među nama
i vidjesmo slavu njegovu
– slavu koju ima kao Jedinorođenac
od Oca – pun milosti i istine.

Ivan svjedoči za njega. Viče:
»To je onaj o kojem rekoh:
koji za mnom dolazi, preda mnom je
jer bijaše prije mene!«

Ovaj dio Ivanova evanđelja govori o Isusu Kristu koji je Riječ.
Bog je jedan,ali ne jedna osoba,već je Bog ime moći koju posjeduju tri osobe...Otac i Sin i Duh Sveti.

Gdje tu piše - Isus je Riječ! - ?
Gdje je Isus reko - Ja sam Riječ! - ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gospodin Isus nije nikada reko - Ja sam Bog..

Isusova misija nije bila da sebe velica kao Boga, vec da da primer poniznosti.
Drugi su u njemu prepoznavali Bozansku prirodu

"И после осам дана опет беху ученици Његови унутра, и Тома с њима. Дође Исус кад беху врата затворена, и стаде међу њима и рече: Мир вам.
Потом рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди неверан него веран.
И одговори Тома и рече Му: Господ мој и Бог мој.
Исус му рече: Пошто ме виде веровао си; благо онима који не видеше и вероваше" ( Jovan 20. 26 - 29 )

Isus nije ništa stvorio.

Bog Otac kaze za Boga Sina da je on u pocetku stvorio zemlju svojim rukama:

"Presto je Tvoj, Bože, večan i nepokolebljiv; skiptar je carstva Tvog skiptar pravice.
Ljubiš pravdu i mrziš na bezakonje; toga radi pomaza te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti više nego drugove Tvoje" ( psalam 45. 6 - 7 )

"А сину: Престо је Твој, Боже, ва век века; палица је правде палица царства Твог.
Омилела Ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза Те, Боже, Бог Твој уљем радости већма од другова Твојих.
I OPET TI SI GOSPODE U POCETKU OSNOVAO ZEMLJU, I NEBESA SU DELO RUKU TVOJIH:
Она ће проћи, а Ти остајеш: и сва ће остарети као хаљина,
И савићеш их као хаљину, и измениће се: а Ти си Онај исти, и Твојих година неће нестати" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

Isus ne sjedi na Božjem prijestolju.

"А Господ, пошто им изговори, узе се на небо, и седе Богу с десне стране" ( Marko 16. 19 )

"Који будући сјајност славе и обличје бића Његовог, и носећи све у речи силе своје, учинивши собом очишћење греха наших, седе с десне стране престола величине на висини" ( Jevrejima 1. 3 )

"A SINU, presto je tvoj BOZE ва век века" ( Jevrejima 1. 8 )


"Presto je Tvoj, Bože, večan i nepokolebljiv; skiptar je carstva Tvog skiptar pravice.
Ljubiš pravdu i mrziš na bezakonje; toga radi pomaza te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti više nego drugove Tvoje" ( psalam 45. 6 - 7 )

"A SINU, presto je tvoj BOZE ва век века; палица је правде палица царства Твог.
Омилела Ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза Те, Боже, Бог Твој уљем радости већма од другова Твојих.
I опет: Ти си, Господе, у почетку основао земљу, и небеса су дела руку Твојих:
Она ће проћи, а Ти остајеш: и сва ће остарети као хаљина,
И савићеш их као хаљину, и измениће се: а Ти си Онај исти, и Твојих година неће нестати" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

"И после осам дана опет беху ученици Његови унутра, и Тома с њима. Дође Исус кад беху врата затворена, и стаде међу њима и рече: Мир вам.
Потом рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди неверан него веран.
И одговори Тома и рече Му: GOSPOD MOJ I BOG MOJ.
Исус му рече: Пошто ме виде веровао си; благо онима који не видеше и вероваше" ( Jovan 20. 26 - 29 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Gdje tu piše - Isus je Riječ! - ?
Gdje je Isus reko - Ja sam Riječ! - ?

Ne vidiš gdje piše da je Isus Riječ?

Nije problem tjelesna sljepoća,već sljepoće duše...

Nikad nisam upoznao vjerskog fanatika,niti sam shvaćao kako to treba izgledati...
Međutim tvoji natpisi su čisti produkt fanatizma uma.Ti kao da nemaš kapacitet shvatiti što drugi tumači i zašto tumači,da mu na to repliciraš.Jednostavno želiš biti vječita opozicija.
Zar ne vidiš da tvoje tumačenje,bez obzira da li je ispravno ili neispravno,a uglavnom je neispravno,proizlazi iz beskrajnog mantranja jednih te istih parola...
"Gdje piše...Gdje je Isus rekao..."

Nemoj me krivo shvatiti,ali netko ti je izbrojio prvi dan,čini mi se 25 postova,na 25 različitih tema...Ispadne da si sam protiv svih i u tome uživaš...

Mislim da bi dobro bilo da posjetiš kakvog psihijatra...za tvoje dobro.


Ah,da tvoj avatar sam vidio na više fouma i svi su tvoji natpisi na isti kalup.Ja bih čak tvoje beskrajne natpise nazvao trolanje...Ali moderator bolje zna.
Ja se ispričavam na ovom offtopicu.
 
Natrag
Top