Biblija negira božansku prirodu Isusa

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ne vidiš gdje piše da je Isus Riječ?

Nema jasnog stiha - Isus je LOGOS.
Ima tema LOGOS RIJEČ - pa se tamo javi da ti se objasni,
ili - da ti dokažeš svoje.

Nije problem tjelesna sljepoća,već sljepoće duše...

U onom trenutku kada sagovornik nema što dati po temi,
prelazi se na OSOBNOST!
TO je uobičajeni postupak onih koji nemaju dokaza za svoje tvrdnje.

Moja sljepoća je trajala 50 godina,
sve dok mi se Bog Jedini Jahve
nije objavio - a ja Ga prihvatio.

Nikad nisam upoznao vjerskog fanatika,niti sam shvaćao kako to treba izgledati...

Tako je! Ja sam vjerski fanatik.
2.008 godine Bog Jedini Jahve reko mi je - Čitaj Bibliju,
i samo TO radim.
Ja sam Vjerski Fanatik.

Međutim tvoji natpisi su čisti produkt fanatizma uma.Ti kao da nemaš kapacitet shvatiti što drugi tumači i zašto tumači,da mu na to repliciraš.Jednostavno želiš biti vječita opozicija.

Moje je samo Jasnim Biblijskim Stihovima DATI istinu,
a ne - kao svi - TUMAČITI Bibliju!

Zbog TUMAČENJA - i imaš milion raznih Crkvi.
Svaka ima svoje TUMAČENJE ISTOGA.

Kad ne bi TUMAČIO - nego samo govorio ONO što piše,
i ništa dodavao ništa oduzimao,
postojala bi na svijetu SAMO JEDNA JEDINSTVENA Crkva.

Ja dajem samo jasno stihove.

Zar ne vidiš da tvoje tumačenje,bez obzira da li je ispravno ili neispravno,a uglavnom je neispravno,proizlazi iz beskrajnog mantranja jednih te istih parola...
"Gdje piše...Gdje je Isus rekao..."

Moja pitanja su zato da SHVATIŠ BIT!
A BIT je - ako nigdje jasno ne piše - a ti TO tvrdiš i naučavaš,
onda si ti lažni učitelj koji nadodaje Jahvinim riječima.
Kaznu za to znaš?

Nemoj me krivo shvatiti,ali netko ti je izbrojio prvi dan,čini mi se 25 postova,na 25 različitih tema...Ispadne da si sam protiv svih i u tome uživaš...

Ja sam Kršćanin - ne kao današnji, jer skoro svi imaju krivi nauk,
kao Kršćanin - oprostio sam svome bratu prije nego me uvrijedio,
a nitko me ne može uvrijediti.

Moje je - davati ljudima istinu.
Da li znaš da je 99% ljudi pod TTT?
A Biblija jasno kaže - jako malo ljudi će se spasiti!
Objasni sam sebi TO!

Mislim da bi dobro bilo da posjetiš kakvog psihijatra...za tvoje dobro.

Riječ je dvosjekli mač.

Matej 5,22A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu. A tko bratu rekne `Glupane!`, bit će podvrgnut Vijeću. A tko reče: `Luđače!`, bit će podvrgnut ognju paklenomu.

Po zahtjevnosti posla, svake godine sam kod psihijatra.
Još mi nisu dali košulju sa dugim rukavima.

Ah,da tvoj avatar sam vidio na više fouma i svi su tvoji natpisi na isti kalup.Ja bih čak tvoje beskrajne natpise nazvao trolanje...Ali moderator bolje zna.
Ja se ispričavam na ovom offtopicu.

Ja nemam avatara. Samo imam uvije ISTI nick - jer se ne skrivam,
jer istinu Biblijsku zborim.
Sve je na isti kalup - jer ISTINA JE ISTA!

Ovdje je tema - o negiranju Isusa kao BOGA.
Zato sam ti i dao pitanja,
na koja NITKO neka Stihovni TOČNI JASNI NEDVOSMISLENI Odgovor.

Shvati - TTT ne postoji - izmišljotina.

Isus nije Bog.
Zato niti ne sjedi na BOŽJEM prijestolju.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Gdje izričito piše:"Isus nije Bog"?

Već sam ti odgovorio - ali ne vidiš.
---------------------------------------

TI tvrdiš da je Isus = Bog.
Dokaži jasnim nedvosmislenim stihom -
tipa:
Isus kaže - Ja sam Bog.
-----------------------------------------

Ja tvrdim da je Bog - JAHVE,
i TO mogu dokazati masom jasnim nedvosmislenih stihova,
za razliku od tebe.

Kao na primjer:

POSTANAK 3,8
Uto čuju korak Jahve, Boga, koji je šetao vrtom za dnevnog povjetarca. I sakriju se - čovjek i njegova žena - pred Jahvom, Bogom, među stabla u vrtu.

POSTANAK 24,3
da te zakunem Jahvom, Bogom neba i Bogom zemlje, da mome sinu nećeš nabaviti za ženu ni jednu od kćeri Kanaanaca, među kojima boravim,

IZLAZAK 32,11
Mojsije pak zapomagao pred Jahvom, Bogom svojim, i govorio: "O Jahve! Čemu da gnjevom plamtiš na svoj narod koji si izbavio iz zemlje egipatske silom velikom i rukom jakom!

IZLAZAK 34,23
Triput na godinu neka se svi muškarci pojave pred Gospodinom Jahvom, Bogom Izraelovim.

LEVITSKI ZAKONIK 23,28
Toga dana nemojte raditi nikakva posla. To je, naime, Dan pomirenja, kada će se za vas obaviti obred pomirenja pred Jahvom, Bogom vašim.

PONOVLJENI ZAKON 4,10
Onog dana kad si stajao na Horebu pred Jahvom, Bogom svojim, Jahve mi je rekao: `Skupi mi narod! Hoću da čuju moje riječi, da me se nauče bojati sve vrijeme što budu živjeli na zemlji te da o njima pouče i svoju djecu.`

PONOVLJENI ZAKON 6,25
Naša će, dakle, pravednost biti: držati i vršiti sve ove zapovijedi pred Jahvom, Bogom našim, kako nam je naredio.

PONOVLJENI ZAKON 12,12
Veselite se tada pred Jahvom, Bogom svojim, vi, vaši sinovi i kćeri, vaše sluge i sluškinje i levit koji bude u vašim gradovima, jer on nema s vama udjela ni baštine.

PONOVLJENI ZAKON 12,18
nego ćeš to blagovati pred Jahvom, Bogom svojim, u mjestu koje Jahve, Bog tvoj, odabere, ti, tvoj sin, tvoja kći, tvoj sluga, tvoja sluškinja i levit koji bude u tvojim gradovima. Proveseli se u nazočnosti Jahve, Boga svoga, svime što ti ruka namakne.

PONOVLJENI ZAKON 13,5
Idite samo za Jahvom, Bogom svojim; njega se bojte; njegove zapovijedi vršite; njegov glas slušajte; njemu štovanje iskazujte; uz njega se priljubite.

PONOVLJENI ZAKON 16,16
Triput u godini neka se pokažu svi tvoji muškarci pred Jahvom, Bogom tvojim, na mjestu koje on odabere: na Blagdan beskvasnog kruha, na Blagdan sedmica i na Blagdan sjenica. Ali neka nitko ne dođe pred Jahvu praznih ruku,

PONOVLJENI ZAKON 17,1
Ne žrtvuj Jahvi, Bogu svome, ni vola ni ovna koji bi na sebi imao manu ili kakvo zlo, jer bi to bilo ružno pred Jahvom, Bogom tvojim.

PONOVLJENI ZAKON 18,5
jer je njega odabrao Jahve, Bog tvoj, od svih tvojih plemena; njega i njegove sinove, da zauvijek stoje pred Jahvom, Bogom tvojim, te da obavljaju službu i blagoslivljaju u ime Jahve.

PONOVLJENI ZAKON 24,13
o zalasku sunca moraš mu vratiti zalog da on mogne spavati u svome ogrtaču i tebe blagoslivljati. To će ti biti dobro djelo pred Jahvom, Bogom tvojim.

-------------------------------------------------

Čekam tvoje TAKOVE nedvosmislene stihove za Isusa!
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Ja isto tvrdim da je JHWH Bog.

Moje pitanje glasi gdje izričito piše u Bibliji:"Isus nije Bog"?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ja isto tvrdim da je JHWH Bog.

Moje pitanje glasi gdje izričito piše u Bibliji:"Isus nije Bog"?

Bježiš!
Nigdje ne piše na taj način.
Zar bi trebalo?
-------------------------------

Prispodoba:
U Zakonu o prometu kaže se -
ne smije se proči kroz raskrižje kada je crveno svjetlo na semaforu.
ALI - ne piše da ako te želi zaustavi policajac - da ga ne smiješ ubiti.
Karikiram.
--------------------------------

Onaj Koji je Bog - TAJ je TO sam rekao jasno i glasno
sam za sebe.
Za Onoga Koji je Bog - Biblija jasno i glasno To kaže.

TO sve ima za JAHVU - na tisuće mjesta.

Za Isusa - NEMA.
-------------------

Bog je Onaj koji sjedi na Božjem prijestolju.
Ima tema - idi tamo.
Isus ne sjedi na Božjem prijestolju.

Bog je Onaj koji je Stvoritelj.
Isus nije ništa stvorio.

Bog je Onaj koji je Šadaj.
Ima tema - idi tamo.
Isus nije Šadaj.

Bog je Onaj koji je DUH.
Isus je TIJELO.
------------------------------

Isus nije Bog, niti će ikada biti Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Bježiš!
Nigdje ne piše na taj način.
Zar bi trebalo?
-------------------------------
Bog je Onaj koji je DUH.
Isus je TIJELO.
------------------------------
Isus nije Bog, niti će ikada biti Bog.

Opet mantraš kako Isus nije Bog,ali dobro...

Da li si siguran da Isus nema duha u sebi?
Ako ima zašto tvrdiš da je Isus samo tijelo?
Anđeli su duhovi,a nisu bogovi,zar ne?


Koliko ja vidim Biblija spominje Isusovu božansku i ljudsku narav.
Biblija ističe da je Isus pravi Bog i pravi čovjek.

Možeš li mi definirati riječ čovjek i riječ Bog,da se ne igramo gluhog telefona?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Moja sljepoća je trajala 50 godina,
sve dok mi se Bog Jedini Jahve
nije objavio - a ja Ga prihvatio.

Kao prvo u temi :(Dali se treba kkanjati ikonama #383) Napisala sam naj veću glupost ,koju sam mogla u životu napisat , citiram štosam napisala :"Ako je tvoj Bog ljubomoran štoje on neki peder."
Zato javno tražim oprost od Boga, pa onda tebe i sve na forumu , nisom opće bila svjesna štosam napisala. Normalno daje Jahve i moj Bog koji je hodao po zemlji u obliku Krista .


Velite daje sljepoća trajala 50 godina . Dtkud ste sigurni dajese objavijo baš Bog , da nije bilo možda nešto drugo.


Tako je! Ja sam vjerski fanatik.
2.008 godine Bog Jedini Jahve reko mi je - Čitaj Bibliju,
i samo TO radim.
Ja sam Vjerski Fanatik.

Ako dozvolite pitalabi,dalistega vibjeli ili samo čuli? Jer boga nikad niko nije vidijo.


Zbog TUMAČENJA - i imaš milion raznih Crkvi.
Svaka ima svoje TUMAČENJE ISTOGA.

za ovotise mora priznat dasi u pravu.

Ja sam Kršćanin - ne kao današnji, jer skoro svi imaju krivi nauk,


Da li znaš da je 99% ljudi pod TTT?
A Biblija jasno kaže - jako malo ljudi će se spasiti!
Objasni sam sebi TO!

Obkud si siguran daje 1% kršćana ispravno a ono 99% neispravno.
Koliko ćese ljudi spasiti , pa zato jese Bog i rodijo dabi došlo spasenje na ovaj svjet ,jer spasenje dolazi samo preko Krista.

Ovdje je tema - o negiranju Isusa kao BOGA.
Zato sam ti i dao pitanja,
na koja NITKO neka Stihovni TOČNI JASNI NEDVOSMISLENI Odgovor.

Shvati - TTT ne postoji - izmišljotina.

Isus nije Bog.


Pitanje: Je li Isus Bog? Je li Isus ikada tvrdio da je Bog?

Odgovor:
Nigdje u Bibliji ne piše da je Isus doslovno rekao: »Ja sam Bog.« No, to ne znači da On nije objavio da je Bog. Uzmimo za primjer Isusove riječi u Ivanu 10,30: »Ja i Otac jedno smo.« Na prvi pogled, ovo možda ne izgleda kao izjava da je Bog. Međutim, pogledajmo reakciju Židova na njegovu izjavu: »Odgovoriše mu Židovi: zbog dobrog te djela ne kamenujemo nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek« (Ivan 10,33). Židovi su Isusovu izjavu razumjeli kao tvrdnju da je Bog. U stihovima koji slijede Isus nikada nije ispravio Židove govoreći: »Ja nisam tvrdio da sam Bog.« To ukazuje na to da je Isus zaista potvrdio da je Bog kada je izjavio: »Ja i Otac jedno smo« (Ivan 10,30). Ivan 8,58 drugi je takav primjer. Isus je rekao: »Isus im odvrati: zaista, zaista kažem vam, prije nego što je Abraham bio, Ja Jesam.« Ponovno, kao odgovor na te njegove riječi, Židovi su uzeli kamenje kako bi ga kamenovali (Ivan 8,59). Zašto bi Židovi htjeli kamenovati Isusa ako On nije rekao nešto što su oni vjerovali da je bogohulno, u ovom slučaju, da je Bog?

Ivan 1,1 kaže da »Bog bijaše Riječ.« Ivan 1,14 kaže »Riječ tijelom postala«. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu. U Djelima 20,28 čitamo: »... pasite Crkvu Božju koju je On stekao svojom krvlju.« Tko je kupio Crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20,28 kažu da je Bog kupio Crkvu svojom vlastitom krvi. Prema tome, Isus je Bog!

Toma, jedan od učenika, izjavio je o Isusu: »Gospod moj i Bog moj« (Ivan 20,28). Isus ga ne ispravlja. Titu 2,13 ohrabruje nas da čekamo dolazak našeg Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2. Petrova 1,1). U Hebrejima 1,8, Otac kaže o Isusu: »Za Sina, naprotiv, veli: 'Prijestolje tvoje, Bože, postoji vječno i žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.'«

U Otkrivenju jedan, anđeo upućuje apostola Ivana da štuje jedino Boga (Otkrivenje 19,10). Nekoliko puta u Pismu Isus prihvaća štovanje (Matej 2,11; 14,33; 28,9. 17; Luka 24,52; Ivan 9,38). On nikada ne kori ljude kada ga štuju. Da Isus nije bio Bog, On bi ljudima rekao da ga ne štuju, baš kao što je to učinio anđeo u Otkrivenju. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.

Najvažniji razlog zbog kojega Isus treba biti Bog jest taj što, u slučaju da nije Bog, njegova smrt ne bi bila dovoljna da plati kaznu za grijehe čitavoga svijeta (1. Ivanova 2,2). Samo je Bog mogao platiti tako veliku kaznu. Samo je Bog mogao preuzeti grijeh cijeloga svijeta (2. Korinćanima 5,21), umrijeti i uskrsnuti, dokazujući svoju pobjedu nad grijehom i smrti.


Kod:
http://www.gotquestions.org/Hrvatski/Isus-Bog.html
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kao prvo u temi :(Dali se treba kkanjati ikonama #383) Napisala sam naj veću glupost ,koju sam mogla u životu napisat , citiram štosam napisala :"Ako je tvoj Bog ljubomoran štoje on neki peder."
Zato javno tražim oprost od Boga, pa onda tebe i sve na forumu , nisom opće bila svjesna štosam napisala. Normalno daje Jahve i moj Bog koji je hodao po zemlji u obliku Krista .

Ma još si ti mlada..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
BOG ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI:

"Овако говори Господ Цар Израиљев и Избавитељ његов, Господ над војскама: ја сам први и ја сам последњи, и осим мене нема Бога" ( Isaija 44. 6 )

GOSPOD ISUS DOLAZI SA OBLACIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO I KOJI GA PROBODOSE NA KRSTU I ZAPLAKACE ZA NJIM - ON JE ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI:

"Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 7 - 8 )

ISUS DOLAZI I TADA CE PROPLAKATI ZA NJIM:

"I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 )

BOG JE ONAJ KOGA CE PROBOSTI NA KRSTU I PLAKATI ZA NJIM - ISUS JE BOG STAROGA ZAVETA:

"I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem" ( knjiga proroka Zaharije 12. 10 )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOG CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

"Da držiš zapovest čistu i nezazornu do dolaska Gospoda našeg Isusa Hrista,
Koji će u svoje vreme pokazati, Blaženi i jedini Silni Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima,
Koji sam ima besmrtnost, i živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kog niko od ljudi nije video, niti može videti, kome čast i država večna. Amin" ( 1 Timotiju 6. 14 - 16 )

ISUS PREDVODNIK NEBESKE VOJSKE CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

И видех небо отворено, и гле, коњ бео, и који сеђаше на њему зове се Веран и Истинит, и суди по правди и војује.
А очи су Му као пламен огњени, и на глави Његовој круне многе, и имаше име написано, ког нико не зна до Он сам.
И беше обучен у хаљину црвену од крви, и име се Његово зове: Реч Божија.
И војске небеске иђаху за Њим на коњима белим, обучене у свилу белу и чисту.
И из уста Његових изиђе мач оштар, да њиме побије незнабошце; и Он ће их пасти с палицом гвозденом; и Он гази кацу вина и срдње и гнева Бога Сведржитеља.
И има на хаљини и на стегну свом име написано: Цар над царевима и Господар над господарима" ( otkrivenje 19. 11 - 17 )

JAGNJE ISUS JE CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

"Ови ће се побити с Јагњетом и Јагње ће их победити, јер је Господар над господарима и Цар над царевима; и који су с Њим, јесу позвани и изабрани и верни"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ISUSU PREDANO CARSTVO - ON JE POCEO DA VLADA KAO CAR:

"Видјех у утварама ноћнијем, и гле, као син човјечји иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред њим.
И даде му се власт и слава и царство да му служе сви народи и племена и језици; власт је његова власт вјечна, која неће проћи, и царство се његово неће расути" ( Danilo 7. 13 - 14 )

BOG JE POCEO DA VLADA KAO CAR:

"И двадесет и четири старешине које сеђаху пред Богом на престолима својим, падоше на лица своја и поклонише се Богу.
Говорећи: Хвалимо Те, Господе Боже Сведржитељу, који јеси, и беше, и бићеш, што си примио силу своју велику, и царујеш" ( otkrivenje 11. 16 - 17 )

ISUS PREDVODNIK NEBESKE VOJSKE CAR NAD CAREVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

И видех небо отворено, и гле, коњ бео, и који сеђаше на њему зове се Веран и Истинит, и суди по правди и војује.
А очи су Му као пламен огњени, и на глави Његовој круне многе, и имаше име написано, ког нико не зна до Он сам.
И беше обучен у хаљину црвену од крви, и име се Његово зове: Реч Божија.
И војске небеске иђаху за Њим на коњима белим, обучене у свилу белу и чисту.
И из уста Његових изиђе мач оштар, да њиме побије незнабошце; и Он ће их пасти с палицом гвозденом; и Он гази кацу вина и срдње и гнева Бога Сведржитеља.
И има на хаљини и на стегну свом име написано: Цар над царевима и Господар над господарима" ( otkrivenje 19. 11 - 17 )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOG JE PASTIR STADA:

"Изиди на високу гору, Сионе, који јављаш добре гласе; подигни силно глас свој, Јерусалиме, који јављаш добре гласе; подигни, не бој се. Кажи градовима Јудинијем: ево Бога вашега.
Ево, Господ Бог иде на јакога, и мишица ће његова обладати њим; ево плата је његова код њега и дјело његово пред њим.
Као пастир пашће стадо своје; у наручје своје сабраће јагањце, и у њедрима ће их носити, а дојилице ће водити полако" ( Isaija 40. 9 - 11 )

ISUS JE PASTIR DOBRI - ON JE BOG:

"Ја сам пастир добри; пастир добри душу своју полаже за овце,
А најамник, који није пастир, коме нијесу овце своје, види вука гдје иде, и оставља овце, и бјежи: и вук зграби овце и распуди их;
А најамник бјежи, јер је најамник и не мари за овце.
Ја сам пастир добри и знам своје, и моје мене знају.
Као што мене зна отац и ја знам оца; и душу своју полажем за овце.
И друге овце имам које нијесу из овога тора, и оне ми ваља довести; и чуће глас мој, и биће једно стадо и један пастир" ( Jovan 10. 11 - 16 )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOG JE STENA VECNA:

"Уздајте се у Господа довијека, јер је Господ Господ вјечна стијена" ( Isaija 26. 4 )

HRISTOS JE STENA - ON JE BOG:

Али нећу вам затајити, браћо, да очеви наши сви под облаком бише, и сви кроз море прођоше;
И сви се у Мојсија крстише у облаку и мору;
И сви једно јело духовно једоше;
И сви једно пиће духовно пише; јер пијаху од духовне стене која иђаше за њима: а стена беше Христос" ( 1 Korincanima 10. 1 - 4 )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

SPAENI CE GLEDATI LICE BOZJE I IME NJEGOVO CE BITI NA NJIHOVIM CELIMA:

"И више неће бити никакве проклетиње; и престо Божји и Јагњетов биће у њему; и слуге Његове послуживаће Га.
И гледаће лице Његово, и име Његово биће на челима њиховим" ( otkrivenje 22. 3 - 4 )

SPASENI CE GLEDATI LICE ISUSOVO - ON JE BOG:

"Још мало, и нећете ме видјети, и опет мало, па ћете ме видјети: јер идем к оцу.
А неки од ученика његовијех рекоше међу собом: шта је то што нам каже: још мало, и нећете ме видјети; и опет мало па ћете ме видјети; и: ја идем к оцу?
Говораху дакле: шта је то што говори: мало? не знамо шта говори.
А Исус разумје да шћадијаху да га запитају, па им рече: зато ли се запитујете међу собом што рекох: још мало и нећете ме видјети, и опет мало па ћете ме видјети?
Заиста, заиста вам кажем да ћете ви заплакати и заридати, а свијет ће се радовати; и ви ћете жалосни бити, али ће се ваша жалост окренути на радост.
Жена кад рађа трпи муку; јер дође час њезин: али кад роди дијете, више се не опомиње жалости од радости, јер се роди човјек на свијет.
Тако и ви дакле имате сад жалост; али ћу вас опет видјети, и радоваће се срце ваше, и ваше радости неће нико узети од вас" ( Jovan 16. 16 - 22 )

SPASENI CE VIDETI ISUSA BOGA KADA DODJE PO DRUGI PUT I BITI CISTI KAO I ON:

"Видите какву нам је љубав дао отац, да се дјеца Божија назовемо и будемо; зато свијет не познаје нас, јер њега не позна.
Љубазни! сад смо дјеца Божија, и још се не показа шта ћемо бити; него знамо да кад се покаже, бићемо као и он, јер ћемо га видјети као што јест.
И сваки који овај над има на њега, чисти се, као и он што је чист" ( 1 Jovanova 3. 1 - 3 )
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Opet mantraš kako Isus nije Bog,ali dobro...

Samo JEDAN je u Bibliji izjavio puno puta da je ON Jedini Bog.
TAJ ima Ime - JAHVE, ne Isus.

Da li si siguran da Isus nema duha u sebi?

Kad sam ja tvrdio - ISUS nema duha u sebi?
Koji je to moj post?
-----------------------
Očito si nešto pobrkao.
--------------------------
Svako biće ima svoj duh.
Svako Tjelesno biće ima svoj duh.
Svako Duhovno biće ima svoj duh.
Svaki čovjek - tijelo - ima svoj duh.
Svaki anđeo - duh - ima svoj duh.

Duh bića je njegova OSOBNOST.

Bog Jahve je Duhovno Biće.
Bog Jahve ima svoj Duh.
Božji Duh je Božja Osobnost.
Bog Jahve je Svet.
Zato je i Božji Jahvin Duh - SVET.
TO je Sveti Duh.
SD je OSOBNOST Boga Jahve,
a ne neka OSOBA.

Zato SD niti nema svoje OSOBNO ime - jer nije Osoba.

Božji Jahvin Sveti Duh je "nešto" puno više nego
što su ostali duhovi.
---------------------------------------------------

Gospodin Isus - sada Tjelesno Biće,
ima svoju osobnost - svoj duh - Isusov duh.

Isus je PO krštenju dobio i SD OD Boga Oca Jahve.

Tako isto - SDuha - dobivali su i ljudi.

Reci ako treba - da ti sve to i stihovima poduprem.

Ako ima zašto tvrdiš da je Isus samo tijelo?

Isus je TJELESNO biće sa svojim duhom.
Isus je BIO duhovno biće sa svojim duhom.
Nadalje - Isus je TJELESNO biće sa svojim duhom.

A BOG Jedini Jahve je UVIJEK DUH!
Kako i sam Isus kaže!
Jasno odvajanje - Isus - Jahve.

Anđeli su duhovi,a nisu bogovi,zar ne?

Anđeli su duhovna bića - i imaju svoj duh - svoju osobnost.
Anđeli nisu Bog - nego su stvorenja stvorena prvoga dana stvaranja
OD strane Boga Oca Jahve.

Koliko ja vidim Biblija spominje Isusovu božansku i ljudsku narav.

Ljudi su isto Božanstveni - Božanski - jer su OD Boga.
Na Božju sliku stvoreni.
Takav je i Isus.
ALI - Isus je NEKO poseban - ne baš ko i svi ostali Božji Sinovi.
ALI - TO Isusa ne čini i Bogom.

Isus = Tijelo - Bog = DUH.
------------------------------
Koje ti to Božensku narav vidiš kod Isusa?

Biblija ističe da je Isus pravi Bog i pravi čovjek.

E - TO - Bog - baš NE!
Gdje TO -.Isus je Bog - čitaš?

[/quote]Možeš li mi definirati riječ čovjek i riječ Bog,da se ne igramo gluhog telefona?[/quote]

Čovjek - Tjelesno stvorenje stvoreno OD DUHOVNOG Bića Stvoritelja Boga Jahve.
 
Natrag
Top