Biblija i nacionalizam (vjera i nacija)

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sve si ti strucan o tome da govoris, vas kao ne filuju nacijom? Stoje vam americke zastave svudaa po crkvama u SAD (konkretno u adventistickoj bas stoje)

Oni bar imaju čime da se ponose, napravili su državu da je blagoslov svima, a kome ste vi?

Tako su i jugu raspalili ti isti fini protestantski radnici!

Zato je Jug poražen.

I sad gospodin Tripo, koji bi se inace u tv duelu osramotio i nasao u bezizlaznoj situaciji zbog svog nepoznavanja istorije i prilika u svetu, ovde glumi profesora istorije i srpskog jezika a svaka mu recenica pocinje sa "PA.."

Pa ti nisi u stanju ovdje da me osporiš, a kamoli negdje drugo.

sto je knjizevno i literarno neispravno.

A nisi sebi primejtio da pišeš velikim slovom hrišćanin. :roll::beee:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Oni bar imaju čime da se ponose, napravili su državu da je blagoslov svima, a kome ste vi?
Protestanti su napravili drzave u kojima imaju NACIONALNE CRKVE!?

Svaka cast!

Dakle ono sto si zamerio nama u ukrajini imate i vi!

Oboren si po ko zna koji put!
Zato je Jug poražen.
Americki gradjanski rat nije vodjen iz verskih razloga vec iz cisto ekonomskih!
Igras prevarnu igru, kao i uvek!
Pa ti nisi u stanju ovdje da me osporiš, a kamoli negdje drugo.

I opet zapocinjes recenicu sa "PA..", totalna nepismenost. Ti predajes knjizevnost? Svaka ti cast!
A nisi sebi primejtio da pišeš velikim slovom hrišćanin. :roll::beee:

Pisem namerno, jer volim Hrista, a sotonu uvek malim. Drugo je tvoja nepismenost!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Велике су разлике између хришћанина, "хришћанина" и Хришћанина. Може хришћанин да буде Хришћанин, али никако "хришћанин". Као што не могу многи да постану Човек, а људи су.

Не разуме "професор" разлику, али зато разуме свог "пророка". Важно је да они пишу за сотону велико слово. Не брини, Мире. Не зовем га ја Хамзом тек онако. То су они што постану део издајничке и потуричке (подрепашке) класе, па се доказују тако што своје блате и газе. И знају они то добро. И што их савест више притиска, то им мржња према нама више расте - да покрије савест.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Protestanti su napravili drzave u kojima imaju NACIONALNE CRKVE!?

Tamo su države sekularne. I nema ovakvih previranja kao kod vas.

Znam ja da to vas jede.

Dakle ono sto si zamerio nama u ukrajini imate i vi!

Pa nemamo takvih previranja. Šta ima kod nas gore nego kod vas?

Americki gradjanski rat nije vodjen iz verskih razloga vec iz cisto ekonomskih!
Igras prevarnu igru, kao i uvek!

Jeste i iz vjerskih jer se Jug prestao ponašati u skladu sa moralom protestanata. Nikada nije nešto samo ekonomski nego i ideološki i vjerski itd.

To se uči u istoriji. Ko je išao na časove.

I opet zapocinjes recenicu sa "PA..", totalna nepismenost. Ti predajes knjizevnost? Svaka ti cast!

:roll::beee:

Pisem namerno, jer volim Hrista, a sotonu uvek malim. Drugo je tvoja nepismenost!

Da voliš Hrista onda bi pisao malim slovom ne samo što je pravilno nego je i dokaz poniznosti. Ko piše velikim slovom taj dokazuje da je ponosit i gord kao farisej.

Jer sebe smatra velikim hrišćaninom, iako je mali pred Bogom.

Велике су разлике између хришћанина, "хришћанина" и Хришћанина. Може хришћанин да буде Хришћанин, али никако "хришћанин". Као што не могу многи да постану Човек, а људи су.

Kada već spominješ hrišćane onda trebaš da znaš d aprvi hrišćani nisu jeli svinjetinu i držali su subotu, a oni su bili pravi.

Mislim da je dovoljno to što sam tebi rekao.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Нормално да су суботарили и избегавали свињетину - јер су Јевреји. А када су касније почели неки од јереси фарисејске да намећу Мојсија и обрезање незнабошцима, онда апостоли одржавају Први Сабор. И у посланицама критикују наметање фарисејства. Добро ниси рекао да су ишли у синагоге, јер у то време и јесу. Док их нису касније избацивали због вере у Христа. Онда се окупљају по кућама.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prvi Hrišćani nisu bili Subotari već prvi Hrišćani koji su držali deset zapovesti od kojih je četvrta zapovest o suboti - onako kako to biblija uči, i kako su to učili Hristos i apostoli.
Ovi prvi Hrišćani su se pridržavali i principa zdrave ishrane.

Apostolski sabor u Jerusalimu je raspravljao o inicijativi fariseja da se Hrišćani obrezuju, i da prinose žrtve, a ne o deset zapovesti.

U bibliji piše "da su apostoli posećivali sinagoge u tamo objavljivali Hrista" ali za ostale ne piše ništa, što ne znači da to nije bio slučaj, jer prva crkva je bila Jevrejska, i centar joj je bio u Jerusalimu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Нормално да су суботарили и избегавали свињетину - јер су Јевреји.

Zar je Bog dao zakon samo jednoj naciji? a da kao i za subotu, pa je Isus rekao da je subota radi čovjeka. Nekako propusti dakaže da je samo za Jevreje.

Već ofucan i otrcan arg. osporen davno.

A takvi su vam i svi ostali arg. Kako ste onda uzeli hram i sveštenstvo ako je sve samo za Jevreje.


Ma nemojte kasti. :beee::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно, да кроз тај народ дође Спасење свим осталим народима. То су основе, немој сад да се брукаш само да би мени контрирао.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Наравно, да кроз тај народ дође Спасење свим осталим народима.

Znači da ostaje nauka ista.

То су основе, немој сад да се брукаш само да би мени контрирао.

Ja kontriram vašoj nauci koja je suprotna Bibliji. Zato imate probleme jedinstva u crkvi, a i zbog poistovjećivanje vjere i nacije.

Samo vi možete da se brukate, jer imate nauku suprotnu Bibliji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tamo su države sekularne. I nema ovakvih previranja kao kod vas.

Jel, sad su sekularne, a kad se radi o nama onda nisu sekularne drzave :)

Kazi mi, kako da te nazovem, ajde, kakav si covek? Da ne bude kako te ja vredjam, zasluzio si da sam sebe pogledas u ogledalo i nazoves pravim imenom!

Nisam dakle pricao o tome kakve su danas drzave, vec kakve su bile nekada! Dakle bile su nacionalne sve do jedne (i vase protestantske su bile nacionalne), a danas nijedna nije nacionalna!

Znam ja da to vas jede.

Jede tebe mrznja!

Pa nemamo takvih previranja. Šta ima kod nas gore nego kod vas?

Kako nema nemacki protestanti napali ostale protestante i izazvali drugi svestski rat. Engleski ptotestanti izvrsili genocid nad indijancima, americki protestanti umesto evandjelja bacaju bombe..

Bolje da ne nastavljam sta ste sve napravili, ako se ti hoces praviti slep nemoj jos nas praviti budalama!

Jeste i iz vjerskih jer se Jug prestao ponašati u skladu sa moralom protestanata. Nikada nije nešto samo ekonomski nego i ideološki i vjerski itd.

Ma jel, gde to pise u istoriji da je vezano za veru? Nigde, rec je bila o ekonomskim interesima a ne verskim, znaci izmisljas!

To se uči u istoriji. Ko je išao na časove.

Izgleda ti nisi isao na casove!

Da voliš Hrista onda bi pisao malim slovom ne samo što je pravilno nego je i dokaz poniznosti. Ko piše velikim slovom taj dokazuje da je ponosit i gord kao farisej.

Hoces da pisem "Hriscanin" malim slovom a "satana" velikim kao ti?

Pa nisam ja satanista da tako pisem!

I tu mi jos pises o kakvoj poniznosti, pa ti koji se puvas ko zaba samo sto ne puknes da me ucis poniznosti?

Kada već spominješ hrišćane onda trebaš da znaš d aprvi hrišćani nisu jeli svinjetinu i držali su subotu, a oni su bili pravi.

Ja to nisam procitao u NZ!

Ja sam procitao da je subota senka (objasnio sam milion puta vec). A jelo se odnosi na odnos jevreja prema drugim narodima. Naime jelo je intiman skoro religiozan cin u zajednici (Hristos kaze "uci cu k njemu i veceracu sa njim i on sa mnom) , zato do tada jevreji nisu jeli hranu sa drugima. A meso je predstavljalo telo Hristovo, zato nije bilo dozvoljeno jesti mesto sa manom. Sem toga da je jelo simbol (i da nije vezano za zdravlje) citaj u SZ gde kaze - "zato sinovi Izraelovi ne jedu stegna na zglavku, jer se iscasi Jakovu stegno u zglavku" - znaci rec je o simbolizmu. Tek po Hristovoj smrti, ovo pravilo se ukida, jer mesna Hrana vise nije predstavljala telo Hristovo, a Bozji narod postaju i pagani.

Mislim da je dovoljno to što sam tebi rekao.

Nisi ti rekao nista, ti ponavljas svoju mantru kao papagaj.

Apostolski sabor u Jerusalimu je raspravljao o inicijativi fariseja da se Hrišćani obrezuju, i da prinose žrtve, a ne o deset zapovesti..
Apostolski sabor je raspravljao o problemima a ne o onom sto nije predstavljalo problem!

То су основе, немој сад да се брукаш само да би мени контрирао.

Obrukao je on ceo adventizam..
Mene je stid citati, iako nisam adventista.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top