Besplatan WIFI - ako je WPS dostupan - samo za WINDOWS OS

UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Po meni ovo je najbolji program za dobijanje wifi šifre !
Kažem "dobijanje" a ne razbijanje šifre, jer ovaj program upravo to radi.
Fluxion je unapređeni linset program.
Ima jako puno tutorijala za instalaciju i upotrebu.
Program klonira žrtvin wifi, a da ona toga uopšte nije svesna.
Radi i na kali i na wifislax verziji!
U sebi sadrži i podprogram za razbijanje WPS koda , kod rutera kod kojih je "slučajno" wps uključen.

 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala Slobo! Probacu tu metodu cim se vratim u grad posto ovde na selu nemam na kome da je testiram. Ja imam wifislax na dvd-u, ali me interesuje da li se Fluxion posebno instalira ili se nalazi u wifislaxu?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Hvala Slobo! Probacu tu metodu cim se vratim u grad posto ovde na selu nemam na kome da je testiram. Ja imam wifislax na dvd-u, ali me interesuje da li se Fluxion posebno instalira ili se nalazi u wifislaxu?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
koliko mi je poznato da wifislax nema fluxion
mislim da nemaš potrebe za njim jer imaš linset
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Mislim da sam probao linset. Pretpostavljam da je to bio linset, ako se njime iscitaju sve mreze pa se onda odabere neka mreza kojoj je ukljucen wps i ostavio sam laptop 4 dana pronadje lozinku i nije uspeo.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Ako si koristio linset nisi mogao probijati wps , on ne sluzi tome !
Za probijanje wps koriste se drugi programi (reaver,bully,cowpatty...)
Linset i njegova reinkarnacija Fluxion koriste Mitm (man in the midle attack),
gde tvoj ruter klonira žrtvin ruter ,i bilo koji klijent koji zeli da se prikači na njegov ruter , se zapravo kači na tvoj ruter ne znajuci to!
Tvoj ruter mu trazi šifru, te obicno nekoliko puta odustane, a zatim je ukuca!
Čim tvoj ruter primi sifru automatski prepusta klijentu wifi zrtve !
Tako da klijent automatski izlazi na internet !
A ti imas šifru rutera i mozes da se kačis !

Ako vec nekome otkrijes sifru ,ne bi trebalo da zauzmes celu mrezu ,da skidas torrente,gledas video,itd .
Jer ce on primetiti pad protoka i promeniti sifru!
A nije ni etički!

Te mreze koje provalis treba da sluze samo u hitnim slucajevima da izadjes
na net !


koliko mi je poznato da wifislax nema fluxion
mislim da nemaš potrebe za njim jer imaš linset

Najnovija verzija Wifislaksa ima preinstaliran Fluxion !
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala puno na detaljnom objasnjenju.

Moja namera nije exploatisanje "zrtve" vec samo povremeno koriscenje kada sam u tazbini jer kod sebe kuci imam SBB net od 50mb/sek, kod mojih telekomovih 10mb/sek, a kod taste nemam internet. VEc sam se zakacio za neku free mrezu, ali je izgleda nestabilna pa sam mislio da probam nekom komsiji da "provalim sifru" kako bih po nekad vikendom mogao da koristim wifi i tasta za viber.

Ne bih ga koristio za download i tako nesto jer je logicno da to nije ok, a i da mi je potrebno nesto da skinem to bih uradio u posle 02h jer je tada minimalna sansa da ga vlasnik koristi.

Upravo skidam wifi slax 4.11.1 ubi.iso koji ima 1.1gb i drugi wifislax x64 1.0 final.iso koji ima 2gb. NE znam koji od ta dva da nastavim da skidam,a koji da prekinem download? Izuzetno sporo skida oba dfajla sto mi je bas cudno.

Probacu na youtube da pronadjem tutorijal kako se koristi fluxion. Nadam se da mu nije potrebno par dana da provali sifru :)

Upravo sam pronasao 4.11.1 i 4.12 na torrent-u pa malo brze skida, samo ne znam koji je najnoviji jer na wifislax sajtu stoji ona verzija 1.0 pa mi nista nije jasno
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Hvala puno na detaljnom objasnjenju.

Moja namera nije exploatisanje "zrtve" vec samo povremeno koriscenje kada sam u tazbini jer kod sebe kuci imam SBB net od 50mb/sek, kod mojih telekomovih 10mb/sek, a kod taste nemam internet. VEc sam se zakacio za neku free mrezu, ali je izgleda nestabilna pa sam mislio da probam nekom komsiji da "provalim sifru" kako bih po nekad vikendom mogao da koristim wifi i tasta za viber.

Ne bih ga koristio za download i tako nesto jer je logicno da to nije ok, a i da mi je potrebno nesto da skinem to bih uradio u posle 02h jer je tada minimalna sansa da ga vlasnik koristi.

Upravo skidam wifi slax 4.11.1 ubi.iso koji ima 1.1gb i drugi wifislax x64 1.0 final.iso koji ima 2gb. NE znam koji od ta dva da nastavim da skidam,a koji da prekinem download? Izuzetno sporo skida oba dfajla sto mi je bas cudno.

Probacu na youtube da pronadjem tutorijal kako se koristi fluxion. Nadam se da mu nije potrebno par dana da provali sifru :)

Upravo sam pronasao 4.11.1 i 4.12 na torrent-u pa malo brze skida, samo ne znam koji je najnoviji jer na wifislax sajtu stoji ona verzija 1.0 pa mi nista nije jasno



WIFISLAX je španska verzija linuksa !
Ako skidaš sa nekih drugi sajtova ,rizik i mogucnost zastarele verzije!
Zadnji modul je 4.12 i nijedan drugi !
A u gore postavljenom videu sve komande u Kali vrede i u wifiSLAXU tako da sta god uradis mozes da instaliras Fluxion bez obzira na verziju !
Evo orginalan site:

Kod:
http://www.wifislax.com/


Evo video kako izgleda na slaxu preinstaliran:


 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala puno kolega!

Skinuo sam Wifislax 4.12 i narezao ga na usb i detaljno sam ispisao postupak kako se radi sa Fluxion-om pa cu sutra pokusati da izvucem komsi sifru koju svakako znam kao sto i on zna moju :)
Ovo ce da bude moj test.


EDIT:

Upravo sam se setio da u telefonu imam detaljno uputstvo kada sam probao wifislax pre nekoliko meseci. Koliko vidim po uputstvu sve je bukvalno isto kao u ovom video tutorijalu koji si mi dao da pogledam, s tim da sam tamo to radi preko linset evil twin attack-a, ali na zalost nisam ni uspeo da dodjem do sifre iako sam par puta pokusavao pa sam cekao po par dana da odradi citav proces. Nadam se da cu uspeti sa Fluxion-om. Reci mi samo da li si ti probao Fluxion i koliko vremena je bilo potrebno da dodje do sifre?

Evo svih koraka koje sam prepisao sa klipa koji sam nekad gledao i probao sa linset-om:
Izaberi WIFISLAX => WPA => pa klikni na LINSET (EVIL TWIN ATTACK)
- Sada ce da izbaci moju mreznu karticu i napisi br 1 i klikni ENTER
- Sada ponovo napisi 1 i klikni ENTER
- Sacekaj 30 sekundi da iscita sve mreze i onda klikni CTRL + C
- Sada odaberi broj mreze ciji password zelis da provalis
- Napisi broj 1 i klikni ENTER
- Sada klikni br 1 i ENTER
- Sada samo klikni ENTER
- Sada klikni br 1 i ENTER
- Opet klikni br 1 i ENTER
- Sacekaj da se pojavi HANDSHAK
- Kada se pojavi HANDSHAKE napisi br 1 i klikni ENTER
- Ponovo napisi br 1 i klikni ENTER
- Odaberi jezik i klikni br 1 za enleski jezik i klikni na ENTER

SADA KREĆE NAPAD NA MREŽU KOJU SMO ODABRALI NA POČETKU

Sada se samo ceka

Posle nekoliko minuta PEOPLE FELL INTO THE TRAP

Izbacice crvenim slovima KEY FOUND!

ISTI PROCES SE MOZE PONOVITI SA DRUGIM MREZAMA.




Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Evo svih koraka koje sam prepisao sa klipa koji sam nekad gledao i probao sa linset-om:
Izaberi WIFISLAX => WPA => pa klikni na LINSET (EVIL TWIN ATTACK)

Nikada nisam "ozbiljno" tražio na netu kako probiti komšijinu šifru jer mi nije nikada trebalo nešto slično. U "prolazu" sam vidio dosta sličnih programa koji rade preko neke linux distribucije i svi su za probijanje WEP šifre koju je rijetkost i naći jer su uglavnom šifre tipa WPA-Personal, WPA2-Personal kao i WPA2-Enterprise. Sa moje tačke gledišta to je samo gubljenje vremena. Ali ako čovjek nema druge zanimacije ništa ne košta pokušati.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Stari druze, pa ja sam ti sada na raspustu pa cim bebac spava imam oko 2h na raspolaganju za moje fantazije ;)

U medjuvremenu sam sredio jednu tomtom i navigon navigaciju koje su mi pravile probleme :)

Kapiram sta kazes, probacu jos neki put ovo pa sta bude, mada sam takav da se reinkarniram posle nekog vremena pa opet probam ono sto nosam nekad uspeo da uradim :)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top