Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Pozdrav svima!

Odgovor:E moj cobi63 ti pokuao njih ubjediti da si i uspio zakljucali bi ti temu.Ima mjesta u paklu nista se ne sikiraj te vec ste mjesto obezbjedili samo da voz krene.A vama nista ne znaci sv.Vasili Ostroski slava mu i milost i svi drugi svetitelji koji imaju netrulezne mosti pred kojima se desavaju izljecenja za koja medicina nema lijeka!Trazi te dokaze evo vam dokaza da je Hriscanska pravoslavna vjera prava to se vidi po ovome koja to vjera jos ima ovakve svetitelje da se cuda desavaju navedi te mi!Ima te cuda sv.Vasilija Ostroskog procitaj te ko su ljudi koji su se izlijecili:gubavi se ciste,nijemi progovore,nepokretni ustaju i jos vam trebaju dokazi!Da je Sveto Pismo pogresno i da je ova vjera pogresna kako bi se ovo moglo desavati od koga dolazi ta sila pa se cuda desavaju,objasnite mi?Ima te hiljade ljudi raznih vjera koje je sv,Vasilije izlijecio reci te njima da je to laz!Znate li da samo u Pravoslavnoj vjeri ima ovakvih svetitelja nije to samo sv.Vasilije Ostroski ima ih mnogo!Znate li da huli te na Boga i Duha Svetoga a to je smrtni grijeh!A znaj te i ovo nece vam se oci otvoriti da vidi te istinu jer to Gospod nece dozvoliti zbog hule na njega nema sanse da vam dozvoli suze pokajanja jer vam je mjesto vec odredjeno!




Sa sajta:

http://www.biblija.info/biblija.htm
Откривење, глава 21


1. И видјех небо ново и земљу нову; јер прво небо и прва земља прођоше, и мора више нема.

2. И ја Јован видјех град свети, Јерусалим нов, гдје силази од Бога с неба, приправљен као невјеста украшена мужу својему.

3. И чух глас велики с неба гдје говори: ево скиније Божије међу људима, и живљеће с њима, и они ће бити народ његов, и сам Бог биће с њима Бог њихов.

4. И Бог ће отрти сваку сузу од очију њиховијех, и смрти неће бити више, ни плача, ни вике, ни болести неће бити више; јер прво прође.

5. И рече онај што сјеђаше на пријестолу: ево све ново творим. И рече ми: напиши, јер су ове ријечи истините и вјерне.

6. И рече ми: сврши се. Ја сам алфа и омега, почетак и свршетак. Ја ћу жедноме дати из извора воде живе за бадава.

7. Који побиједи, добиће све, и бићу му Бог, и он ће бити мој син.

8. А страшљивима и невјернима и поганима и крвницима, и курварима, и врачарима, и идолопоклоницима, и свима лажама, њима је дијел у језеру што гори огњем и сумпором; које је смрт друга.

9. И дође к мени један од седам анђела који имаху седам чаша напуњенијех седам зала пошљедњијех, и рече ми говорећи: ходи да ти покажем невјесту, јагњетову жену.

10. И одведе ме у духу на гору велику и високу, и показа ми град велики, свети Јерусалим, гдје силази с неба од Бога,

11. И имаше славу Божију; и свјетлост његова бијаше као драги камен, као камен јаспис свијетли,
12. И имаше зид велики и висок, и имаше дванаестора врата, и на вратима дванаест анђела, и имена написана, која су имена дванаест кољена Израиљевијех.

13. Од истока врата троја, и од сјевера врата троја, од југа врата троја, и од запада врата троја.

14. И зид градски имаше дванаест темеља, и на њима имена дванаест апостола јагњетовијех.

15. И онај што говораше са мном, имаше трску златну да измјери град и врата његова и зидове његове.

16. И град на четири угла стоји, и дужина је његова толика колика и ширина. И измјери град трском на дванаест хиљада потркалишта: дужина и ширина и висина једнака је.

17. И размјери зид његов на сто и четрдесет и четири лакта, по мјери човјечијој, која је анђелова.

18. И бјеше грађа зидова његова јаспис, и град злато чисто, као чисто стакло.
19. И темељи зидова градскијех бијаху украшени свакијем драгијем камењем: први темељ бијаше јаспис, други сапфир, трећи халкидон, четврти смарагд,

20. Пети сардоникс, шести сард, седми хрисолит, осми вирил, девети топаз, десети хрисопрас, једанаести јакинт, дванаести аметист.
21. И дванаест врата, дванаест зрна бисера: свака врата бијаху од једнога зрна бисера: и улице градске бијаху злато чисто, као стакло пресвијетло.

22. И цркве не видјех у њему: јер је њему црква Господ Бог сведржитељ, и јагње.

23. И град не потребује ни сунца ни мјесеца да свијетле у њему; јер га слава Божија просвијетли, и жижак је његов јагње.

24. И народи који су спасени ходиће у видјелу његову, и цареви земаљски донијеће славу и част своју у њега.

25. И врата његова неће се затворати дању, јер ондје ноћи неће бити.

26. И донијеће славу и част незнабожаца у њега.
27. И неће у њега ући ништа погано, и што чини мрзост и лаж, него само који су написани у животној књизи јагњета.






Откривење, глава 22

1. И показа ми чисту ријеку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од пријестола Божијега, и јагњетова.

2. Насред улица његовијех и с обје стране ријеке дрво живота, које рађа дванаест родова дајући свакога мјесеца свој род; и лишће од дрвета бијаше за исцјељивање народима.

3. И више неће бити никакве проклетиње; и пријестол Божиј и јагњетов биће у њему; и слуге његове послуживаће га.

4. И гледаће лице његово, и име његово биће на челима њиховима.

5. И ноћи тамо неће бити, и неће потребовати видјела од жишка, ни видјела сунчанога, јер ће их обасјавати Господ Бог, и цароваће ва вијек вијека.

6. И рече ми: ово су ријечи вјерне и истините, и Господ Бог светијех пророка посла анђела својега да покаже слугама својима шта ће бити скоро.

7. Ево ћу доћи скоро: благо ономе који држи ријечи пророштва књиге ове.

8. И ја Јован видјех ово и чух; и кад чух и видјех, падох да се поклоним на ноге анђела који ми ово показа.

9. И рече ми: гле, немој, јер сам и ја слуга као и ти и браћа твоја пророци и они који држе ријечи пророштва књиге ове. Богу се поклони.
10. И рече ми: не запечаћавај ријечи пророштва књиге ове; јер је вријеме близу.

11. Ко чини неправду, нека чини још неправду; и ко је поган, нека се још погани; и ко је праведан, нека још чини правду; и ко је свет нека се још свети.

12. И ево ћу доћи скоро, и плата моја са мном, да дам свакоме по дјелима његовијем.

13. Ја сам алфа и омега, почетак и свршетак, први и пошљедњи.

14. Благо ономе који твори заповијести његове, да им буде власт на дрво живота, и да уђу на врата у град.

15. А напољу су пси и врачари и курвари и крвници и идолопоклоници и сваки који љуби и чини лаж.

16. Ја Исус послах анђела својега да вам ово посвједочи у црквама. Ја сам коријен и род Давидов, и сјајна звијезда Даница.

17. И Дух и невјеста говоре: дођи. И који чује нека говори: дођи. И ко је жедан нека дође, и ко хоће нека узме воду живота забадава.

18. Јер свједочим свакоме који чује ријечи пророштва књиге ове; ако ко дометне овоме, Бог ће наметнути на њега зла написана у књизи овој;

19. И ако ко одузме од ријечи књиге пророштва овога, Бог ће одузети његов дијел од књиге живота, и од града светога, и од онога што је написано у књизи овој.

20. Говори онај који свједочи ово: да, доћи ћу скоро! Амин. Да, дођи, Господе Исусе.

21. Благодат Господа нашега Исуса Христа са свима вама. Амин.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
Mi možemo da verujemo ili ne...sve će da se vidi u trenutku kataklizme ili u trenutku smrti.
Duhovne stvari se teško dokazuju...naročito ovom svetu koji je ogrezao u materijalno.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Duša i telo su smrtni,samo je duh besmrtan.

Sviđa mi se ovo. Krajnje hrabro od tebe na ovom postu da napišeš.
Evo ja ću da dam svoj stav oformljen kroz neka istraživanja. Možda me nećeš ni ti razmeti, ali vidim da si shvatila (svoju) slobodu.

Za mene je 1) telo sam fizički oblik čista materija, podložan vremenu, to implicira prolaznošću-smrtnošću. 2) Duša je nevidljiv entitet ali i tekako razumljiv. Duša u suštini predstavlja emocionalni odgovor telu tj. reakcija na spoljašnj ili unutrušnji stimulans (na tugu ili sreću Duša reaguje a telo manifestuje) tako da je Duša vezana za telo i jedno bez drugog ne idu. Kada telo umre, umre sve ono sto je Duši prenosilo informacije, umire i duša. A 3) Duh predstavlja Svest, vaše Biće, vašu suštinu, vašu spoznaju (jednim jako banalnim primerom objašnjeno: ljudi se ne pamte po tome kako su se smejali ili plakali >duša< nego kavog su duha bili >duhoviti, kreativni, nezainteresovani, pasivni...<).

Postoji i zabluda koja je napravila pometnju prema vernicima i napravila skučenost pogleda na svet i stvorila limit u ljudskom življenju. Za mene možda i najveća. Mnogi kažu: "Neka mi Bog oprosti".

Da bi vam Bog oprostio, prvo vi oprostite sebi. Da ste iole malo svesni, videli bi ste da ste baš vi-Vaš um- najveći krivci i šta činite vašoj Duši. Ujedno, Bog nije odnos i dualitet (da nekima oprašta a nekime ne-možeš misliti, ili još mnogo gore mišljenje da će nekog trpeti a naposletku, ako se ne popravi i nastavi sa takvim delanjem, onda ga kazniti). Kako Apsolutna Ljubav (Bog) može nekog da kazni ili da mu ne udeli ljubav. Van svake pameti.

Da bi ste upoznali taj Mir i tu Ljubav, morate da prestanete da sudite, da zaustavite taj glas u glavi koji vam govori da ste vi u pravu a onaj nije. Nemojte da sudite da vam ne bi bilo suđeno (ko u poslednje dve rečenice zaključi da to Bog sudi onima koji sude, ništa nije shvatio i neka pročita opet šta je napisano samo bez te dve poslednje). Možete da raspravljate ali to znači prihvatanje tuđeg mišljenja ne negiranje, prihvatanje kao dar. Da li se slažete sa tim ili ne i da li će te u to da verujete ili ne, to je vaša sloboda, tu nema pogovora.

Kada budete otišli "gore" kazaće vam se samo. Ovozemaljskim jezikom objašnjavate nešto uzvišeno i nebesko.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruka
372
12 strana ovog topika a samo je jedan deifinica,DUSA JE BESMRTNA ZATO STO JE I GOSPOD BESMRTAN,JER DUSA VODI SVOJE PORIJEKLO OD BOGA!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
krajnje tačno...

dokaz traži onaj ko nije video/čuo/osetio/omirisao/okusio ili je to što je doživeo "prevideo" (ovo drugo je matematički rečeno najverovatnije)...

ostali ne traže dokaz/e jer ga imaju pa makar bili bez snage/obrazovanja/ubedljivosti da ga "iskažu"...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ko traži dokaze, postoji mogućnost da nađe istinu. Ko ih ne traži, postoji mogućnost da život proživi u zabludi.
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
,

Prihvatam i nauku i religiju, ali po svemu sudeći ili po mom mišljenju ja sam religiju, tj. duša je besmrtna i mi smo nastali evolucijom!!???
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Ovde je bilo mnogo žestine i isključivosti koji uopšte ne doprinose konstruktivnosti rasprave.
 
Natrag
Top