Besmrtnost ili smrtnost duse

Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Odlicno Loadikeja, zakljucak ti je da su sva stvorenja "Ziva Bica" i potpuno ista.

Sad ti meni objasni, potanko, razgovjetno i logicno, ka sto ja tebi "nacrtah", ovo sledece:

Kako je Bog stvorio covjeka po svom Bozjem liku ?

Je li stvoreni covjek odmah po stvaranju postao Licnost ?

U cemu su slicnosti izmedju Boga i covjeka ?

Jesu li zivotinje Licnosti ?

U cemu su razlike izmedju covjeka i zivotinje ?

Moze li covjek da oblikuje i razvija svoj Duh i Dusu ?

Kada covjek umre sta se dogadja sa covjekovim Duhom, a sta sa Tijelom ?

Nakon smrti covjeka gdje se nalazi covjekova Licnost = Dusa, je li ostaje u Tijelu ili je u Duhu ?


Loadikeja, nije ti valjda Bog dao pamet da samo kopiras i ponavljas sve iste citate, i bas nista ne objasnjavas...

...no pokazi nesto od svog intelekta i dokazi po cemu si Ti takav po liku Boga ?

Ako vec trvrdis da "nemas Dusu", no da si samo "Zivo Bice", ili "Zivotinja sa Intelektom"...

...onda pokazi barem Intelekt !

( mozda se sjetis da citiras Solomona, kako treba samo da ludujes i veselis se, i da si isto ka i stoka, ili mozda...? )
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, na sve ovo biblija daje nedvosmislene odgovore, a dao sam ih i ja u prethodnim komentarima.
Ja razumem stanje tvog uma, jer si ti u svom umu memorisao jednu kvarnu nauku koja ti ne dopusta da razumes pismo u izvornom obliku.
Mozda bi ti i zeleo - ali ne mozes, jer je tvoj um izgradjen na ovim principima, i tebi je pomoc jedino u ciscenju uma od ove prljavstine, i molitva da prihvatis cisto biblijsko ucenje.

Izvinjavam ti se sto dajem ovakvu definiciju tvog stanja, ali ono je realnost - koju ja licno ne bih voleo da dozivim, jer to je duhovna tamnica iz koje sam ja odavno izasao i prihvatio cisto jevandjelje koje mi je dalo istinsku slobodu i zdravo rasudjivanje u Duhu Svetome.
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Loadikeja, moj um je preokupiran prvenstveno utvrdjivanjem istine samoga Boga i Gospoda Isusa Hrista !

Na sva tvoja pitanja dao sam jasne i opsirne odgovore, cesto i analize sa definicijama koje neces naci na drugim mjestima, nit u knjigama, ni po internetu, a i to nije moja pamet, nit zasluga, vec dar od Boga i ovog duha, duse i uma, sto mi On dade.

Sa druge strane ne nudis svoje odgovore na ova sasvim jasna i jednostavna pitanja, a pokusao sam i preko neta da potrazim sta na ovo kazu Adventisticki i JS sajtovi, i vidim istu stvar, od ovih pitanja svi bjezite "ka djavo od krsta", svemu i svacemu pridajete veci znacaj od samih Rijeci Boga i svega sto uci Hristos u Bibliji, jer vi se drzite samo onih sporednih djelova Biblije, koji mogu donekle opravdati vasu naopaku nauku, i zakljucak je da vama nije stalo do Bozije istine.
S obzirom da su masoni osnovali i Adventiste, JS, Mormone i slicne kvazi-religijske organizacije, onda je sve jasno.

Smijesno je i zalosno u isto vrijeme, da svi vi koji se izdajete za navodne "Hriscane", govorite za sebe da "nemate Dusu", da ste samo "ziva bica" i "zivotinje sa intelektom", da ponizavate i vrijedjate "Duh Bozji i Duh Zivi" u sebi, nazivajuci ga "bezlicnim duhom i bezlicnom silom", a pri tome velicate svoj "Intelekt", koji je zapravo veoma slab i cesto jadno-kukavicki.

Imam utisak, da kada bi sada Isus Hristos stao pred vama, i pitao vas o Bozjoj nauci, dozivio bi isto sto i od jevrejskih vodja, intelektualnih fariseja i ostalih religijskih formalista, koji ne prenose Hristovu nauku, nego svoje lazne umisljaje.

Znam da se neces ni ti, niti bilo koji adventista usuditi da odgovorite na sva prethodna pitanja, jer to je za masone tabu tema.

Zelim ti svako dobro i da pronadjes onaj uski, ali istiniti put koji vodi do Gospoda Isusa Hrista !


Za ostale imam pitanja i potrebna mi je pomoc, da kroz analizu utvrdimo Istinu koju govore ovi stihovi:

18. Јер и Христос једанпут за гријехе наше пострада, праведник за неправеднике, да нас приведе к Богу, убијен, истина, бивши тијелом, но оживљевши Духом;
19. Којијем сишавши проповиједа и духовима који су у тамници,
20. Који некад не хтјеше да слушају кад их очекиваше Божије трпљење у вријеме Нојево, кад се грађаше ковчег, у коме мало, то јест осам душа, остаде од воде.
21. За спомен тога и нас сад спасава крштење, али не прање тјелесне нечистоте, него обећање добре савјести Богу васкрсенијем Исуса Христа. (1. Петрова, глава 3 i 4)

6. Зато се и мртвима проповједи јеванђеље, да приме суд по човјеку тијелом а по Богу да живе духом.

Ovdje je sasvim jasno da je Hristos sisao svojim Duhom da propovjeda i Duhovima koji su u Tamnici.

Ovo mi nije jasno:

Hristov Duh je mrtvima propovjedao jevandjelje - Zasto ?

Da (mrtvi ?) prime sud po covjeku tijelom ?

(je li ovo znaci da svi ljudi koje je Bog podavio u potopu, trebaju da znaju zasto su pobijeni, i mrtvi svojim tijelom ?)

A po Bogu da Zive Duhom ?

(je li ovo znaci da "mrtvi" treba da znaju zasto Zive Duhom, i zasto se njihov Duh nalazi u Tamnici ?)


Ovako sve ovo razumljeh, ali mi nije sa sigurnoscu sve ovo jasno.

Hvala na objasnjenju !
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve sto si do sada mapisao u svojim objasnjenjima - nije proizvod pisma i biblijske celine, vec prazna ljudska filozofija proistekla iz tvog neznanja, pogresnih prevoda odredjenih izraza, neuporedjivanjem tekstova, ili slabog zapazanja.

Istina se nalazi u reci Bozjoj, njoj ne treba spoljasnje tumacenje, ili dodavanje objasnjenja koja se navodno ne nalaze u samom tekstu.

Ti mozes uzeti olovku i slobodno u svojoj bibliji dopisati tvoja licna tumacenja, meni je moja sasvim dovoljna da znam sta je istina.

Takodje, tu je Duh Sveti koji mi svedoci sta je istina, i ne treba da ja ucim njega - vec on uci mene, i osvedocava me u svaku istinu.

Svako ima licnu odgovornost za sebe.

Moj prijateljski savet je da se molis se Bogu da ti on otkrije istinu i da ti da slobodu u Duhu Svetome, jer vidim da si u svezi lazi i nepravde, i da ovde svesno iznosis mnoge druge neistine.
To ti govorim iz ciste ljubavi.

Neka ti Gospod bude milostiv.

Pozdrav i svako dobro
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Loadikeja, ovo je cinjenica, jedan od nas dvojice svjesno il' nesvjesno Laze, i pod uticajem je Sotone.

Takodje je u sluzbi masonske organizacije, sa ciljem sirenja satanisticke obmane protiv Boga i ljudi.

Ako se u 90% Biblijske istine, doda 10% satanisticke Lazi, onda je to velika opasnost za sve Ljude.

Za ovo dobro kazes: "Svako ima licnu odgovornost za sebe" !

Za sve sto govorimo i radimo odgovaracemo licno Bogu.

Ovo govorim iz ciste ljubavi za tebe i za sebe.

Neka nam Bog pokaze Ispravan put .

U slavu Gospoda Isusa Hrista !

Amin.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laže onaj ko ne iznosi istinu podržanu biblijskim kontekstom već svoja lična mišljenja - pritom ne prilažući biblijske tekstove da bi ih potvrde.

Ja sam ti u svakom odgovoru priložio bar jedan biblijski tekst, a svako može videti da ih je bilo mnogo više.

Meni je jasno da ti ovde iznosiš mnogobožačka učenja koja su danas zastupljenja u pokretima koji ih danas plasiraju na velika vrata, prvenstveno New age, i slično...pitanje je kako TI to ne vidiš, ili to svesno činiš ili ne poznaješ tematiku.

Iz tvojih dosadašnjih izlaganja izveo bih samo nekoliko zaključaka, i da ti na osnovu njih postavim par pitanja, i molim te da odgovoriš kratko bez iznošenja filozofija.

Ti dakle tvrdiš da u čoveku postoje dva nezavisna svesna elementa:

1. Duh koji nakon smrti tela izlazi iz tela i odlazi u raj ili pakao.

2. Duša koja čini to isto.

Pitanje: Da li to znači da u čoveku prebivaju dva razumna svesna elementa, dva bića ili čoveka - nezavisna jedan od drugog?

Sledeće.
Kao što kaže biblijski tekst - Bog je stvorio čoveka od praha zemaljskog ( stvorio je telo ), a potom je u to telo udahnuo Duh životni ili Dah života.
Pošto je po tvom verovanju Duh čovek koji izlazi iz tela nakon smrti, da li to znači da je Adam živeo u raju kao Duh sa Bogom, pre nego što ga je Bog udahnuo u Adamovo telo koje je stvorio.
Da li to znači da smo svi mi Duhovi koji su bili sa Bogom na nebu pre savog rođenja, a da nas je Bog udahnuo u telo bebe, i kada umremo ponovo će mo izaći iz tela i vratiti se u raj.

Sledeće.
Ako je Bog prilikom stvaranja udahnuo u telo Duh životni koji je već postojao kao nezavistan elemenat i nastanio se u telu, otkud onda duša kao još jedan nezavistan elemenat, u tom slučaju postoje dva čoveka koji žive u telu Adama.

Sledeće.
Ako po tvom verovanju Duše nakon smrti tela odlaze u raj da žive sa Bogom, kako onda biblija govori da duša biva položena u grob ida umire, a u drugom tekstu kaže da umire u moru davljenjem u vodi, zar duša po tvom verovanju nije prozirna materija koja nije podložna zemaljskim okolnostima može da se udavi u vodi?

Na kraju bih dao objašnjenje teksta koji si postavio a koji glasi:

Stih/odeljak: 1. Petrova 4:6

Daničić-Karadžić (RDK):

6 Zato se i mrtvima propovedi jevanđelje, da prime sud po čoveku telom, a po Bogu da žive duhom.

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak (RIŠ):

6 Jer zato se i mrtvima propovijedalo evanđelje, da budu suđeni kao ljudi tijelom, a po Bogu da žive Duhom.

Lujo Bakotić (LB):

6 Jer se jevanđelje propovedi i mrtvima, zato da, pošto su primili sud kao ljudi u puti, žive dalje duhom po Bogu.

-----------------------------------------------------------------

Ovaj tekst govori o sudu u propovedanju jevanđelja, i odnosi se na duhovno mrtve ljude - grešnike kojima se na zemlji propoveda istina o Bogu.
To propovedanje uvek za sobom donosi sud, gde se ljudi opredeljuju da prihvate jevanđelje ili da ga odbace, što dovodi do toga da u tom trenutku njihova imena bivaju zapisana u knjizi života ili pak smrti.
Tim ljudima koji prihvate jevanđelje - radosnu vest o spasenju u Isusu Hristu, njima se daje dar Svetog Duha, i oni od tada žive jedan novi život u zajednici sa Bogom i u duhu Svetome.
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Po Bozjoj Rijeci u Bibliji kada covjek umre on "spava", tj, tijelo covjeka pociva u grobu, jer je sam covjek u trenutku stvaranja od Boga, stvoren samo kao Tijelo = Covjek.

Sve ostalo sto se nalazi u covjeku je samo i jedino Bozije, i Duh Zivotni i Dusa Ziva.

Nakon smrti covjeka, ono sto je od zemlje - Tijelo - vraca se zemlji, raspada i postaje prah zemaljski.

Ono sto je Bozije, Duh i njegov sadrzaj Dusa Ziva, vraca se Bogu, koji ga je i dao.

Duh Pravednika, ljudi, vraca se Bogu i tjesi u Bozjoj blizini do ponovnog vaskrsnuca Tijela i spajanja u prijasnju cjelinu, jer na svim mjestima u Bibliji sam Bog kaze, "i Duh se Vrati u tijelo" !
Svi Pravedni Ljudi nako uskrsnuca dobijaju vjecan zivot u Tijelu, sa istim svojim Duhom, Dusom = Licnoscu kao i prije, jer su za svoga ovozemaljskog zivota dostojno pokazali svoju Bozansku vrijednost i kao takva Vrijednost ce vjecno zivljeti sa svojim Bogom i Gospodom Isusom Hristom.

Duh Gresnih ljudi, odlazi u Podzemlje, u pakao, gdje Ispasta, do ponovnog vaskrsnuca Tijela gresnika, kada se Vraca u tijelo i spaja u prijasnju cjelinu, a potom Izlazi svaki Gresni Covjek na Sud Bozji, obrazlaze mu se zasto nije dostojan vjecnog zivota, nakon cega se gresni covjek baca u ognjeno jezero na Unistenje.

Dakle, Biblija na svim mjestima gdje licno govori Bog i Gospod Isus Hristos, na svim mjestima ponavlja upravo ovo sto sam opisao i objasnio, a to isto su dobro znali i svi Apostoli.

Sve ostalo sto u Bibliji govore obicni ljudi i smrtnici, David, Solomon, Jov i svi ostali je samo nepotpuno ljudsko znanje o zivotu Duha nakon smrti, jer Duh je samo Bozji, a Bog nikada ne umire, pa tako i Njegov Duh, ali Bog nakon Suda Bozijeg, na osnovu Pravednog Zakona, unistava i Dusu i Tijelo gresnih ljudi.

Pravedni ljudi zive kroz vjecnost i usavrsavaju se beskonacno u beskrajnoj ljepoti i mogucnostima sa Bogom.

Biblija je tako jednostavna i razumljiva svim ljudima koji zele shvatiti sta im govori sami Bog.

U Slavu Boga Tvorca i Gospoda Isusa Hrista,

Amin !
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
.Dobivsi duh od Boga,svaki je covek besmrtan dusom.
Komentar:
Biblija videli smo,kaze da samo Bog ima besmrtnost,a crkva uci da je i ljudska dusabesmrtna.Sta je od ovoga istina?.
Bog Otac Jahve je BEZ vremenski.
Bog Javhe stvorio je Vrijeme i Materiju.

Bog Jedini Jahve stvara Bića.
Svojim stvorenjima, Bog Jahve daje svoj životni Dah.

Stvorenja imaju svoju osobnost - svoj DUH.
TAJ duh je vječan - ALI - od trena svog postanka,
vječan samo prema budućnosti.

Prije Početka stvaranja - DUHOVI nisu postojali.

Bog Jahve je Besmrtan.
Isus je umro - nije Besmrtan - nije Bog.

Smrt stvorenja je - spavanje, hibernacija, stand by,...
do trenutka prvog - ili - drugog uskrsnuća.

Tada nadalje - spajanje DUHA - osobnosti toga stvorenja,
sa novim NEraspadljivim Vječnim Tijelom.

I - nadalje vječan život.
Kako kome!

Malobrojnima u Vječnom Raju,
VEĆEbrojnima u Vječnom Ognjenom Jezeru.

Čudno mi je to!
Većina - 99% vjeruje u TTT,
a jako malo ljudi će se spasiti!?!?!
 
Natrag
Top