Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire jedno o duši, popovi nešto drugo i različito međusobno. Ne znaju ni kakvu nauku imaju.

Starac Kleopa kaže da je bio demon kod Saula, a ava Justin da je duh Samuila.

Sva nauka im je takva tumači kako ko hoće. Mire kaže da mrtvi ne pričaju, a ostali da itekako pričaju. Demon im izazvao konfuziju.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Glavna zabluda učenja o besmrtnosti duše leži u mogućnosti da se demoni (pali anđeli) pojavljuju hrišćanima i da iznose svoje zablude predstavljajući da su to umrli verni ljudi.

Čovek koji veruje u zabludu o besmrtnosti duše, prihvatiće lažno predstavljanje palih anđela, i nema odbranu od prevare, samo zato što nije hteo da veruje Bogu na reč.

Prihvatanjem ove zablude, čovek postaje otvoren da sluša đavolske duhove!
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ovo je Božji poziv Njegovom narodu koji se nalazi u raznim crkvama.

Rev 18:4 I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.

KONTEKST

(18. glava Otkrivenja prirodni je nastavak 17. glave u kojoj se otkriva kurva velika koja sedi na zveri crvenoj i koja je pijana od krvi svetih i koja je majka svim kurvama i mrzostima zemaljskim)

Rev 18:1 I posle ovog videh drugog anđela gde silazi sa neba, koji imaše oblast veliku; i zemlja se zasvetli od slave njegove.
Rev 18:2 I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;
Rev 18:3 I carevi zemaljski s njom se kurvaše, i trgovci zemaljski obogatiše se od bogatstva slasti njene.
Rev 18:4 I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.
Rev 18:5 Jer gresi njeni dopreše tja do neba, i Bog se opomenu nepravde njene.
...

Rev 18:8 Zato će u jedan dan doći zla njena: smrt i plač i glad, i sažeći će se ognjem; jer je jak Gospod Bog koji joj sudi.
Rev 18:9 I zaplakaće i zajaukati za njom carevi zemaljski koji se s njom kurvaše i besniše, kad vide dim gorenja njenog,
Rev 18:10 Izdaleka stojeći od straha muka njenih i govoreći: Jaoh! Jaoh! Grade veliki Vavilone, grade tvrdi, jer u jedan čas dođe sud tvoj!
...

Rev 18:16 I govoreći: Jaoh! Jaoh! Grade veliki, obučeni u svilu i porfiru i skerlet, i nakićeni zlatom i kamenjem dragim i biserom;
...

Rev 18:18 I vikahu, videvši dim gorenja njenog, i govorahu: Ko je bio kao ovaj grad veliki?
Rev 18:19 I baciše prah na glave svoje, i povikaše plačući i ridajući, govoreći: Jaoh! Jaoh! Grade veliki, u kome se obogatiše svi koji imaju lađe na moru od bogatstva njegovog, jer u jedan čas opuste!
Rev 18:20 Veseli se nad njim nebo, i sveti apostoli i proroci, jer Bog pokaja sud vaš na njemu.
Rev 18:21 I uze jedan anđeo jak kamen veliki, kao kamen vodenični, i baci u more govoreći: Tako će sa hukom biti bačen Vavilon, grad veliki, i neće se više naći;
Rev 18:22 I glas gudača i pevača i svirača i trubača neće se više čuti u tebi; i nikakav mastor ni od kakvog zanata neće se više naći u tebi, i huka kamenja vodeničnog neće se čuti u tebi;
Rev 18:23 I videlo žiška neće se više svetliti u tebi, i glas ženika i neveste neće više biti čuven u tebi; jer trgovci tvoji behu boljari zemaljski, jer tvojim čaranjem prevareni biše svi narodi.
Rev 18:24 I u njemu se nađe krv proročka i svetih, i svih koji su pobijeni na zemlji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ISPOVEDATI SE TREBA DUHOVNIKU A NE PRED IKONAMA ILI SAMO U MOLITVI.


Bila sam bezbožnik i strašno sam hulila Boga. Živela sam sramotno, prostituisala se i bila mrtvac na zemlji. Međutim, milostivi Bog me nije napustio nego me je doveo do pokajanja.
1961. sam se razbolela od raka i bolovala sam tri godine. Nisam ležala jer sam morala da radim i idem od jednog do drugog lekara, nadajući se da ću se izlečiti. U poslednjih šest meseci sam bila toliko oslabila da ni vodu nisam mogla da pijem. Čim bih malo popila, odmah sam povraćala. Tada su me odveli u bolnicu i pošto sam bila još pri svesti, pozvali su jednog profesora iz Moskve koji je odlučio da me operiše.
Čim su mi otvorili stomak, istog trenutka sam umrla. Duša mi je napustila telo i stajala između dva doktora, dok sam uplašeno posmatrala svoje izjedeno telo. Čitav stomak i creva su mi bila zahvaćeni rakom. Stajala sam tako i razmišljala, otkud nas dve tu?! Nisam imala pojma da duša postoji. Komunisti su nas učili da duša i Bog ne postoje i da je to samo izmišljotina sveštenika koji su želeli da prevare narod i drže ga u strahu nečim što ne postoji.

Gledala sam tako sebe u operacionoj sali. Izvadili su mi bili utrobu i tražili dvanaestopalačno crevo. Ali tamo je bio samo gnoj jer je sve bilo uništeno ili obolelo – ništa zdravo nije postojalo. Tada su doktori rekli – Ova nema s čim da živi. Preplašena sam sve to posmatrala i opet razmišljala, kako je moguće da nas ima dve – jedna je ovde a druga tu leži?! Tada su doktori kako-tako vratili utrobu na svoje mesto i rekli da se moje telo da doktorima koji su na obuci, i da se u međuvremenu prebaci u mrtvačnicu. Meni je jedino bilo čudno što smo postojale nas dve.
Ostavili su me tu, tako nagu, prekrivenu jednim čaršavom do pazuha.
Posle sam videla svog brata koji je došao s mojim sinom. Bilo mu je šest godina i zvao se Andruška (Andrej). Moj sin je prišao mom telu i poljubio me u čelo. Počeo je da plače, govoreći – Mama, mama, zašto si umrla? Još sam mali, kako ću da živim bez tebe? Oca nemam a ti si sad mrtva! Zagrlila sam ga i poljubila ali to nije osetio niti je mogao da me vidi. Samo je posmatrao moje mrtvo telo. I moj brat je plakao.
Posle toga sam se odjednom našla u svojoj kući. Došla je bila moja svekrva iz prvog braka, moja majka i sestra. Prvog supruga sam bila napustila jer je verovao u Boga. Tada je započelo deljenje mojih stvari. Živela sam bogato, imala sam svega ali sam sve to stekla nečasno i kroz prostituciju. Moja sestra je odmah počela da odvaja najbolju odeću i razni nakit, dok je moja svekrva govorila da ostavi nešto i za mog sina. Međutim, moja sestra ništa nije ostavila već naprotiv, počela da joj se obraća sarkastično – Ovo dete nije od tvog sina, prema tome i ti mu nisi nikakav rod. Čim je završila započeto, izašli su i zatvorili kuću a moja sestra je teglila i veliki zavežljaj s raznoraznim stvarima koje je uzela. I dok su se moja sestra i svekrva svađale oko toga, videla sam kako oko nas igraju i vesele se demoni.

Iznenada sam se našla u vazduhu i kao da sam letela avionom. Osećala sam kao da me neko drži i kako sve više odlazim u visinu. Bila sam iznad grada Barnaul. Onda je grad nestao iz mog vidokruga. Sve se smračilo. Zatim je opet počela da se vidi nekakva svetlost, da postaje sve snažnija i jača, da na kraju nisam mogla da držim oči otvorene. Stavili su me na neku crnu ploču, visine metar i po. Posmatrala sam drveće s ogromnim stablima i gustim listovima raznih veličina. Među drvećem je postojalo mnoštvo kuća ali nisam mogla da vidim ko živi u njima. U udolini je postojala prelepa livada. Zapitala sam se, gde li se to nalazim; ako se nalazim na zemlji, zašto ovde nema fabrika, prodavnica niti nekih drugih zgrada, puteva, prevoza. Kakvo je ovo mesto bez ljudi ili ko već živi ovde?! Malo dalje sam videla jednu prelepu, visoku ženu, kraljevski odevenu a ispod krajeva haljine su joj virila bosa stopala. Tako je lako hodala da skoro nije dodirivala vlasi trave. Pored nje je koračao mladić koji joj je svojom visinom dopirao do ramena. Krio je dlanovima lice i gorko plakao, jecao, nešto je molio ali nisam mogla ništa ni da čujem ni da razumem. Pomislila sam da joj je sin i sažalila sam se na njega što ona nije želela da mu popusti. Jadan, plakao je i plakao a ona – ništa!

Promocija SPIRITIZMA.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Brate Mire000, Jov ne nagađa nego zna. Evo da pitamo Jova šta on kaže:"Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na posledak će stati nad prahom. I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u telu svom videti Boga. Ja isti videću ga, i oči moje gledaće ga a ne druge...", Jov 19,25-27. Dakle More, Jov zna a ne nagađa:) Jov je verovao u vaskrs. Ako je Jov živeo oko 1000 godina pre Solomuna i Davida, nije li logično da su i oni znali? Zdravo rasuđivanje ne može da prenebregne ovu činjenicu.



Zanima me koji su to teolozi koji očito poriču ono što Jov kaže? :).




Miroslav Dretar je jedini preveo tako, dok DK drugačije, KJ Version drugačije i pogledaj u Strongu ni jedan prevod ne koristi izraz "nikada više". E sad uzeti samo jedan prevod koji nama odgovara je isto ono što čine JS nažalost. Pogledaj slobodno i ako nađeš neki drugi prevod gde piše "nikada više" citiriaj mi slobodno.

Ps. I brat Sud Narodima takođe ovo isto navodi...:)
Pozdrav.


Jovane ja se zaista pitam da li si ti procitao knjigu o Jovu?
Ili ti citas po tudjim uputstvima samo odredjene pasuse?

Da kazem prvo o Bibliji:

Biblija nije samo ''Bozanska'' knjiga, vec sadrzi i ljudski elemenat. Bog se nije koristio ''diktatom'', vec je dopustao da pisci sami svojim recima ''izraze'' ono sto su razumeli i videli. A svi ti opisi su podlozni ''ljudskom misljenju''.

Biblija je ''Bozansko-ljudska knjiga'' i to moramo imati na umu kada pristupamo ovoj temi.

Mi mozemo biti sigurni u istinitost reci, jedino onda kada u Bibliji pise ''TAKO GOVORI GOSPOD''.


Solomunu jeste Bog dao mudrost, ali ne i ''Bozansku mudrost'' , jer kada bi to tako bilo, onda ''on ne bi sagresio''.
Mi ipak vidimo do cega ga je dovelo ''njegovo mudrovanje'' kada je i sam poklekao i ucinio ozbiljne grehe te odbacio Boga, pa poceo da sluzi idolima. U teologiji se zato i postavlja pitanje: ''zasto bi smo slusali Solomuna''?

Njegove reci su ''svakako korisne'', ali im ''ne smemo pokloniti puno poverenje''.


-Jevreji nisu verovali u vaskrsenje, i to je tako ocigledno u celom Svetom Pismu kroz ceo Stari Zavet.
Tek kasnije Bog im u direktnoj objavi daje nadu u vaskrsenje, i zato imamo u Jezekilju, Isaiji i Danilu, da Bog govori o vaskrsenju.


-Cak i u vreme Hrista, postojale su grupe kao sto su sadukeji koje i dalje nisu verovale u vaskrsenje..
To pokazuje, da je postojao kontinuitet tog verovanja koji se odrzao sve do Hristovog vremena, i to glediste je ranije preovladavalo..


Dalje ono sto vi citirate jeste uglavnom propovednik:
(na tome i temeljite svu vasu teologiju)

''Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio..
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i nikada više nece imati udela ni u čemu što biva pod suncem.
''(Propovednik 9:5)

Propovednik dakle kaze da "UMRLIMA NEMA PLATE".
Ovo je suprotno Hriscanskom ucenju, da ce svima biti "placeno po njihovim delima".

Dalje on kaže "NIKADA VISE NECE IMATI UDELA NI U CEMU STO BIVA POD SUNCEM" - to je suprotno ucenju o vaskrsenju. Dakle Propovednik ovde JASNO UCI PROTIV VASKRSENJA!

KAD UMRES GOTOV SI! NEMA NIKADA VISE!

Ti si ovo ignorisao.

Propovednik dakle uci ''protiv vaskrsenja'', ali adventisti nece zato reci: ''eto Propovednik je ucio protiv vaskrsenja , to znaci da onda nema vaskrsenja'', nego ce ipak poslusati Hrista koji kaze ''da mrtvi ustaju''.

*Ako je Propovednik ovde pogresio sto se tice vaskrsenja, da li je onda istinu govorio kada je rekao da ''mrtvi ne znju nista''?
Da li je iko od njih istinu govorio?
Naravno da nije, to je njihovo licno misljenje, a ne Bozje!


Isto je sa svim ostalim citatima koje vi navodite da ''mrtvi ne znaju nista i sl''..


_____________________________________________________________

Sada da predjemo na Jova:

Ja sam ga objasnio vise puta na forumu..
Jov kao i Solomun izrazava ''svoje misljenje'', ne zeli iznositi dogmu..
Knjiga je prepuna tudjih misljenja i cak su i Jovovi tesioci iznosili ''pogresne ideje o Bogu''..


Da vidimo sta Jov kaze:


"kad legne covek, ne ustaje više; dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti oda sna svog. " (Jov 14:12)

-ON KAO I SOLOMUN NEGIRA VASKRSENJE!

I sta dalje kaze:

"O da me hoćeš u grobu sakriti i skloniti me dokle ne utoli gnev Tvoj, i da mi daš rok kad ćeš me se opomenuti!" (Jov 14:13)

"O DA HOCES!?"
ON SE NADA DA CE GA BOG VASKRSNUTI, JER JE SMATRAO DA JE PRAVEDAN.
ALI NIJE VEROVAO DA CE TAKO I BITI!
ON NE VERUJE U VASKRSENJE!

ON SE SAMO NADA.

Svi ostali stihovi koje vi navodite, dokazuju isto to, a to je njihovo ''ne verovanje u vaskrsenje i ne verovanje u zagrobni zivot''. Svi takvi stihovi pokazuju ''njihovo lutanje i pokusaj odgonetanja tajni''(nesigurnost), precizna dogma nije postojala sve do vremena Isaije i to je ono sto ja tvrdim... Ne samo ja vec cak i neki vasi adventisticki teolozi..

Brate Mire000, Jov ne nagađa nego zna

Recimo da si u pravu i da on ''zna''(a dokazao sam da ''ne zna''), to opet ne negira ono sto sam ja rekao da do Isaije nije postojala doktrina o tome. Jer nije sigurno kada je Jov pisan, autorstvo se vestacki pripisuje Mojsiju, zbog opisa pojedinih predela iz tog vremena, ali je sasvim sigurno Jov kasnijeg datuma. Sem Jova ne postoji niko pre Isaije ko je uopste i ''spomenuo'' vaskrsenje, sem Davida, ali on govori ''za mesiju'' a ne za sebe.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Glavna zabluda učenja o besmrtnosti duše leži u mogućnosti da se demoni (pali anđeli) pojavljuju hrišćanima i da iznose svoje zablude predstavljajući da su to umrli verni ljudi.

Čovek koji veruje u zabludu o besmrtnosti duše, prihvatiće lažno predstavljanje palih anđela, i nema odbranu od prevare, samo zato što nije hteo da veruje Bogu na reč.

Prihvatanjem ove zablude, čovek postaje otvoren da sluša đavolske duhove!

Pravoslavlje zabranjuje komunikaciju sa umrilima sto je u stvari spiritizam, i uci o opasnosti takve vrste komunikacije, i upozorava da se to ne cini. Bez obzira sto su mrtvi svesni, jedino kroz molitvu je dozvoljeno njihovo pominjanje, ali ne i ''razgovor''.

Postoje monasi koji stupaju na to tlo, i podvrgavaju se opasnostima komunikacije sa duhovnim svetom, a crkva takve uvek upozorava da to ne cine..
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Da li je istina da od Adama do Hrista niko nije znao za vaskrsenje?

To je nije istina.

Umesto da svojim rečima potvrdi istinu, lažni svedok bira da brani zabludu i bogohulnu instituciju koja ratuje protiv Božjeg naroda koji drži zapovesti Božje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Šta je značio žrtveni sistem koji je uspostavljen od Adama i koji je trajao sve do Hrista?

Žrtveni sistem predstavlja Božji plan spasenja!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Da li je istina da od Adama do Hrista niko nije znao za vaskrsenje?

To je nije istina.

Nisam rekao da ''niko nije znao'', ja govorim o ''dogmi'', o onome cemu je "narod bio ucen" od proroka. Dogma nije postojala do Isaije, pa cak ni ucenje o ''mesiji''.

Pavle lepo kaze da je to ''tajna'' otkrivena njima, a ne prethodnim narastajima:

''o objavljenju tajne, koja je bila skrivena od vječnih vremena,

A sad se javila i kroz Pisma proročka upoznala, po zapovijedi vječnoga Boga, da se pokore vjeri svi narodi
" (rim 16:25)

Šta je značio žrtveni sistem koji je uspostavljen od Adama i koji je trajao sve do Hrista?

Žrtveni sistem predstavlja Božji plan spasenja!

PREDSTAVLJA!
ALI JEVREJI NISU ZNALI NJEGOV ZNACAJ I SIMBOLIZAM!

MISLILI SU DA JE ZIVOTINJA PREUZELA GREHE!
 
Natrag
Top