Baza Vjezbi

Član
Učlanjen(a)
13.06.2010
Poruka
665
Baza Vjezbi - Quadriceps

Quadriceps
-Iskorak sa bučicama naprijed
iskorak-sa-bucicama-naprijed.jpg

Zauzmite početni stav sa bučicama. zatim napravite iskorak tako da vam koljeno zadnje noge gotovo dodirne pod, vaš torzo treba da bude u vertikalnom položaju sa podom. Koljeno prednje noge ne smije da preže prste vašeg stopala. Zatim se vratite u početni položaj učinite ovo sa suprotnom nogom i nastavite sa ponavljanjima.
-Duboki čučanj
Postavite dvoručni teg iza vrata i uzmite čvrsto štangu. Postavite vaša stopala u širini ramena, stopala blago okrenite vani. Spuštajte se dok se vaša koljena u potpunosti ne saviju. Savijte koljena i butine dok vaše noge ne budu čvrste. Štanga čitavim pokretom ostaje na istom mjestu. Trudite se da držite glavu blago podignutu na gore. Leđa čitavim pokretom moraju biti u pravilnom položaju. Vratite se u početni položaj i nastavite ponavljati vježbu. Neki misle da je ova vježba štetna za koljena dok drugi misle da je čučanj odlična vježba. Ova vježba se može izvoditi i na Smith mašini.
-Nozna ekstenzija na spravi
nozna-ekstenzija.jpg

- Sjedite na spravu i stavite noge pod spuzvu, pri tome da strazni dio koljena bude prislonjen uz sjedalo
-nozne prste usmjerite lagano prema dole
-zatim pocnite sa laganim podizanjem nogu sve dok noge ne budu u potpunosti paralelne sa podom
Savjet: udahnite gore, izdahnite dole
- Čučanj na hack spravi
Cucanj-na-hack-spravi.jpg

- Poduprite ramena pod spuzvu
-noge u razmaku od 30cm stavite na platformu
-stanite uspravno, glava gore, ledza uspravna
-cucanj napravite sve dok nadkoljenica ne bude paralelna platformi
-vratite se u pocetni polozaj
Savjet: udahnite dole, izdahnite gore
Izvor: Teretana.ba
 
Učlanjen(a)
10.04.2010
Poruka
29
ovo sve pokazuje kako se koja vjezba radi,i bas dobro objasnjava,ali niko ne kaze koliko ponavljanja,koliko serija treba raditi za jednu vjezbu,a to je vrlo vazno...ja sam prije par dana cuo da je puno bitno kako radis ako imas mase i ako nemas masu,ali ne znam da li je to tacno,oni koji imaju masu rade po "definiciji" ili 3 serije povecavaju tezinu a smanjuju broj ponavljanja,a 4. seriju rade sa pocetnom tezinom i koliko mogu,a za one koji nemaju mase trebaju 4 serije samo povecavati tezinu,a smanjivati broj ponavljanja,da li sam u pravu??? :D
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
idi na temu "teretana" i tu napisi kako mislis da bi trenirao
napisi koliko kilograma imas,visinu i koji ti je cilj treniranja u teretani.
 
Natrag
Top