Australian Open 2017

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Srpski trio dobro krenuo u dublu, Zimonjić ide na Brajane
Srpski trio u dubl konkurenciji – Nenad Zimonjić, Viktor Troicki i Dušan Lajović plasirao se u drugo kolu Australijan opena.

Izvor: B92

Foto: Getty images
Zimonjić je u tandemu sa nemačkim teniserom Mišom Zverevom na startu turnira bio bolji od kombinacije Dastin Braun/Albert Ramos-Vinjolas sa 7:6(5), 6:2.

U narednoj rundi idu na najbolji dubl svih vremena, braću Boba i Majka Brajana iz Sjedinjenih Američkih Država.

S druge strane, Troicki i Lajović su zajedno nadigrali Olivija Renca i Gvida Pelju u tri seta, sa 6:4, 3:6, 6:3.

Naredni rivali su im Huan-Sebastijan Kabal i Robert Rafah, 14. nosioci u Melburnu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Čung pretio, odlični Dimitrov prošao
Grigor Dimitrov igra možda i tenis karijere od početka sezone, a protiv talentovanog Hjeona Čunga je imao ozbiljan test.

Izvor: B92
11006904858804d359d6d8979796608_640.jpg
Getty images
Momak iz Južne Koreje dobio je prvi set protiv 15. nosioca, ali je Bugarin ipak slavio sa 1:6, 6:4, 6:4, 6:4.

Čung ima 20 godina i 105. je na svetu, ali je pre dve godine bio 51. i jedan je od najtalenotvanijih igrača na ATP turu.

Novak Đoković mu je idol i upravo je u stilu sprskog tenisera i odigrao prvi set. Dimitrov je bio nespreman, pa je Čung uz dva brejka poveo sa 1:0 (6:1).

Bugarin se razbudio na startu drugog seta, odmah je napravio brejk i zadržao je tu prednost do 1:1 (6:4). Čung je uzvratio počtkom trćeg napravivši brejk, ali je Dimitrov igrao izuzetno kvalitetno.

Uspeo je da preokrene, a onda u trećem setu uz jedan brejk rutinski da privede meč kraju. Dimitrova u narednom kolu čeka Gaske koji je deklasirao Karlosa Berloka sa tri puta po 6:1.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Karenjo Busta potencijalni Novakov rival u 3. kolu
Novak Đoković igra protiv Denisa Istoimina u 2. kolu Australijan opena, a ako pobedi naredni rival mu je Pablo Karenjo Busta.

Izvor: B92
3960054605880210ebb7cb756921798_640.jpg
Getty images
Španac je u drugoj rundi neočekivano lako pobedio Kajla Edmunda sa 6:2, 6:4, 6:2.

Britanac je imao određenih problema sa povredom palca i očigledno nije uspeo da se suprotstavi Karenju Busti koji je u prvom kolu imao teži posao kada mu je Polanski predao u petom setu.

Nijednom nije dozovlio brejk rivalu 25-godišnji Španac koji je trenutno 31. na svetu.

Protiv Đokovića je do sada igrao samo jednom, pre tri godine u Monte Karlu Novak je slavio sa 6:0, 6:1, ali Karenjo Busta je sada svakako mnogo bolji igrač.

Sjajan meč odigrao je Rišar Gaske koji je deklasirao Karlosa Berloka sa tri puta po 6:1 i sada čeka Dimitrova ili Čunga.

Filip Kolšrajber dobio je Donalda Janga sa 7:5, 6:3, 6:0, a u tećem kolu će igrati sa boljim iz duela Gael Monfis - Aleksandar Dolgopolov.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Brutalna Pliškova: Do trećeg kola uz 4 izgubljena gema!
Karolina Pliškova je među najvećim favoritima za osvajanje Australijan opena što je potvrdila i u drugoj rundi.

Izvor: B92
4094190625880134e51bda040967198_640.jpg
Getty images
Čehinja, koja je peti favorit u Melburnu, pobedila je Anu Blinkovu sa 6:0, 6:2, pa je tako u prve dve runde izgubila samo četiri gema jer je na startu savladala Špankinju Soribes Tormo sa 6:2, 6:0.

Protiv Blinkove je do pobede došla možda i lakše. Dobila je za 40-ak minuta deset vezanih gemova i nakon toga je mirno privela meč kraju. Završila je sa 24 vinera i 13 grešaka za 62 minuta.

Pliškova je prošle godine odigrala na US openu prvo Gren slem finale kada je izgubila od Anđelik Kerber i očigledno je da je zadržala formu iz Njujorka.

Njena rivalka u trećoj rundi biće Jelena Ostapenko koja je bila ubedljiva protiv Julije Putinceve 6:3, 6:1.

Dalje je prošla i Jekaterina Makarova kojoj je Sara Erani zbog povrede predala prvi vođstvu Ruskinje 6:2, 3:2. Džoana Konta je bila sigurna protiv Naomi Osake - 6:4, 6:2 i sada čeka bolju iz duela Karolina Voznijacki - Dona Vekić.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Mekinro o Kirjosu: On je sramota za tenis kada gubi namerno
Legendarni američki teniser Džon Mekinro rekao je da je Nik Kirjos sramota za tenis kada počne namerno da gubi mečeve.

Izvor: B92
1539095366588001d779238429550691_640.jpg
Getty images
Kirjos je u drugom kolu Ozi opena vodio sa 2-0 u setovima protiv Andreasa Sepija, ali se Italijan vratio i slavio je sa 10:8 u petom setu.

Mladi Australijanac, koji je već suspendovan prošle godine zbog tankovanja, i na ovom meču je zbog iste stvari opomenut.

"Znate moju istoriju i kakav sam bio tokom karijere. Ne smeta mi kada neko pokazuje emocije na terenu i s vremena na vreme kaže neke loše stvari. Ne osuđujem to, ali svakako mogu to bolje da shvatim nego bilo ko ko govori o tenisu", rekao je Mekinro i dodao:

"Ono što ne mogu da razumem i ne mogu da prihvatim je kada Kirjos prestane da se trudi i daje 100% i počne namerno da gubi. Ja bih to nazvao sramotom. Ja mislim da je on najtalentovaniji igrač sveta koji ima manje od 29 godina. Mogao bi da bude najbolji na svetu, ali je mentalno oko 200. pozicije", dodao je legendarni Amerikanac koji se nije tu zaustavio.

"U redu je da pokazujete emocije, to bih i voleo da vidim kada igrate jedan ja jedan i kada ste prepušteni sami sebi, ali kada postane teško, ti periodi kada se on ne takmiči, to je sramota za sport."

Kirjos je na konferenciji u prvi mah dobro prihvatio kritiku Mekinroa, ali je potom u nekoliko navrata cinično odgovorio na nekoliko pitanja sa "pitajte Mekinroa, on sve zna."



 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Svet je šokiran! Đoković ostao bez krune u Melburnu!
Novak Đoković ostao je bez krune na Australijan openu, eliminisan je već u drugom kolu u Melburnu, prvi put tako rano na nekom Grend slemu još od 2008.

Izvor: B92

Foto: Getty images
Najveću senzaciju u poslednjih nekoliko godina u tenisu priredio je Uzbekistanac Denis Istomin koji je slavio sa 7:6 (8), 5:7, 26, 7:6(5), 6:4!

Ovaj 117. igrač na ATP listi sjajnim servisom je kontrolisao ritam meča, imao je 17 as udaraca, naspram devet duplih servis grešaka Đokovića, pet vinera, ali i 11 neiznuđenih grešaka manje od Srbina.

"Žao mi je Novaka, ali igramo sam odlično danas. Iznenadio sam sâm sebe. Ovo je moja najveća pobeda, sad osećam da mogu da pobedim skoro svakoga", rekao je Istomin.

Tok meča:
9551351595880412487445383392559_640.jpg
Getty images
Novak je čudno počeo meč. Prvi gem na servis srpskog tenisera trajao je neverovatnih 15 minuta, a Istomin je imao čak šest brejk lopti.

Đoković je veći deo tog gema odigrao veoma loše, ali je najbolji bio upravo na brejk šansama, pa je uspeo posle četvrt sata da dobije prvi gem.

Đokoviću je falila konstantnost na startu, a Istomin je delovao raspoložen i spreman za borbu. Đoković je u četvrtom gemu imao brejk loptu, ali je Uzbekistanac odlično odservirao i izjednačio je na 2:2.

Iako je igrao daleko ispod svog nivoa Novak je u šestom gemu ponovo uspeo da se izbori za brejk šansu, ali je Istomin ponovo odgovorio. Izjednačio je na 3:3 uz nekoliko odličnih udaraca sa obe strane, a potom je i iskoristio poklon.

U sedmom gemu je bilo 30:0, ali je Novak odigrao očajno naredna četiri poena i Istomin je zasluženo došao do brejka.


Foto: Getty images
Đoković ipak ne bi bio Đoković kada ne bi odgovorio i u takvoj situaciji. Srpski teniser je kao po ko zna koji put u karijeri napravio ribrejk i to iskoristivši tek treću šansu u osmom gemu.

Usledila su neočekivano mirna četiri gema. Novak nije uspeo da pronađe rešenje na servis rivala, pa je o pobedniku prvog seta odlučio 13. gem. Delovalo je da će drugi igrač sveta mirno privesti set kraju kada je uz mini brejk poveo sa 4:1, ali usledio je veliki preokret.

Istomin je dobio pet od narednih šest poena i došao je do set lopte - 6:5. Usledila su dva servis vinera i prva set lopta za Đokovića koju je istomin takođe neutralizovao početnim udarcem. Đoković je napravio mini brejk za 8:7, ali nije okončao posao već je izgubio oba poena na svoj servis.

Prvo je iz slajs bekhenda pogodio mrežu, a onda je izbacio forhend u aut. Istomin je to iskoristio i poveo je sa 1:0 posle 88 minuta - 10:8.


Foto: Getty images
Ništa se ni početkom drugog seta nije promenilo. Istomin je igrao na gornjoj granici svojih mogućnosti, dok je Novak bio atipično odsutan. Delovalo je da srpski teniser nije bio spreman na ozbiljan otpor Uzbekistanca koji je i početkom drugog seta bio bolji od dvojice igrača na Rod Lejver areni.

U petom gemu Đoković je posle sjajne reakcije na mreži stigao do brejk lopte, ali nije napravio brejk i Istomin je nastavio da kontroliše meč. Đoković je bio totalno van ritma, a naspram sebe je imao izuzetno raspoloženog rivala.

U desetom gemu Đoković je bio u potpuno izgubljenoj situaciji. Na 15:30 je napravio duplu servis grešku i Istomin je imao dve vezane prilike da dođe do 2:0 u setovima. Prvu set loptu Novak je spasao forhend vinerom, drugu as udarcem i uspeo je da izjednači na 5:5.

Deseti gem i činjenica da je bio na korak od 0:2 u setovima kao da je razbudila srpskog tenisera. Tek u 11. gemu drugog seta zaigrao je kako ume i došao je do tri vezane brejk šanse. Istomin je prve dve neutralizovao, ali kod treće nije imao nikakvu šansu i Novak je maestralnom bekhend dijagonalom došao do 6:5. Minut kasnije bilo je 7:5 i 1:1 u setovima.


Foto: Getty images
Ogromnu psihološku prednost Novak je naplatio već na startu četvrtog seta. Igrao je srpski teniser mnogo bolje, a isto tako nije bilo realno da Istomin zadrži nivo igre iz prva dva seta.

Đoković je u trećem gemu napravio novi brejk i preuzeo je kontrolu nad mečom. To je ipak dovelo do momentalnog pada koncentracije srpskog tenisera, pa je Istomin odmah uspeo da vrati brejk i izjednači na 2:2.

U nastavku seta na terenu je psotojao samo Novak Đoković. Srpski teniser je tek posle tri sata tenisa zaigrao kako je verovatno očekivao da će igrati od starta i uz još dva brejka brzo je došao do 6:2 i 2-1 u setovima.

U finišu seta mnogo je bio zanimljiviji duel Đokovića i glavnog sudije Marijane Alveš. Srpski teniser je u dva navrata slobodno se može reći posramio sudiju iz Portugala.



Foto: Getty images

Usledio je potpuno neočekivani start četvrtog seta. Novak se ponovo opustio posle stečene prednosti i Istomin je odmah to kaznio napravivši brejk za startnih 3:0.

Đoković konačno u četvrtom gemu osvaja prvi u ovom setu, ali Uzbekistanac ne gubi ritam, te nastavlja dobro da servira. Ipak, Istomin polako podleže pritisku, što Srbin uz mnogo muke uspeva da iskoristi, te posle velike borbe vraća brejk za smanjenje zaostatka za 4:3.

Drugi reket sveta kapitalizuje ovaj brejk za izjednačenje, ali ne uspeva da iskoristi momentum, Istomin dobro servira u narednom gemu te stiže do 5:4.

Usledio je gem kakav se retko viđa od Đokovića, nerezonski potezi, loše procene što Istomin koristi i stiže do brejk šanse za osvajanje seta, ali Uzbekistanac loše reaguje u toj situaciji, pa se Novak vraća u život.

Istomin nije posustajao, u narednom gemu je odservirao 13. as na meču, te bez većih problema poveo 6:5, pa je Đoković bio pod pritiskom da dobro reaguje kako bi izborio taj-brejk.

Bez problema stiže Đoković do taj-brejka, ali tamo nastavlja da se muči, Istomin pravi dva mini-brejka za 5:1, Novak uspeva da vrati jedan, ali ne i da potpuno uzvrati, Uzbekistanac sjajnim as udarcem stavlja na tačku i sa 7:6 (7:5) stižedo petog seta protiv drugog tenisera sveta.

Peti set nije doneo mnogo promena u ritmu, obojica tenisera su se koncentrisla na svoj servis, mada je Đoković u drugom gemu uspeo da od 0:40 stigne do šanse da zapreti Istominu, ali nije uspeo.

Nakon četiri gema bez previše uzbuđenja, Istomin stiže na korak od senzacije u petom. Uzbekistanac fantastično reaguje na loš servis Đokovića, te impresivnim forhendom pravi brejk koji odmah kapitalizuje za 4:2!

Đoković je u narednim gemovima povratio ritam i lako ih osvajao, ali se i Istomin koncentrisao na svoj servis svestan da mu to donosi senzacionalnu pobedu, pa je taj trenutak stigao na 5:4 za Uzbekistanca.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
I to se desilo: Prvi poraz Novaka od igrača van top 100!
Najbolji srpski teniser Novak Đoković neslavno je završio učešće na Australijan openu, porazom već u drugom kolu od Denisa Istomina.

Izvor: B92

Photo by Scott Barbour/Getty Images
Đoković je izgubio nakon skoro petočasovne drame u Melburnu, rezultatom 7:6 (10-8), 5:7, 2:6, 7:6(5), 6:4!

Novak je prvi put doživeo ovako ranu eliminaciju na prvom grend slemu sezone još 2008. godine, a nestvarno zvuči da je Uzbekistanac prvi teniser van top 100 koji ga je eliminisao na nekom od četiri najveća turnira.

Trenutno 117. igrač na ATP listi potpuno je zaslužio pobedu, bio je hrabriji i na kraju došao tek do druge pobede nad top 10 igračima, u svom 34. susretu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Istomin: Žao mi je Novaka, baš sam dobro igrao
Uzbekistanac Denis Istomin bio je zadužen za jedno od najvećih teniskih iznenađenja veka, a nakon što je izbacio Novaka Đokovića rekao je da mu je pomalo i žao.

Izvor: B92
109359437958807964d5109390951746_640.jpg
Foto: Getty Images
"Žao mi je Novaka. Baš sam dobro igrao, sam sam sebe iznenadio", rekao je Istomin na terenu posle velike pobede u drugom kolu.

Teniser koji se nalazi van najboljih sto na svetu je teško nalazio reči posle najvećeg trijumfa u karijeri, što je i priznao Džimu Kurijeru.

Istomin kaže i da je imao problema sa grčevima još posle trećeg seta, a meč je trajao čitavih pet sati i pet setova - 7:6 (8), 5:7, 26, 7:6(5), 6:4.

"Imao sam grčeve u jednoj nozi od trećeg seta, ali sam se držao. Što se mog fizičkog stanja za meč tiče, bilo je uobičajeno", kaže Istomin.

Kurijer je na to rekao da je "bez uvrede, delovao mnogo bolje nego uobičajeno".
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Jankovićeva eliminisana u dublu
Srpska teniserka Jelena Janković eliminisana je i iz takmičenja dublova na Australijan openu.

Izvor: B92

Foto: Getty images
Jankovićeva je na startu turnira poražena u paru sa Janinom Vikmajer od petih nositeklji Martine Hingis i Koko Vandevej sa 6:3, 6:4, posle nešto više od sat vremena igre.

Njih dve u narednom kolu čekaju bolje iz duela u kojem ukrajinske sestre Ljudmila i Nađa Kičenok igraju sa Aslajt Barti i Kejsi Delakva.

Jankovićevoj preostaje nastup u pojedinačnoj konkurenciji, ona će u petak ujutru igrati sa osmom nositeljkom Svetlanom Kuznjecovom, u šesnaestini finala turnira.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467
Boris Beker: Šokiran sam, Novak previše defanzivan
Doskorašnji trener Novaka Đokovića Boris Beker šokiran je njegovom ranom eliminacijom sa Australijan opena.

Izvor: B92
52287387058807fa5a87f8665101906_640.jpg

Foto: Getty images
Đokovića je već u drugom kolu eliminisao 117. igrač sveta Denis Istomin, posle petočasovnog maratona u pet setova.

"Zaista sam šokiran, s obzirom na Novakovu igru. Novak je bio previše defanzivan, dok je Uzbekistanac strpljivo koristio svoje šanse. Istomin je zaslužio pobedu. Denis ima dobru tehniku, ima snažan servis. Tokom karijere je često igrao kvalifikacije i ima dosta iskustva što je iskoristio u meču sa Novakom", rekao je Beker.

Za razliku od Nemca, Mats Vilander nije iznenađen.
 
Natrag
Top