Australian Open 2017

UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
Raonić neokrznut protiv Brauna
Miloš Raonić počeo je prvi Gren slem sezone baš kao što je poželeo - rutinskom pobedom.

IZVOR: B92
358380584587d93bf3c565465215868_640.jpg

Getty images
Treći teniser sveta na startu je savladao atraktivng Dastina Brauna sa 6:3, 6:4, 6:2 za samo sat i 34 minuta.

Raonić tokom celog meča nije preterpeo nijedan brejk, a na drugoj strani je profesionalno odradio posao.

U prva dva seta bio mu je dovoljan po jedan brejk, dok je u trećem dva puta oduzeo servis Nemcu.

Rival Kanađaninu iz Podgorice u drugoj rundi biće Žil Miler ili Tejlor Fric.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
Kližan neće po lepom pamtiti Vavrinku (VIDEO)
Martin Kližan neće po lepom pamtiti ovogodišnji Australijan open, osim tesnog poraza od Stena Vavrinke, doživeo je i udarac na nezgodno mesto.

IZVOR:B92
640787743587cca6e28fa4221859163_640.jpg

Foto: Screesnhot/YT
Četvrti favorit je "slomio" Slovaka posle troipočasovnog maratona u pet setova, a jedan od "ključnih" detalja dogodio se u petom setu.

Pri rezultatu 4:4, Vavrinka je uhvatio jedan volej i pogodio Kližana pravo u međunožje, što je izgledalo izuzetno bolno.

Slovak je imao 30:15 na servis rivala, ali je posle lošeg napada na mrežu odustao i čekao da Vavrinka poentira, međutim, od celog terena pogodio je baš u njega.

Švajcarac je odmah prešao preko mreže da proveri protivnika i da mu se izvini, pa je sve prošlo vrlo korektno s obe strane.

"Trenutak je bio neobičan. Postoje igrači koji u takvim situacijama žele da te zavaraju, ja prestanem da igram, a oni samo podmetnu reket i osvoje poen. Već sam promašio jedan lak udarac i bilo mi je najvažnije da ubacim lopticu po sredini terena. Žao mi je što sam ga pogodio u nezgodno mesto. Mislim da je na kraju sve bilo u redu sa njim", rekao je Vavrinka.

Vavrinka je u finišu seta iskoristio iscrpljenost Kližana, te sa dva brejka prošao dalje.



 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
"Pitaju me gde je Crna Gora, a ja krenem od Novaka…"
Crnogorska teniserka Danka Kovinić suočava se sa istim poteškoćama koje su nekada imali srpski teniseri – dolazi iz male i ne baš poznate zemlje.

IZVOR: B92


Photo by Julian Finney/Getty Images
Kovinićeva je rođena na Cetinju, gotovo sve o tenisu naučila u Beogradu, a u utorak je ostvarila prvu pobedu na ovogodišnjem Australijan openu.

Danka je sa ubedljivih 6:0, 6:4 savladala Kineskinju Sajsaj Ženg u duelu koji je obeležila zanimljiva situacija na tribinama.

Mali broj navijača iz Sjedinjenih Američkih Država razgovaralo je o Crnoj Gori, pitajući se kakva je to zemlja i da li je ostrvska.

"Nije ostrvo, ali je jedna veoma lepa zemlja", rekla je uz smeh i nastavila: "Novak Đoković je Srbiju promovisao na najbolji način, nadam se da ću i ja uspeti isto sa Crnom Gorom, što stvarno pokušavam. Često mi se dešava da me ljudi pitaju gde se nalazi zemlja, pa kad im kažem da ima manje od milion stanovnika, ostanu u čudu. Pitaju me da li mogu da prepešačim celu državu", dodala je Danka na moje pitanje.

U istom maniru nastavila je razgovor i otkrila kako pokušava da drugima dočara Crnu Goru.

"Uglavnom krenem da im objašnjavam od Novaka Đokovića i Srbije, da je to nekada bila Srbija i Crna Gora, pre toga Jugoslavija… Kada im kažem Jugoslavija, sve im postane jasno. Krenu da nabrajaju sve zemlje iz bivše Juge i dođemo do toga gde je Crna Gora", dodala je Kovinićeva.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
Džumhur nezadovoljan suđenjem protiv Troickog
Viktor Troicki savladao je na startu Australijan opena Damir Džumhura (3-2), a bosanskohercegovački teniser nije bio zadovoljan sudijskim odlukama.

IZVOR: B92

Foto: Getty images
Džumhur je uspeo da nadoknadi dva seta zaostatka, a smatra da je na konačni rezultat u petom umnogome uticao sudija.

Na terenu 22 na kojem su se sastali Srbin i igrač iz BiH nije dostupna video tehnologija "Oko sokolovo (Hawk Eye), već samo na prvih sedam terena u Melburnu.

"Troicki je poznat kao veliki borac i igrač koga je teško pobediti. Ipak, prema mišljenju mnogih, taj peti set sam igrao bolje od Troickog, ali nisam uspeo da pobedim. Bila je i sudijska odluka koja je uticala na tok meča, žalosno je to. Zaista sam iznenađen s pojedinim portalima i medijima koji pišu o tome šta se dogodilo na terenu. Pišu da ja stalno to radim, da pravim probleme na terenu. To se mora zaustaviti, ljudi malo znaju o tenisu, a mnogo pričaju o meni. To nema smisla. Treću godinu igram u glavnom turniru AO, velika je to stvar. Igrao sam protiv igrača koji je u top 30, došao sam do petog seta", razočaran je Džumhur.

On je nezadovoljan jednom odlukom ušao u ozbiljnu raspravu sa glavnim sudijom.

"Bilo je previše loših sudijskih odluka, na Viktorovu štetu, ali mnogo više na moju. S tim će se i on složiti. Kada dođe odluka na 3:3 u petom setu, koja je katastrofalna greška sudije, ne možete se kontrolisati. Čitav meč sam bio miran, dosta dobro sam sve podnosio uprkos očitim sudijskim greškama, ali sam na kraju morao da reagujem, zbog čega sam dobio kazneni poen dva poena nakon diskusije. To je protiv svih pravila ATP, a to se ne sme događati. Bio sam sa ljudima ATP i razgovarao, sudija će biti kažnjen jer to što je uradio nije smeo", dodao je Džumhur.



 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
Federer: Bio sam super, a kad je počeo meč...
Rodžer Federer vratio se na tenisku scenu posle šestomesečne pauze pobedom u četiri seta na startu Australijan openu.

IZVOR: B92


Foto: Getty images
Švajcarac nije imao previše problema protiv Jirgena Melcera koga je savladao sa 7:5, 3:6, 6:2, 6:2.

"Uslovi za igru su bili vrlo brzi, potrebno je dosta vremena prilagoditi se tome. Imao sam oscilacije sa servisom koji me je dobro služio na treninzima i Hopman kupu, ali bilo je tu i nervoze. Počela je sa startom meča. Bio sam dobro celog dana, na zagrevanju, dobro sam se osećao, a onda sam pet puta u nizu pogodio okvir. Pomislio sam da neće biti lako kao što sam očekivao", rekao je Federer.

Federer je pauzirao od Vimbldona zbog problema sa kolenom, početkom godine je nastupio na Hopnam kupu, ali mu je Melburn prvi zvanični turnir.

"Poseban je osećaj izaći na teren. Poseban je osećaj i posle meč lopte, kada dođeš do nje, kada je iskoristiš. Te tri stvari su vrlo specifične kada se vratiš na teren. Tako sam se osećao i prošle godine u Monaku kada sam se vratio posle moje prve operacije", istakao je Švajcarac.

Po pravili u Australiji su izuzetno visoke temperature kada se igra Gren slem, nekim igračima to smeta, nekima ne.

"Nije problem, ne smeta mi, spreman sam, potpuno. Verujem u svoju fizičku snagu. To neće biti problem uopšte", rekao je Federer.

Njegov sledeći rival je 20-godišnji Amerikanac Noa Rubin, 181. teniser na ATP listi.

"Ne znam mnogo o njemu, skoro ništa. Da li je igrao prošle godine? Video sam ga danas malo na televiziji, znam da je igrač sa osnovne linije. Šalje dosta lopti. To nije loša stvar za mene", zaključio je Federer.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
Nije bilo razloga za strah – Novak 'počistio' Verdaska
Novak Đoković započeo je put ka odbrani titule na Australian Openu pobedom nad Fernandom Verdaskom u tri seta – 3:0 (6:1, 7:6(4), 6:2).


Izvor: B92
742964308587dd948426d1735362000_640.jpg

Getty Images
Novak Đoković deli prvo mesto na večnoj listi osvajača Ozi Opena sa Rojom Emersonom, pošto su obojica po šest puta trijumfovala u Melburn Parku.

Šestostruki osvajač prvog Grend Slema sezone stigao je u Australiju kao osvajač turnira u Dohi, gde je do odbrane titule došao trijumfom nad prvim reketom sveta Endijem Marijem.

Najbolji srpski sportista u istoriji nije briljirao na otvaranju turnira u Melburnu, ali je uprkos tome poprilično lako stigao do trijumfa na Verdaskom, koji je samo u drugom setu uspeo da mu napravi kakve-takve probleme.

Bio je ovo njihov 14. okršaj Srbina i Španca, a Đoković je dobio deseti od prethodnih 13 i sva četiri od 2010. godine, odnosno – i onaj prošle nedelje u polufinalu spomenute Dohe, posle prave drame – 4:6, 7:6(7), 6:3.

Bolji iz ovog duela u narednom kolu igraće protiv pobednika susreta između Denisa Istomina iz Ubekistana i Hrvata Ivana Dodiga.

1457322404587dd948bcb4d445702508_640.jpg

Getty Images
Novak je savršeno započeo duel – najpre je rivalu prepustio samo jedan poen u uvodnog gemu, da bi zatim sjajnim riternima i dubokim udarcima stigao do tri vezane brejk šanse. Verdasko je uspeo da spase prvu, ali prilikom druge već nije imao šanse – 2:0.

Đoković je nastavio u istom ritmu, pa je na semaforu ubrzo pisalo 3:0, a ništa se nije promenilo ni u narednom gemu. Srbin je s lakoćom kontrolisao poene i posle 14 minuta igre stekao ogromnu prednost – 4:0.

Imao je Novak priliku da prvi set završi bez izgubljenog gema, pošto je imao dve set lopte na servis Španca, ali je Fernando uspeo da se izvuče. Iako je podigrao nivo i agresivnost svoje igre, Verdasko nije mogao ništa da promeni u prvom setu, a Đoković četvrtu šansu pretvara u vođstvo u setovima – 6:1.

Iako je ubedljivo izgubio prvi set, Fernando nije izgubio fokus, pa je već na startu drugog seta uspeo da iskoristi prvi pad u igri našeg asa. Novak je vezao nekoliko grešaka iz bekenda, a Verdasko stigao do prvog brejka na meču, koji je ubrzo potvrdio – 0:2.

Početak drugog seta potpuno se razlikovao od svega onogo što smo videli u uvodnom periodu igre jer smo u uvodnih pet gemova videli čak četiri brejka.

657687507587de22fe13e3110751720_640.jpg

Getty Images
Najpre je Verdasko, pošto je stigao do prednosti, iskoristio prvi pad u igri našeg asa, kada je poslao nekoliko udaraca iz bekenda u aut. Međutim, usledio je ekspresan odgovor Đokovića, odnosno dve neiznuđene greške Španca – 1:2.

Međutim, iako je povratio ravnotežu, Novak nije uspeo odmah da povrati rezutlatski balans. Još jedan slabiji gem koštao ga je servisa još jednom, ali je i tada imao odgovor – ovoga puta iz forhenda za novu šansu za izjednačenje – 2:3.

Izleda da u ovom periodu susreta nije moglo bez drame i brejk lopti, ali i sjajnih udaraca. Verdasko nije menjao pristup koji mu je donosio rezultat, izborio se za novu šansu da rivalu oduzme servis. Ipak, Đoković to nije dozvolio, da bi divnom forhend dijagonalom, iz gotovo nemoguće pozicije, izjednačio – 3:3.

Bio je evidentan pad u igri Novaka, koji se pre svega mučio sa ubacivanjem prvog servisa, ali i pozicioniranjem prilikom udaraca. Nastavilo se sa napetim gemovima na obe strane, uglavnom zbog velikog broja grešaka, međutim – brejka nije bilo – 4:4.

Deveti gem drugog seta bio je najbolji u dosadašnjem toku susreta. Verdasko je Đokoviću s nekoliko grešaka poklonio nove dve šanse za brejk, ali je onda odigrao maestralno – pogodivši dva asa za preokret. Usledio je novi fenomenalan pasing šot Novaka, ali je Fernando na kraju ipak uspeo da gem privede u svoju korist – 4:5.

1837362471587de92b9b952256089211_640.jpg

Getty Images
Novak nikako nije bio na svom nivou, ali je uprkos tome uspeo da veže nekoliko dobrih poena i stigne do tri vezane brejk šanse. Ipak, Fernando još jednom, kada je najpotrebnije, pronalazi prvi servis, pogađa dva asa i posle nekoliko đuseva i prednosti uspeva da natera rivala da svojim servisima zasluži taj-brejk – što ovaj jako brzo i čini – 6:6.

Đoković je 13. gem drugog seta otvorio mini-brejkom, koji je potom potvrdio pravovremenim izlaskom na mrežu i mirnim volejom za 2:0. Usledio je nešto duži poen, koji takođe osvaja Novak posle greške Španca, koji zatim vezuje dva poena i vraća balans. Nastavio je u istom ritmu, pa je ubrzo, posle četiri veza poena, on bio taj koji je imao mini-brejk prednosti na svojoj strani (4:3).

Delovalo je da će Verdasko nastaviti seriju, ali je onda uradio ono što mu je na poseban način obeležilo karijeru. Novak mu je praktično samo vraćao lopticu, a on vezao četiri greške, pa je branilac titule došao na set do plasmana u naredno kolo – 7:6(4).

Verdaskova autodestrukcija nastavila se i na startu trećeg seta, pa je Đoković posle gema bez izgubljenog poena na 'poklon' dobio novi brejk, koji je uz manje probleme, odnosno jednu spasenu ribrejk priliku, pretvorio u značajnu prednost – 3:0.

Do kraja gotovo da nije bilo uzbuđenja, Novak je igrao tačno onoliko koliko je bilo potrebno, Fernando ništa nije mogao da pogodi, pa se Srbin vrlo brzo našao u drugoj rundi prvog Grend Slema sezone, novim brejkom – 6:2.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
Karlović i Sebaljos odigrali rekordna 84 gema za 322 minuta!
Ivo Karlović i Orasio Sebaljos izjednačili su rekord Australijan opena po broju odigranih gemova u jednom meču.

Izvor:B92

Foto: Getty images
Hrvat i Argentinac su dostigli učinak Endija Rodika i Junesa El Ajnauna iz 2003. od 83 gema!

Karlović je posle pet sati i 22 minuta slavio sa 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20!

To je treći najduži meč u istoriji "Ozi opena", a rekord drži finale Novaka Đokovića i Rafaela Nadala iz 2012. koje je trajalo pet sati i 53 minuta.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
VIlander: Novak prvi favorit za titulu
Mats VIlander, analitičar 'Eurosporta' i sedmostruki Grend Slem šampion, smatra da je Novak Đoković prvi favorit za osvajanje Australian Opena.

Izvor: B92
1253132280587df9c7c1dcf306234354_640.jpg

Getty Images
Novak je uspešno startovao na prvom Grend Slem sezonu, na kom brani titulu i juri sedmi trofej, trijumfom nad Fernandom Verdaskom u tri seta.

"Jeste Novak imao 56 neiznuđenih grešaka, ali to znači da je bio agresivan pri svakom udarcu, da je napadao, da je postavljao ritam... To mi se sviđa. Smatram da je sada, posle ovog meča, on prvi favorit za osvajanje turnira. Ne kažem to jer Endi Mari nije prvi igrač sveta, već zato što Novak deluje veoma dobro na terenu, ponovo. Ovo je njegova kuća, šest puta je pobeđivao, izgubivši svega nekoliko mečeva", kaže Vilander.

Đoković će u narednoj rundi igrati sa boljim iz duela između Uzbekistanca Denisa Istomina i Ivana Dodiga iz Hrvatske.

"Opet, kao i u Dohi, Novak je delovao pomalo nesigurno na nogama, donekle i umorno, ali razlog tome nije to što se slabije pripremao ili manje trenirao, već jer u poslednje vreme ima nešto manje odigranih mečeva i osvojenih titula", zaključio je Šveđanin.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
Kraj za Ducija i Aleks, JJ sigurna, Viktor ispustio brejk!
Jelena Janković je savladala Juliju Gerges sa 6:3, 6:4, dok je Dušan Lajović izgubio od Žo-Vilfreda Conge sa 6:2, 6:2, 6:3 u 2. kolu Australijan opena.

Izvor: B92
1079709054587ee41fa0241791326109_640.jpg
Foto: Getty Images
Na terenu je Viktor Troicki, koji igra protiv Paola Lorencija, a Srbin je ispustio prednost brejka u petom setu.

S druge strane, Aleksandra Krunić završila je takmičenje i u dublu, pošto su od nje i Oksane Kalašnjikove iz Rusije bile bolje Gabrijela Dobrovski iz Kanade i Holanđanka Mihaela Krajček, u dva seta – 6:4, 6:0.

Najbolja srpska teniserka je sigurnom i smirenom igrom upisala četvrtu pobedu u karijeri na Nemicom, koja je previše grešila i nije mogla da se nosi sa pritiskom koji je Jelena nametala kretnjom i vrlo dobrim riternom.

Inicijativu je preuzela nakon tri gema, kada je izborila tri vezane brejk lopte i iskoristila drugu za 3:1. Delovala je mnogo sigurnije od rivalke, ali se kao nebrojeno puta dosad, nepotrebno našla u situaciji u kojoj je morala da "čupa" potvrdu brejka.

Nekako je stigla od 0:40 do đusa, a iako je Gerges imala jedan polu-zicer iz voleja na jednoj od brejk lopti, JJ je povela sa 4:1.

Ono što nije uspela u petom, Nemica jeste u sedmom gemu, kada je kroz nekoliko izjednačenja meč vraćen na servis - 4:3.

To ne znači i da je značajnije promenjen ritam - servisi sa obe strane su bili relativno klimavi, ali je uprkos ispuštenom brejku Jelena je nastavila da se bori za duge poene, neumorno vraća loptice i čeka česte neiznuđene greške svoje protivnice.

Julija Gerges je do kraja seta stigla do ukupno 25, naspram Jeleninih 8, što je bio i ključ na putu do vođstva srpske teniserke od 6:3.

Niz je nastavljen i u prvom gemu drugog seta, kada su tri loptice završile ili van terena ili na mrežici, a JJ upisala još jedan brejk.

Gerges se pribrala u četvrtom gemu, kada je njenu uobičajenu agresivnost i ravne udarce konačno počela da prati i preciznost.

To kao da je iznenadilo Jelenu, koja je počela da sumnja u svoj arsenal, a zatim je dvostrukom servis greškom vratila protivnicu u set - 2:2.

Nemica jeste bila u mahovima nešto sigurnija nego ranije, ali ju je Jelena fantastično pročitala u devetom gemu na brejk lopti, provukla iz trka bekhend pored nje i povela sa 5:4, što joj je bilo dovoljno za daljji plasman.

U trećem kolu će igrati protiv Svetlane Kuznjecove.



Lajović - Conga 2:6, 2:6, 3:6

428535193587ee4200a998456319508_640.jpg

Foto: Getty Images
Od srpskih tenisera je prvi na teren izašao Dušan Lajović, kome je ovo bio prvi meč protiv Francuza, ujedno i prilika da prvi put stigne do trećeg kola na Australijan openu. Međutim, tokom sata i 46 minuta igre nije bilo prostora ni da ozbijlnije pripreti.

Važan korak ka potencijalnom iznenađenju uvek jeste dobar početak meča, ali Duciju dugo nije pošlo za rukom da pronađe makar i solidan ritam.

Doduše, delovalo je kao da će lako odgovoriti na siguran servis Conge, samo da bi ga posle 40:0 sa tri jeftine neiznuđene greške vratio u gem i dozvolio mu da sa dva precizna vinera brzo povede sa 2:0.

Iako je imao problema i na sledećem servisu, lep bekhend pasing šot mu je pomogao da se konsoliduje i prođe kroz "đus" do 3:1.

Bekhend ga je i narednim minutima dobro služio, pa je sve češće terao Congu da "radi" za poene. Ipak, iako se naradio, Francuz je uspeo da upiše još jedan brejk i za nešto više od pola sata upiše prvi set - 6:2.

Kratak odmor nije bio dovoljan da se promeni situacija na terenu, pa je Conga ponovo odmah stigao do brejka, a zatim je imao dve prilike da stigne i do 4:0. Lajović je izgradio dva dobra poena i dobrom igrom na mreži ostao koliko-toliko u setu, ali je ubrzo pretrpeo novi brejk za novih 6:2.

Srpski teniser se izborio za prvu pravu priliku tek na startu trećeg seta, ali mu čak ni nerezonsko istrčavanje Conge na mrežu nije pomoglo. Na dve brejk lopte je očajno zahvatio lopticu, posle čega je rival sigurnim servisima sačuvao gem.

Živci su popustili, pa iako ni Conga nije blistao ni tada, kao ni većim delom susreta, stigao je do novog brejka, petog na meču - 2:0. Lajović je konačno uzvratio i brzo stigao do 2:2, ali je to bilo sve od njega.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.469
"Ne znam ni da li sam 10 poena uzeo na Congin servis"
Srpski teniser Dušan Lajović nije nezadovoljan nastupom na Australijan openu, uprkos porazu u drugom kolu od Žo-Vilfrida Conge.

Izvor: B92

Photo by Quinn Rooney/Getty Images
Lajović je izgubio od Conge sa 6:2, 6:2, 6:3 za nešto više od 100 minuta i sada će ostati samo u dubl konkurenciji sa Viktorom Troickim.

Od našeg specijalnog izveštača iz Melburna Nikole Đukića.

„Bolje je servirao, to mu jedno od najvećih oružja. Tim udarcem je napravio razliku, imao sam nekoliko šansi, ali ih nisam iskoristio. Bilo je teško zbog vetra, on se bolje snašao i opustio se kada je poveo. Kod ovakvih igrača je najvažnije iskoristiti prilike jer oni ih ne daju mnogo. Zadovoljan sam igrom u oba meča, ali sam mogao agresivnije da serviram“, rekao je Lajović.

Francuz je upisao čak 15 as udaraca u samo 13 gemova u kojima je imao početni udarac.

„Ne znam ni da li sam uzeo 10 poena na njegov prvi servis. Veoma je teško igrati protiv igrača koji tako dobro servira. Obično se dobri serveri ne kreću baš najbolje, što kod njega nije slučaj jer je i sa osnovne linije izuzetno opasan. Uspeo sam da ga brejknem, imao još nekoliko šansi i nije nemoguće oduzeti servis takvog igrača, samo je potrebno biti strpljiv. Takođe, bitno je da čuvaš svoj servis“, dodao je srpski igrač.

Lajović je imao spremnu taktiku za favorizovanog protivnika, ali nije uspeo da je sprovede.

„U glavi imaš taktiku koju želiš da primeniš. Na primer, Conga ima odličan forhend, posebno iz insajd-aut pozicije. Taktika je naći mu bekhend ili ga jednom otvoriti na forhend, pa onda napasti na bekhend. Na terenu je mnogo teže ostvariti nego u glavi“, zaključio je Lajović.
Bekhend ga je i narednim minutima dobro služio, pa je sve češće terao Congu da "radi" za poene. Ipak, iako se naradio, Francuz je uspeo da upiše još jedan brejk i za nešto više od pola sata upiše prvi set - 6:2.

Kratak odmor nije bio dovoljan da se promeni situacija na terenu, pa je Conga ponovo odmah stigao do brejka, a zatim je imao dve prilike da stigne i do 4:0. Lajović je izgradio dva dobra poena i dobrom igrom na mreži ostao koliko-toliko u setu, ali je ubrzo pretrpeo novi brejk za novih 6:2.

Srpski teniser se izborio za prvu pravu priliku tek na startu trećeg seta, ali mu čak ni nerezonsko istrčavanje Conge na mrežu nije pomoglo. Na dve brejk lopte je očajno zahvatio lopticu, posle čega je rival sigurnim servisima sačuvao gem.

Živci su popustili, pa iako ni Conga nije blistao ni tada, kao ni većim delom susreta, stigao je do novog brejka, petog na meču - 2:0. Lajović je konačno uzvratio i brzo stigao do 2:2, ali je to bilo sve od njega.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top