{Arhiv} stari postovi - rešeni problemi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
31
Postovanje svima,
Molim Vas da mi objasnite, da li su Instalaciona lozinka i ID, ustvari ista stvar kojom je oznacen moj
legalni softver,(ili Kompjuter), i gde i da li se taj broj-oznaka, moze ocitati negde u kompjuteru.Pitam,
jer sam Laptop dobio na poklon, vec instaliran sa svim potrebnim podacima.Kad neko nesto ne zna....
on pita...
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Imam original XP ali posto nece da cita CD-ove koji nisu original,da gledam filomove on line,bilo sta skidam zelim da ga izbrisem tu nastaje problem,ubacim CD krenem reinstalaciju i uvek me vrati da moram da ubacim XP original koji sam instalirao jednostavno ne da mi da ga reinstaliram,ako neko zna POMOGNITE
To nije do XP,da bi gledala sve filmove moras instalirati kodeke.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Nalepnica sa windows certifikatom i key-om na laptopovima se obično nalazi nalepljena negde na njemu.
Ako pod instalacionom lozinkom podrazumevaš taj instalacioni key, to je to.
Njega, ako nema te nalepnice, možeš saznati nekim programskim alatom. izguglaj "win xp key viewer", naći ćeš ih makar 4-5.
Međutim, u tom slučaju, teško da ti je windows na tom računaru legalan.

Pod kompjuterskim ID, se obično naziva ime računara, tj. mrežna identifikacija računara.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
31
Zahvaljujem se jos jedanput.Zasto? Zato jer znam da imam legalni Sofware (XP Home SP3), ali mi nikad nije palo napamet,(a i nisam imao
potrebu da znam ili trebam Instalacioni key, koji mi vec 5 godina stoji na poledjini Laptopa!(istina, oznake su sitne ali citljive).
Molim te da mi pojasnis termin (ako moze primerom)- mrezna identifikacija racunara.I zaista, puno ti hvala!!
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Citiram, pošto me mrzi da kucam:

The machine ID is a unique number/letter identification made up of the user/owners name and the identification of several other installed components such as the operating system and CPU identifier and I believe the NAT card Identifier as well and the motherboard
It can be viewed by going to the System Properties
( My Computer > Properties) and looking under the registered owner...the 20 digit String is your computer ID..
It cannot be changed or altered. Doing so would cause computer to stop responding and cause windows to become unactivated...similar to changing too many hardware devices.
What you might be referring to is the computer name an it
It can be viewed and changed by going to
My Computer > properties > Computer Name tab and you will see the Full Computer Name to change it click the change button.
For networking purposes the computer ID is your MAC or Physical address and can be found by:
start > run and type cmd enter
and in the command prompt type ipconfig /all and look for the 12 digit code for the physical address.
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2009
Poruka
8
Nije ni malo bezazlen taj problem. mnogi muxce muku sa istim. Postoji softver, AVAST REMOVER, koji resava stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
75
Mozda imas staru verziju Windows Installera ili je instalacija ostecena... Probaj da azuriras verziju windows installera pa javi jel radi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top