{Arhiv} stari postovi - rešeni problemi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
88
grafika 1gb solidno,memorija kinston 2gb, po meni je to zasad dobro kuciste po meni moze i od kartona ( vazno je sta je u njemu ). procesor 2,9 gh, zasad dovoljno dok neskupi malo para da sklopi jedan solidan quad.

Nije problem koje je kuciste,moze na njemu da pise sta hoces i od cega god da je samo je bitno da ima dobro napajanje!A to kuciste codegen ima svoje napajanje od 400w koje nevalja nicemu!Ovo ti kazem jer sam imao prilike da se susretnem sa tim kucistem, a i mnogi se zale na njega...

Neka izdvoji jos koju kintu preko da kupi kvalitetno napajanje tipa chieftec, a o ostalim komponentama netreba da se poteze neka velika prica jer moze da se prica o tome do sutra!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
47
Nije problem koje je kuciste,moze na njemu da pise sta hoces i od cega god da je samo je bitno da ima dobro napajanje!A to kuciste codegen ima svoje napajanje od 400w koje nevalja nicemu!Ovo ti kazem jer sam imao prilike da se susretnem sa tim kucistem, a i mnogi se zale na njega...

Neka izdvoji jos koju kintu preko da kupi kvalitetno napajanje tipa chieftec, a o ostalim komponentama netreba da se poteze neka velika prica jer moze da se prica o tome do sutra!

E JBG....JA sam malopre...uzeo komp...upravo sklopljen...a...za sad je odlican igram GTA 4 i uopste se ne koci..inace...ovo je zaz mene odlican komp...u odnosu na onaj koji sam do sad imao...ali jbg..jos sam klinac...tako da..je ovo za mene mashina
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
samo ti pici , pa kad skupis malo para kupi kakvu napojnu jedinicu od jedno 550w i miran si.
inace napojne ti nisu nesto narocito skupe.
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2009
Poruka
6
Imam ocigledan problem sa grafickom (ATI RADEON Power Color 3650 512MB,ddr3 ) i u poslednje vreme kod igrica koje sam vec igrao bez problema pojavljuje mi graficke greske,razvlaci texturu,pojavljuje neke mrlje,sitne tackice itd.Naravno na mestu gde sam kupio racunar to ne priznaju,sve dok ne crkne nacisto.Interesuje me kako najlakse da sprzim grafiku,posto je jos u garanciji?
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
174
najdednostavnije odspoji kuler sa graficke i pusti da ti radi neki benchmark ili neki jako zahtevnu igricu ... i iskljucis sejfti mere ...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
13.382
Moj kompjuter se već 6mj smrzava. A isto toliko je vremena svako malo na servisu. Trenutna konfiguracija je

intel quad core q8200 2.33GHz
asus p5ql/epu
ati radeon 4890 powercolor
kingmax 2gb ram pc8500 (1066MHz)
hitachi 320Gb (hdt721032sla360)
chieftec 550W, eps, atx 2.0, 3x12V
kućište mid tower gz-x5bpd-10

U početku se i restartao, ali nakon što su mi zamijenili sve komponente osim kućišta i napajanja te umjesto 4870 stavili 4890 i umjesto gigabyte ep43-s3l stavili asusovu matičnu, sad se samo smrzava. Lijek još nemam, a kako ću stvar riješiti ne znam. Ako neka dobra duša od vas može pomoći, bio bih vrlo zahvalan.


Evo male dopune. Izgleda da smrzava samo kad se pokreću neki veći fajlovi sa harda. Na primjer vob fajl sa dvd-diska radi normalno, ali ako ga se pokrene sa harda onda se komp smrzne. Isto se smrzne i kad igram igre kao CoD.

...isti slučaj sam imao. Riješio ga tako što sam isključio grafičku. Sad radi kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
15.11.2009
Poruka
13
moguce i da ti se procesor ne hladi kako treba , tj. da ti je otisao CPU cooler ili je moguce da nije dobro postavljena termalna pasta na procesor pa nema kontakta izmedju procesora i cooler-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top