apsolutni pocetnik

Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
rado bih poslao malu knjizicu, slikovito opisano -nacin na koji sam to odradio na win.xp ali neznam na koji nacin se to salje sa ovim se nisam susretao na forumu,ali nije problem kontaktiraj me na misko1972@gmail.com i poslacu ti rado, pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
<style type="text/css">P { margin-bottom: 0.21cm; }</style> Nije problem, riješićemo to.

Sa tipkom koja slijedi poslje F12, praviš screenshot/snimak svoga ekrana. Ne znam koji keyboard koristiš, pretpostavljam na srpskom ili engleskom jeziku. Ja koristim na njemačkom, kod mene piše „Drucken“, kod tebe nešto drugo. U svakom slučaju, tipka poslje F12.

Nakon što si napravio screenshot, potrebno je da otvoriš neki od programa za grafičku obradu. U GNU/Linuxu to je GIMP, u Windowsu to može biti Microsoft Paint.

Pođimo od toga da si u GNU/Linuxu. Dakle, nakon što si pritisnuo određenu tipku i otvorio GIMP, slijediš korake kao u priloženoj grafici →

2.jpg

Sada si stavio svoj screenshot u grafički program. Onda je potrebno da ga konvertiraš u neki grafički format, npr. JPG i sačuvaš na svom kompu. Opet slijediš sljedeće korake →

3.jpg

Onda će ti se pokazati ovakva površina i u njoj izabereš neki folder gdje ćeš pothraniti svoju grafiku. Grafici moraš dati neko ime, npr. slika ekrana i dati joj format s time što ćeš poslje imena dodati .jpg. TO JE VEOMA VAŽNO! Dakle tvoja grafika će se zvati slika ekrana.jpg

4.jpg

I to je to. Sada možeš tu grafiku postaviti ovdje na forum i onda možemo da vidimo šta je tvoj problem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
za pocetak ovako se konektujem preko windowsa xp
 

Prilozi

  • Picture2.jpg
    Picture2.jpg
    18,9 KB · Pregleda: 53
  • Picture3.jpg
    Picture3.jpg
    17,7 KB · Pregleda: 52
  • Picture4.jpg
    Picture4.jpg
    20,3 KB · Pregleda: 52
  • Picture5.jpg
    Picture5.jpg
    19,4 KB · Pregleda: 51
  • Picture6.jpg
    Picture6.jpg
    17,7 KB · Pregleda: 51
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
ma vidi se da sam apsolutni pocetnik,ali evo uspeo sam
 

Prilozi

  • Picture13.jpg
    Picture13.jpg
    17 KB · Pregleda: 51
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
Pisao sam TIPPNETU el.postom,da mi izadju u susret kako bih kao njihov korisnik presao na linux i da imam problem sa podesavanjem, predlozili su mi da im odnesem racunar i da oni to srede s tim posle podesavanja da mi i objasne postupak konektovanja,medjutim nisu uspeli imali su i oni problema i ako sam dobro shvatio ,zavisi od vise stvari izmedju ostalog i koju TP-LINK-ovu karticu koristim , ali po njihovom predlogu bilo bi najidealnije da se nabavi ruter ili access point tp-link , sa tom opcijom se sa lakocom resava moj problem - da napomenem jos jednom ja imam TP-LINK karticu direktno vezanu za bezicnu antenu
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Lijepo je što si uspio da napraviš snimak ekrana, samo nama nije cilj rješenje problema u Windowsu nego u GNU/Linuxu, zar ne? ;)

Ja bih na tvom mjestu nabavio taj ruter ili acces point tp-link, ako oni kažu da bi to riješilo tvoj problem. Jer mi ovdje na forumu (pogotovo ako nismo kod tog provajdera) ne možemo tačno da znamo izgled konfiguracije tvoje bežične antene. Možemo samo da ti damo opšte informacije.

Ja već nekoliko mjeseci imam kablovski internet i tu recimo nije trebalo baš ništa da se instalira. Samo sam priključio ruter, unio kodove i to je bilo to. Bez ikakve instalacije, jednostavno "out of the box". Ali dok sam imao UMTS antenu, imao sam silne probleme. U Windowsu sam mogao preko softvera da punim svoj prepaid račun. Kada sam prešao na Ubuntu, vidim mogu da se logiram, ali softver ne ide pod Ubuntu-om. Onda sam tražio i tražio rješenja i napokon našao mogućnost punjenja računa. Naime preko web-stranice provajdera.

Mnoge se stvari pod GNU/Linuxom jednostavno moraju premostiti i naći alternativne mogućnosti. Ako sve to kod tebe ne bude upalilo, ja bih onda tražio provajdera čiji je hardver kompatibilan sa Linux-om.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
Hvala Sladjane,naravno i Bokiju, gledacu da nabavim access point i videcu sa provajderom da mi pokazu kako vec to sve ide, tako da se nadam da cu resiti taj za mene velik problem.,u medjuvremenu malo cu krasti tudje signale koji su na-izvolite , jer mi je zadovoljstvo biti na ovom OS , neshvatam samo ljude koji placaju windows i rizikuju svoju sigurnost i sigurnost racunara , kada je ovde sve legalno,besplatno,itd
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Nema na čemu, ako šta zapne, tu smo. ;)

Što se tiče Windowsa, moj favorit je naravno GNU/Linux, ali Windows nije loš OS. Najveći sigurnosni problem je i dalje korisnik. Nažalost. :red:
 
Član
Učlanjen(a)
08.12.2010
Poruka
35
Naravno, kada sam rekao da cu ostati na ovom OS - mislio sam na Ubuntu (i krasti tudje signale iz okruzenja koji su na izvolite) , tako mi internet na Ubuntu za sad i radi , bez problema se kaci na sve sto je od drugih kucnih korisnika :fool:
 
Natrag
Top