Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda su od Adama svi grešni, jer su prestupali Božju zapovest, jednu od deset za koje je propisana smrt "JER JE PLATA ZA GREH SMRT"

Lepo ti nas učiš grehu, da treba da grešimo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
A ti to zelis sebe da opravdas da si bezgresna???
Postena osoba ce priznati svoju gresku da je namerno ili nenamerno ona ili neko njen ,nebitno ko je dodao ili izbacio nesto iz Biblije.
U ovom slucaju ce postena osoba priznati da je neko namerno zlocinacki ubacio alafa i omegu u otkrivenje 1;10
Eto ja cekam da vidim ,ko je od vas troicara posten i iskren pa da prizna da je neko u otkrivenje 1;10 DK prevod zlocinacki ubacio alfa i omega.,al nijednog postenog od vas troicara nema.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Meni to nije ni bitno.
Nije mi bitno ni da li je Isus Bog ili ne.
Takođe, nije mi bitno da li je umro na krstu ili stubu.
Nije mi bitno ni da li je nosio dugu kosu ili ne.
Ni da li je nosio plave ili bele čarape.

Itd, itd.

U vezi sa ovim želim da napomenem, da se Svedoci suviše bave tehničkim pitanjima vere, a zanemaruju suštinu, a to je izgradnja karaktera putem opravdanja verom, i postizanja savršenstva u visinu mere rasta Hristova, i spremnosti za Hristov drugi dolazak u slavi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Meni to nije ni bitno.
Nije mi bitno ni da li je Isus Bog ili ne.
Takođe, nije mi bitno da li je umro na krstu ili stubu.
Nije mi bitno ni da li je nosio dugu kosu ili ne.
Ni da li je nosio plave ili bele čarape.

Itd, itd.

U vezi sa ovim želim da napomenem, da se Svedoci suviše bave tehničkim pitanjima vere, a zanemaruju suštinu, a to je izgradnja karaktera putem opravdanja verom, i postizanja savršenstva u visinu mere rasta Hristova, i spremnosti za Hristov drugi dolazak u slavi.

Pa tebi nista iz Biblije nije bitno,al bitno ti je da filozofijom dokazujes ono sto su neki zlikovci u srednjem veku ustanovili da je ispravno da je i dan danji ispravno???
Ti ne zelis da priznas istinu da su zlikovci ubacili reci alfa i omega u otkrivenje 1:10...Ne smes to da priznas da ne bi bio iskljucen iz adventisticke crkve.
A sto se tice vere,pa valjda znas da je Vera bez dela mrtva.
Jakov 2:
17 Tako i vera ako nema dela, mrtva je po sebi.
19 Ti veruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli veruju, i drhću.
20 Ali hoćeš li razumeti, o čoveče sujetni! Da je vera bez dela mrtva?
Kakva je bila Isusova Vera???
Kakva su bila DELA njegove Vere?
U koga je Isus verovao???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije mi bitno.

Dela proističu iz vere, i to ne bilo kakve vere, već potpunog predanja Bogu i posvećenja koje iz njega prostiče, jer kao što si i napisao "vera ako nema dela, mrtva je po sebi"

Dakle, na prvom mestu je vera, a potom dela kao rod vere.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nije mi bitno.

Dela proističu iz vere, i to ne bilo kakve vere, već potpunog predanja Bogu i posvećenja koje iz njega prostiče, jer kao što si i napisao "vera ako nema dela, mrtva je po sebi"

Dakle, na prvom mestu je vera, a potom dela kao rod vere.

I krstasi su imali veru...
Krenuli da osvete Hristov grob u Jeruslaimu,a razorili Carigrad...i to uz blagoslov pape,
jaka vam ta vera,zar ne???
a evo nesto o tvojoj veri ,jer si ti po zakonu...
Rimljanima 4:14
14 Jer ako su naslednici oni koji su od zakona, propade vera, i pokvari se obećanje.
E sad vidi i razmisli dal ces jos da svetkujes subotu po zakonu i da uzimas desetak?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, mene čudi da još nisi upoznao šta je "ŽIVA VERA"
Zato i daješ ovakve komentare.

Vera je lična zajednica sa Bogom, putem koje on vrši unutrašnju promenu Duhom Svetim u čoveku, u njegovom umu i srcu, i posvećuje ga.
To je stanje duha, gde natprirodna Božja sila prožima celo čovekovo biće, i nanovo ga stvara, i duhovno obnavlja.

Ako to nisi dožive, onda je tvoja vera forma bez života.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, mene čudi da još nisi upoznao šta je "ŽIVA VERA"
Zato i daješ ovakve komentare.

Vera je lična zajednica sa Bogom, putem koje on vrši unutrašnju promenu Duhom Svetim u čoveku, u njegovom umu i srcu, i posvećuje ga.
To je stanje duha, gde natprirodna Božja sila prožima celo čovekovo biće, i nanovo ga stvara, i duhovno obnavlja.

Ako to nisi dožive, onda je tvoja vera forma bez života.
Zavisi o kojoj "zivoj veri" ramisljas...,postoji mnogo vera i verica...
Dal si mislio o veri fariseja ??? O kojoj veri govoris? veri troicara???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zavisi o kojoj "zivoj veri" ramisljas...,postoji mnogo vera i verica...
Dal si mislio o veri fariseja ??? O kojoj veri govoris? veri troicara???

Opet nisi ništa razumeo.

Ne govorim o veri kao instituciji ili crkvi, već o stanju ljudskog duha u zajednici sa Bogom.

Verujem da svaki iskreni čovek može imati ovakvu veru, sa razlikom svesnosti ili nesvesnosti istine.

- Oni koji su svesni ove istine a ne žele da ispoštuju kriterijume spasenja, smatram da oni time odbijaju Božje delovanje u sebi, i da vode praznu legalističku religiju, religiju forme bez istinskog posvećenja, da jednostavno ne znaju šta je priroda pravog posvećenja, da nisu nikada doživeli dublje iskustvo sa Bogom.

- Oni koji nisu svesni istine, odnosno - nemaju sve svetlosti po pitanju ovih istina, ali žive krajnje iskreno po svetlosti koju imaju, i traže Boga i živo iskustvo sa nji, i takvim ljudima Bog daje meru Duha Svetoga u posvećenju.

Za razliku od toga - ljudi koji imaju puninu istine, i još iskreno primenjuju usvom životu, oni imaju puninu žive vere, i to je crkva Božja koju je on odabrao na spasenje ovoga sveta.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top