Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Možda je tvoja biblija pogrešna..

Moj prevod je tacno preveo grcki tekst iz Otkrivenja 1;10
BGT Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος (Rev. 1:10 BGT)
A tebe bi zamolio da vidim grcki tekst u kome si nasao alfu i omegu ,prvi i poslednji i nedeljni dan.
pa cak ga nema ni u tvom prevodu KJV.
Cemu tolko laganje?
zar ti nije lakse da priznas da toga nema nigde sem u DK i jos ponekom troicarskom prevodu.???,
Ovako pred Jehovom Bogom to biva i tvoja namerna licna greska.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bih rekao, jer u bibliji "novi svet" JS štošta je izmenjeno, i Js to komentarišu kao - nužnu potrebu da se biblija prilagodi učenju JS, i njihovom tumačenju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne bih rekao, jer u bibliji "novi svet" JS štošta je izmenjeno, i Js to komentarišu kao - nužnu potrebu da se biblija prilagodi učenju JS, i njihovom tumačenju.

Pusti ti JS,i priznaj da u grckom tekstu pa cak ni u tvom KJV nema nigde alfa i omega u otkrivenju 1:10

BGT Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος
BYZ Revelation 1:10 Ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ· καὶ ἤκουσα φωνὴν ὀπίσω μου μεγάλην ὡς σάλπιγγος,
KJV Revelation 1:10 I was in the Spirit on the Lord's day, and heard behind me a great voice, as of a trumpet,
(Rev. 1:10 KJV)

cak nema nigde ni tvoje subote.ni nedelje.


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa to je najveći dokaz da ste izbacili i Subotu, čak i Isusa, samo niste JEHOVA.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa to je najveći dokaz da ste izbacili i Subotu, čak i Isusa, samo niste JEHOVA.

Isti ste kao i vasi tajkunski sponzori iz USA i Natoa koji ne smeju da priznaju da lazu i prave zlocine.
Odgovori na moje pitanje,zasto ste ubacili zlikovacki i subotu i alfa i omega u otkrivenje 1:10?
A ime Isus ce te verovatno poceti da izbacujete,obzirom da ste vec poodavno izbacili Jehovu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Niko nije ništa ubacio, već kontekst govorio o Suboti, jer u starom zavetu je dan Gospodnji Subota, i Jovan je imao viziju Hrista u Svetinji u ovaj dan, a nije bio prenesen u dan drugog Hristovog dolaska ( kako tvrde Js ), jer Jovan nije video kako Hristos dolazi na oblacima, već je bio prenesen na nebo u Svetinju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Svi dani su Dani Gospodnji.Da neces da kazes da se Bog vezuje za subotu od 24 sata da bi se odmorio ,pa da radi drugih 6 dana po 24 sata??? Znas li ti sta je zemaljsko vreme za Boga???,
a opet spamujes temu jer nisi dao odgovor ,
Zasto ste ubacili alfu i omegu u otkrivenje 1:10 ???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti ne veruješ bibliji već sebi.
Subota je data "ZA ČOVEKA" kako kaže reč Božja, da bude na blagoslov i sećanje na stvaranje.
Subota je i edukativnog karaktera, jer Bog je subotu usadio u sam biološki sat čoveka, i to nauka otkriva, da je čoveku potreban jedan dan u sedmici za odmor.

Što se tiče Alfe i Omege - ja nisam ništa ubacio.
Pitanje je - ko je tu šta ubacivao i dodavao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti ne veruješ bibliji već sebi.
Subota je data "ZA ČOVEKA" kako kaže reč Božja, da bude na blagoslov i sećanje na stvaranje.
Subota je i edukativnog karaktera, jer Bog je subotu usadio u sam biološki sat čoveka, i to nauka otkriva, da je čoveku potreban jedan dan u sedmici za odmor.

Što se tiče Alfe i Omege - ja nisam ništa ubacio.
Pitanje je - ko je tu šta ubacivao i dodavao.

Pusti te lazi za malu decu.
Priznaj da zelis da opravdas vase postojanje ,jer adventisti ne bi onda postojali.
Adam i Eva nit Noje nit iko drugi do Mojsijevog zakona nije praznovao subotu,nikada bas nikada.
A subota je data samo Jevrejima i ni jednom drugom narodu.
Ali ovo je tema o alfa i omegi koju ti stalno spamujes bezanjem na druge teme umesto da priznas da u otkrivenju 1:10 u grckom tekstu i originala i kopija nigde toga nema!!!,jel razumes srpski?
Ako razumes srpski,onda lepo odgovori "Zasto ste namerno ubacili alfu i omegu u otkrivenje 1:10?
 
Natrag
Top