Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
a evo i kako se pise u otkrivenju 1:8 alfa,odmah ispod i omega na grckom.
na desnoj strani je prevod razumljiv ....
u 10 stihu nigde ne pise ni alfa i omega ,tako da je razotkrivena prevara pravoslavno-katolicke zajednice.,
a sluzila im je oboma za odbranu trojstva...,naravno namerno ubacena.
ZIShb.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
a evo i kako se pise u otkrivenju 1:8 alfa,odmah ispod i omega na grckom.
na desnoj strani je prevod razumljiv ....
u 10 stihu nigde ne pise ni alfa i omega ,tako da je razotkrivena prevara pravoslavno-katolicke zajednice.,
a sluzila im je oboma za odbranu trojstva...,naravno namerno ubacena.
ZIShb.jpg
Risko kad sam postavio (Codex Sinaitcus)ja sam postavio i prevod!!! sta si ti postavio? niko nista ne razume,ajde malo se uozbilji brate pa lepo objasni na sta si ti to mislio.

Pozdrav od gere.

Risko kad sam postavio (Codex Sinaitcus)ja sam postavio i prevod!!! sta si ti postavio? niko nista ne razume,ajde malo se uozbilji brate pa lepo objasni na sta si ti to mislio.

Pozdrav od gere.
jer nemoze isti (Codex Sinaitcus)da laze!!!

a evo i kako se pise u otkrivenju 1:8 alfa,odmah ispod i omega na grckom.
na desnoj strani je prevod razumljiv ....
u 10 stihu nigde ne pise ni alfa i omega ,tako da je razotkrivena prevara pravoslavno-katolicke zajednice.,
a sluzila im je oboma za odbranu trojstva...,naravno namerno ubacena.
ZIShb.jpg

Samo malo dole ako se spustis nekoliko stihova videces sta govori Gospod I Bog Nas Isus Hrist.

U otkrivenju 1:17-18 Isus jasno govori da je on pocetak I zavrsetak tj Alfa i omega.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
govorim o namernom i zlobnom ubacivanju alfa i omega u 10 stihu pravoslavne Biblije.
Alfa i Omega ne postoje u biblijskim tekstovima koji su za nas najstariji ,a to je pre svih sinajski kodeks.
Postavio sam ti dve slike
U prvoj slici otkrivenje 1:10 sinajski kodeks gde se nigde ne spominje ni alfa ni Omega i
Drugu sliku gde je u pitanju otkrivenje 1:8 gde se spominje alfa i omega,i gde moze da se vidi kako se na grckom pise alfa,crveni pravougaonik.
Dakle,zasto ne priznate i ovu jednu od mnogobrojnih zlonamernih radnji za opravdanje trojstva.
Da li jos uvek tvrdis da u sinajskom kodeksu ,otkrivenje 1:10 pise alfa i omega???
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gerice
govorim o namernom i zlobnom ubacivanju alfa i omega u 10 stihu pravoslavne Biblije.
Alfa i Omega ne postoje u biblijskim tekstovima koji su za nas najstariji ,a to je pre svih sinajski kodeks.
Postavio sam ti dve slike
U prvoj slici otkrivenje 1:10 sinajski kodeks gde se nigde ne spominje ni alfa ni Omega i
Drugu sliku gde je u pitanju otkrivenje 1:8 gde se spominje alfa i omega,i gde moze da se vidi kako se na grckom pise alfa,crveni pravougaonik.
Dakle,zasto ne priznate i ovu jednu od mnogobrojnih zlonamernih radnji za opravdanje trojstva.
Da li jos uvek tvrdis da u sinajskom kodeksu ,otkrivenje 1:10 pise alfa i omega???

Ne mogu da kazem mozda je i umetnut ali to nemenja smisao u (jov 1:17,18) tj nije zlonamerno umetnut.

kao sto to radi KS-re po svoj bibliji.

A sta cemo sa (otkrivenjem 1:17,18) gde pise pocetak i svretak A!!!

Pokusaj da mi objasnis te stihove ako si toliko mudar.

Sve vreme (Jovan govori o Isusu a ne o Jehovi) svako ko je i malo gramatan to ce da shvati.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
kako to ne mozes da kazes da li je umetnut ili nije???Imas li oci,ili ih nemas???
Jesi li primetio da u sinajskom kodeksu u otkrivenju 1:10 ne pise nigde alfa i omega.
Otkuda u pravoslavnim biblijama u tom stihy alfa i omega ,kada ga nema u mnogo starijem od njega???A tek da nam je original iz I veka....
Taj apokrifni dodatak je neko namerno umetnuo u otkrivenje 1:10 i to da bi podupo nauku o trojstvu koja ima temelje kao kula od karata na pesku.
Kad priznas da je to apokrifni stih,onda mozemo preci na 17,18 stih.
Sta te sprecava da priznas da su ti stihovi UBACENI!!!,a znas dobro koje prokletstvo vazi za one koji namerno dodaju ili oduzmu!!!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Risko taj stih je "dobronameran" u svakom slucaju je bolji od onog sto je KS-re u Novi Svet stavila.

Da bih potvrdio o cemu govorim postavicu ti neke stihove o Alfa i omega,Prvi i Poslednji.

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44: 6 / 41: 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1:7 - 8 / 11: 16 - 17 / 21:5 - 7 / 22:12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6:14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19:14 - 16 / 17:14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12:9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19:31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1:7
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7:13 - 14

- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11:17 / 19:16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40:9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10:11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32:1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26:4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10:1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66:13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11:19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8:12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3:15
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21:22 - 23 / 22:5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5:14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3:1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4:16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2:7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20:22
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43:10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1:8
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2:13
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102:20 - 29 / Jevrejima poslanica 1:8 - 12
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16:16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3: 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1: 18 /
1 poslanica Timotiju 6: 14 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20: 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14: 8 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22: 16 - 19 / 7: 59: 60 / 1 poslanica Korincanima 1:2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8:9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bog koji je car nad carevima. koji prebiva u svetlosti i koji je nedostupan za ljudsko oko, objavio se u telu. Pokaza se svetu,proslavi se u duhu,uznese se na nebo.;
I koji je sve vreme prisutan pocev od "VASKRSENJA"! I koji ce doci na oblacima da sudi svetu meni prvom.Eno ga ide na oblacima i ugledace ga svako oko, i oni koji su ga proboli.
Sad mozes da proveravas koliko te volja na (Codex Sinaiticus)
Gera.

Sta cemo sad Risko???
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo Gerice
cini mi se da je neko brisao moje odgovore,ali u otkrivenju 1:17 nigde ne pise alfa i omega,kao ni u otkrivenju 1:10
Prvi i poslednji ,ili sta god hoces nije isto sto i alfa i omega o cemu je ovde rec.
Da bi bolje razumeo sta je Isus hteo da kaze za sebe u kom je smislu prvi i poslednji procitaj 18 stih
I Živi: i bejah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti.
Isus je prema tom PRVI koga je Bog Jehova licno uskrsnuo iz mrtvih,a takodje i poslednji.
Sve ostale ce vaskrsavati licno Isus Hrist ,jer je on ovlascen za to od Jehove Boga.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
OK Jure,izvini,verovatno sam pogresio,jer sam negde vec nesto slicno pisao,ali izgleda na nekoj drugoj temi.
Zelim ti laku noc
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U Otk. 1.8,10; 21.6; 22.13 kaže da je Hristos alfa i omega. Da li to neko može da kaže za sebe osim Boga? Ako je Hristos stvorenje, on za sebe ne bi mogao da kaže da je početak (Otk. 21.6; 22.13) jer bi Bog bio početak. Isto tako Isus je prvi i poslednji (Otk. 1.10,17; 2.8; 22.13). Naravno, Bog je prvi, a da je Isus stvorenje bio bi najviše drugi a ne prvi. Ako je Hristos poslednji, koji je Bog? U Isaija 48.12; 41.4 Jahve za sebe kaže da je prvi i poslednji, pa pošto je Hristos prvi i poslednji, to znači da je Hristos Jahve. "Ovako govori Gospod (Jahve), car Izrailjev i izbavitelj njegov, Gospod (Jahve) nad vojskama: ja sam prvi i poslednji, i osim mene nema Boga (Elohima)." Is. 44.6; 45.5 Pošto Jahve kaže da osim Njega nema Elohima, a nije teško pokazati da je Hristos Elohim, onda to znači: Jahve = Elohim = Hristos = prvi i poslednji. Svi drugi se samo predstavljaju da su moćni, što reč Elohim znači, a nisu, nego postoji samo jedan Elohim. Tako u Isaija 9.6 kaže nedvosmisleno, bez ikakve dileme, da je Isus Bog (El - skraćeni oblik reči Elohim) silni, a ne da se on sam tako predstavlja.

Izvor: Isus dolazi
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top