Aktivnosti Ateista

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Postoji tema koja se zove :"Pitanja za ateiste", ali želim da naš forum dobije temu koja se bavi aktivnostima ateista .
Voleo bih da nam sami ateisti iznesu svoja shvatanja i razmatranja.Do sada su ih u glavno iznosili po svim temema često potpuno bez veze sa samom temom.
Naravno verujem da će biti pitanja koja su već postavljena ili će biti postavljena ali mislim da ateizam zaslužuje više pažnje i bolju preglednost.Ako se urednik slaže da se na ovoj temi iznose stavovi i iskustva ateista dok na već postojećoj da se postavljaju pitanja i odgovori.Verujem da bi na takav način imali daleko preglednije postove pa bi se svako lakše snašao .

U Srbiji postoji Udruženje ateista (postavio bih link ali je mislim rečeno da se to ne sme)koje je veoma aktivno.
Voleo bih da nas ovi naši ateisti bliže upoznaju sa svojim stavovima i aktivnostima.
U stvari me je za ovu temu najviše zainteresovao deo ovog posta:
http://serbianforum.org/religija/131946-adventisti-311.html#post1076605

moje je samo da se odbranim uplitanja religije u svakodnevni zivot
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Podizanjem svesti kod ljudi tako sto se iznose sve cinjenice u vezi religije. Uvek je bilo i bice da je znanje najveci neprijatelj religije.
Pa da je baš neki odgovor na temu i nije.
Probaj malo bolje da se potrudiš i predstaviš aktivnosti ateista ili je ovaj odgovor sve?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Pa da je baš neki odgovor na temu i nije.
Probaj malo bolje da se potrudiš i predstaviš aktivnosti ateista ili je ovaj odgovor sve?

Mogu samo da pricam o svojim aktivnostima ne i aktivnostima drugih a nisam clan nijedne oraganizacije. Pitaj konkretno sta te interesuje.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Dobro,koje sve ti aktivnosti kao ateista(bez pripadnosti nekoj organizaciji)smatraš da bi jedan ateista(konkretno ti) trebao da radi?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nemam dogme odnosno neka pravila kojih moram da se drzim. Ni ja ni bilo koji ateista nije pod obavezom na bilo kakve akcije.
Sto se mene licno tice, koristim svaku priliku da udjem u dijalog sa teistima. Pokusavam da ih podstaknem da razmisljaju na temu koliko je ono u sta veruju realno i najbitnije od svega koliko morala i etike ima u tim verovanjima. Isto jako je bitno koje konsekvence vera u moze da ima u interakciji pojedinca sa ostakom drustva.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja ću se odmetnuti i od ateista, ako budu pravili kojekakve organizacije i udruženja, dakle, ako na bilo koji način pokušaju da institucionaliziraju ateizam. Takvo nešto nije imanentno slobodnom pomimanju života i svijeta. Time bi i ateizam pretvorili u neku vrstu vjere, a ateizam ne može biti vjera, niti je to ikada bio.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ja ću se odmetnuti i od ateista, ako budu pravili kojekakve organizacije i udruženja, dakle, ako na bilo koji način pokušaju da institucionaliziraju ateizam. Takvo nešto nije imanentno slobodnom pomimanju života i svijeta. Time bi i ateizam pretvorili u neku vrstu vjere, a ateizam ne može biti vjera, niti je to ikada bio.

Cim krene organizacija krene i hijerarhija, pa krenu i licni motivi... pa nestane integritet.

P.S. u ovom trenutku na temi pitanja za ateiste ima 666 odgovora.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Cim krene organizacija krene i hijerarhija, pa krenu i licni motivi... pa nestane integritet.
Naravno, nešto što nazivamo organizacijom, ne može postojati bez pravila. Pravila se za čas znaju pretvotiti u gogme. Pa i da se ne pretvore u dogme, ugroziće integritet i vjerodostojnost slobodne misli.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ja ću se odmetnuti i od ateista, ako budu pravili kojekakve organizacije i udruženja, dakle, ako na bilo koji način pokušaju da institucionaliziraju ateizam. Takvo nešto nije imanentno slobodnom pomimanju života i svijeta. Time bi i ateizam pretvorili u neku vrstu vjere, a ateizam ne može biti vjera, niti je to ikada bio.

:)
Uvek antiprotivan ;)

Šta misliš o sugestivnom pitanju?
Da li je po tvom mišljenju to alatka kojom bi trebao da se služi bilo koji čovek, a pogotovo onaj koji se drži visokih moralnih normi.Govorimo naravno o ateistima, a ne o vernicima.
 
Natrag
Top