Aktivni ateizam u praksi

Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Ja nisam mudrac, samo neko ko smatra da je pravilno izražavanje, bilo to u svakodnevnom govoru ili u toku pisanja po forumima, odraz lične kulture.

Ne bih da te dodirujem.

A sudeći po tome šta ti pišeš, mora da si i ti rođen pored jedne druge ustanove.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ja nisam mudrac, samo neko ko smatra da je pravilno izražavanje, bilo to u svakodnevnom govoru ili u toku pisanja po forumima, odraz lične kulture.

Ne bih da te dodirujem.

A sudeći po tome šta ti pišeš, mora da si i ti rođen pored jedne druge ustanove.

ti ne samo da si mudrac pa ti si jos i vidovit axaxaxaxaxa
ja sam nekulturan sta cu jbg, kad vidim vas kulturne nista drugo mi ne preostaje nego da budem kontra od vas, u ovom slucaju nekulturan
kao sto sam vec rekao, nemoj ti da se brines za moju kulturu (nekulturu) mudri vidoviti kulturni covece
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
posto si novi kolac pa ne znas, ja sam ovde rekao da ja sve pisem malim slovima posto me mrzi da klikcem na shift ili caps non stop, da se ljudi ne bi nasli uvredjenim ako napisem malim slovima ime ili sta ti ja zanm
ali posto vidim da imamo jos jednog naucnika ovde, verovatno pripadnika ateisticke religije (vere) i posto si ti pismen i iskolovan razumeo sta ja nepismen i neskolovan pricam, onda je sve super, razumemo se.
Dobro, vidim da si ti vec obajatio na ovom PDF i da te svi znaju i poznaju kao coveka koji ne zna gde dodje koji interpunkcijski znak, niti kada se i u kojim slucajevima pisu velika slova. Ja sam tvoje objasnjenje primio k znanju, pa od tebe u buduce necu ocekivati da poznajes Pravopis srpskog jezika. Uostalom, kada bih tebi zamerio, istovremeno bih zamerio i ogromnom broju nepismenih i polupismenih Srba.

decko to sto ti zivis u lazima pa to nije moj problem, kakve ja veze imam sa tim? ja razumem da vecina ljudi nisu inteligentni da vide u kojim lazima zive
Da nisi pobrkao loncice, tj. sagovornike. Ko je tebe, tako jadnog i kivnog, oklevetao da si ti nekakav i neciji problem? Ko je tebe, jado, vezivao s mojim “laznim” zivotom? Nadam se da nisu opsesije u pitanju?

svet ljudi je svet lazi, nekih od tih lazi su ljudi svesni a nekih (onih najbitnijih) nisu, zbog cega tumaraju u zacaranom krugu bezizlaza
lazi drza covecanstvo u ropstvu stvarajuci patnju hranuci jedna drugu
privikavanje i prilagodjavanje lazima odrzava svet odmane koji se prihvata za stvarnost, vise od 90% ljudske vrste ce se umesto prihvatanja istine odluciti za laz, laz je u pocetku sladunjava ali sa gorkim krajem, vera u lazi je osnovna osobina ljudi, za lazi se smatra da su drustveno korisne, sve sto jedna drustvena sredina sebe smatra civilizovanijom kult lazi je utemeljeniji, organizovaniji i veci, primitivnim zajednicama zlo je jasno vidljivo, dok je u takozvanim razvijenijim drustvima veoma vesto preruseno u dobro
tako ce zitelji opsenarijuma broboj istine dozivljavati kao povredu ili neprijateljski napad na laz kao bezbedno utociste ili takozvano normalno stanje
sto se tice tih kineza i ovih iz indije, ja sam jasno rekao da nije njih taj rast broja stanovnista mozes da okacis macku o rep, sto se tice tih bolesti sto je kao navodno izlecila tehnologija, ti izgleda decko nisi svestan koliko je ta tehnologija donela bolesti na ovaj svet, taj razvoj civilizacije (coveka) i kulture mozes da okacis macku o rep, posto to i napredak tehnologije ne idu jedno sa drugim, poboljsanje u ishrani? to je verovatno ova genetski modifikovana hrana? ili mozda ova kancerogena? ti mi pricas o nekoj hrani a ne znas ni sta jedes
Sve sto si u ovoj tiradi izrekao nema osnova niti logike u stvarnom zivotu, u mom sigurno nema, a ne znam za tvoj. Iz ove neuverljive price izgleda da tebe ne mrzi samo da pises velika slova, vec te mrzi sto si ziv ili, pak, sto ima zivih oko sebe. Neka tebe, zivi ti i dalje u tom i tako mizernom zivotu i jos mizernijem okruzenju, a ja cu, i pored sveg negativno izrecenog, da se drzim svog “laznog” i lazljivog sveta.

sto se tice tog pape, ja nikad nisam rekao da je jedna osoba definisala 7 smrtnih grehova, ja sam rekao da im je papa definisao ime, postoje ucenja gde isus jasno prica o tome, to su neka gnosticka ucenja i jos neka druga, a ako je taj papa nesto uradio, on je samo prikupio te najopasnije grehove na jedno mesto i nazvao ih 7 smrtnih grehova
ja nisam nikakav pesimista, jel da sam pesimista moj zivot bi bio los, ja sam samo realan i oci su mi otvorene, tako da ja vidim za razliku od ljudi sto budni sanjaju
znate li vi sto imate budne snove da tema filma matrix nije naucna fantastika i da je tema filma matrix veoma istinita? mi to volimo da kazemo, zivot u kome 90% ljudi zivi je kvadrat (matrix)

eto zasto je stanovnike pakla izuzetno tesko izvuci iz njega, oni ne znaju da su u njemu buduci da su se prilagodili i prihvatili kao nekakvu normalnost nesvesni svog stvarnog stanja laz ima opojno dejstvo, poznato je da je za lecenje alkoholicara veliki problem, sto oni ne shvataju da su bolesni, vec svoje izopaceno stanje opravdava raznim maskaradama videci pijancenje kao uobicajenu potrebu sve vise se gubeci u ne stvarno i izoblicavajuci vidjenje svog stanja na isti nacin se propalo covecanstvo opija izoblicenjem svog uma nadajuci se boljem sutra podmetajuci sebi lazne ciljeve, zasto je to tako? znacajni mislilac erik frm je jednu od svojh brojnih knjiga posvetio temi "bekstvo od slobode" analizirajuci mehanizme priklanjanja ljudi ropstvu mrzi me vise da pisem
Ima li smisla da se citirani tekst, bez obzira na njegovu (ne)uverljivost komentarise, jer je totalno izvan teme i nepotrebno se ponavlja novim, samo tebi znanim “cinjenicama”.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
mudri prosvetitelju, jesi se to vratio?
to sto ti ne znas, to nije moja stvar, i nisam ja jedini, ima nas poprilicno za razliku od vas slepaca koji nam upropascavaju i planetu i zivot, zato sto su slepi.
sto se tice mog zivota, pa ti si malo i cucio sa paznjom? ja se nikad nisam ni zalio na svoj zivot, moj zivot ok ali drugi zivoti nisu, zahvaljujuci slepcima kao sto ste vi, koji zive slep zivot i zivot budnih snova
izvini sto nisam negde stavio veliko slovo, pismeni mudri vidoviti kulturni porsvetitelju
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
mudri prosvetitelju, jesi se to vratio?
to sto ti ne znas, to nije moja stvar, i nisam ja jedini, ima nas poprilicno za razliku od vas slepaca koji nam upropascavaju i planetu i zivot, zato sto su slepi.
sto se tice mog zivota, pa ti si malo i cucio sa paznjom? ja se nikad nisam ni zalio na svoj zivot, moj zivot ok ali drugi zivoti nisu, zahvaljujuci slepcima kao sto ste vi, koji zive slep zivot i zivot budnih snova
izvini sto nisam negde stavio veliko slovo, pismeni mudri vidoviti kulturni porsvetitelju
Razumem te, imao si tesko detinjstvo, dobijao si batine svakodnevno, vecito si bio neuhranjen, zimi nisi imao dobru odecu pa su ti sada svi krivi. Sta ces, zivot nije prema svakome dobar. Bog za tebe u tvom ovozemaljskom zivotu nema dovoljno razumevanja.Tvoj zivot na zemlji je patnja, ali te, kao naagrada, ceka Raj, kao i veciti i blazeni zivot sa Svetom Trojicom. Strpen spasen.:)
 
Natrag
Top