Aktivni ateizam u praksi

Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
AKTIVNI ATEIZAM U PRAKSI


Jedna od nasih mega estradnih zvezda turbo-folk I pop-folk muzike, Jelena Karleusa ne moze da odoli izazovu a da povremeno ne sokira srpsku pravoslavnu javnost. Verovatno se secate da je pre nekih desetak godina izazvala i izvela iz takta telesno sitnog i slabasnog, ali “duhono” jakog patrijarha Pavla. Naime, u nekom od tabloida pojavila se njena fotografija na kojoj je, skromno odevena, prikazana raspeta na krstu. Nas pok. patrijarh je taj cin, tada mlade i veoma privlacnije JK, osudio kao “smrtni greh”, sto mi nije ni malo hricanski zvucalo. Naravno, po kanonima “smrtni greh” se kaznjava smrtnom kaznom. Da ne zaboravimo da je onda, istom poslanicom, nas tada hodajuci svetac, osudio istom kaznom i Svetlanu-Cecu Raznatovic, jer se neko usudio da je proglalsi za novom srpskom sveticom.

Jos uvek atraktivna JK – da bi objavila svoj ateisticki manifest bira pravi tajming – najveseliji srpsko-rusko-koptski praznik, rozdenje bogomladenca, sina bozjeg, Isusa Hrista, u nas proslavljan sa podabranim zakasnjenjem od nekih 13 dana. Manifest deklarisane ateistkinje JK glalsi:


“Dan kad se navodno rodio bezgrešni čovek, Božji sin, ova planeta slavi dva puta godišnje. Čak ni tu nismo mogli biti ujedinjeni kao ljudska rasa. Svih ostalih dana u godini, taj sin se zaboravlja. Ratovi, smrt, glad, mržnja, sveopšti haos. Majke ubijaju decu, deca ubijaju majke. Trka za sticanjem materijalnog, pohlepa, zavist, najniži ljudski porivi, normalna su stvar. Zar ne?

Ali svi veruju. Svi veruju u ideju dobrote, čistote, Isusovih ideala. Licemerje planete dostiglo je tačku topljenja, led na polovima nestaje sa svakim našim udahom i izdahom. Srbija je zemlja u kojoj se svi sećaju Boga po potrebi. Tri prsta i pominjanje Boga, Isusa i vere, ide uz naš mentalitet skorojevića i novopečenih vernika. Neretko uz nasilje usijanih glava koje ni ne znaju šta tri prsta znače. Ima više crkvi od bolnica, sveštenici voze bolje, jedu bolje, žive bolje od većine, upravo zbog sporadične griže savesti domaćih vernika, koji trpaju novac Crkvi u zamenu za oproštaj grehova. Trange frange vera. Vera se kupuje, upakovana. Čist biznis. Prvo se peru pare, a onda se pere duša.
U bajci o Isusu, ljudi su ga izdali i razapeli. U modernim vremenima, prošao bi mnogo gore. Da postoji? A možda i postoji, ali se u sadašnjosti ne zove Isus. Možda je Marko ili Dragan, možda Ištvan, možda Mustafa, ili Antonije? Možda nam je komšija? Možda je žensko? Možda je upravo ostavljen u domu za napuštenu decu, možda je romsko dete koje slinavo prosi na semaforu? Da li ga vidite? Ne. Ne vidite ga i ne čujete?

A možda se upravo opet rodio? Kako će živeti i kako će završiti? Zar ne vidite da je njegova sudbina u vašim rukama?
Čovek se rodi. Vaistinu se rodi.
Jelena Karleuša"


Bas je provokativna kako vizuelno tako i duhovno. Mnogo je provokativnih pitanja. Imate li odgovor na njih, ili bar na jedno jedino, ako ne na sva?


P.S. Ovom manifestu bih mogao i ja da prigovorim, jer JK, koliko je meni poznato, do danas nije odrzala ni jedan humanitarni koncert da bi tom jadnom romskom slinavom detetu iole bilo lake i srecnije detinjstvo. Ako do nje dospe ovaj glas, mozda ce njen sledeci koncert imati taj humanitarni karakter?

Sta vi mislite?.

yes3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pavle je rekao da su Ceca i Karleusa smrtno zgresile ? To nisam znao.
Sto se tice izjave Karleuse ne vidim sta je pogresila. Vernici i jesu licemeri, jer se niko ne pridrzava svojih svetih knjiga kako bi trebalo.
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Pavle je rekao da su Ceca i Karleusa smrtno zgresile ? To nisam znao.
Sto se tice izjave Karleuse ne vidim sta je pogresila. Vernici i jesu licemeri, jer se niko ne pridrzava svojih svetih knjiga kako bi trebalo.
Tacn zakljucak. Imamo svakih cetiri godina novu vladu koja se pred predstavanicima naroda u Narodnoj skupstini kunu svojom casnu (koju nemaju) da ce sluziti verno domovini, itd. Odmah nakon toga pocinje suludo pljackanje te drzave. Gotovo identican slucaj je i sa tim "predstavnicima naroda". No, da se vratimo na temu. da li je bogom oprosteno baciti "fatvu", crkvenu osudu na dve zene koje nicim bogu ni otadzbini nisu skrivile. Mozda i jesu, ali ne ni vise ni manje od drugih popova koji i dalje uzivaju velike privilegije. Zasto samo na te dve zene? Zar pljackanje zemlje nije smrtni greh? Na koga su, pored ove dve dame, bacene "fateve" zbog smrtnog greha ucinjenog suprotno ucenju hricanskih katahizisa? Jos ne cuh ni jednog popa da je osudio bilo koga polticara zbog pljackanje drzave, tj. naroda ili nekih mafijasa.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
AKTIVNI ATEIZAM U PRAKSI
Jedna od nasih mega estradnih zvezda turbo-folk I pop-folk muzike, Jelena Karleusa ne moze da odoli izazovu a da povremeno ne sokira srpsku pravoslavnu javnost. Verovatno se secate da je pre nekih desetak godina izazvala i izvela iz takta telesno sitnog i slabasnog, ali “duhono” jakog patrijarha Pavla. Naime, u nekom od tabloida pojavila se njena fotografija na kojoj je, skromno odevena, prikazana raspeta na krstu. Nas pok. patrijarh je taj cin, tada mlade i veoma privlacnije JK, osudio kao “smrtni greh”, sto mi nije ni malo hricanski zvucalo. Naravno, po kanonima “smrtni greh” se kaznjava smrtnom kaznom. Da ne zaboravimo da je onda, istom poslanicom, nas tada hodajuci svetac, osudio istom kaznom i Svetlanu-Cecu Raznatovic, jer se neko usudio da je proglalsi za novom srpskom sveticom.

Dotična gospođa je sama sebe osudila javnom objavom kojoj sekti pripada. To što ona radi nema nikakve veze sa ateizmom. Pravi ateista je mnogo kulturniji, civilizovaniji i obrazovaniji od ove sektašice sotonske crkve...Patrijarh Pavle je to prepoznao, a svi znamo da sotoni nema oprosta i da je u smrtnom grehu...

Pošten ateista poštuje tuđu veru i ne sprda se s njom na takav način kao gđa K.
Razuman ateista ne trpa sve u isti koš kada je religija u pitanju kao gđa K.

A oni koji trče za njom, blejeći nad njenim satanskim umetničkim performansama, nisu ništa bolji od nje, i proći će kroz ognjeno s njom ruku pod ruku...
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
zamisli karleusa xD axaxaxaxaxaxa o karleusi je dovoljno to sto njena svaka recenica pocinje sa JA, toliko o toj gordoj osobi koja misli da je ona najbolja na svetu, ne zanima me ni da li veruje ili ne veruje da li je ateista ili je pravoslavac
a ni za cecu nemam lepo misljenje, necu tu da mi glumi neku srpsku majku a htela da ide da peva siptarima pa je arkan osisao, drugo ceca nikad ne bi bila ono sto je danas da nije bilo arkana, arkan je nju napravio i od obicne seljancice stvorio "damu" bila bi ona poznata i da nas da nije bilo arkana, ali bila bi kao dragana mirkovic ili neke slicne pevacice
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Dotična gospođa je sama sebe osudila javnom objavom kojoj sekti pripada.
Nije jasno kako je to ona “samu sebe osudila javnom objavom”. Zar ne znas da je pravo na verovanje ili neverovanje Ustavom zemlje zagarantovano svakom gradjaninu Srbije. U nasoj zemlji egzistiraju desetak, a mozda i vise raznih religioznih nevladinih organizacija koje su sve slobodne da propovedaju svoje “vjeruju”.

Drugo, gresis kad kazes da “doticna gospodja" pripada bilo kojoj sekti. Ona ne pripada ni jednoj sekti, ona je slobodna licnost i ima pravo da negira postojanje bilo kakvih bozanstava. To je ne svrstava u sekte kojih u hriscanstvu, islamu i judaizmu ima na stotine. U SAD je registrovano oko 5 hiljada razno raznih verskih organizacija, i niko to ne osudjuje.

To što ona radi nema nikakve veze sa ateizmom. Pravi ateista je mnogo kulturniji, civilizovaniji i obrazovaniji od ove sektašice sotonske crkve...
Mozda si u pravu, a mozda i nisi. Da bi bio ateista dovoljno je da ne verujes u postojanje bilo kakvog bozanstva i druge kvalifikacije ti nisu potrebne. Sada, u pravu si kad tvrdis da je vecina ateista obrazovanija i da ne veruju u mitoloske price iz Biblije, Tore ili Kurana. Zdrav razum i kriticko misljenje su dovoljni atributi da neko bude ateista.

Patrijarh Pavle je to prepoznao, a svi znamo da sotoni nema oprosta i da je u smrtnom grehu..
Patrijarh znaci "otac" i glava porodice (vidi starogrčko značenje riječi patrijarh), pa samim tim mogao je da ukori ili poduci srpske majke da to i to nije prikladno, a ne da ih ovako grubo osudjuje. I to on, Pavle, za koga su mnogi tvrdili da je svetac koji hoda. Drugo, Sotona je kreacija boga Jahveha i neunistivo bozanstvo ‘per se’.

Pošten ateista poštuje tuđu veru i ne sprda se s njom na takav način kao gđa K.
Razuman ateista ne trpa sve u isti koš kada je religija u pitanju kao gđa K.
Medju ateistima, kao i medju vernicima, ima i postenih i nepostenih. Sve zavisi kakav je odnos.

A oni koji trče za njom, blejeći nad njenim satanskim umetničkim performansama, nisu ništa bolji od nje, i proći će kroz ognjeno s njom ruku pod ruku...
Mislim da gresis. Ovim si osudio sve estradne umetnike, a za njima “kaska” ogromna masa mladih ljudi. Da li je vazno ako neka pevacica pripada hricanskoj ili islamskoj religiji. Naravno da nije. Imamo nekoliko vrhunskih pevacica muslimanske veroispovesti, a ne mali broj i pripadnica Rimokatolicke crkve. Zasto su to “satanske umetnicke peformanse”?
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Nije jasno kako je to ona “samu sebe osudila javnom objavom”.

Da li ti stvarno misliš da ja nemam pametnija posla nega da sa tobom raspravljam o Jeleni KarLoši, koja se polugola slika razapeta na krstu, dok joj rogovi rastu?

Savetujem moderatore da ovu temu premeste sa religije na žutu štampu, ili na horoskop, gledanje u pasulj i sl...
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Da li ti stvarno misliš da ja nemam pametnija posla nega da sa tobom raspravljam o Jeleni KarLoši, koja se polugola slika razapeta na krstu, dok joj rogovi rastu?

Savetujem moderatore da ovu temu premeste sa religije na žutu štampu, ili na horoskop, gledanje u pasulj i sl...

Ja mislim da nemaš jer upravo raspravljaš ... a savetovanje moderatora ti je još manje pametno, al` nemoj da brigaš jer sve što ti je manje pametno, to ti je više glupo ...
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Da li ti stvarno misliš da ja nemam pametnija posla nega da sa tobom raspravljam o Jeleni KarLoši, koja se polugola slika razapeta na krstu, dok joj rogovi rastu?

Savetujem moderatore da ovu temu premeste sa religije na žutu štampu, ili na horoskop, gledanje u pasulj i sl...
Reklo bi se da ti imas isuvise vremena, ali nemas argumentovanih utuka, pa pribegavas jeftinim trikovima, kao nemas vremena ili postavljas zahtev da se tema prebaci na "Zutu stampu". Ja sam ti najmanje kriv sto ti nemas valjani utuk. A dobro izvajane zene polugole ili poluobucene, sve jedno, izazivaju pazornost zdravog muskog sveta. Na osnovu tvog nika ne mogu da dokucim da li si zena ili muskarac da bih mogao da procenim zasto si tako ogorcen/a na JK.

Uzgred, kolega/koleginice, ako ti se tema ne svidja, niko te ziv ne primorava da o njoj diskutujes.
 
Natrag
Top