Ako postoji Bog, zasto se nije objavio svim ljudima..?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
ti kazes da su deca odrasla..covece pa mene je on odma dao komsiji cim sam se rodio.nikad ga nisam ni video ni upoznao.
i da ako hoce da se vidi kako djavo vlada aj da vidimo kako bi vladali milijardu drugih andjela. nek da i nekom coveku vlast sta ima veze. ajmo jos milijardu godina i 17 testova..

Dobro je kad razmišljamo o tome ali nije dobro kad okrivljujemo Boga a još gore je kad izgradimo revolt prema istom i opredelimo se za neki oblik satanizma.Iz dugogodišnjeg razmatranja smem da kažem da je satana iz jednog ugla ništa drugo nego Božiji gnev.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dobro je kad razmišljamo o tome ali nije dobro kad okrivljujemo Boga a još gore je kad izgradimo revolt prema istom i opredelimo se za neki oblik satanizma.Iz dugogodišnjeg razmatranja smem da kažem da je satana iz jednog ugla ništa drugo nego Božiji gnev.
Zašto svako razmišljanje ili promišljanje o Bogu, pa i ukazivanje na neke nelogičnosti u Bibliji i promišljanje o njima, odmah vezujete za satanu i satanizam? Pri tome zaboravljate da je "instrument" koji nas podstiče na to (razum), Božija kreacija. Dakle, ako Bog nije želio da razmišljamo o njegovoj vjerodostojnosti, onda bi on kreirao sasvim drugačiji razum kojim je podario ljude.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Bolje je svako zlo i ono najmanje vezati za satanu nego za Boga. Bog je + a satana je - i sve što dolazi iz duhovnog područija odozgo i što je - minus to nije od Boga. Sve češće mi se javlja misao nešta slično iz filma gospodar prstenova gde je jedan vladar svo svoje zlo i negativnost pretočio u jedan prsten. Nešta slično je uradio i Vrhovni Um koji je svo zlo i negativnost pretočio u satanu. Na kraju kad se to uništi ostaje samo čista ljubav. To što će biti je neopisiva sreća i blago onome ko to bude video.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To je previše jednostavna definicija dobra i zla. Svaliti sve na sotonu i njime objasniti nesavršenost čovjeka i njegovu skoro podjednaku sklonost i premam ljubavi i prema mržnji, odnosno, i prema dobru i prema zlu..., iako ga je (čovjeka) kreirao savršeni kreator! Sve govori da je to mnogo kompleksnija stvar.
Ali, ovo je tema zašto se Bog nije javio svim narodima, odnosno, svim svojim stvorenjima, nego je napravio diskriminaciju javljajući se samo jednom narodu a zanemario ostale. I kada neko od tih diskrimisanin sada postavi to pitanje, odmah dobije etiketu sotone!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ti kazes da su deca odrasla..covece pa mene je on odma dao komsiji cim sam se rodio.nikad ga nisam ni video ni upoznao.
i da ako hoce da se vidi kako djavo vlada aj da vidimo kako bi vladali milijardu drugih andjela. nek da i nekom coveku vlast sta ima veze. ajmo jos milijardu godina i 17 testova..

Jedan test resava sve testove, jer ''dati stvorenju da vlada'' - jeste u stvari test, koji ce pokazati da stvoreno bice nije u stanju da vlada, nema potrebe za 1000 dodatnih testova..

Ti ne poznajes kontekst, uzmi citaj bibliju, ne filozofiraj, pa ce ti biti jasno i o cemu se radi, sve pise..
Deca su odrasla u tom smislu sto nisu naivna i glupa, na to sam mislio...
Prolazi dosta vremena, a ta deca kod drugog oca imaju svoju decu, opet naucenu lazima..
Bog ih ne ostavlja, nego i za njih priprema izbavljenje kroz svog Sina Isusa Hrista..

A to ''milijardu godina''(sto neki kazu) nasa zemlja i ljudi na njoj ne postoje toliko dugo vec najvise nekih ''6000 godina'' nasa planeta zemlja je mlada planeta. A kod Boga je jedan dan 1000 godina, sto je po ljudskom vremenu mnogo, za Boga je malo, tek nekoliko dana..
Zato nase muke, ne traju vise od par dana po njegovom racunanju..

Druga stvar, potrebno je vreme da bi se zlocinac u ovom slucaju djavo uhvatio u prestupu.
Skupljaju se dokazi protiv njega, a ti dokazi moraju biti validni, da bi se sudski proces uopste mogao odrzati..

Tuzilac nikada ne podize optuznicu bez da ima dovoljno dokaza za ucinjen zlocin, a sotona se u ovom kriminalnom delu krije, nikada licno ne cini zlocin vec ga cini preko posrednika(on je lukav) , zato ga je jako tesko uhvatiti(i mnogi ljudi ne veruju da on postoji)..
Ali Bog ima plan kako ce ga uhvatiti u izvrsenju zlocina.. Tesko je o ovome razgovarati sa nekim ko ne poznaje siri kontekst biblije..

Razmisli malo, nije slucajno sto se sotona krije, a nije slucajno ni sto se Bog krije...
A opet ako hoces da upoznas sotonu, mozes ga vrlo lako upoznati(mnogo lakse nego Boga, pokusaj!), ali ces na kraju morati da bezis koliko te noge nose, jer ces dobiti vatrom!...


To je previše jednostavna definicija dobra i zla. Svaliti sve na sotonu i njime objasniti nesavršenost čovjeka i njegovu skoro podjednaku sklonost i premam ljubavi i prema mržnji, odnosno, i prema dobru i prema zlu..., iako ga je (čovjeka) kreirao savršeni kreator! Sve govori da je to mnogo kompleksnija stvar.
Ali, ovo je tema zašto se Bog nije javio svim narodima, odnosno, svim svojim stvorenjima, nego je napravio diskriminaciju javljajući se samo jednom narodu a zanemario ostale. I kada neko od tih diskrimisanin sada postavi to pitanje, odmah dobije etiketu sotone!

Ako bi smo mogli objasniti greh i kako je on nastao onda bi smo ga mogli i opravdati, a isto tako mogli bismo opravdati i sotonu, zato sto je zgresio.
Sve sto se moze objasniti, moze se i opravdati..
Zato teoloski izgleda da ne postoji objasnjenje za greh, ili je ono van naseg razumevanja..

@Laodikeja
Ja sam siguran da ti znas ko ti se obraca, ali test je jasan, ako on spominje Isusa Hrista i ako ne pobegne kada ga ti spomenes, onda se nemas cega plasiti...
Ostalo bi samo povrdilo ovo gore...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ako bi smo mogli objasniti greh i kako je on nastao onda bi smo ga mogli i opravdati, a isto tako mogli bismo opravdati i sotonu, zato sto je zgresio.
Sve sto se moze objasniti, moze se i opravdati..
Zato teoloski izgleda da ne postoji objasnjenje za greh, ili je ono van naseg razumevanja..
Netačno je da se sve može opravdati što se može objasniti. Otkuda ti takva tvrdnja? Mnogi zli postupci se mogu objasniti, ali se ne mogu opravdati niti za takve postupke postoji opravdanje. Npr. danas se obilježava godišnjca kada su Amerikanci bacili prvu atomsku bombu na japanski grad Hirošimu. Zbog čega su oni to uradili, može se u potpunosti objasniti. Znači li to da se takav genocidni i zločinački čin protiv civilnog stanovništva, može i opravdati?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Netačno je da se sve može opravdati što se može objasniti. Otkuda ti takva tvrdnja? Mnogi zli postupci se mogu objasniti, ali se ne mogu opravdati niti za takve postupke postoji opravdanje. Npr. danas se obilježava godišnjca kada su Amerikanci bacili prvu atomsku bombu na japanski grad Hirošimu. Zbog čega su oni to uradili, može se u potpunosti objasniti. Znači li to da se takav genocidni i zločinački čin protiv civilnog stanovništva, može i opravdati?

Da jeste, u pravu si...
 
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
Jedan test resava sve testove, jer ''dati stvorenju da vlada'' - jeste u stvari test, koji ce pokazati da stvoreno bice nije u stanju da vlada, nema potrebe za 1000 dodatnih testova..

Ti ne poznajes kontekst, uzmi citaj bibliju, ne filozofiraj, pa ce ti biti jasno i o cemu se radi, sve pise..
Deca su odrasla u tom smislu sto nisu naivna i glupa, na to sam mislio...
Prolazi dosta vremena, a ta deca kod drugog oca imaju svoju decu, opet naucenu lazima..
Bog ih ne ostavlja, nego i za njih priprema izbavljenje kroz svog Sina Isusa Hrista..

A to ''milijardu godina''(sto neki kazu) nasa zemlja i ljudi na njoj ne postoje toliko dugo vec najvise nekih ''6000 godina'' nasa planeta zemlja je mlada planeta. A kod Boga je jedan dan 1000 godina, sto je po ljudskom vremenu mnogo, za Boga je malo, tek nekoliko dana..
Zato nase muke, ne traju vise od par dana po njegovom racunanju..

Druga stvar, potrebno je vreme da bi se zlocinac u ovom slucaju djavo uhvatio u prestupu.
Skupljaju se dokazi protiv njega, a ti dokazi moraju biti validni, da bi se sudski proces uopste mogao odrzati..

Tuzilac nikada ne podize optuznicu bez da ima dovoljno dokaza za ucinjen zlocin, a sotona se u ovom kriminalnom delu krije, nikada licno ne cini zlocin vec ga cini preko posrednika(on je lukav) , zato ga je jako tesko uhvatiti(i mnogi ljudi ne veruju da on postoji)..
Ali Bog ima plan kako ce ga uhvatiti u izvrsenju zlocina.. Tesko je o ovome razgovarati sa nekim ko ne poznaje siri kontekst biblije

nek da meni da vladam da vidis kako ce ti biti ekstra super fantasticno.on je dao sotoni vlast jer je znao kako ce nam biti.lako je tako dokazati da je on jedini koji zna kako da vlada.ma kako da ne. i ja sam siguran da bi svi mi sa ovog foruma vladali bolje od sotone.jel kralj daje dvorskoj ludi vlast.normalno da ne daje.nego sam vlada kako najbolje ume.

sto se tice dal sam glup i naivan..pa za nesto sam glup a za nesto nisam.moj razum koji mi je bog dao ne moze da prihvati da ja moram da citam knjigu da bi saznao nesto o njemu.i sad ti meni kazes ne razumes kontekst.pa ja ako procitam nesto i razumem da je on rekao to i to ti ces mi reci ne nego to znaci da je on mislio nesto drugo a onda se ukljuci neko treci koji je pametniji od nas dvoje i jedino on zna sta je stvarno napisano.ma super.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
nek da meni da vladam da vidis kako ce ti biti ekstra super fantasticno.on je dao sotoni vlast jer je znao kako ce nam biti.lako je tako dokazati da je on jedini koji zna kako da vlada.ma kako da ne. i ja sam siguran da bi svi mi sa ovog foruma vladali bolje od sotone.jel kralj daje dvorskoj ludi vlast.normalno da ne daje.nego sam vlada kako najbolje ume.

sto se tice dal sam glup i naivan..pa za nesto sam glup a za nesto nisam.moj razum koji mi je bog dao ne moze da prihvati da ja moram da citam knjigu da bi saznao nesto o njemu.i sad ti meni kazes ne razumes kontekst.pa ja ako procitam nesto i razumem da je on rekao to i to ti ces mi reci ne nego to znaci da je on mislio nesto drugo a onda se ukljuci neko treci koji je pametniji od nas dvoje i jedino on zna sta je stvarno napisano.ma super.

To sam i ja rekao, svi bi ziveli u miru sreci i blagostanju, da ja vladam.. :)
Ali to nema veze sa ovim o cemu mi pricamo..

Ja nisam rekao da si ti glup, taman posla, niti cu tako nesto za tebe reci, zasto bih?..
Vec sam samo rekao da nisi dovoljno citao.
Da jesi, siguran sam da bi razumeo o cemu ja pricam, jer je tamo sve objasnjeno. Po pitanju drugih stvari mi mozemo imati razlicita misljenja, ali po ovom pitanju mislim da svima moze biti jasno.
Tvoj problem je sto ti ne verujes da bi Svemoguci Bog komunicirao putem knjige, to je ok. Ne moras u to verovati.
Nego ajde, zatrazi od njega da ti se licno javi. Ako si iskren on ce to i uciniti, i tu se tvoje traganje za odgovorima zavrsava, niko nece posle morati da te uverava da treba da citas knjigu...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Бог никако није дао ђаволу да влада. Ђаво је сам изабрао зло, грех. Уместо да чува склад и закон, што му је била намена и дужност, он изабра бунт. И није му било довољно што је вођен поносом, гордошћу и бахатошћу изабрао анархију, већ је почео да друге заводи и лаже.

Противећи се Богу, он не уме другачије. Као што лопов више не уме друго сем да краде. Тако отац лажи и крвник људски ништа боље не уме више. Њему је нормално да лаже и вара. Потврду такве духовне болести можемо видети и међу људима. Отуда је бесмислена тврдња: "Ни ђаво није тако црн како говоре". Црње не може од онога што се доказало вековима, а сведочанство томе су десетине или стотине милиона побијених људи због безумља, нечијих хирова, освајања итд.

Откуд онда ђаволу "дозвола" да заводи и уништава људе, да влада овим светом? Бог допушта, јер ми људи заволесмо грех и бунтовништво. Упалимо телевизоре или разговарајмо са људима и лако ћемо видети какав је свет и шта му је драго, а шта мрско. Они који одбацују лажи овога света, варке и преваре, политиканство, лицемерје, материјализам и остале сотонске шарене лаже, нису пожељни у свету. Онај свет који изабере Спасење (Црква) одудара од богоборачког света који воли да га лажу и обмањују. По рецепту: дај ми неку шарену лажу, само да не морам да замарам мозак са Богом, истином, борбом за истину итд., треба ми "одушак" да не мислим уопште.


С обзиром да ђаво и његови (пали) анђели знају шта их чека, они раде на томе да што више повуку за собом. Кога повлаче? Добре људе, правдољубиве или оне који више воле насиље, лоповлук, прељубе, разврат, материјализам, све противно љубавотворном разуму? Није тешко погодити.
 
Natrag
Top