Ako postoji Bog, zasto se nije objavio svim ljudima..?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako postoji Bog, zasto se nije objavio svim ljudima..?

Posto su neki na ovom forumu postavili ovo pitanje, ova tema je upravo pokrenuta sa ciljem odgovori, zasto se Bog u istoriji nije objavio svim ljudima na svetu, i otkrio svoje postojanje.

Biblija kao pisano Bozje otkrivenje, daje nedvosmislen odgovor na ovo pitanje.

Biblijski koncept ovog problema je taj, da je Bog u pocetku stvorio savrsen svet, bez senke prokletstva, smrti, i rapadanja, koje su posledica greha i odvajanja od Boga.

Takodje, stvorio je savrsenog coveka i u moralnom i u fizickom pogledu, koji je bio slika svog tvorca.
Covek je prebivao u rajskom vrtu, i u takvom okruzenju i svom savrsenom oblicju, imao je mogucnost da direktno komunicira sa svojim tvorcem, o cemu svedoci rec Bozja:

I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
I još reče Bog: Evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu
A svim zverima zemaljskim i svim pticama nebeskim i svemu što se miče na zemlji i u čemu ima duša živa, dao sam svu travu da jedu. I bi
tako.
Tada pogleda Bog sve što je stvorio, i gle, dobro beše veoma. I bi veče i bi jutro, dan šesti. ( 1 knjiga mojsijeva 1. 27 - 31 ).

`A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: Gde si?
A on reče: Čuh glas Tvoj u vrtu, pa se poplaših, jer sam go, te se sakrih.
A Bog reče: Ko ti kaza da si go? Da nisi jeo s onog drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?
A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh.
A Gospod Bog reče ženi: Zašto si to učinila? A žena odgovori: Zmija me prevari, te jedoh.
Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah
da jedeš do svog veka.
I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati.
A ženi reče: Tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš decu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvog, i on će ti
biti gospodar.
Pa onda reče Adamu: Što si poslušao ženu i okusio s drveta s kog sam ti zabranio rekavši da ne jedeš s njega, zemlja da je prokleta s tebe,
s mukom ćeš se od nje hraniti do svog veka;
Trnje i korov će ti rađati, a ti ćeš jesti zelje poljsko;
Sa znojem lica svog ješćeš hleb, dokle se ne vratiš u zemlju od koje si uzet; jer si prah, i u prah ćeš se vratiti. ( 1 knjiga mojsijeva 3. 9 - 19 ).

Ipak, covek je u jednom trenutku, prevaren od samog Lucifera palog andjela, odlucio da se okrene od tvorca, i da zivi nezavisno u odnosu na njega, sto je na celu Bozju tvorevinu, kao i na samog coveka donelo senku prokletstva i smrti.
nakon ovog cina, odnosno covekovog pada u greh, covek se sve vise udaljavao od Boga, i na taj nacin tokom vremena sve vise unizavao svoj moralni lik, pa time je i njegova direktna komunikacija sa Bogom bila onemogucena, iz razloga sto grehom uprljani covek nije bio u stanju da prebiva u prisutnosti Bozjoj, da gleda njegovu slavu i savrsenstvo, i da sa njime razgovara kao pre svog pada u greh, o cemu takodje svedoci rec Bozja:

`Opet reče Mojsije: Molim Te, pokaži mi slavu svoju.
A Gospod mu reče: Učiniću da prođe sve dobro moje ispred tebe, i povikaću po imenu: Gospod pred tobom. Smilovaću se kome se smilujem, i požaliću koga požalim.
I reče: Ali nećeš moći videti lica mog, jer ne može čovek mene videti
i ostati živ.
I reče Gospod: Evo mesto kod mene, pa stani na stenu.
I kad stane prolaziti slava moja, metnuću te u raselinu kamenu, i zakloniću te rukom svojom dok ne prođem.
Potom ću dignuti ruku svoju, i videćeš me s leđa, a lice se moje ne može videti. ( 2 knjiga mojsijeva 33. 19 - 23 ).

`Boga niko nije video nikad ( Jevandjelje po Jovanu 1. 18 ).

`Jer je Gospod Bog tvoj oganj koji spaljuje.. ( 5 knjiga mojsijeva 4. 24 ).


Ovo je dakle osnovni razlog zasto Bog nakon covekovog pada u greh, nije mogao da ima blisku zajednicu sa covekom, i da mu se objavi u punini svoje sile i slave, iz razloga sto je greh nacinio provaliju izmedju palog gresnog coveka, i savrseno svetog Boga.

Ipak, Bog se na neki nacin i nakon covekovog pada neposredno otkrivao ljudima, ali zbog sve veceg porasta zla i greha, i covekove otudjenosti od Boga, sve cesce je to cinio preko posrednika, svojih izabranih slugu proroka, koji su tokom starozavetne istorije verno prenosili Bozje poruke ljudima na zemlji.

Bog razgovara sa ljudima nakon pada u greh:

`Tada reče Gospod Kajinu: Što se srdiš? Što li ti se lice promeni?
Nećeš li biti mio, kad dobro činiš? A kad ne činiš dobro, greh je na vratima. A volja je njegova pod tvojom vlašću, i ti si mu stariji.
Posle govoraše Kajin s Aveljem bratom svojim. Ali kad behu u polju, skoči Kajin na Avelja brata svog, i ubi ga.
Tada reče Gospod Kajinu: Gde ti je brat Avelj? A on odgovori: Ne znam; zar sam ja čuvar brata svog?
A Bog reče: Šta učini! Glas krvi brata tvog viče sa zemlje k meni.
I sada, da si proklet na zemlji, koja je otvorila usta svoja da primi krv brata tvog iz ruke tvoje.
Kad zemlju uzradiš, neće ti više davati blaga svog. Bićeš potukač i begunac na zemlji.
A Kajin reče Gospodu: Krivica je moja velika da mi se ne može oprostiti.
Evo me teraš danas iz ove zemlje da se krijem ispred Tebe, i da se skitam i potucam po zemlji, pa će me ubiti ko me udesi.
A Gospod mu reče: Zato ko ubije Kajina, sedam će se puta to pokajati.
I načini Gospod znak na Kajinu da ga ne ubije ko ga udesi.
I otide Kajin ispred Gospoda, i naseli se u zemlji naidskoj na istoku prema Edemu.
( 1 knjiga mojsijeva 4. 6 - 16 ).

`I reče Bog Noju: Kraj svakom telu dođe preda me, jer napuniše zemlju bezakonja; i evo hoću da ih zatrem sa zemljom.
Načini sebi kovčeg od drveta gofera, i načini pregratke u kovčegu; i zatopi ga smolom iznutra i spolja.
I načini ga ovako; u dužinu neka bude trista lakata, u širinu pedeset lakata, i u visinu trideset lakata;
Pusti dosta svetlosti u kovčeg; i krov mu svedi ozgo od lakta; i udari vrata kovčegu sa strane; i načini ga na tri boja: donji, drugi i
treći....
I od svega živog, od svakog tela, uzećeš u kovčeg po dvoje, da sačuvaš u životu sa sobom, a muško i žensko neka bude.
Od ptica po vrstama njihovim, od stoke po vrstama njenim, i od svega što se miče na zemlji po vrstama njegovim, od svega po dvoje neka uđe s tobom, da ih sačuvaš u životu.
I uzmi sa sobom svega što se jede, i čuvaj kod sebe, da bude hrane tebi i njima.
I Noje učini, kako mu zapovedi Bog, sve onako učini. ( 1 knjiga mojsijeva 6. 13 - 22 ).

`Posle ovih stvari dođe Avramu reč Gospodnja u utvari govoreći: Ne boj se, Avrame, ja sam ti štit, i plata je tvoja vrlo velika.
A Avram reče Gospode, Gospode, šta ćeš mi dati kad živim bez dece, a pa kome će ostati moja kuća to je Elijezer ovaj Damaštanin?
Još reče Avram: Eto meni nisi dao poroda, pa će sluga rođen u kući mojoj biti moj naslednik.
A gle, Gospod mu progovori: Neće taj biti naslednik tvoj, nego koji će izaći od tebe taj će ti biti naslednik.
Pa ga izvede napolje i reče mu: Pogledaj na nebo i prebroj zvezde, ako ih možeš prebrojati. I reče mu: Tako će ti biti seme tvoje.
I poverova Avram Bogu, a On mu primi to u pravdu. ( 1 knjiga Mojsijeva 15. 1 - 6 ).

Bog se objavljuje preko proroka:

`I reče mi: Sine čovečji, ustani na noge da govorim s tobom.
I uđe u me duh kad mi progovori, i postavi me na noge, i slušah Onog koji mi govoraše.
I reče mi: Sine čovečji, ja te šaljem k sinovima Izrailjevim...pa im reci: Tako veli Gospod;
I poslušali ili ne poslušali..neka znaju da je prorok bio među njima...
( knjiga proroka Jezekilja 2 poglavlje ).

`Reči Jeremije, sina Helkijinog, između sveštenika koji behu u Anatotu u zemlji Venijaminovoj,
Kome dođe reč Gospodnja u vreme Josije sina Amonovog, cara Judinog, trinaeste godine carovanja njegovog,
I u vreme Joakima sina Josijinog, cara Judinog, do svršetka jedanaeste godine carovanja Sedekije sina Josijinog nad Judom, dok ne bi preseljen Jerusalim, petog meseca.
I dođe mi reč Gospodnja govoreći:
Pre nego te sazdah u utrobi, znah te; i pre nego iziđe iz utrobe, posvetih te; za proroka narodima postavih te.
A ja rekoh: Oh, Gospode, Gospode! Evo, ne znam govoriti, jer sam dete.
A Gospod mi reče: Ne govori: Dete sam; nego idi kuda te god pošaljem, i govori šta ti god kažem.
Ne boj ih se, jer sam ja s tobom da te izbavljam, govori Gospod.
I pruživši Gospod ruku svoju dotače se usta mojih, i reče mi Gospod:
Eto, metnuh reči svoje u tvoja usta.
Vidi, postavljam te danas nad narodima i carstvima da istrebljuješ i obaraš, i da zatireš i raskopavaš, i da gradiš i da sadiš.
( knjiga proroka jeremije 1. 1 10 ).

`Dođe reč Gospodnja Joni, sinu Amatijevom govoreći: Ustani, idi u Nineviju grad veliki, i propovedaj protiv njega, jer
izađe zloća njihova preda me. ( knjiga proroka Jone 1. 1 - 2 ).


Covekovo odvajanje od Boga je tokom vremena dovelo do toga, da je covek sve vise gubio misao i pojam o pravom Bogu, i stvarao svoje licne teorije, i kreirao moralnu strukturu svemira po svojim idejama i zamislima.
Tako je na mesto istine o pravom Bogu, covek stvorio lazne izmisljene Bogove, i poceo da se klanja samoj tvorevini, suncu, mesecu, zvezdama, i da izmislja Bogove po meri svoje sopstvene licnosti i zelja svog gresnog srca, i ako je Bog to izricito zabranio u svom zakonu,
( 2 Mojsijeva 20 poglavlje - 10 zapovesti ).

U takvom globalnom otpadu, Bog je izabrao jedan narod, da kroz njega sacuva istinu o pravom Bogu, i objavi je svim ostalim narodima.
Ne samo to, on je jos u pocetku obecao prvim ljudima, da ce poslati spasitelja, koji ce se zrtvovati kako bi otkupio coveka od greha, i ponovo
obnovio u njemu poruseni Bozji lik, i njegovu zajednicu sa tvorcem.

U tom svojstvu Isus je dosao na ovaj svet, i umro na krstu, okupivsi oko sebe krug ucenika Apostola, kojima je dao zadatak i autoritet da prenose Jevandjelje - radosnu vest o spasenju svim ljudima, i da osnivaju crkve
koje ce nakon njihovog zemaljskog zivota nastaviti ovu misiju objave Jevandjelja:

`I reče im: Idite po svemu svetu i propovedite jevanđelje svakom stvorenju. Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.
A znaci onima koji veruju biće ovi: imenom mojim izgoniće đavole; govoriće novim jezicima;
Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno šta popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.
A Gospod, pošto im izgovori, uze se na nebo, i sede Bogu s desne strane.
A oni izađoše i propovedaše svuda, i Gospod ih potpomaga, i reč potvrđiva znacima koji su se potom pokazivali. Amin.
( Jevandjelje po Marku 16. 11 - 20 / Matej 28. 18 20 / 2 Korincanima poslanica 5. 18 - 20 ).

Bog je oduvek zeleo da se objavi coveku, i da obnovi porusenu zajednicu sa njim.
Kao uslov da bi se Bog potpuno objavio coveku i uspostavio zajednicu sa njim, postavljena je vera, i covekova spremnost da prihvati kriterijume Jevandjelja.
Bozja rec na to upucuje kada kaze:

`Ako ko hoce da dodje Bogu, valja da veruje da postoji Bog, i da placa onima koji ga traze.. ( Jevrejima poslanica 11. 6 ).

Na drugom mestu stoji:

`Jer ja znam misli koje mislim za vas, govori Gospod, misli dobre a ne zle, da vam dam posledak kakav čekate.
Tada ćete me prizivati i ići ćete i molićete mi se, i uslišiću vas.
I tražićete me, i naći ćete me, kad me potražite svim srcem svojim.
I daću vam se da me nađete, govori Gospod, ( knjiga proroka Jeremije29. 11 - 14 ).


Cinjenica je da se Bog u istoriji kao i danas objavljivao ljudima, a u nastavku je navedeno kako i na koji nacin se Bog otkriva coveku.

1.) Priroda je prva preko koje se Bog ottkriva ljudima :

Jer šta se može doznati za Boga poznato je njima: jer im je Bog javio;
Jer šta se na Njemu ne može videti, od postanja sveta moglo se poznati i videti na stvorenjima, i Njegova večna sila i božanstvo, da nemaju
izgovora. ( Rimljanima poslanica 1. 19 - 20 ).

`Nebesa kazuju slavu Božju, i dela ruku Njegovih glasi svod nebeski.
Dan danu dokazuje, i noć noći javlja.
Nema jezika, niti ima govora, gde se ne bi čuo glas njihov.
Po svoj zemlji ide kazivanje njihovo i reči njihove na kraj vasiljene.
Suncu je postavio stan na njima; I ono izlazi kao ženik iz ložnice svoje, kao junak veselo teče putem.
Izlazak mu je nakraj neba, i hod mu do kraja njegovog; i niko nije sakriven od toplote njegove. ( Psalam 19. 1 - 6 ).

Priroda govori o Bozjoj sili, mudrosti, svemogucnosti, i njegovoj ljubavi i brizi za coveka.
Gledajuci Bozju tvorevinu covek moze da spozna tvorca i njegov karakter.
Savrseni sklad svih elemenata u prirodi i u kosmosu, govore o Bogu kao tvorcu i odrzavaocu svega stvorenog.

2.) Bog se otkriva kroz savest.

Svaki covek se radja sa Bozanskom klicom u sebi, jer ono sto nastaje od Boga ima deo Bozanskog u sebi, i sam zivot koji covek nosi je
Bozanskog porekla.
To je savest koju su neki autori povezali sa Svetim Duhom, koji coveka tokom zivota vodi ka Bogu, i probudjuje u coveku teznju za Bozanskim, u tom smislu covek nije samo fizicko bice sa anatomskom gradjom i fizickim funkcijama, vec i Duhovno bice, koje u sebi poseduje deo Bozanskog.
Naravno, istorija greha je ucinila mnogo toga negativnog sto se tice i samog coveka i njegove savesti, ali ona ipak postoji, i pod uticajem
Bozjeg Duha ta savest moze biti probudjena, i covek se vratiti u okrilje izvora iz koga je izasao, a to je vecni Bog.

3.) Bog se otkriva kroz sveto pismo.

Sveto pismo je najpotpunije otkrivenje o Bogu, u njemu nam Bog otkriva svoju volju, svoj karakter, kao i svoj plan spasenja ljudskog roda.
Sveto pismo je ziva rec Bozja kroz koju se Bog Svetim Duhom otkriva svakom coveku pojedinacno, i menja covekovu licnost, karakter, nacin razmisljanja, i od njega stvara jednog novog coveka po Bozjem oblicju, coveka vere i ljubavi.

4). Bog se otkriva kroz Isusa Hrista.

Isus je bio olicenje Bozjeg karaktera, on nam je svojim zivotom i karakterom potpuno otkrio Boga Oca, da je mogao reci `KO JE VIDEO MENE,
VIDEO JE OCA ( Jevandjelje po Jovanu 14. 9 ).

Postoje i drugi direktniji nacini kako se Bog otkriva ljudima, a to je
putem sna, vizije, kroz znakove, i glasom Svetoga Duha koji se obraca covekovom
uhu, kao i srcu koje zna da prepozna njegov glas.
Kada covek upozna Bozju volju, i odluci da sledi Isusa Hrista i da mu se preda, Duh Bozji tako deluje na covekovo bice, i daje mu zivo otkrivenje svoje ljubavi, milosti, i slave.
Takav covek je siguran u Bozje postojanje, jer svaki dan dozivljava novo iskustvo bliske zajednice sa Bogom.
Bog pred nas postavlja ovaj izazov, da kroz veru stupimo u kontakt sa njim, i da uz njegovu pomoc izgradimo sebe za carstvo nebesko, sto je cela sustina Bozjeg otkrivenja coveku..
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
"Ipak, covek je u jednom trenutku, prevaren od samog Lucifera palog andjela, odlucio da se okrene od tvorca, i da zivi nezavisno u odnosu na njega, sto je na celu Bozju tvorevinu, kao i na samog coveka donelo senku prokletstva i smrti."

Zamisli, lik napravio izbor i "Bog" se na njega naljutio. Nemo'š verovat'. K'o da ponovo slušam alegoriju o Platonovoj pećini. Elem, prema Anton LaVeju, Lucifer nije nikakvo natprirodno biće niti ikakva naprirodna sila. Lucifer si u stvari ti, i tvoja dela u ovom svetu. Način ponašanja i način govora. Izbori koje činiš i koje ne činiš. Ne shvatam zašto uvek predstavljaju "Đavola" kao nešto loše. Biblija je k'o jebeni BBC. Svaka droga je loša, sve same priče o nekim ratovima, tripovi neki žešći. Kapirajte analogiju. Doduše, postoji tu i Dekartov "zli genije". Al' o tome drugi put.

Čak i da postoji Bog, zašto bi se lik objavio svim ljudima? Libo ga racku, verovatno uživa tamo negde gore, ili dole, ili između, ili nigde.


Jbat ga, jednostavnost je suština :


[URL]http://bs.wikipedia.org/wiki/Deizam
[/URL]
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Laodikeja, pa ti ovdje prepisa skoro pola Biblije - o svemu i svačemu, a najmanje o odgovoru na pitanje zašto se Bog nije javio svim ljudima? Ovako nepotrebno glomazan uvod naporan je i malo će ko imati strpljenja da sve to čita.
Dakle, i pored ove silne pisanije, nema decidnog odgovora na pitanje iz teme.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja, pa ti ovdje prepisa skoro pola Biblije - o svemu i svačemu, a najmanje o odgovoru na pitanje zašto se Bog nije javio svim ljudima? Ovako nepotrebno glomazan uvod naporan je i malo će ko imati strpljenja da sve to čita.
Dakle, i pored ove silne pisanije, nema decidnog odgovora na pitanje iz teme.


Odgovor na pitanje Ako postoji Bog, zasto se nije objavio svim ljudima..?
Je, Zbog greha.

Ponovicu receno, sa dodatim komentarom.

Ipak, covek je u jednom trenutku, prevaren od samog Lucifera palog andjela, odlucio da se okrene od tvorca, i da zivi nezavisno u odnosu na njega, sto je na celu Bozju tvorevinu, kao i na samog coveka donelo senku prokletstva i smrti.
nakon ovog cina, odnosno covekovog pada u greh, covek se sve vise udaljavao od Boga, i na taj nacin tokom vremena sve vise unizavao svoj moralni lik, pa time je i njegova direktna komunikacija sa Bogom bila onemogucena, iz razloga sto grehom uprljani covek nije bio u stanju da prebiva u prisutnosti Bozjoj, da gleda njegovu slavu i savrsenstvo, i da sa njime razgovara kao pre svog pada u greh, o cemu takodje svedoci rec Bozja:

Ovo je dakle osnovni razlog zasto Bog nakon covekovog pada u greh, nije mogao da ima blisku zajednicu sa covekom, i da mu se objavi u punini svoje sile i slave, iz razloga sto je greh nacinio provaliju izmedju palog gresnog coveka, i savrseno svetog Boga.

Bog je svet, i ne moze da se objavi gresnom coveku jer bi to u tom slucaju izazvalo njegovu smrt:

`Boga niko nije video nikad ( Jevandjelje po Jovanu 1. 18 ).


`Jer je Gospod Bog tvoj oganj koji spaljuje.. ( 5 knjiga mojsijeva 4. 24 ).

Ali i zbog postovanja covekove slobodne volje, jer Bog ne zeli sluzbu koja je iznudjena covekovim strahom od Bozje pojave u sili i slavi.

Sto se tice ostalog, u temi je objasnjeno kako se Bog otkriva covek, i to je konacni odgovor.

``JER KO VERUJE U MENE SPASCE SE... Isus.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
Ja ću da navijam za Lucifera.

godvsatan.jpg
 

Prilozi

  • icon_mrgreen.gif
    icon_mrgreen.gif
    349 bajta · Pregleda: 27
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mnogo je nelogičnog i nejasnog u tvom odgovoru. Jednom sam te ovo pitao ali ti si preskočio odgovor. Da li je Lucifer sišao na Zemlju prije Božije objave ljudima? Dakle, odgovori mi na pitanje, kada je Bog odlučio da se javi ljudima, gdje je tada bio Lucifer?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mnogo je nelogičnog i nejasnog u tvom odgovoru. Jednom sam te ovo pitao ali ti si preskočio odgovor. Da li je Lucifer sišao na Zemlju prije Božije objave ljudima? Dakle, odgovori mi na pitanje, kada je Bog odlučio da se javi ljudima, gdje je tada bio Lucifer?

Lucifer je postojao pre stvaranja ove zemlje, i bio je Andjeo Heruvim, koji je stajao pred Bozjim prestolom.
U jednom trenutku u njegovom srcu se rodila zelja da se izjednaci sa Bogom, i on bude onaj kome ce se druga stvorenja klanjati.

Prema tome, Lucifer je prvo bice u istoriji svemira u cijem srcu se rodio greh, zato se on i naziva zacetnik greha.

Nakon stvaranja ove zemlje Lucifer je sa svojim pristalicama, Andjelima koje je povukao u otvorenu pobunu protiv Boga, bio zbacen na ovu planetu.

U vreme kada je Lucifer zbacen na ovu zemlju, Adam i Jeva su jos uvek bili u stanju savrsenstva, i komunicirali sa svojim tvorcem, ali ih je Lucifer prevario navevsi ih da prekrse Bozju zapovest, i time doneo na ovaj svet prokletstvo greha i smrti.

Ovde se trenutno vodi velika borba za coveka, izmedju Boga, i palog Andjela.

Bog se objavljuje ljudima, ali isto to cini i Djavo, time sto ih navodi u otvorenu pobunu protiv Boga, i vodeci coveka stazama neverstva..

Odgovor za Joksaevila:

Lucifer je uzrocnik svih smrti koje su se desile u istoriji.

JER JE PLATA ZA GREH SMRT, A DAR BOZJI JE ZIVOT VECNI U ISUSU HRISTU GOSPODU NASEMU..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ne bi vam vredelo ni da se pojavi pred vama šta više imali bi još veći revolt prema Bogu.
 
Natrag
Top