Ako postoji Bog, zasto se nije objavio svim ljudima..?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Бог никако није дао ђаволу да влада. Ђаво је сам изабрао зло, грех. Уместо да чува склад и закон, што му је била намена и дужност, он изабра бунт. И није му било довољно што је вођен поносом, гордошћу и бахатошћу изабрао анархију, већ је почео да друге заводи и лаже.

Противећи се Богу, он не уме другачије. Као што лопов више не уме друго сем да краде. Тако отац лажи и крвник људски ништа боље не уме више. Њему је нормално да лаже и вара. Потврду такве духовне болести можемо видети и међу људима. Отуда је бесмислена тврдња: "Ни ђаво није тако црн како говоре". Црње не може од онога што се доказало вековима, а сведочанство томе су десетине или стотине милиона побијених људи због безумља, нечијих хирова, освајања итд.

Откуд онда ђаволу "дозвола" да заводи и уништава људе, да влада овим светом? Бог допушта, јер ми људи заволесмо грех и бунтовништво. Упалимо телевизоре или разговарајмо са људима и лако ћемо видети какав је свет и шта му је драго, а шта мрско. Они који одбацују лажи овога света, варке и преваре, политиканство, лицемерје, материјализам и остале сотонске шарене лаже, нису пожељни у свету. Онај свет који изабере Спасење (Црква) одудара од богоборачког света који воли да га лажу и обмањују. По рецепту: дај ми неку шарену лажу, само да не морам да замарам мозак са Богом, истином, борбом за истину итд., треба ми "одушак" да не мислим уопште.




С обзиром да ђаво и његови (пали) анђели знају шта их чека, они раде на томе да што више повуку за собом. Кога повлаче? Добре људе, правдољубиве или оне који више воле насиље, лоповлук, прељубе, разврат, материјализам, све противно љубавотворном разуму? Није тешко погодити.

U svemu se slazem sa tobom, osim toga da mu Bog nije dao vlast. Sam djavo je rekao za sebe: ''Sve je meni predano i ja dajem kome hocu'' - ''Jer sav svet lezi u vlasti zloga'' - ''djavo je bog ovoga sveta''.
Da mu Bog nije predao vlast, Isus bi ga sigurno ukorio i rekao ''lazes!'' , ali on je govorio istinu, postoji razlog zasto mu je Bog dao vlast i to je odgovor na sva pitanja koja muce ljude,od pitanja patnje pa nadalje.. Nista od toga ne uzrokuje Bog...
 
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
To sam i ja rekao, svi bi ziveli u miru sreci i blagostanju, da ja vladam.. :)
Ali to nema veze sa ovim o cemu mi pricamo..

Ja nisam rekao da si ti glup, taman posla, niti cu tako nesto za tebe reci, zasto bih?..
Vec sam samo rekao da nisi dovoljno citao.
Da jesi, siguran sam da bi razumeo o cemu ja pricam, jer je tamo sve objasnjeno. Po pitanju drugih stvari mi mozemo imati razlicita misljenja, ali po ovom pitanju mislim da svima moze biti jasno.
Tvoj problem je sto ti ne verujes da bi Svemoguci Bog komunicirao putem knjige, to je ok. Ne moras u to verovati.
Nego ajde, zatrazi od njega da ti se licno javi. Ako si iskren on ce to i uciniti, i tu se tvoje traganje za odgovorima zavrsava, niko nece posle morati da te uverava da treba da citas knjigu...

ma ja sam sam za sebe rekao da sam glup za neke stvari:) a da je svima jasno ovo pitanje ne bi ni bilo postavljeno.
mogu ja biti najiskreniji covek na planeti ali ja ne zelim da se samo meni javi. i ne zelim da nam se javlja u znakovima koje svako tumaci drugacije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ma ja sam sam za sebe rekao da sam glup za neke stvari:) a da je svima jasno ovo pitanje ne bi ni bilo postavljeno.
mogu ja biti najiskreniji covek na planeti ali ja ne zelim da se samo meni javi. i ne zelim da nam se javlja u znakovima koje svako tumaci drugacije.

Pa i ne javlja se samo tebi, Hriscanstvo je ziva religija u kojoj vernici dozivljavaju iskustva Bozjeg prisustva..
Odakle tebi to da se on javlja samo preko knjige?
A ako se ne bi javio preko znakova, mislis li da bi preziveo to da vidis njegovu slavu? Mislim da ne bi...
Ljudi vide NLO-e pa presfisnu od straha, sta bi bilo kada bi videli zivog Boga?
Zato se i koriste drugi nacini komunikacije, Bog je obziran prema ljudima i ne zeli da ih stresira, dok djavo ne mari za to..
 
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
Pa i ne javlja se samo tebi, Hriscanstvo je ziva religija u kojoj vernici dozivljavaju iskustva Bozjeg prisustva..
Odakle tebi to da se on javlja samo preko knjige?
A ako se ne bi javio preko znakova, mislis li da bi preziveo to da vidis njegovu slavu? Mislim da ne bi...
Ljudi vide NLO-e pa presfisnu od straha, sta bi bilo kada bi videli zivog Boga?
Zato se i koriste drugi nacini komunikacije, Bog je obziran prema ljudima i ne zeli da ih stresira, dok djavo ne mari za to..

ne znam zasto bi mene on plasio ako bi mi se javio..mislis da on ne moze da progovori neznim i normalnim glasom?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
kome to i zasto se nije javio meni ili nekome koga ja poznajem.

Zato sto nisi trazio da ti se javi. Onaj ko ga trazi iskreno i cista srca njemu se Bog javi...
On se ne namece nikome..
I ne prisiljava nikoga, to znaci: ako pusis i koristis alkohol ili droge, nece ti se javiti , jer bi time ukinuo tvoju slobodnu volju da radis sta zelis, dakle, nece ti se javiti i reci: ''nemoj to da radis'' jer je to prisiljavanje i manipulisanje slobodnom voljom..


Ali ako ga ti sam trazis i kazes ''Boze reci mi svoju volju''(pa makar koristio i droge) on ce ti odgovoriti, jer to znaci da ti to zelis..
 
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
Zato sto nisi trazio da ti se javi. Onaj ko ga trazi iskreno i cista srca njemu se Bog javi...
On se ne namece nikome..
I ne prisiljava nikoga, to znaci: ako pusis i koristis alkohol ili droge, nece ti se javiti , jer bi time ukinuo tvoju slobodnu volju da radis sta zelis, dakle, nece ti se javiti i reci: ''nemoj to da radis'' jer je to prisiljavanje i manipulisanje slobodnom voljom..


Ali ako ga ti sam trazis i kazes ''Boze reci mi svoju volju''(pa makar koristio i droge) on ce ti odgovoriti, jer to znaci da ti to zelis..

izgleda da je moje shvatanje bozjeg javljanja sasvim drugacije od tvog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
izgleda da je moje shvatanje bozjeg javljanja sasvim drugacije od tvog.

Koje god da je moje ili tvoje shvatanje, nikad ne znas sigurno -dok ne das Bogu priliku da ti odgovori...
I ja sam mislio kao i ti zasto Bog ne progovori svima sa neba?

Ali govorio je u Hristovo vreme, pa su jedni rekli: ''Grom je zagrmeo'' a drugi su rekli ''Bog je govorio''.
Zasto, jel su svi oni bili gluvi?
Ne nego nisu hteli da slusaju, onaj ko zeli da zivi bez Boga- taj ne cuje Boga.
Onaj ko zeli da zivi sa Bogom- taj cuje Boga.

Cak je i Isus govorio, ali kaze se ''Bog je zatvorio njihove usi da ne cuju''!
Pa zasto je to uradio?
Zato sto oni nisu hteli Boga, a Bog nije hteo da utice na njihovu ''slobodnu volju''.
Pa je ucinio da glas istine do njih ne prodre, jer da su culi, ''nerado bi mu sluzili''...

Sve je u tome da on ne zeli da utice na slobodnu volju coveka. Citaj..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Kako ti se to objavio? Ja ovakve izjave ovde srecem i svima se on javio ali sa razlicitim porukama.
Dakle sta ti je rekao?
čitaj moje svjedočanstvo
Ne sjećam se da li sam ga i ovdje stavio i gdje
ali - ovdje je sigurno
HTML:
http://www.krscanski-forum-biblija.com/index.php?topic=2300.0
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top