Ako bog postoji, onda je sve u redu

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ako vas bog postoji i vi to mozete da dokazete, da li ste se zapitali zasto drugi vernici nisu pohrlili u vase crkve i dzamije?
Ipak oni po vama nisu ateisti, i vec veruju da bog postoji, mozda ne bas taj vas, ali veruju.
Da li ste se zapitali ZASTO postoji toliko religija, ako je bog jedan?

braćo i sestre
ljudi moji
ovdje je na samom početku učinjena jedna kardinalna greška
kako to nitko nije shvatio
sam naslov pokazuje nevjeru
rijeć "ako" izražava sumnju i nepovjerenje

na pitanje zašto postoji toliko religija, duhovnih pravaca
odgovor je samo jedan
jer ljudi ne žele prihvatiti istinu
što je istina
istina je da je Bog samo Jedan, istina je da smo mi pogriješili i prekršili Božji Zakon u Edenu
Bog nas radi toga nije uništio, nego nam je u ljubavi svojoj neizmjernoj poslao Spasitelja

budući da ljudi ne žele prihvatiti uvjete pod kojim mogu biti spašeni, nego sami izmišljaju put koji ih vodi u vječnu propast
upravo radi toga ima toliko raznih - neispravih duhovnih pravaca, crkava i religija
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
rijeć "ako" izražava sumnju i nepovjerenje

Da, sta je lose u sumnji?
Ti si podoban da budes slagan, zato sto se uzdas u verovanje bez dokaza, ja nisam.
Samo podjes od toga, da se zapitas sta bi bilo da si rodjen u Saudijskoj Arabiji. U koga bi verovao?

istina je da smo mi pogriješili i prekršili Božji Zakon u Edenu

Istina je da ti nisi nista pogresio, osim sto verujes da jesi.

Bog nas radi toga nije uništio

Evo, ja cu ti oprostiti. Ako dovoljno jako verujes u to da ja mogu da ti oprostim, to ce za tebe postati istina, jedina koju znas.
Problem je sto zrtva, o kojoj ti pricas ne postoji. Bog iz biblije, da je hteo da oprosti, mogao je da oprosti bez ikakvih ceremonija. Medjutim, bog nije tako dobar, kako ti mislis. On ne moze samo da oprosti, kao sto moze covek. Covek je daleko humaniji od boga iz biblije.Coveku ne treba neiskrena zrtva da bi nesto oprostio.

Drugo, bog je zrtvovao samog sebe, SAMOM SEBI, da bi on SAM oprostio ono sto je sam napravio. To je najveca glupost, cak veca i od zemlje koja je ravna, koja moze da se pripise neznanju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Biblija uči da je za prekršaj Božjeg Zakona bilo koje zapovijedi kazna - smrt
brisanje iz postojanja kroz kaznu koju propisuje Zakon
da nam Bog nije oprostio, nitko nebi živio
jer svi smo griješnici od adama
Bog nije žrtvovao sebi, nego nama
nije Nebeski Otac pogriješio nego mi, ljudi
samo prolijevanje krvi onoga tko je ravan Bogu, možem spasiti grešnike od prekršaja Božjeg Zakona
dakle krv se morala proliti, žrtva se morala prinjeti
i upravo Krist je ta najveća žrtva, janje bez mane
dolje ti je link pa prouči spsi koji sam postavio

http://serbianforum.org/religija/364855-istina-o-jedinom-bogu.html
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ne, bog je žrtvovao SEBI, isus je žrtva bogu, da bi nam kroz tu njegovu zrtvu sa prihvatanjem te žrtve, oprostio ono sto je sam napravio.

Tvoj 'greh' je razlog zasto je isus zrtvovan, bog je onaj kome je isus zrtvovan. Ako nije zrtvovan bogu, onda je zrtvovan nikome, nizasta.

Znaci zrtvovao se sam sebi, gde zapravo zrtva ne postoji, posto je isus znao da je on zapravo bog, odnosno sam sebi otac, te samim tim, ne umire. Ne postoji cin pravog iskrenog odricanja, da bi se mogao nazvati zrtvovanjem. Kada se neko odrice necega, onda to nesto ne dobija nazad, nikad, ni pod kojim uslovima, niti ocekuje da dobije nazad.

Ne mogu ja dati sam sebi nesto i rekao da sam se toga necega odrekao. Ne citas bibliju dobro, ne razmisljas o onome sto citas, a LEPO je napisano.

Prava zrtva za tvoj greh ne postoji, ono sto postoji i sto je opisano, je masovna iluzija i propovedanje drugih koje si ti prihvatio. Citas, i ne razumes sta citas.

Dalje, JEHOVA na tom linku kaze: "NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA OSIM MENE." Ti prihvatas, kao i svi hriscani, ISUSA kao boga i vodju, a ne Jehovu. "To su jasne reci da jasnije ne mogu biti. Bog je samo jedan." Eto, sve to tamo lepo pise, samo neko treba da procita to sto pise. Upravo iz ovog razloga su se hriscanstvo i judaizam razdvojili. Oni ljudi makar donekle znaju da citaju, dok svi hriscani interpretiraju reci iz biblije proizvoljno, kako i kada im odgovara.

Biblija ti zapravo sve vreme govori kroz apsurde i kontradikcije same sebe, da je to samo knjiga koju ne treba shvatati bukvalno. To sto ste vi zapeli da knjigu tumacite kao jedinu istinu, sta da vam radim, ne mogu vam ja tu pomoci, ako sami sebe lazete, opravdavate bez mrve razmisljanja, jer zaista, treba samo maaaaala mrvica, da se vidi sta ta knjiga zapravo jeste, a sta nije. A vi ne zelite da upotrebite ni toliki minijaturni napor.

Ovde se vise ne radi o evoluciji, ili naucnim teorijama, vec o samoj knjizi za koju se hvatate i za koju zrtvujete svoje jedino bitisanje ovde, tracite jedini zivot koji imate verujuci u knjigu iz bronzanog doba, koja je nista do brdo iluzija.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top