Ako bog postoji, onda je sve u redu

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ako vas bog postoji i vi to mozete da dokazete, da li ste se zapitali zasto drugi vernici nisu pohrlili u vase crkve i dzamije?
Ipak oni po vama nisu ateisti, i vec veruju da bog postoji, mozda ne bas taj vas, ali veruju.
Da li ste se zapitali ZASTO postoji toliko religija, ako je bog jedan?

Bog zaista postoji, ali i pored toga, postoji u svemiru zlo i dobro, dakle, postoji sotona zacetnik zla.
Mi ljudi smo u sredini, ponekad se privolimo da sluzimo Bogu a vise puta sotoni i zato snosimo posledice.

A zasto postoje razlicite religije to je lako razumeti, upravo zbog toga sto svako misli svojom glavom i ne dozvoljava da mu drugi soli pamet. Ali ko sta poseje to ce i poznjeti.



Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa i nije to tako loše. Postoje mnoge religije, ali vjeruju u istog Boga. Jer da nije Boga, tek onda bi bio kaos, imali bismo mnogo religija i mnogo bogova. Ovako, znajući da vjerujemo u istog Boga možemo se nadati da će Bog ujediniti ono što su ljudi svojim silama ne mogu.

Ova nasa Izabeleta, skoro uvek kaze nesta pametno.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Слике и Википедија.....
па и у Титово доба свака канцеларија је била дужна да има слику диктатора, и на црква је морала бити државна застава , без обзира што је вршен прогон Цркве.
У СССР'у је постојао Институт за научно пропагирање атеизма, на коме су људи стицали знања и звања, чак и докторирали, да би после ишли по целој земљи, држали предавања по школама, домовима културе....
У СФРЈ си могао да заглавиш робију за свашта, један поп робијао што је основао црквени хор, други што еј скупљао прилог за богословију, трећи што је отиушао да причести једну баку, чији је син био друг члан.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ddaaadadaa...danas se ljudi opasu bombama i poubijaju na desetine ljudi u ime njihove religije, ili otmu avion i zalete se u zgradu, i pobiju nekoliko hiljada ljudi u ime njihovog boga, ili ubiju nekoga zato sto je nacrtao smesno njihovog 'proroka', koji je zlostavljao decu.
Vikipedija je slobodna enciklopedija, koju i sam mozes da pises. Ne postoji organizacija koja stoji iza nje. Al tebi se dize sajkaca na glavi kad cujes rec sloboda... fundaMENTALIZAM.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Prvo 'decko' zvuci degorativno, zamolio bih te da ne upotrebljavas taj izraz, u nadi da se moze voditi racionalna komunikacija.

???
O, da. Cvrle zvuči jako otmjeno.
:)
Spominješ Zeusa i Herakula (a zaboravio Manitua), haha, to je bilo gradivo za školsku lektiru, za dečke i curice.
Hmm, misliš da možeš voditi racionalnu diskusiju?
Pa, ti si antiteist i mnogo ostrašćen...:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Pa bilo je za tebe lektira, posto se nisi rodila u veku i drzavi, kada su to bila bozanstva kao sto je danas za tebe mozda Isus, ili kojoj vec religiji pripadas.

Da, naravno da mogu voditi racionalnu diskusiju, ako poznajes termin racionalnosti. Mada, vec sam se uverio u to da vernici taj termin proizvoljno koriste, zato sto njihova racionalnost nema veze sa realnoscu.

Da, s razlogom antiteista. Antitotalitarista. Protiv sistema drzave kojom upravlja crkva.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Pih koliko ima ljudi toliko ima i bogova čak se i ljudožderi mole i slave boga dog te jedu skuvanog ili živog na tanjiru Isabel-Wrong Turn I. Sećam se da sam negde na tv čuo da u Španiji svaki treći espanjolare pre rata više puta dnevno posećivao crkvu a posle rata svaki deseti ako se sećam jednom nedeljno. Long live the God. Bilo bi žalosno ispostaviti da nema Alaha pa sva moja hate ode u prazno.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Najsmesnije je da ove neznalice misle da su alah i jehova isti bog, lol, jedino sto alah nije imao sina, al otkud oni to znaju. Tako jedan mali detalj koji svi ispustaju iz vida.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Bilo bi žalosno ispostaviti da nema Alaha pa sva moja hate ode u prazno.

Када вам кажемо да ви заправо мрзите Бога, ви поричете и кажете да вас сатанизујемо. А ствари су више него јасне. За неке су и Небо и земља исто, и сви богови исти, и сви људи исти, и зло и добро једно те исто. Данас, након вишедеценијског Њу ејџ заглупљивања, људи више немају чисту слику. Сами је креирају како им се свиђа. Ако се мени свиђа да нешто буде плаво, онда је плаво. Нема везе што је бело и што ми неко говори да грешим.

Тако смо видели да неким сектама, као и безбожницима, Бог је исто што и Алах. Типично Њу ејџ учење: много путева до истог циља. Зато сатанисти и говоре да нико боље није промовисао сатанизам од Њу ејџ проповедника и оних који су попримили ту науку (неки нису ни свесни чије речи говоре).
 
Natrag
Top