Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve je više adventista sedmog dana koji odbacuju Trojstvo, ovdje od četvorice njih trojica odbacuju Trojstvo, pa je opravdanu ovu temu "revitalizirati". Oni koji odbacuju Trojstvo pozivaju se na svoje pionire i utemeljitelje - James White, Joseph Bates, Ellen White, J.N. Loughborough - i u pravu su. Naime, Ovi njihovi pioniri i utemeljitelji vjerovali su i naučavali da je Trojstvo "babilonsko-katolička poganština". Zato, pogledajmo primjere ove dvojice otpadnika od "nominalnih adventista sedmog dana" (koji u svojim vjerovanjima imaju i Trojstvo):

PAVLE SIMOVIĆ: DOKAZI OTPADA ADVENTISTIČKE CRJVE

VJEŠTA ZAMJENA BIBLIJSKOG BOGA SA OPŠTEPRIHVAĆENIM HRIŠĆANSKIM TROJSTVOM U CRKVI ADVENTISTA SEDMOG DANA JE ZAPRAVO OMEGA OTPAD


Da li je ovo moguće?
Pogledajmo. 1904 Elen Vajt je upozorila:
„Ne dajte se prevariti; mnogi će odstupiti od vjere, obraćajući

Dakle, prema proročkim riječima Elen Vajt vrlo je moguće da su fundamentalna vjerovanja zvanične ASD crkve danas jeretička.

Elen Vajt je jasno rekla kad omega dolazi: „'Živi hram' sadrži alfu ovih teorija. Znam da će omega uslijediti nešto kasnije; i drhtim za naš narod.“

1890 Elen Vajt je upozorila: „Poslednja obmana Sotone biće da poništi djelovanje svjedočanstva Duha Božjeg. 'Kad nema vizije, narod gine'

Elen Vajt je takođe jasnim jezikom ukazala na lažnu reformaciju koja će uslijediti u crkvi: „Neprijatelj duša nastoji da unese pretpostavku da će se velika reformacija desiti među adventistima sedmog dana, i da će se ova reformacija sastojati u ostavljanju doktrina koje predstavljaju stubove naše vjere, i ući u proces reorganizacije.“

Elen Vajt se zatim pita: „Kad se ova reformacija dogodi, šta će biti rezultat?
Obratite pažnju šta će se dogoditi: „Načela istine koja je Bog u svojoj mudrosti dao crkvi ostatka biće odbačena. Naša religija će se promijeniti.“

Šta je Elen Vajt rekla o daljim rezultatima reformacije?
„Uspostaviće se nova organizacija. Napisaće se knjige novog poretka. Uvešće se sistem intelektualne filozofije.

Gore navedena upozorenja o „alfi“ i „omegi“ nalaze se u seriji zvanoj ‘Special Testimonies Series B No. 2 and No. 7’

Kako je izopačena doktrina o Hristovoj ljudskoj prirodi, što je takođe u uskoj vezi sa naukom o trojstvu, može se vidjeti iz knjiga Roberta Vilenda i Donalda Šorta, ASD propovjednika, koji su svojevremeno prilično zatalasali žabokrečinu.

25 Razloga Zasto Ne treba Verovati u Trojstvo ili Trojedinog Boga!

1. Zasto sto je to direktan prestup Bozje prve zapovesti.
2. Zato sto je ZIVOT VECNI da poznaju pravog Boga - Oca i koga je on poslao, Isusa Hrista". Jovan 17:1-3
3. Zato sto je doktrina Trojstva OMEGA OTPAD - prorokovano od Ellen G. White
4. Zato sto Doktrina Trojstva se odrice HRISTA da je DOSLOVNI Sin Bozji (On je Bog Sin koji igra samo "ulogu" sina) Niti je Otac, Otac, niti je Sin, Sin, niti je Sv. Duh - Duh, nego su to TRI BOGA koji igraju uloge (Oca, Sina i Sv. Duha) .
5. Zato sto je VATIKAN ovu doktinu predlozio Adventistickom vodstvu 1962-5 godine na Vatican II satanku kako bi nasa crkva mogla biti clan svetskog saveza crkava.
6. Zato sto doktrina Trojedinog Boga unistava licnost pravog istinitog Boga, unistava licnost Hrista, umanjuje njegovu zrtvu, umanjuje ljubav Ocevu, i doktrina je djavola.
7. Zato sto sva hvala, cast i slava, pripada samo OCU I SINU. "“Samo Otac i Sin trebaju biti uzvišeni” {The Youth’s Instructor, July 7, 1898 par. 2}
8. Zato sto je Doktrina Trojstva Hula na pravog Boga - Oca.
9. Zato sto zena koja sedi na zveri puna je imena hulnih (Otkrivenje 17 glava). Kao sto su: "Holy Trinity" - hulno ime protiv pravog i istinitog Boga.
10. Zato sto je Doktrina Trojstva centralna doktrina Katolicke Crkve.
“Misterija trojstva je centralna doktrina katoličke vere. Na njoj su izgrađena ostala učenja crkve.” (Priručnik za Katolike Danas, str. 11).
11. Zato sto nepostoji Biblijsko Trojstvo nego samo Paganstvo Trojstvo. Trojstvo nema veze sa Biblijom.
12. Zato sto Doktrina Trojstva unistava sve Adventisticke temelje koji su i pioniri zajedno sa EGW postavili tako cvrsto ispiracijom Bozjeg Duha (a ne Boga Duha) gde EGW kaze: "...Ni jedno slovo ne sme biti uklonjeno iz onoga što je Gospod ustanovio.... Gde ćemo naći sigurnost osim u istinama koje Gospod daje poslednjih 50 godina.“ {E. G. Vajt, Rivju i Herald, 25. Maj, 1905}
13. Zato sto EGW jasno kaze da sa odbacivanjem pravog Boga (Oca) svoj temelj gradimo na pesku,
14. Zato sto prava Bozja crkva izgradjena je na temelju i steni Hristu, na temelju da je "Hrist sin Boga zivoga"
15. Zato sto Elle G. White NIKADA nije verovala u Trojstvo ili Trojedinog Boga.
16. Zato sto postoje MNOGA dokumenta kao recimo pisma iz 1932g '39,'40-tih od njih neka upucena predsedniku Generalne Konferencije Koja pokazuju da nasi pioniri ukljucujuci i EGW nisu verovali u Trojedinog Boga sve dok "pametne" "pijane" vodje od vina Vavilonskog nisu ovu doktrinu izglasali tek 1980g.
17. Zato sto sa doktrinom Trojstva nikada necemo razumeti Plan Spasenja " Jer Bogu tako omilje svet da je Sina Svojega Jedinorodnog dao..." Jovan 3:16
18. Zato sto sa doktrinom Trojstva nikada necemo razumeti "Opravdanje Verom" i "Hrist Nasa Pravednost". Sta zapravo znaci biti "Nanovo Rodjen" i "Hrist u nama nad slave" "pobeda nad grehom" "Zapecacenje"....mnoge ostale vazne stvari.
19. Zato sto je doktrina Trojstva uci da postoji dva Spasitelja. Jedan koji je navodno kao umro a nije mogao da umre (Bog Sin), i drugi navodno "Bog Duh Sveti" koji treba da vas zapecati, a bez zapecacenja nema NIKOME Spasenja. Veci spasitelj ispada taj neki Bog Duh Sv. od Hrista.
20. Zato sto po doktrini Trojstva, Bog Sveti Duh je otac Hristu a ne Bog Otac, jer Marija bese osenjena od Duha Svetoga.
21. Zato sto sve sto je stvoreno dolazi od Oca kroz Sina
22. Zato sto je Hrist nas JEDINI Utesitelj i nema drugog kao on.
23. Zato sto najpouzdanija prorocka rec nema ni jedan citat koji spominje Bog Sin, Bog Sv. Duh. Trojedini Bog, Trinity, Isus nije sin, Isus samo igra ulogu sina....
24. Zato sto najpouzdanija proroca rec nema ni jedan cita koji kaze: Tri licnosti U Bozanstvu, ili Tri licnosti Jednog Boga.
25. Zato sto Biblija ima stotine citata da je Isus Hrist Sin Bozji

Primjetite da se ova dvojica otpadnika od nominalnog adventizma sedmog dana pozivaju upravo na Ellen White i pionire ASD. Bit će interesantno pratiti razvoj oko ovoga pitanja među adventistima, ali tendencija je takva da bi kroz koju godinu adventiste sedmog dana, zbog odbacivanja Trojstva, 'glavnostrujaški protestantizam' ponovo mogao proklasiti kultom - sektom, kako su ih i smatrali sve do 70-tih godina prošlog stoljeća. Živi bili pa vidjeli. :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Očajni, a 'muda nemaju'

Interesantno je primjetiti da trojica ovdašnjih adventista sedmog dana, Kainos, tripo i Jovan, svoju vlastitu 'crkvu', 'crkvu' čijim se pripadnicima deklariraju, zbog njezina nominalnog vjerovanja u Trojstvo, smatraju otpalom crkvom. O kakvim se onda ljudima ovdje radi? Očito je riječ o očajnicima 'bez muda'. Dovoljno su očajni da vlastitu 'crkvu' proglase kćeri babilonske bludnice, jer veruje u pogansko-babilonsko Trojstvo, i jednako tako je očito da 'nemaju muda' napustiti takvu bludnicu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Od iste matere, a 'poubijat' će se

Ne mogu se dogovoriti oko "materinstva". EGWisti trinitarci i antitrinitarci jedni na druge nasrću međusobno se optužujući za otpadništvo. Upitajte se, i jedni i drugi, kakva vam je to majka bila (EGW) i kakvu vam je baštinu ostavila, kada i jedni i drugi, baš u njezinim riječima, i motiv i oružje nalazite da jedni druge sotonskim otpadnicima smatrate i nazivate. Isus je prorokovao da će se njegovi uvijek prepoznati po tome što se međusobno vole. A čiji ste onda vi EGWisti, koji, na mater se pozivajući, jedni druge otpadnicima nazivate??? Pogledajte:

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
UUUUUU, što će ovo biti, pa Laodikeja je ovdje bio veliki branilac trojstva. Kakvu ovu novu nauku naučava Laodikeja.. Jer ovo je veliki zaokret u Laodikejinom naučavanju. Nego Laodikeja, koje izvore si čitao ili gledao da bi došao do ovog učenja?

Nemoj se čuditi, sada se veseli i slavi. Uspio si 'brata po JElleni' još dublje u đavliju jazbinu nagurati. Nego, reci ti meni, kako se sada vi "antibogoisusijanci" deklarirate po sektaškoj pripadnosti? Adventisti niste i adventistima se ne možete zvati jer ste odbacili Trojstvo i Boga Sina. Što ćete sada? Možda nije loše da razmislite o tome da odete Simoviću i zamolite ga da vas on krsti u svojoj "Kuli Jelenuši".
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Kako sam ga ja uspio u jazbinu nagurati....ja ovdje nisam naširoko pisao o Božanstvu....vrlo rijetko, a on je ovdje branio uvijek trojstvo. Kad je počeo detljano istraživati povijesnu teologiju adventista ne znam...prvo gdje napisao svoje novo vjerovanje je bio moj forum, pa sam vidio njegovu raspravu sa nekim adventistom na facebooku, i onda njegov post ovdje.....i odmah sam mu pisao privatno i pitao što je sad, ovo, mislio sam da je neka greška....što ti misliš da je čitao kainosa ovdje pa se preko moga pisanja obratio...znači, to što iznosiš je laž, da sam ga ja odvukao u đavliju jazbinu...ispričaj se....
 
Natrag
Top