Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Bar si nešto razumio, da je "Trojstvo" samo termin. Ali, tim terminom u 3. stoljeću nije izmišljeno novo vjerovanje Crkve, nego je definirano i deklarirano upravo ono što Crkva vjeruje od početka. Opet ću se vratiti slici koju sam već koristio. Što bi ti odgovorio da ja od tebe tražim dokaz da je gravitacija postojala i prije nego što ju je Newton definirao i matematičkim algoritmom opisao njenu zakonitost?

Razumem ja ovu temu mozda i bolje nego ti, necu da se hvalim.
Ja dobro znam da je Trojstvo samo opisni termin kojim se opisuje nauka koja navodno postoji u bibliji. Kazem navodno, jer ocekujem od tebe da mi tu nauku dokazes stihovima i istorijom..

Kazes u 3. veku ''nije izmisljeno novo verovanje''.
Ako nije onda ne bi trebalo da bude tesko da mi istorijskim navodima do 3. veka i izjavama crkvenih Otaca pa i samom Biblijom pokazes elemente te nauke.
Znaci navedi mi stihove gde pise da je ''Sveti Duh Bog''?

Za Oca se kaze da je Bog, za Sina se kaze da je Bog, ali za Svetog Duha ja nigde nisam nasao takav izraz.
Tvoj zadatak je prost , da bi me ovde ubedio da je ''Trojstvo Biblijska nauka'': pronadji mi stih gde se Sveti Duh naziva Bogom?

Nisu samo Crkveni Oci istorija, vec je i sama Biblija pisana istorija , ona je tu najmerodavnija.
Ali da ti olaksam, ako vec nemas iz biblije, navedi mi bar izjave crkvenih otaca pre 3. veka, koji u svojim izjavama navode elemente te nauke, ne mora nuzno biti da koriste izraz ''Trojstvo'' , trazim samo elemente.
Ali ako toga nema, ako Oci ne kazu da je Sveti Duh Bog, da je treca osoba, onda je ova nauka lazna..

Nikakvu svoju priču ja ne pokušavam progurati, niti je riječ o "mojoj priči". Riječ je o onome što je Crkva vjerovala, a sveti Pavao kaže da je Crkva stup i uporište istine. Tebi očito nije, ti ipak svoj razum i svoje razumijevanje stavljaš iznad Pavlovih riječi, a onda i iznad istine koja je Crkvi povjerena. Koliko god se to tebi činilo, oholost ne "stanuje" u mojim izjavama, nego u tvojim, ti si svoj razum i svoje razumijevanje stavio iznad i Pavlovih riječi i Crkve.

Crkva jeste ''stub i uporiste istine'' to je tacno, ali kada Pavle govori o crkvi, on misli na ''skup vernika'' a ne na gradjevinu i instituciju kakvom je mi danas zamisljamo. Znacenje je kao sto je Hristos i rekao: ''gde su dva ili tri sabrana u moje ime onde sam ja medju njima'' - vernici sakupljeni zajedno i vodjeni Svetim Duhom formiraju ucenja koja su u skladu sa onim sto ih je Duh naucio, i kao takvi ''vodjeni duhom'' oni su sami ''stub i uporiste istine'' -bili su onda a i danas je tako.
Svako ko je sa Hristom on je ''stub i uporiste istine'', jer mogu ljudi i na pustom ostrvu citajuci Bibliju doci do istine a da nikad nisu culi za 'katolicku crkvu', jer im Sveti Duh razjasnjuje stvari.
Nije potrebno da ''Katolicka institucija'' ili ''Pravoslavna'' ili ''Adventisticka'' njima tumaci nista.
Crkva je Hristovo telo, skup ljudi, bilo gde da su , pa i na pustom ostrvu ako je sa njima Hristos..

U čitavoj Bibliji ne nalazimo riječ "kršćanstvo", a ti se deklariraš upravo pripadnikom kršćanstva. Što ti se dogodi i što ti razum prevari? Kako te razum nije upozorio da osnovni elementi za kršćanstvo ne postoje?

Ovo je pogresno , naziv ''Hriscani'' se pojavljuje u Bibliji, eto koliko ti ne znas, a ja te uzeo za ozbiljnog sagovornika, smatrajuci da bibliju dobro poznajes:

''Varnava pak izidje u Tars da potrazi Savla, i kada ga nadje, dovede ga u Antiohiju.
I oni se cele godine sastajase sa Crkvom, i ucase mnogi narod; i najpre u Antiohiji ucenici bise nazvani Hriscani.''(dela 11)


Kada oduzmemo ili dodamo od reči - to može da se projektuje na različite načine.
Ali kada uzmemo ceo kontekst - mi jasno vidimo da je Sveti Duh nezavisna LIČNOST od Boga Oca i Gospoda Isusa i da je kao takva i predstavljena od Boga Oca i Isusa Hrista, kao nezavisna ličnost i jedna od najsvetijih jer obavlja u novom zavetu posebnu spasonosnu službu u nama samima.

Sveti Duh jeste licnost tu si u pravu.
Ali to je licnost Hristova i licnost Bozja.
Niko ne negira da je Sveti Duh licnost, ali on je 'licnost' kao sto je i 'duh covecji' 'licnost'.
Buduci da je Bog sveprisutan i njegov Duh je sveprisutan.
Ali kada se u Bibliji koristi termin ''Sveti Duh'' onda je to prvenstveno ''Hristov Duh'' , pre vaskrsenja Hristos ucenicima nije mogao poslati svoj Duh, jer jos nije bio ''proslavljen''. Lepo pise da ce im poslati Duha tek kada bude bio proslavljen.
Zasto je tako? Zato sto je on bio na zemlji i bio ogranicen telom, ali nakon uzasca, Bog mu vraca njegovu Bozansku prirodu i puninu Bozanstva, pa je i njegov Duh, Duh Hristov sada Sveprisutan.
Kada Hristos govori o Duhu, on to precizno objasnjava u Jovanovom evandjelju sta je Duh.
Nakon sto je rekao da ce im poslati Duha, Hristos kaze:''i ja cu doci''(Hristos) ''i javicu mu se sam''(Hristos) i slicne izjave.. Nema nigde trece osobe, iz konteksta se vidi da je Sveti Duh sam Hristos tj. njegova licnost , on u nama zivi, i boravi Svetim Duhom u nama.

Kada Bog stvara coveka, on ga stvara po ''Bozjem oblicju'' ''musko i zensko stvori ih''.
Ako su oni na sliku Bozju stvoreni , zato ih je ovde DVOJE, a ne TROJE.
Nigde nema tri osobe, pa ni u ucenju adventistickih pionira.
Nema Trojstva ni kod EGW vec samo na par mesta, sto je sumnjivo da ona na 90% mesta govori o 'dualizmu', a samo na par mesta 1% o ''tri osobe'' za sta je skoro sigurno da je ubaceno kasnije..
Molio bih te da pogledas videe sto sam postavio u uvodu ove teme, da otvoris bibliju i citas imajuci ovo na umu..
Ovu temu sam otvorio krajnje iskreno, najvise zbog tebe, jer sam zakljucio da je ovo istina..

On jeste Bog jer proizilazi iz same Božje prisutnosti kojoj niko ne može da pristupi i on ima svo znanje i uzvišenost koje poseduje i sam Bog.

Jeste ali ovde si udaljio Sveti Duh iz samog Boga, praveci sebi treceg, on proizlazi direktno iz Oca, zato sto je to njegova licnost. I gotovo uvek on se naziva: ''Bozji Duh'' , a nikada se za njega ne kaze da je neka treca osoba.
I kaze se ''Duh Bozji kretase se nad povrsinom voda'' - ko se kretao? SAM BOG!
Nema trece osobe nigde, Duh ima licnost i prikazuje se kao osoba, koja govori koja deluje, zato sto je to Bog, Sveti Duh to je Bozja licnost, On sam.
Ali Duh nije izvan njega, nije neki treci entitet.
Kao sto ni kod coveka ''duh'' nije neki nezavisni entitet, vec je sastavni deo njega samog.

Da bi razumeo Duha Svetoga - nije samo dovoljna Božja reč, već živo iskustvo u kome čovek prima silu Svetoga Duha u sebe i dopušta mu da ga promeni i pokaže ko je on stvarno.

Kada si primio Svetog Duha, da li si osetio neki nezavisni entitet?
Ili si osetio prisustvo samog Isusa Hrista u sebi?
Zapitaj se, mislim da ces i sam doci do odgovora, jer je to licno prisustvo naseg Boga Isusa Hrista, kojim on zivi u nama i kojim deluje u zivotu svakog od nas.

Ovde niko ne negira Bozanstvo Isusa Hrista, on jeste Bog i u njemu ''prebiva sva punina Bozanstva'' , ali je on Bozji sin doslovno kako i pise u Svetom Pismu.
On ne glumi ulogu Sina, niti Bog glumi ulogu Oca.
Bog nije glumac koji se pretvara..
Ako ovako sagledas sve od pocetka, svi stihovi su jasni, zacudjujuce jasni..
Pokusaj da razumes...


Dragi moj Brate, nisi pogledao videe sto sam ti postavio u uvodu, nisi istrazio ovu temu, a ja sam zeleo prvenstveno tebi ovo pitanje da postavim, pa da razgovaramo o stihovima iz biblije. Prvi adventisti su tako verovali..

Ti imas stihove da je Svet Duh licnost, jer on i jeste Bozja licnost, ali ti nemas stihove da je on Bog, da je poseban entitet, jer ni na jednom mestu se tako ne naziva i nema dokaza za ovakve tvrdnje i sklapanja neke dogme o Trosjtvu..

Ako stvarno verujes da neki od ovih stihova dokazuje da je Sveti Duh nezavisni entitet ili da je Bog, postavi stih jedan po jedan, pa cu ti lepo objasniti.
Sve sto si ti postavio dokazuje samo da je Sveti Duh licnost, a to i jeste licnost Bozja..
_____________________________________________________________

@Taramana

Brate moj, ja bi mogao da prihvatim to o cemu ti pricas, da ne postoje problemi sa tim verovanjem..
Ti kazes da se Bog otkriva u tri razlicite sluzbe, da Bog glumi Oca, da Isus glumi Sina, a Sveti Duh treca sluzba i on glumi..
...Bog nije glumac u Bibliji on se ne pretvara niti laze.
Ako uzmemo ovakvo ucenje , Bog je glumio Oca , Isus je glumio Sina.. A po Trojstvu Bog je opet glumio i Sin je glumio.
Pa Bog ne ne glumi niti nas laze..
Ovo je cisto neverovanje u doslovnost Biblije, a ja sam razumeo da se ti doslovno pridrzavas Reci.

Ako uzmemo sada Bibliju bez ovakve unapred stvorene ideje o Trojstvu(ili bilo kakve druge predodzbe), do kog zakljucka cemo doci? Svakako ne da su tri u jedan.
Mozemo samo razumeti da je Sin doslovni Sin, da je Otac doslovni Otac, koji sve daje svom sinu , pokorava zemlju Sinu, uzvisuje i slavi svog Sina na nebu i na zemlji , i sve mu daruje, zapoveda svojim slugama da ga slusaju, tog istog Sina koji je po prirodi Bog, koji je od njega proizasao, jer je nasledio ''bozansku prirodu'' rodjenjem, pa ono sto se radja i na nebu i na zemlji je po prirodi jednako Ocu koji mu taj zivot daruje.
Rodjeno od coveka je covek a rodjeno od Boga je Bog...

Da li je ovo tesko razumeti?
I Biblija ne govori suprotno, vec podrzava sve o cemu ja pricam.
Jehovini Svedoci su otisli u krajnost, pa su oduzeli Bozanstvo Sinu. A ovo o cemu ja pricam se sve uklapa ako sagledavas bibliju kontekstualno, pa ako jos pogledas sta su verni do 3. veka verovali o tome sve je jasno..

A ovo je dokaz da je tvoje ucenje u neskladu sa Biblijom, Isus kaze:

''K njemu cemo doci i u njega cemo se nastaniti''
- o koliko osoba ovde govori Isus?
O jednoj ili o vise?

Jasno je, ovde se govori o Ocu i Sinu koji ce Svetim Duhom prebivati u coveku, a Sveti Duh je sveprisutan, pa on donosi Oca i Sina. A to nije nikakva treca osoba, vec sam Isus Hristos, njegova licnost , kao i duh kod coveka sto je licnost, tako je i Sveti Duh Hristova licnost!
Sveti Duh je niko drugi do nas Gospod Isus Hristos licno!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Jehovini svedoci su otisli u krajnost, tvrdeci da je Isus 'stvoreno bice'.
Ali ako je stvoren, onda imamo problem sa drugim citatima, kao sto je onaj: ''Ja sam Bog i nikom necu dati slave svoje''.
A ovamo nekom 'andjelu' daje slavu, a rekao je da nece.
Ali ako je Isus 'Sin' i poseduje ''bozansku prirodu'', onda je jasno i zasto je nazvan Bog, i zasto nosi Ocevu slavu..
Stihovi govore sami za sebe. Hrist ne nosi OCEVU slavu i to ne moze niko, ali Hrist poslusnoscu stice i dobija svoju slavu.... od OCA.

Koji kroz njega vjerujete Boga koji ga podiže iz mrtvijeh, i dade mu slavu, da bi vaša vjera i nadanje bilo u Boga. 1.Petrova 1:21

Jer on primi od Boga oca čast i slavu kad dođe k njemu takovi glas: ovo je sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji. 2.Petova 1:17

I slavu koju si mi dao ja dadoh njima, da budu jedno kao mi što smo jedno. Jovan 17:22


Oče! hoću da i oni koje si mi dao budu sa mnom gdje sam ja; da vide slavu moju koju si mi dao, jer si imao ljubav k meni prije postanja svijeta. Jovan 17:24

Jer je Gospod Bog sunce i štit, Gospod daje blagodat i slavu; onima koji hode u bezazlenosti ne ukraćuje nijednoga dobra. Psalm 84:11

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
...
Stihovi govore sami za sebe. Hrist ne nosi OCEVU slavu i to ne moze niko, ali Hrist poslusnoscu stice i dobija svoju slavu.... od OCA.

Koji kroz njega vjerujete Boga koji ga podiže iz mrtvijeh, i dade mu slavu, da bi vaša vjera i nadanje bilo u Boga. 1.Petrova 1:21

Jer on primi od Boga oca čast i slavu kad dođe k njemu takovi glas: ovo je sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji. 2.Petova 1:17

I slavu koju si mi dao ja dadoh njima, da budu jedno kao mi što smo jedno. Jovan 17:22


Oče! hoću da i oni koje si mi dao budu sa mnom gdje sam ja; da vide slavu moju koju si mi dao, jer si imao ljubav k meni prije postanja svijeta. Jovan 17:24

Jer je Gospod Bog sunce i štit, Gospod daje blagodat i slavu; onima koji hode u bezazlenosti ne ukraćuje nijednoga dobra. Psalm 84:11

Stihovi su jasni, Otac daje slavu Sinu.
Ali to ne znaci da slavi nekog andjela. Isus je Bozji Sin doslovno.
Kao sto zemaljski Otac slavi svog Sina tako i Bog proslavlja Isusa.
Postojalo je vreme kada Sin nije postojao, ali Isus Hristos je jedini koji je direktno proizasao od Boga a to nije bilo stvaranjem, vec radjanjem. Zato se i naziva ''jedinorodni'' - ''jedini te vrste u grckom''.
Svi ostali: 'andjeli' i ljudi svoj zivot duguju Hristu.
Za Hrista nigde ne pise da je stvoren vec da je 'rodjen'.
I to je zato da bi smo mi mogli razumeti o cemu se radi.

U Hristu ''prebiva sva punina bozanstva'' i on je ''Bog'' po Jovanu, po apostolu Pavlu i Tomi.

''Jer u njemu tjelesno prebiva sva punina bozanstva''(kolosanima 2:9)

''Koji iako je bio Bog, nije smatrao za privilegiju to sto je jednak sa Bogom, nego je Sebe ponizio uzevsi oblicje sluge, postao istovetan ljudima, i izgledom se nadje kao covek” (Fil. 2, 6-7).

Nema potrebe manipulisati tekstovima kao sto J.S rade, da bi rekli da on ''nije Bog'' , jer on ''jeste Bog'' upravo zato sto poseduje ''Bozansku prirodu''.
Kada ovo razumemo, citava biblija se nanovo otvara pred nama i neobjasnjive stvari kao sto sam napomenuo gore , postaju jasne. Bog nikada nece svoju slavu dati 'andjelu' , vec svoju slavu pripisuje onome kome to stvarno i pripada - ''njegovom ljubljenom Sinu''. To je tako razumljivo da ja mislim ,da nisu potrebni nikakvi citati...
Kada je sotona kusao Hrista u pustinji, nije mu rekao: ''Ako si Bog, dokazi to- reci da ovi kamenovi hlebovi postanu'', ne nikada, nego sta je rekao?
''Ako si Bozji Sin dokazi to..''.
Kada su demoni padali pred Hristom, znali su dobro ko je on ''Sin Bozji'' tako su ga i nazivali.
Nikada ga nisu nazivali Bog..
Ovo je potpuno jasno, da Bog ne glumi u Bibliji i ne izigrava nekog Oca, vec on stvarno jeste Otac..
I kroz celu Bibliju vidimo da se Bog obraca svom Sinu prilikom stvaranja, vidimo da kada stvara coveka na svoju sliku stvara ih DVOJE a ne TROJE itd..
Mrzi me sad da navodim tekstve kao ti, ali mozes razumeti o cemu pricam, pogledaj videe i uvod ove teme, razumeces sta hocu da kazem :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nisam ja rekao da je nevidljiv, vec APOSTOLI... pokazah li to, ali tebi je nebitno sta oni kazu.

I ovo te pitah a ti preskoci,
kome se Isus na nebesima moli za nas i kom Bogu se nalazi sa desne strane?

Ništa ja ne preskačem već tebi uhu ne paše a sad ćeš dobiti odgovor koji ti se sviđa i nećeš više trebati pitati:
Postoji na nebu neki BOG koji je Duh i nije vidljiv. Taj je stvorio anđela i tog anđela posla na zemlju da umre i potom ga oživi i unapredi u prvog među anđelima i taj anđeo sedi Bogu ne vidljivom sa desne strane.
Da vidimo šta dalje imamo.

Sta Isus ima koga da moli ako je on JEDAN JEDINI SVEVISNJI BOG!? Zasto Pavle kaze da je Hrist Bogu sa desne strane!? Odgovori sam sebi iskreno na ovo pa ce ti nadam se biti jasno.
Pogledaj sta kazu APOSTOLI koji Hrista licem licu znase!

Ti reče da su ga ZNALI a oni stalno pitaju ko je On, no dobro ide odgovor tebi drag:
Jedan ne vidljivi Bog sedi negde gore zakucan i traži ko bi umesto Njega obavio neki posao i nalazi anđelja NAJMANJEG da to izvrši. Pavle reče da je Isus BOGU s desne strane a Bog Njemu SA LEVE strane i Isus one Njemu sa LEVE strane šalje ...gde ono beše? Eto, ako ti je lakše dobro ako ne ti zamisli da sam odgovorio kako ti paše i sve je rešeno.



Zasto ni jedan od dvanestorice ne rece da je OTAC bio na zemlji??? Ako jesu, podseti me gde!

Nema Oca ni Sina valja li tako već samo jedan ne vidljivi Bog tamo negde.Nema Oca na zemlji a biće da ga ni na nebu nema. Izvini ako ti ne paše ti sebi podesi kako želiš i rešili smo sve.

Ok. Isus Hrist je OTAC. SINA po tebi nema.
Opet radiš prljavi posao a rekoh ti da ne ubacuješ tvoje ideje kao moje reči jer se to zove laganje i izmišljanje, ja nikad i nigde nisam rekao da ne postoji SIN već objašnjavam ko je taj SIN u telu.I nije po MENI već citirah proroke i Isusove reči a to što ti Isusa kao stvorenje i varalicu gledaš jer mu ne veruješ kad sebe Ocem predstavlja ja ti ne mogu misao menjati već onaj koji ti dozvoli da tako činiš.

Ili hoces da mi predstavis TELO OCEVO kao Hrista. Hrist je po tebi samo materija koja ce verovatno nekada isceznuti i vise Hrista nece biti.

A gde ja to rekoh da će to telo nestati i čija je to tako bolesna logika?
I zašto ponovo tvoje ideje ubacuješ u neki tobož moj rezon....već rekoh da sa Js neću razgovarati i rekoh hajde da ne budem takav pokušaću ponovo ali više neće moće ovo ti napišem i završio sam sa tom vrstom.

Tako se ti igras sa Bogom. OTAC je bio DUH i ostao, SIN je samo materija koja se u jednom istoriskom trenutku pojavila na zemlji, vaznela ne nebo, isto tako ce nestati i naravno Hrista vise NEMA. Smesno.

Vidiš SMEŠNO, naravno sam nudiš ideju i sam se svojoj ideji smeješ...ništa čudno za tu vrstu.

Pitah te gore dva puta da mi ovo pojasnis a ti cutis, drugacije od ovog sto sam rekao po tvome ne moze biti, samo se ti ne usudjujes to da kazes. Ako nisam u pravu, pojasni ko je SIN u nebeskoj slavi?

Nije tačno da ja ćutim već ti ne možeš čuti ono što ti ne paše.
Znaćeš odgovor kad sebi odgovoriš ko je bio Isus pre nego je stigao kao dete iz Marije a dotle ćeš se sebi smejati.



Nisi u pravu. Neki koji videse Hrista pohulise i vidimo da se to prasta. Ali kada su cuda koja je Bog cinio preko Hrista pripisivali nekom drugom izvoru, onda oprostaja nema!

Prva stvar što se radi kad se čita tuđi tekst je da se to ZAPAMTI a potom komentariše ono napisano a ne ono što ti umišljaš da je pisano. A ja nisam rekao da se hula na Isusa ne može oprostiti ti to već drsko lažeš jer samo malo iznad čitaj šta rekoh o huli i ZAPAMTI pa nemoj lagati jer to nije dobro.
A isterivanje DUHOM SVETIM je dar i na taj dar kroz koji se DUH SVETI manifestuje i deluje se nesme negirati sve ja to rekoh ali to ispod tvog šeširića ne staje.



Savest je ta koja svedoci neznabozcima, a DUH je dar Boziji onima koji svoj zivot predaju njemu.

Nije DUH dar već DUH DAJE DAROVE. Ima jedna knjiga Biblija kao skup knjiga i tamo ćeš naći gde se kaže da Duh Sveti OSVEDOČAVA o sudu i kazni i da poučava a savest je razum koji reaguje na svedočenje duha jer se istina od ne istine ne razlikuje po telesnosti već po duhovnosti a ti to neznaš.

Ako hoces da mi kazes da da Bug DUHOM dovlaci ljude sebi, ponovo se ne mogu sloziti, jer kakav bi to bio Bog koji bi samo neke odabrao, nismo li svi mi njegova deca!

Neću to da ti kažem jer tvoje umišljanje nema veze sa onim što ti ja govorim.
Bog ljude LJUBAVLJU dovlači a sve osvedočava o tome kakvi smo i ti si izuzetak tebe ne osvedočava da to što činiš je zlo.A zlo je u toma što ideš za robom i od Isusa pravite smejuriju,niti vam je Njegovo IME iznad drugih niti se krstite u IME Isusa niti uztimate telo Hristovo niti Duha Svetoga prihvatate niti darove Duha svetoga priznajete....čime se vi uopšte spasavate?

A koja mu je svrha ako se spusta pre krstenja?

Ne razumeš ti to kao ni rob.
Duh se ne daje po činu već po VERI.
Duh ne stiže zato što si ti obavio neki obred već zato što veruješ (ne govorim ovo tebi jer ti ne veruješ) već zašto Duh stiže na VERUJUĆE da ih osvedočava stalno i poučava i pečati za život (vas rob pečati) i daje darove i odlučuje o crkvenim stvarima i telu crkve.

Sta to Bog SVETIM DUHOM radi u nasem srcu a sto neradi u srcu milijardi koje se nece spasiti?

Iz tvojih pitanja se vidi da po pitanju duhovnosti ništa neznaš (blago rečeno) jer takva pitanja samo nevernici mogu postavljati.
Bog Duhom svetim u srcina NEVERNIKA osvedočava ih o svakom postupku.
Duh Sveti u srcima VERNIKA poučava ih svakoj istini , pečati ih za život večni,daje darove svetima da kroz ljubav deluju među braćom po daru primljenom (toga tamo kod vas nema ljudsako pametovanje nije dar Duha.) Razlika je dakle u tome što kod prvih KUCA NA VRATA da se USELI a ne spolja da ih upozorava a kod vernika je na svom terenu.
Da bi ti to shvatio to ti je kao kad ti gost ispred vrata viče i ti čuješ ali ga ne želiš unutra jer imaš satanu za prijatelja u vidu roba, a verni otvore vrata jer tamo gde nema tame svetlost je dobro došla.


Po ovom se jasno moze videti da SVETI DUH nema tu ulogu o kojoj ti pricas.
Zasto ne citas gde ti UCITELJ HRIST kaze da je SVE primio od OCA svoga!? Kazu li APOSTOLI da je Bog cinio CUDA preko Hrista!?

Naravno da nema kad je tu rob.
Čitam ja šta TELO govori ali ti ne čuješ koga telo pokazuje i šta Isaija zapisa ko je SIN.
Bog čini čuda preko TELA i kroz TELO iskupljuje od smrti.


I biće u pošljednje dane, govori Gospod, izliću od Duha svojega na svako tijelo, i proreći će sinovi vaši i kćeri vaše, i mladići vaši vidjeće utvare i starci vaši sniće snove;(Dela 2:17)

Kad se bude lilo ti spremi balone da napuniš.

Nemas ti stiha da je DUH BOG jer tako najveci Bogom imenovani autoritet ne uci!

4:24 Bog je Duh; i koji Mu se mole, duhom i istinom treba da se mole.

Naravno da rob to nezna.


Nista mi iz Biblije nisi pokazao a ja te molim. Izvini sto njoj vise verujem, nego tebi na rec, sta ces ima nas svakakvih.

Ko može čoveka osloboditi od ropstva...Istina, a da bi istina to učinila trebaš je želeti i ona bi to već učinila a ta gluma kao želiš istinu a držiš se roba je tvoj posao i ljude možeš prevariti ali Boga ne, jer On otvara vernima a nevernima daje da slede roba i smeju se svom ne znanju trčeći od vrata do vrata nebi li još koga zarobili praznom reči.
Ovim smo Js i moja malekost završili svaki dijalog, AMIN.

@Taramana

Brate moj, ja bi mogao da prihvatim to o cemu ti pricas, da ne postoje problemi sa tim verovanjem..
Ti kazes da se Bog otkriva u tri razlicite sluzbe, da Bog glumi Oca, da Isus glumi Sina, a Sveti Duh treca sluzba i on glumi..
...Bog nije glumac u Bibliji on se ne pretvara niti laze.

Nikad ja nisam rekao da je Bog glumac to je Slapov rečnik.
Bog NE GLUMI ON se tako POKAZUJE.

Ako uzmemo ovakvo ucenje , Bog je glumio Oca , Isus je glumio Sina.. A po Trojstvu Bog je opet glumio i Sin je glumio.
Pa Bog ne ne glumi niti nas laze..

A zašto ti nasedaš na Slapove izraze?
Reciimo to ovako:
BOG SE JAVI U TELU. SIN POKAZA OCA. OTAC POTVRDI SINA, DUH SVETI SVEDOČI ZA SINA, i gde je tu mesto glumi? SVA punina, ja bih voleo da mi objasiš samo par stvari:
1. Da li je Isus pokazujući SEBE kao Oca istinu rekao?
2.Koji Bog stiže poravnatom sazom za Jovanom?
3.Kojeg Boga u TELU opisuje Jovan u jevanđelju (glumca jel?)
4.Koji je to BOg SIN iz Isaije 9.6 (možda glumac?)

A ovo je dokaz da je tvoje ucenje u neskladu sa Biblijom, Isus kaze:

''K njemu cemo doci i u njega cemo se nastaniti''
- o koliko osoba ovde govori Isus?
O jednoj ili o vise?

Evo ti odgovor:
Isus je pred tobom a ti si Filip i pitaš da ti to TELO ispre tebe kao JEDNINA pokaže OCA i to TELO ti kaže da ga VIDIŠ i ČUJEŠ ali mu NE VERUJEŠ. Koliko je ispred tebe bilo njih JEDAN ili DVOJICA?
Ako jedan gde je onda Otac ako Dvojica koji je od Njih Bog?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Evo Laodikeja jedna propovijed od poznatog adventističkog pastora. Stephen Bohr je poznat o svojim propovijedima o trojstvu kao ona 1 i 1 i 1 su 1....no nedavno je propovijedao o Ocu i Sinu - i tu njegovu propovijed su gledali i adventisti antitrinitarijanci i bili oduševljeni. Čak su i preveli ovu propovijed - jer govori da je Isus doslovni Očev Sin...sigurno je primio neke kritike odozgor ili odozdo od vjernika pa je u u drugoj propovijedi poslije rekao da on vjeruje u trojstvo i pozvao slušateljstvo da pogledaju njegove stare propovijedi. No ono što se može primjetiti da je velika razlika između tih vjerovanja.....za mene postoje dvije opcije....ili je postao tajni antitrinitarac ili je kao kao prorok Balaam...progovorio ono što je Bog od njega htio...Evo pa poslušaj....

 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698

Na Svetlosti sam davno rekao da taj SKAKAČ veze nema sa Biblijom.
Eto, pokazuje se da sem što je skakač počeo je vršiti delo tradicije u toj crkvi a to je menjanje izjava kao čarapa.
Nebi on to radio da nije taj talas podela uzeo maha i generali se priklanjaju većini jer milijarde dolara su u pitanju pa zašto taj zeleniš izgubiti zbog nekog skakača.
Sve će to biti oduvano kad se Isus pojavi i pokaže posle milenijuma u punoj slavi a sad kao car i vladar.
Onda će stati matematika i ljudska mudrost jer će biti JEDAN uzviše u taj dan i IME NJEGOVO JEDNO.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
To je aluzija na starozavetnog Boga koji se otkrio Mojsiju kao "JA SAM ONAJ KOJI JESTE"
Neće biti. Nije Isus rekao da će umrijeti u grijesima ako ne prihvate da je on Spasitelj, Isus je tamo rekao nešto drugo.
Stari niš ti tu ne kužiš.
Vidi jarane, Biblija nije knjiga za bubalice već za sagledavanje i RAZUMEVANJE.
A što će onda tebi?
Ta tvoja vratolomija ništa nije drugo pokazala do tvoje ne znanje. Rekoh ja što više pišeš više se tvoja vera otkriva koja je kao Švajcarski sir.
Ali otkriva se i tvoja vjera. Vjera u kojoj i nema Isusa. Sad je jasnije i razumljivije tvoje čekanje crvene junice i njene krvi.
Nista mi iz Biblije nisi pokazao a ja te molim. Izvini sto njoj vise verujem, nego tebi na rec, sta ces ima nas svakakvih.
Za Oca se kaze da je Bog, za Sina se kaze da je Bog, ali za Svetog Duha ja nigde nisam nasao takav izraz.

Da ima nas svakakvi,ovo mi je i prvi i zadnji forum , gde aktivno sudjelujem u raspravama religija , dok tu nisam počela pisati ,i raspravljati, u životu nisam nikad ni pomislila da Krist nije Bog , niti Duh da nije Bog , niti sam Bog da nije Bog . Ovo me jednostavno zarazilo ,i jednostavno nemogu da ne otvorim ,i pročitam ko što piše , i onda se na kraju pitam Bože dali sam ja normalna , sviste u pravu a niko nedaje pravi odgovor . Zato ću sada samo čitat,a ne sudjelovat u odgovorima , jer sviste vi u pravu . Umjesto da razmišljam o nečem drugom , naveče si postavljkam pitanja Bože dali ti stvarno postojiš . Krist je povjesna ličnost , koja je postojala ,i ja vjerujem daje on taj Bog . Dok drugi Bogovi nisu viđeni . Krist je rekao jasam u ocu otac u mebni . Gledam sad sebe , dalisam ja normalna?? smiley-boring-8005794.jpg
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da ima nas svakakvi,ovo mi je i prvi i zadnji forum , gde aktivno sudjelujem u raspravama religija , dok tu nisam počela pisati ,i raspravljati, u životu nisam nikad ni pomislila da Krist nije Bog , niti Duh da nije Bog , niti sam Bog da nije Bog . Ovo me jednostavno zarazilo ,i jednostavno nemogu da ne otvorim ,i pročitam ko što piše , i onda se na kraju pitam Bože dali sam ja normalna , sviste u pravu a niko nedaje pravi odgovor . Zato ću sada samo čitat,a ne sudjelovat u odgovorima , jer sviste vi u pravu . Umjesto da razmišljam o nečem drugom , naveče si postavljkam pitanja Bože dali ti stvarno postojiš . Krist je povjesna ličnost , koja je postojala ,i ja vjerujem daje on taj Bog . Dok drugi Bogovi nisu viđeni . Krist je rekao jasam u ocu otac u mebni . Gledam sad sebe , dalisam ja normalna?? Pogledajte prilog 61097
Hahaha! Antonija, ne uzimaj ozbiljno ljudska naklapanja! Kažeš "svi ste u pravu" - i giješiš. Niko nije u pravu, jer niko ne zna istinu. Samo nagađaju, izmišljaju, manipulišu, tumače sve na svoj način i onako kao lično shvataju. Čitajući sve ovo, možeš samo da upoznaš šarenilo ljudske prirode i poimanja stvarnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Na Svetlosti sam davno rekao da taj SKAKAČ veze nema sa Biblijom.
Eto, pokazuje se da sem što je skakač počeo je vršiti delo tradicije u toj crkvi a to je menjanje izjava kao čarapa.
Nebi on to radio da nije taj talas podela uzeo maha i generali se priklanjaju većini jer milijarde dolara su u pitanju pa zašto taj zeleniš izgubiti zbog nekog skakača.
Sve će to biti oduvano kad se Isus pojavi i pokaže posle milenijuma u punoj slavi a sad kao car i vladar.
Onda će stati matematika i ljudska mudrost jer će biti JEDAN uzviše u taj dan i IME NJEGOVO JEDNO.

Bohr je sve dobro rekao...tu su dvije osobe...kaže Isus - Oče proslavi me slavom koju sam imao prije kod tebe....

Pa ako ovdje vidimo jednu osobu koja kaže sebi proslavi me slavom koju sam imao kod sebe onda stvarno ne znam što reći....kako se ovaj modalizam održao do danas ...očito preko lažnog proroka Branhama i onda su ovi imali utjecaj na druge....
 
Natrag
Top