Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Taj EGWajtista "nezabludivi" iskace iz koloseka i predstavlja se da sve zna.
Ali nikako ne moze odoleti da napise makar jednu recenicu da ne napadne Adventiste.
Zaista mu pripada to pocasno ime!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Još više bi bilo interesantno danas od njega čuti, kako to da on kao adventist ne zna da su pioneers bili anti trinitarci? Ili se dakle, radi o onom adventist si samo ako ispovedaš veru u Ellen Gould White, a trojstvo je pitanje tvoje lične odluke.

E moj Darth zbog cega si toliko zao da zelis da predstavis druge hriscane da su ono sto nisu?
Adventisti samo znaju ovo: "Veriju Gospoda Isus Hrista i bices spasen!"


Ehh, šta bi Generalna Skupština dala da je u 19 stoleću postojao internet, a svi "spisi" proročice bili u drugitalnom elektronskom obliku. Svi njihovi problemi sa kontradikcijama, lažnim proročanstvima i lupetanjima iste bili bi rešeni klikom miša.[/QUOTE]

A sta bi ti dao kad bi mogao da shvatis, da se Rukopise Elene Wajt cuvaju i danas i ja imam pristupa da sve prekontrolisem.
Zato ne malti praznu slamu, nego pricaj nam o inkviziciji i spaljivanju nevinih ljudi samo zato sto se nisu poklonili papi.
Drugo, svi spisi EGW jesu u digitalnom obliku i ja ih imam.


Evo u sta Advenrtisti veruju:


Iskustvo spasenja
U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je ucinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu možemo biti ucinjeni Božijom pravdom. Vodeni Svetim Duhom mi osecamo svoju potrebu, priznajemo svoju grešnost, kajemo se zbog svojih prestupa, i verujemo u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Reci i dar je Božije blagodati. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božiji sinovi i kceri i oslobodeni od vlasti greha. Nanovo smo rodeni i posveceni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božiji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudionici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu.
(2. Korincanima 5,17-21; Jovan 3,16; Galatima 1,4; 4,4-7: Titu 3,3-7; Jovan 16,8; Galatima 3,13.14; 1. Petrova 2,21.22; Kološanima 1,13.14; Rimljanima 8,14-17; Galatima 3,26; Jovan 3,3-8; 1. Petrova 1,23; Rimljanima 12,2; Jevrejima 8,7-12; Jezekilj 36,25-27; 2. Petrova 1,3.4; Rimljanima 8,1-4; 5,6-10; Rimljanima 10,17; Luka 17,5; Marko 9,23.24; Efescima 2,5-10; Rimljanima 3,21-26)
Adventisticki Hriscani Veruju, str. 157.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
25 Razloga Zasto Ne treba Verovati u Trojstvo ili Trojedinog Boga!

.....
3. Zato sto je doktrina Trojstva OMEGA OTPAD - prorokovano od Ellen G. White
......
9. Zato sto zena koja sedi na zveri puna je imena hulnih (Otkrivenje 17 glava). Kao sto su: "Holy Trinity" - hulno ime protiv pravog i istinitog Boga.
......
11. Zato sto nepostoji Biblijsko Trojstvo nego samo Paganstvo Trojstvo. Trojstvo nema veze sa Biblijom.
12. Zato sto Doktrina Trojstva unistava sve Adventisticke temelje koji su i pioniri zajedno sa EGW postavili tako cvrsto ispiracijom Bozjeg Duha (a ne Boga Duha) gde EGW kaze: "...Ni jedno slovo ne sme biti uklonjeno iz onoga što je Gospod ustanovio.... Gde ćemo naći sigurnost osim u istinama koje Gospod daje poslednjih 50 godina.“ {E. G. Vajt, Rivju i Herald, 25. Maj, 1905}
13. Zato sto EGW jasno kaze da sa odbacivanjem pravog Boga (Oca) svoj temelj gradimo na pesku,
......
15. Zato sto Elle G. White NIKADA nije verovala u Trojstvo ili Trojedinog Boga.
16. Zato sto postoje MNOGA dokumenta kao recimo pisma iz 1932g '39,'40-tih od njih neka upucena predsedniku Generalne Konferencije Koja pokazuju da nasi pioniri ukljucujuci i EGW nisu verovali u Trojedinog Boga sve dok "pametne" "pijane" vodje od vina Vavilonskog nisu ovu doktrinu izglasali tek 1980g.
.......
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I ništa mu ne smiju. :) Što ti je strah od igranke.

Zaista? Ne bih rekao da se boje samo igranke, nego i njegovih sledbenika, i njegovog mentora. Ujedno, izvukao je asa iz rukava. "Svesvjtatu" "vesnicu" i to da ona zaista nije verovala u Isusovo Božanstvo.

Pa ipak, i sve to da se uzme u obzir, pitam se, da li je ona uopšte čitala Pisama, jer Isusa, njeni duhovni preci htedoše da kamenuju baš zato što je otvoreno govorio da je Ešje Aher Ešje ili Ja jesam koji Jesam. Doslovno YHWH.

Nije govorio da je Mihael, Satanu nije signirao kao "brata"....

Šta li je "svesvjata" čitala i u koga je verovala? Da nije u "batu"?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zaista? Ne bih rekao da se boje samo igranke, nego i njegovih sledbenika, i njegovog mentora. Ujedno, izvukao je asa iz rukava. "Svesvjtatu" "vesnicu" i to da ona zaista nije verovala u Isusovo Božanstvo.
Pa ipak, i sve to da se uzme u obzir, pitam se, da li je ona uopšte čitala Pisama, jer Isusa, njeni duhovni preci htedoše da kamenuju baš zato što je otvoreno govorio da je Ešje Aher Ešje ili Ja jesam koji Jesam. Doslovno YHWH.

Darth, prvi Adventisti sakupili su se iz razlicitih crkava i nije nikakvo iznenadjenje da su skoro svi verovali drugacije.
U pocetko svi su verovali da im nije potrebno nkakvo VERUJU, da imaju Bobiju i to je sve. Medjutim ljudi su trazili od njih da se izjasne u sta veruju i to ih je primoralo da najzad oforme svoja verovanja. Niko nije isticao Dekalog, nijedan od njih nije praznovao Subotu nego nedelju, jeli su sve sto su zubi moglu da samelju a stomaka prevari. Upotrebljavali su alkohol i duvan ne samo da su pusili nego su ga i zvakali.. Cesto su odrzavali sastanke koji su trajali po nedelju ili dve i na njima su proucavali i kad su poverovali u jednu istinu, prihvatili su je.

Kada je Miler poceo da propoveda Elen White imala je 4-5 godina. Ona je rasla utoj sredini, i nije nikakvo cudo sto je i ona kao dete verovala onako kako su verovali oni koji su bili oko nje. Adventidti su sa molitvom proucavali Bibliju i iztrazivali istine spasenja i bilo je potrebno vise godina dok su najzad dosli do jednog uverenja koje su izrazili u listi verovanja.
Mi to ne krijemo, nego javno priznajemo ono sto je istina. Poslovica kaze: "Konac delo krasi!"
Prema tome ako neko zeli da zna sta Adventisti veruju, to ne moze njaci u prim danim njihove istorije, nego treba da trazi sta su najzad poverovali, a to je izrazeno u knjizi, Adventisticki hriscani veruju.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A znaš li zašto se adventisti boje igranke? Pa vidi što im je u svijest proročica usadila:

Ellen White: Ples kakav je danas uobičajen je škola pokvarenosti, strašno prokletstvo za društvo.

David je igrao i pevao pred Kovčegom Zaveta, Hebreji su i igrali i pevali i veselili se.

Ma oni vole samo "kaubojski ples" pri tom se zvecka oruzjem :)

Grešiš Mire, kaubojski ples nije poznat u tom delu SAD (Nova Engleska), nego na jugu i srednjem zapadu. I gde nađe da pomeneš oružje, ovi naslednici usukanih Puritanaca (pevanje svega sem "biblijskih" nimni zabranjeno, ples zabranjen, rođendani, svadbe, Božić i uskrs, sveci, sve zabranjeno kao ne "biblijsko") inače poznatijih i kao "Lovci na Veštice" (to što su stradali zaista nevini, to nije bitno) na pomen oružja dobijaju napade panike i vrištanja :D

Ps. Za razliku od svojih "naslednika", Puritanci nisi bili "pacifisti"...

https://sh.wikipedia.org › wiki › Puritanci
 
Natrag
Top